Spolupracujeme na novém seriálu na Primě: Jak najít úvěr šitý na míru


02. 10. 2014  00:14   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (0)

ŠESTÝ DÍL: Patrik Nacher a náš serveru www.BankovniPoplatky.com se podílí na novém seriálu o financích na webu iPrima, který má za cíl zvyšovat finanční gramotnost veřejnosti. Vše zábavní a netradiční formou. V textu najdete VIDEO. Přejeme příjemný zážitek.

Jak vybírat nejlepší úvěr nám poradil PRIMA RÁDCE Patrik Nacher již v minulém dílu seriálu. V tomto, již šestém dílu seriálu se budeme věnovat způsobům jak najít úvěr přímo šitý na míru rodinným financím. Platí, že některý úvěr je vhodný pro někoho a jiný úvěr je vhodný pro jiného. Jak tedy posoudit nejen výhodnost úvěru, ale i jeho přizpůsobení vašim potřebám?

ŠESTÝ DÍL SERIÁLU PRIMA RÁDCE SI MŮŽETE PROHLÉDNOU ZDE!

Porovnáváme půjčky

V našem modelovém příkladě budeme kupovat auto za sto tisíc korun. 70 000 korun přitom uhradíme ze svých zdrojů a na zbytek si vezmeme úvěr ve výši 30 000 korun.

doba úvěru

Důležité je zvolit si optimální délku splácení úvěru. Čím bude délka kratší, tím vyšší budou splátky ale také tím rychleji bude dosaženo splacenjí úvěru. Naopak dlouhodobá splátka se prodražší o uhrazené úroky.

Dalším kritériem, které si musíme pečlivě určit je výše splátky, kterou jsme schopni dlouhodobě splácet. Musíme tedy říci, jak velký podíl volných finančních prostředků určíme na splácení půjčky. Dle rady našeho Prima rádce ja maximálním takovým podílem polovina volné částky.

Rozložení půjčky

Nezapomínáme přitom při všem vybírání myslet na to, že musíme porovnat hlavně RPSN - Roční procentní sazbu nákladů, která by měla být co nejnižší.

Minulé díly našeho seriálu PRIMA RÁDCE naleznete ZDE!

 Čtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 2.94017 / Celkový počet hodnoceni 1053
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti