Společnost Visa Europe a Komerční banka se dohodly na spolupráci v rámci rozvoje inovativních produktů


05. 08. 2013  10:59   |   tz   |   komentářů (0)

Asociace Visa Europe a Komerční banka potvrdily na období následujících pěti let vzájemnou spolupráci v oblasti dalšího rozvoje vydávání a přijímaní karet, včetně inovativních produktů. Společně pracují na projektu zavádění bezkontaktních karet Visa, které by na tuzemský trh měly být uvedeny ještě letos, a to ke konci kalendářního roku.

Komerční banka se řadí mezi nejinovativnější banky v regionu zemí Visa Europe – jako první banka začala v roce 2012 nabízet NFC technologii od asociace Visa na bázi řešení SIM centric a iCarte technologie.

„Komerční banka již tradičně přináší na trh inovace, nejen v oblasti platebních prostředků. Jsme velmi potěšeni, že už v krátké době budeme moci našim klientům nabídnout další rozšíření nabídky o bezkontaktní platební karty Visa,“ uvedl Pavel Čejka, člen představenstva a náměstek generálního ředitele Komerční banky.

V České republice podle údajů společnosti Visa Europe bylo uskutečněno jen během letošního března téměř 1 milion bezkontaktních transakcí. Bezkontaktní platby lámou rekordy i napříč celou Evropou, kde počty transakcí dosáhly v březnu více než 19 milionů. Celkem utratili v březnu Evropané prostřednictvím bezkontaktních karet a chytrých telefonů s aplikací Visa payWave více než 1 miliardu euro.

„Zavádění bezkontaktních karet v České republice má velký potenciál. Těší náš, že můžeme naše portfolio bezkontaktních karet Visa rozšířit právě prostřednictvím Komerční banky, která je velice silným a stabilním hráčem na českém trhu,“ chválí pokračování spolupráce Marcel Gajdoš, regionální manažer Visa Europe pro Českou a Slovenskou republiku.Čtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 2.96667 / Celkový počet hodnoceni 660
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti