Banky

Raiffeisenbank a. s.

Najděte si vaši novou banku v seznamu tuzemských bank

Raiffeisenbank

Za tři čtvrtletí 2017 si lidé od RSTS půjčili nejvíce za posledních sedm let

12. 10. 2017  16:40  |   Ke konci září poskytla Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) klientům úvěry v objemu 7,8 miliard korun. To je meziroční nárůst o téměř 38 procent a zároveň nejvíce od roku 2011. Největší zájem byl o úvěry na rekonstrukce, modernizace nebo vybavení domácnosti. více »

Raiffeisen RESEARCH: Ekonomika dosahuje vrcholu

09. 10. 2017  14:41  |     Perspektiva růstu regionu střední a východní Evropy se nadále zlepšuje Inflační tlaky jsou zatím mírné Na akciových trzích je očekáván příznivý konec roku     více »

Podzimní Hypodny s bonusem 6000 korun

19. 09. 2017  14:15  |   V rámci tradičních podzimních Hypodnů nabízí Raiffeisenbank zájemcům o hypoteční úvěr mimořádný bonus ve výši 6000 korun při podpisu smlouvy o hypotéce. více »

Raiffeisenbank nadále podporuje ženy podnikatelky

21. 08. 2017  20:35  |   Raiffeisenbank, ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) a komunitou ŽENY s.r.o., podporuje již třetím rokem projekt Podnikavá žena. Hlavním cílem dílčího grantového programu s názvem „Podnikavá žena roku“ je motivovat ženy v podnikání. Raiffeisenbank, jako titulární partner tohoto programu, připravila zajímavé výhody pro začínající podnikatelky. Mezi tyto výhody samozřejmě patří vedení podnikatelského účtu zdarma či podnikatelský úvěr bez poplatku za zpracování. více »

GEEN Vstřícná banka: Dejte Raiffeisenbank své vysvědčení - III. čtvrtletí 2017

17. 08. 2017  00:24  |   GEEN Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla Raiffeisenbank a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE! více »

Tři čtvrtiny Čechů provádí většinu úprav v domácnosti svépomocí

16. 08. 2017  16:34  |   Tvrzení, že Češi jsou národem kutilů, se stále potvrzuje. Vylepšení svého bydlení a veškeré drobné, ale i náročnější rekonstrukce, totiž lidé většinou provádějí na vlastní pěst. Jak vyplynulo z průzkumu Raiffeisen stavební spořitelny, veškeré úpravy, které jsou potřeba, si dělají sami především lidé ve věku 45–59 let a obyvatelé malých obcí. více »

Za první pololetí 2017 vykázala Raiffeisenbank zisk 
ve výši 1,7 miliardy korun

14. 08. 2017  09:25  |   Meziroční růst klientských úvěrů o 8,3 % na 220 miliard Kč Klientské vklady meziročně narostly o 19,1 % a dosáhly výše 250 miliard Kč Celková aktiva banky meziročně vzrostla o 27,2 % na 362 miliard Kč Čistý zisk se meziročně zvýšil o 24,5 % na 1,7 miliardy Kč Silná kapitálová pozice: kapitálová přiměřenost ve výši 17,99 % více »

Zadávat otisk prstu nevadí, ale o čip pod kůži Češi nestojí

11. 08. 2017  00:09  |   Inovace v bankovnictví s příchodem chytrých telefonů zrychlují a povědomí o nich je mezi lidmi poměrně vysoké. O možnosti platit mobilním telefonem slyšelo podle průzkumu Raiffeisenbank devět z deseti respondentů. Nedílnou součástí přihlašování do nejrůznějších aplikací na správu osobních financí se brzy stanou biometrické údaje. Otisk prstu by pravidelně používaly více než dvě třetiny dotázaných. Zda a kdy se dočkáme čipu implantovaného pod kůží, zatím jasné není. Tato technologie budí mezi lidmi obavy, 80 % respondentů by ji odmítlo vyzkoušet. více »

6 z 10 majitelů rekreačních objektů chystá v letošním roce rekonstrukci

09. 08. 2017  12:58  |   Vášeň Čechů k chataření neustále roste. Jak vyplynulo z nedávného výzkumu Raiffeisen stavební spořitelny, Češi si své rekreační objekty „přetváří“ na plnohodnotné nemovitosti, aby měli stejný komfort jako doma. Až 52 % respondentů chce mít k dispozici televizi, silný mobilní signál a internet. Zároveň lidé vnímají své letní sídlo jako oázu klidu a relaxace, kde si odpočinou od městského ruchu. více »

Tradiční design versus moderní technologie aneb V zajetí sítě i na chalupě

03. 08. 2017  13:47  |   Myslíte si, že se na chalupu jezdí hlavně odpočívat od ruchu města a takříkajíc vyčistit hlava od starostí a plné mailové schránky? Částečně to možná pravda bude, ale podle průzkumu Raiffeisen stavební spořitelny se více než 50 % Čechů na chatě či chalupě připojí na internet alespoň přes mobilní telefon. Pro 23 % respondentů je pak nezbytné mít ve svém rekreačním objektu vysokorychlostní internet, který jim umožní vyřizování pracovních mailů či brouzdání po sociálních sítích. více »

Raiffeisenbank odmění klienty bonusovou sazbou 
za řádné splácení úvěru

02. 08. 2017  09:51  |   Od začátku srpna letošního roku nabídne Raiffeisenbank žadatelům o půjčku výhodné bonusové sazby. Za řádné splacení úvěru klienti získají bonusovou úrokovou sazbu od 4,9 % do 10,9 %. Bonusová sazba bude vždy určena předem, a to na základě výše půjčky a počtu splátek. Novinka je platná jak pro Rychlou půjčku, tak i konsolidace a refinancování úvěrů. více »

Investorům se otevírá nový Raiffeisen fond amerických akcií

26. 07. 2017  12:38  |   Raiffeisen investiční společnost (RIS) uvede na trh v úterý 25. července nový fond amerických akcií, jež investuje hlavně do akcií v Severní Americe. Zájemci věřící v dlouhodobý růst akciových trhů v USA ocení především možnost investovat do cenných papírů, které jsou pro drobné investory běžně nedostupné v českých korunách. Fond je vhodný pro investory, kteří jsou připraveni investovat své finanční prostředky v horizontu alespoň 10 let. více »

Region CEE začal rok silným růstem

19. 07. 2017  16:11  |     Rostoucí vzestup regionu CEE Dynamika inflace dočasně slábne ATX: Rakousko opět v centru pozornosti     více »

RAIFFEISENBANK spolupracuje s předním českým designérem Rony Pleslem

27. 06. 2017  07:51  |   Raiffeisenbank již tradičně pořádá pro své klienty setkání na golfových a tenisových turnajích. Všechny tyto akce mají charitativní podtext a jejich prostřednictvím chce banka zároveň při neformální příležitosti klientům poděkovat za projevenou důvěru, dosavadní spolupráci a vzájemné partnerství. V letošním roce čeká na účastníky novinka v podobě možnosti získat unikátní pohár vyrobený nižborskou sklárnou RÜCKL pod vedením uměleckého ředitele Ronyho Plesla. Ti, kteří se navíc aktivně zapojí do charitativního projektu banky s názvem „Dobrá rána pomáhá“, si domů jako poděkování odnesou skleničky z dílny tohoto uznávaného českého výtvarníka. více »

První klienti již využívají všech výhod nového internetového bankovnictví RAIFFEISENBANK

21. 06. 2017  09:34  |   Během uplynulého víkendu převedla Raiffeisenbank prvních padesát tisíc klientů z řad fyzických osob na nové internetové bankovnictví. To se dočkalo řady vylepšení včetně hlavní stránky se všemi nejdůležitějšími informacemi. Díky novému internetovému bankovnictví mají klienti přehled o svých financích kdykoliv a kdekoliv. Osobní i rodinný rozpočet tak mají stále pod kontrolou. více »

Zpráva o bankovním sektoru v regionu CEE pro rok 2017: Konvergence bankovního sektoru 4.0

21. 06. 2017  07:53  |     Bankovní aktiva v regionu CEE vzrostla na 2400 miliard EUR, tj. zhruba 9 procent aktiv eurozóny Návrat solidního růstu a ziskovosti: RoE zpátky na 10 procentech Poměr NPL za celý region CEE výrazně pod 10 procenty, znatelné zlepšeníve střední a jihovýchodní Evropě Hlavní hráči dokončili změnu pozice; tržní podíl zahraničních bank  ve střednía východní Evropě mírně klesl Digitální bankovnictví: region střední a východní Evropy jako ideální „testovací půda“ pro přeshraniční řešení     více »

Raiffeisen investiční společnost představuje nový realitní fond

19. 06. 2017  09:12  |   Raiffeisen investiční společnost (RIS) nabídne od pondělí 19. června zájemcům novým realitní fond investující do kvalitních a prověřených nemovitostí a nemovitostních společností. Regionálně se fond orientuje především na nemovitosti v České republice, maximální výše investice může dosáhnout až 10 milionů korun. více »

RAIFFEISENBANK úspěšně integrovala klienty další banky - po Citibank nyní i Zuno bank

15. 06. 2017  09:33  |   Raiffeisenbank právně nabyla všechna aktiva a pasiva české pobočky ZUNO BANK AG. Během prvního červnového víkendu se následně uskutečnil technický převod klientů banky ZUNO do systémů Raiffeisenbank. V průběhu jednoho roku se tak Raiffeisenbank podařilo začlenit do portfolia retailové klienty hned dvou tuzemských bank - Citibank i ZUNO. více »

Vrba - Blokují banky nedůvěryhodnou hotovost vloženou přes vkladomaty?

15. 06. 2017  00:53  |   VRBA - čtenář kritizuje postup banky, která prý blokuje bankovky, které byly při vkladu do vkladomatu vyhodnoceny jako nespolehlivé. Postup je ale dle banky úplně jiný a k blokování nedochází. Poplatek za vklad na vlastní účet je symbolem postupující digitalizace bankovních služeb. více »

PRŮZKUM: podnikatelé chtějí efektivně oddělit soukromé a firemní finance

05. 06. 2017  16:08  |   Dle výsledků průzkumu agentury IPSOS, realizovaného pro Raiffeisenbank, podnikatelé u podnikatelských účtů nejvíce postrádají efektivní oddělení osobních a firemních financí. Při výběru správného účtu podle nich hraje největší roli výše poplatků. Tato kritéria vzala Raiffeisenbank v potaz při tvorbě nových podnikatelských účtů, které budou klientům k dispozici od začátku června 2017. Jedná se o podnikatelské účty eKonto SMART, eKonto KOMPLET PLUS a eKonto EXCLUSIVE. více »

RAIFFEISEN BANK INTERNATIONAL představuje Fintech akcelerátor „ELEVATOR LAB“

05. 06. 2017  16:00  |   Ve čtvrtek 1. června 2017 představil generální ředitel Raiffeisen Bank International AG (RBI) Johann Strobl na vídeňském festivalu startupů a technologií “Pioneers’17” nový fintech akcelerátor RBI s názvem „Elevator Lab”. více »

PRŮZKUM: Podnikatelé chtějí efektivně oddělit soukromé a firemní finance

31. 05. 2017  14:31  |   Dle výsledků průzkumu agentury IPSOS, realizovaného pro Raiffeisenbank, podnikatelé u podnikatelských účtů nejvíce postrádají efektivní oddělení osobních a firemních financí. Při výběru správného účtu podle nich hraje největší roli výše poplatků. Tato kritéria vzala Raiffeisenbank v potaz při tvorbě nových podnikatelských účtů, které budou klientům k dispozici od začátku června 2017. Jedná se o podnikatelské účty eKonto SMART, eKonto KOMPLET PLUS a eKonto EXCLUSIVE. více »

S Ekontem bude letos placení v Chorvatsku snazší

23. 05. 2017  09:25  |   Na dovolenou do Chorvatska vyráží podle Českého statistického úřadu ročně téměř 830 000 Čechů. Letos se však pobyt u Jaderského moře zkomplikuje nejen kvůli nově zavedeným přísným pohraničním kontrolám, ale také v souvislosti s tamním zvýšením DPH v pohostinství a zdražením mýtného. Naopak dobrou zprávu má pro české turisty Raiffeisenbank, která chorvatskou kunu zařadila mezi jednu z 19 světových měn, ve kterých lze zdarma vést běžný účet. Tato novinka klientům zjednoduší platby v zahraničí a usnadní jim kontrolu nad výdaji a aktuálním kurzem měny. více »

Novým ředitelem IT Business Alignment v Raiffeisenbank je Zdeněk Kořínek

19. 05. 2017  15:40  |   Ředitelem divize IT Business Alignment v Raiffeisenbank je od 1. 5. 2017 Zdeněk Kořínek, který zde doposud působil jako Business Architect. Úkolem Zdeňka Kořínka bude primárně další rozvoj bankovní IT architektury a řízení IT rozpočtu.  více »

GEEN Vstřícná banka: Dejte Raiffeisenbank své vysvědčení - II. čtvrtletí 2017

19. 05. 2017  00:31  |   GEEN Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla Raiffeisenbank a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE! více »

Konsolidovaný zisk RBI za první čtvrtletí roku 2017 dosáhl výše 220 milionů EUR

17. 05. 2017  16:06  |   •     Čisté úrokové výnosy se meziročně zvýšily o 4,7 % na 796 milionů eur (1-3/2016 pro forma: 761 milionů eur) •     Provozní výnosy vzrostly o 9 % na 1,298 miliardy eur (1-3/2016 pro forma: 1,193 miliardy eur) •     Provozní náklady vzrostly o 4,4 % na 815 milionů eur (1-3/2016 pro forma: 781 milionů eur) •     Čistá tvorba opravných položek klesla o 24,1 % na 80 milionů eur (1-3/2016 pro forma: 105 milionů eur) •     Zisk před zdaněním vzrostl o 42,5 % na 330 milionů eur (1-3/2016 pro forma: 231 milionů eur) •     Zisk po zdanění vzrostl o 86,1 % na 255 milionů eur (1-3/2016 pro forma: 137 milionů eur) •     Konsolidovaný zisk vzrostl o 98,5 % na 220 milionů eur (1-3/2016 pro forma: 111 milionů eur) •     Poměr nesplácených úvěrů je oproti stavu na konci roku 2016 (pro forma) nižší o 0,3 procentního bodu a dosahuje výše 8,3 % •     Poměr vlastního kapitálu na bázi Tier 1 (přechodný) je oproti stavu na konci roku 2016 (pro forma) nižší o 0,2 procentního bodu a dosahuje výše 12,4 % •     Poměr vlastního kapitálu na bázi Tier 1 (plně zatížený) je oproti stavu na konci roku 2016 (pro forma) nižší o 0,2 procentního bodu a dosahuje výše 12,2 % •     Výnos na jednu akcii vzrostl na 0,67 eur (1-3/2016 pro forma: 0,34 eur) více »

Novinky v RSTS: smlouvy bez poplatků a výhodné spoření pro děti

02. 05. 2017  12:48  |   Raiffeisen stavební spořitelna přichází s dalšími produktovými změnami. Každá nově uzavřená úvěrová smlouva nebo smlouva o stavebním spoření k úvěru je od 1. května zcela bez poplatku za uzavření. Zvýhodněné jsou nyní také tzv. dětské smlouvy. Úročení ve výši 1 % pro spořicí klienty zůstává beze změny.  více »

Při volbě životního pojištění klienti oceňují zejména kvalitu služeb a poradců

27. 04. 2017  18:50  |   Podle studie společnosti Market Vision, která testovala prodej životního pojištění mezi předními českými finančními institucemi, předstihla Raiffeisenbank drtivou většinu renomovaných pojišťoven a umístila se v hodnocení kvality druhá. Výrazně překonala průměr trhu a i nadále boduje s životním pojištěním DOMINO Invest, které nabízí ve spolupráci s pojišťovnou UNIQUA.  více »

V dividendovém fondu od RIS je již 140 milionů korun

25. 04. 2017  18:38  |   Do nového dividendového fondu od Raiffeisen investiční společnosti (RIS)bylo od 20. března 2017 akumulováno již 140 milionů korun. Raiffeiseninvestiční společnost nový fond připravila u příležitosti Světového dneinvestičních fondů, který připadá právě na dnešní den.  více »

RAIFFEISENBANK přináší na no vých kartách klientům umělecký zážitek

18. 04. 2017  12:28  |   S příchodem jara připravila Raiffeisenbank debetní karty se zcela novým designem.  Peněženky klientů banky začnou od dubna zdobit kresby úspěšné ilustrátorky Marii Makeevy. Precizní styl jejích kreseb v kombinaci se zlatou a černou barvou skvěle zapadá do komunikačního stylu banky.  více »

RAIFFEISENBANK nabízí studentům nový prémiový účet zdarma

11. 04. 2017  15:57  |   Raiffeisenbank nahradila od 1. dubna letošního roku své studentské konto novým vylepšeným účtem eKonto STUDENT PREMIUM. Tento prémiový účet mohou studenti používat kdekoliv na světě bez zbytečných poplatků, ať už za jeho vedení či za výběry peněz z bankomatů.   více »

RAIFFEISENBANK startuje podnikatelské dny zvýhodněných úvěrů

29. 03. 2017  15:38  |   V průběhu celého dubna bude Raiffeisenbank nabízet živnostníkům a malým firmám s ročním obratem do 50 milionů korun úvěry za zvýhodněných podmínek. A to v rámci tradičních Podnikatelských dnů, které banka úspěšně pořádá již několik let. Noví i stávající klienti tak mohou získat slevu ve výši 1 procentního bodu z úrokové sazby u úvěrů s limitem do 2 milionů Kč a slevu 0,5 procentního bodu z úrokové sazby u úvěrů s vyšším limitem či bonus 3 000 Kč v případě, že klient úvěr zajistí. více »

Společnost Raiffeisen - Leasing loni dosáhla rekordního zisku 352 milionů korun

27. 03. 2017  11:28  |   Rok 2016 byl nejúspěšnějším v historii společnosti Raiffeisen - Leasing. Dosáhla celkového zisku 352 milionů korun a drží nadpoloviční tržní podíl ve financování nemovitostí mezi nebankovními subjekty. Zvýšila podíl financování nákladních i osobních vozů, zemědělských strojů nebo zdravotnické techniky, mnohdy v řádu stovek procent.  více »

Společnost Raiffeisen - Leasing loni dosáhla rekordního zisku 352 milionů korun

27. 03. 2017  11:15  |   Rok 2016 byl nejúspěšnějším v historii společnosti Raiffeisen - Leasing. Dosáhla celkového zisku 352 milionů korun a drží nadpoloviční tržní podíl ve financování nemovitostí mezi nebankovními subjekty. Zvýšila podíl financování nákladních i osobních vozů, zemědělských strojů nebo zdravotnické techniky, mnohdy v řádu stovek procent.  více »

RAIFFEISENBANK se jako první banka v České republice stala členem NASDAQ COMMODITIES

23. 03. 2017  15:17  |   Jako první banka v České republice začala Raiffeisenbank nabízet svým klientům zúčtovací služby (clearing) pro obchodování na burze Nasdaq Commodities. Banka tak rozšiřuje portfolio podporovaných komoditních burz o tři nové produkty.   více »

2016: RBI vykázala konsolidovaný zisk ve výši 463 milionů eur

20. 03. 2017  12:23  |   Veškeré údaje jsou stanoveny na základě mezinárodních účetních standardů (IFRS). více »

Hypoteční centra RAIFFEISENBANK jsou klientům k dispozici již deset let

20. 03. 2017  12:17  |   V dubnu 2007 bylo otevřeno prvních deset hypotečních center, jejichž počet se za uplynulých deset let rozrostl na aktuálních dvacet dva. Za tu dobu zde Raiffeisenbank klientům poskytla téměř 75 000 hypotečních úvěrů v celkovém objemu 145 miliard korun. Kromě oslavy desetiletého výročí hypocenter připravila Raiffeisenbank, v rámci již tradičních „Hypodnů“, jarní nabídku hypoték s bonusem 5000 korun a slevou z úrokové sazby ve výši 0,2 procentního bodu u účelové a 0,6 procentního bodu u neúčelové hypotéky. více »

Raiffeisen investiční společnost uvádí nový fond pro zkušenější investory

20. 03. 2017  12:10  |   Raiffeisen investiční společnost (RIS) přichází s novým fondem určeným pro zkušené investory. Raiffeisen fond dividendový je dynamický smíšený korunový fond investující do velkých stabilních společností po celém světě. V období úpisu fondu od 20. 3. do 21. 4. bude prodej za snížený vstupní poplatek ve výši 0,5 %. Raiffeisen investiční společnost nový fond připravila u příležitosti Světového dne investičních fondů, který se uskuteční 19. dubna 2017. více »

Raiffeisen investiční společnost má za sebou rekordní rok

14. 03. 2017  12:29  |   Objem aktiv Raiffeisen investiční společnosti (RIS) vzrostl meziročně o 27 % z 13,7 miliard Kč na 17,4 miliard Kč. V posledních dvou letech je RIS nejrychleji rostoucí investiční společností na českém trhu. Veškeré její vydané podílové fondy vykázaly za rok 2016 pozitivní zhodnocení, a to i přes nepříznivý vývoj akciových trhů na počátku loňského roku.    více »

V roce 2016 zaznamenala Raiffeisenbank rekordní výsledky

28. 02. 2017  10:43  |   Meziroční růst klientských úvěrů o 13,2 % na 214 miliard Kč Klientské vklady meziročně narostly o 23,8 % na 227 miliard Kč Celková aktiva banky meziročně vzrostla o 29,2 % na 318 miliard Kč Čistý zisk se meziročně zvýšil o 2,6 % na 2,6 miliardy Kč Silná kapitálová pozice: kapitálová přiměřenost k 31. 12. 2016 ve výši 17,52 %   více »

Blíží se další omezení hypoték. Lidé budou muset mít naspořeno

28. 02. 2017  00:01  |   Vzít si hypotéku na nové bydlení bude opět o něco složitější. Od 1. dubna 2017 totiž vstoupí v platnost doporučení České národní banky (ČNB), které omezí výši poskytovaných hypoték maximálně na 90 % LTV. To znamená, že 10 % hodnoty nemovitosti lidé budou muset mít dopředu naspořeno. více »

Raiffeisenbank vstupuje do FILMOVÉHO A televizního byznysu

23. 02. 2017  14:07  |   Raiffeisenbank se jako první banka na českém trhu rozhodla cíleně vstoupit na trh filmové a televizní tvorby. Ve spolupráci s Asociací producentů v audiovizi připravila nabídku pro financování projektů, které splňují podmínky systému filmových pobídek Státního fondu kinematografie.  více »

GEEN Vstřícná banka: Dejte Raiffeisenbank své vysvědčení - I. čtvrtletí 2017

23. 02. 2017  00:36  |   GEEN Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla Raiffeisenbank a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE! více »

Objem nově uzavřených smluv společnosti Raiffeisen - Leasing loni vzrostl o 98 %

15. 02. 2017  22:12  |   Společnost Raiffeisen - Leasing má za sebou nejúspěšnější rok ve své historii. Celkový objem nově uzavřených obchodních případů meziročně vzrostl téměř dvojnásobně. Největší podíl v portfoliu stále zastupují leasingové transakce, roste ale i zájem o podnikatelské úvěry. Dlouhodobě si společnost drží silné postavení v nebankovním financování strojů, technologií a nemovitostních projektů. více »

Převod klientů CITIBANK do RAIFFEISENBANK úspěšně ukončen

13. 02. 2017  20:37  |   Objem depozit a investic převáděných klientů se navýšil o 20 % Úspěšně převedeno více než 90 % klientů Pětina klientů již považuje Raiffeisenbank za svou hlavní banku     více »

Objem poskytnutých hypoték RAIFFEISENBANK vzrostl v roce 2016 o 24 %

18. 01. 2017  13:59  |   V loňském roce poskytla Raiffeisenbank svým klientům z řad fyzických osob více než deset tisíc hypotečních úvěrů v celkovém objemu 20,7 miliardy korun. V porovnání s výsledky roku 2015 se jedná o 24% meziroční nárůst. Průměrná výše hypotéky se pohybovala nad hranicí dvou milionů korun.  více »

Index exportu: růst kam až dohlédne

10. 01. 2017  16:13  |   Podle Indexu Exportu poroste český vývoz celé první čtvrtletí 2017, a to nejrychlejším tempem za poslední dva roky. Ve všech třech měsících by se růst vývozu měl pohybovat nad 8 % v meziročním srovnání.  více »

2017: Dopady politiky na růst a kapitálové trhy

06. 01. 2017  15:13  |   Evropa: reformy jsou tlačeny do pozadí V USA čekají na „efekt Trump“ Národní zájmy ohrožují ekonomický vývoj v CEE ČR: konec kurzového závazku na dohled více »

Sekce obsahuje celkem 169 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti