Skupina Komerční banky je dominantním partnerem evropských finančních institucí v ČR


28. 02. 2018  19:14   |     |   komentářů (0)

Skupina Komerční banky (KB) potvrdila v průběhu roku 2017 svoji pozici nejvýznamnějšího, a v některých programech dokonce exkluzivního, partnera evropských finančních institucí (Evropská investiční banka – EIB, Evropský investiční fond - EIF, Rozvojová banka Rady Evropy - CEB). V minulém roce podepsala s těmito institucemi smlouvy v objemu přesahující 20 miliard Kč (796 mil. EUR), což je téměř 35 % všech prostředků určených pro ČR.

„Komerční banka je společně s dceřinou společností SG Equipment Finance již několik let dominantním partnerem evropských finančních institucí. Tato spolupráce nám umožňuje například poskytovat financování začínajícím podnikatelům, podporovat investice do úspor energií a nově dokonce nabídnout výhodnější finanční podmínky i kulturním institucím a společnostem,“ uvedl Jan Juchelka, předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky.

Evropské finanční instituce se velmi intenzivně zabývají společenským dopadem svých aktivit. Programy EIB, EIF a CEB se proto zaměřují na podporu projektů, které jsou společensky a sociálně přínosné. Příkladem mohou být programy ve spolupráci s Komerční bankou - EuroPremium Young (podpora malých a středních firem při zaměstnávání mladých osob), Profi úvěr Start (výhodné financování začínajících podnikatelů bez podnikatelské historie), EuroEnergie (program na podporu úspor energií) nebo EuroInovace (podpora malých a středních inovativních podnikatelů). Loňskou novinkou je program EuroCreative, který je určen pro financování kulturních a kreativních projektů. Jedná se například o muzea, památky, produkci filmů, vydávání počítačových her nebo rozhlasové a televizní vysílání.

Příklady využití výhodnější financí mohou být společnosti IMT Technologies & Solutions (nákup technologie a rekonstrukce budovy) a Rückl Crystal (výměna sklářské pece).

Klienti SG Equipment Finance oceňují program CEBu zaměřený na podporu udržitelnosti venkova a rozvoj méně vyspělých regionů, který spočívá v úrokové podpoře úvěrů na pořízení autobusů zkvalitňujících pravidelné dopravní spojení v regionech, nebo úrokové dotaci úvěrů na pořízení komunální čistící techniky.

V závislosti na typu programu slouží finanční prostředky od EIB, EIF a CEB ke snížení úrokové sazby (například firma, která zaměstnává mladé lidi, dostane výhodnější úrokovou sazbu u poskytnutého úvěru) nebo jako garance poskytnutého úvěru, což vede ke snížení požadavků na zajištění (KB může například poskytnout úvěr začínajícímu podnikateli za lepších podmínek).Čtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 3 / Celkový počet hodnoceni 163
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti