Shell a Mastercard nabídnou placení za palivo přímo z vozu


15. 11. 2016  07:56   |   ČTK   |   komentářů (0)

Provozovatel sítě čerpacích stanic Shell umožní od 28. listopadu s karetní firmou Mastercard placení za pohonné hmoty přímo z vozu. Zákazníci budou využívat mobilní aplikaci Masterpass a QR kódy umístěné na výdejních stojanech. Uvedli to zástupci obou firem na dnešním setkání s novináři. Podobné řešení zatím konkurence v Česku nenabízí.

Před zahájením tankování zákazník prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu naskenuje QR kód ze stojanu, zvolí číslo stojanu a zadá do mobilu částku, za kterou chce načerpat. Poté natankuje a autorizuje platbu. Shell v Česku provozuje 178 čerpacích stanic, služba bude dostupná na všech vyjma 30 franšízových provozoven. Firma čeká, že službu budou využívat jednotky procent jejích zákazníků. Masterpass v ČR společnost Mastercard nabízí od loňského roku. Umožňuje placení u více než 2000 českých obchodníků. Aplikace je ke stažení pro mobilní zařízení s operačním systémem Android a iOS. Podle průzkumu STEM/MARK používá 39 procent českých řidičů při placení pohonných hmot debetní či

kreditní kartu a téměř polovina platí hotově. Prostřednictvím digitální peněženky alespoň občas hradí své nákupy 44 procent lidí, z mobilního telefonu či tabletu s ní stejně často platí ve 22 procentech případů. Loni Shell v ČR utržil 17,2 miliardy korun, meziročně o čtvrtinu méně. Zisk firmy meziročně stoupl o 22 procent na 337,8 milionu korun. Nižší tržby byly způsobeny mimo jiné nižší cenou prodávaných pohonných hmot proti roku 2014.


Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 3.00966 / Celkový počet hodnoceni 207
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti