Službu eScribe mohou lidé se sluchovým postižením využít už i na poštách


20. 05. 2015  15:46   |     |   komentářů (0)

Služba eScribe, určená pro lidi se sluchovým postižením, je od února nově dostupná na specializovaných přepážkách Poštovní spořitelny v 11 pobočkách České pošty v Jihočeském kraji. Pilotní provoz na poštách bude probíhat čtvrt roku, a pokud bude vyhodnocen jako úspěšný, je v plánu zavedení služby na všechny specializované bankovní přepážky v síti pošt po celé České republice.

„Specializované přepážky Poštovní spořitelny na pobočkách České pošty poskytují soukromí a klid pro řešení všech požadavků. Jedná se o přepážky, kde si klient může pohodlně sednout a komunikovat s personálem bez bariér tváří v tvář. Poslední překážka nyní padá díky službě eScribe, která umožňuje on-line přepis hovoru do textové podoby. Bez problémů tu proto mohou být obslouženi i klienti se sluchovým postižením,“ vysvětluje Vlasta Dolanská, výkonná ředitelka Poštovní spořitelny. 

Jen v loňském roce využili klienti služby simultánního přepisu téměř ve 300 případech. Dosud byla služba klientům k dispozici ve všech 74 Era finančních centrech. Pokud pilot probíhající na poštách v jižních Čechách dopadne dobře, rozšíří se eScribe na všech 150 specializovaných bankovních přepážek Poštovní spořitelny. 

 

Jak funguje služba eScribe:

eScribe je speciální simultánní přepis, díky němuž může neslyšící pohodlně sledovat odpovědi klientského pracovníka na monitoru počítače. Stačí, aby si klient o tento přepis požádal, klientský pracovník naváže přes internet kontakt s přepisovatelem, a ten on-line převede mluvenou řeč do textové podoby zobrazující se na monitoru. Oba účastníci rozhovoru tak mají jistotu, že neslyšící klient dostal všechny potřebné informace a správně jim porozuměl. 

 

Na jakých poštách lze službu využít:

Název pošty

Adresa

České Budějovice 1

Senovážné nám. 240/1

České Budějovice 5

Ant. Barcala 404

České Budějovice 4

Pražská tř. 2304/69

Písek 1

Žižkova třída 270/2

Strakonice 1

Podskalská 601

Prachatice

Pivovarská 1118

Český Krumlov 1

Latrán 193

Tábor 2

U Bechyňské dráhy 2926

Pelhřimov

Příkopy 1889

J. Hradec 1

Husova 129

Soběslav

tř. Dr. Edvarda Beneše 286/5Čtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 3.03852 / Celkový počet hodnoceni 623
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti