Spolupracujeme na novém seriálu na Primě: Tentokrát o RPSN, aneb jak vybírat půjčku


25. 09. 2014  00:47   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (0)

PÁTÝ DÍL: Patrik Nacher a náš serveru www.BankovniPoplatky.com se podílí na novém seriálu o financích na webu iPrima, který má za cíl zvyšovat finanční gramotnost veřejnosti. Vše zábavní a netradiční formou. V textu najdete VIDEO. Přejeme příjemný zážitek.

Tentokrát se náš PRIMA RÁDCE Patrik Nacher věnuje velmi důležité a významné zkratce RPSN a jak také dle tohoto ukazatele správně vybírat nejvýhodnější půjčku. Z průzkumů přitom vyplývá, že velká část veřejnosti neví vůbec co tato zkratka znamená a k čemu slouží. Proto také náš server zahájil popularizaci této zkratky vyhlášením soutěže o její nejlepší interpretaci.

Více o soutěži o interpretaci zkratky RPSN naleznete ZDE!

PÁTÝ DÍL SERIÁLU PRIMA RÁDCE SI MŮŽETE PUSTIT ZDE!


Prvním pravidlem je, že půjčky si pořizujeme v instituci, která se na toto specializuje, tedy v bance. Nikoliv například v autobazaru, nebo někde na ulici. Tím budeme mít jistotu, že se nejedná o zcela nevýhodný, nebo nepřiměřený úvěr. Banky jsou totiž povinny dodržovat určité zásady, které v jiných institucích dodržovat nemusí. Navíc i mezi bankami můžeme čile vybírat nejvýhodnější úvěr.

PŮJČKY

Nejviditelnějším kritériem, který při hledání úvěru většina klientů používá je výše úrokové sazby. Tato by měla být minimálně normální a ne přemrštěná. Rozodně není v pořádku úroková sazba 25 procent. Normální úroková sazba u bank se pohybujem mezi 10 až 15 procenty. Vybírat bychom však měli hlavně podle jiných kritérií jako jsou:

- výše splátek

- kolik přeplatím

- výše RPSN

úvěr

Co tedy zkratka RPSN oficiálně znamená?

RPSN

A velmi důležité je to, co tato zkratka znamená a co vše je v ní obsaženo. Stručně řečeno RPSN obsahuje veškeré platby, které souvisí s daným úvěrem. Jedná se tedy o veškeré náklady úvěru, pojištění, počáteční náklady a poplatky.

co obsahuje rpsn

Jednoduše řečeno i úvěr se musí dobře a pečlivě vybírat. K výběru můžete využít i srovnavače na stránkách prima rádce, který vám pomůže se zorientovat v nabídkách úvěrů jednotlivých bank. Pokud nechcete využít srovnavače, pak si banky jednoduše oběhněte, vyžádejte si informace a tyto si následně porovnejte a to především z pohledu výše RPSN, která by měla být co nejnižší.

srovnavač

 

DALŠÍ DÍLY O NAŠEM SERIÁLU PRIMA RÁDCE NALEZNETE ZDE!

 

 


Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 2.98403 / Celkový počet hodnoceni 1190
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti