Přichází autorizace plateb přes selfie. Která banka bude první?


07. 03. 2017  00:33   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (0)

INOVACE: Už ne jen otisk prstu, nebo třeba zastaralý pin kód. Nově přichází do praxe i autorizace plateb pomocí selfie. Společnost MasterCard vyvinula nové řešení, které mohou banky začít využívat. ČTĚTE DÁLE!

Na začátku byl pin, nebo heslo. Jen velmi nedávno jsme začali v širší míře používat otisk prstu u mobilních telefonů, nebo notebooků. Nyní přichází úplná novinka, možnost autorizace prostřednictvím selfie. Společnost MasterCard přitom už jedná s několika bankami o možnosti zavedení této novinky do praxe. Zatím však není jasné, která banka přijde s touto novinkou jako první.

Myšlenka použití selfie pro autorizaci finančních operací není úplně nová. Uvažuje se o ní již několik let. Namířena je zejména na mladší generaci, pro kterou může být tento způsob velmi zajímavou a vítanou změnou. Tento způsob autorizace se totiž veze na současné módní vlně selfie obrázků, kdy si lidé fotí sami sebe v nejrůznějších polohách a situacích. Není přitom jisté, že se tato novinka stane masovou záležitostí. Bude záležet na způsobu provedení, snadnosti použití i dostupnosti příslušných aplikací, nutných pro použití služby.

Zavedení nového způsobu autorizace lze určitě přivítat, na druhou stranu se ale jedná o další kanál vývoje, kdy ještě není zcela využit potenciál otisku prstu, který je přeci jen přístupnější a využitelnější pro širší okruh klientů bank.Čtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 3.0107 / Celkový počet hodnoceni 374
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti