Soutěž pro studenty - Ideální banka 21. století - zná své vítěze


31. 07. 2012  20:43   |   Patrik Nacher   |   komentářů (0)

Server www.bankovnipoplatky.com a partner soutěže Air Bank vyhlásili v lednu již pátý ročník soutěže „Ideální banka 21. století aneb i banku můžete mít rádi“. Cílem soutěže bylo umožnit studentům vyjádřit svůj názor a představu o ideální bance. Letošní téma reagovalo na aktuální dění a příchod nových bank na český trh: „PROKLIENTSKÁ BANKA ANEB CO MAJÍ NABÍDNOUT NOVĚ PŘÍCHOZÍ BANKY“.

·           Studenti mohli psát eseje nebo natáčet videa ·           Na vítěze čekají ceny v hodnotě více než 100 tisíc korun ·           Soutěže se letos zúčastnilo 151 studentek, studentů či týmů ·           Ceny se budou rozdávat v září   Studenti mohli svoje práce či natočené videa posílat do 30. dubna, kdy byla uzávěrka soutěže. Celkem se letošní soutěže zúčastnilo 148 studentek, studentů či týmů, kteří odevzdali písemnou esej a 3 studenti, kteří poslali video. Během měsíce května a června se písemné práce hodnotili ve dvou kolech. V 1. kole zástupci serveru bankovnipoplatky.com a partnera soutěže Air Bank vybrali 50 semifinálových prací, které poté ve 2. kole 10-ti členná porota obohacená o minulé studentské vítěze a o 4 zástupce partnerských vysokých škol (Vysoká škola finanční a správní, Bankovní institut Vysoká škola, Ekonomická fakulta Technické univerzity v Liberci a Univerzita v Hradci Králové) seřadili do výsledného pořadí. Známe tak prvních 20 studentek, studentů či studentských týmů, kteří získají nějakou cenu.

Vyhlášení výsledků jsme z důvodů prázdnin posunuli na měsíc září.

Zajímavá je statistika účastníků soutěže, a jak byli úspěšní. Jakkoliv se do soutěže přihlásilo více než 66% (98) studentek, ve finálové dvacítce jich najdeme jen 6, tedy 30%. Naopak studenti a studentské týmy byli velmi úspěšní – z celkového počtu 46 studentů (31%) jich do finále postoupilo plných 12 (60%).

Statistika:

Počet studentky studenti týmy
celkem (148) 98 46 4
semifinále (50) 29 19 2
finále (20) 6 12 2
  Pokud jde o to, z jaké školy studenti byli, tak letos jde o rekordní účast vysokoškoláků, kterých bylo 143. Paradoxně právě letos se zároveň poprvé v historii účastnili soutěže i dva studenti-žáci základní školy, z nichž jeden se dostal dokonce do první desítky.   Další informace najdete ve speciální sekci:

https://www.bankovnipoplatky.com/ankety/idealni-banka-21-stoleti/idealni-banka-21-stoleti-2012.html

 


Čtěte také Ostatní čtou
Témata tohoto článku

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 3.00094 / Celkový počet hodnoceni 1063
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti