Stejná potravina a jiné složení v různých zemích? U bank je to podobné


29. 03. 2016  00:32   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (0)

KOMENTÁŘ: Média se stále zabývají problémem rozdílného složení stejných značek potravin v různých zemích. Nemusíme připomínat, že v ČR je toto složení často horší než u našich západních sousedů. S produkty bank je to podobné. ČTĚTE DÁLE!

Při nákupu v Německu či Rakousku náš často naštve, když zjistíme, že výrobek, který se prodává i u nás je u našich sousedů nejen o něco levnější, nebo stejně drahý, ale také má navíc lepší složení. Místo umělých, chemických sladidel obsahuje přírodní sladidlo, obsahuje šetrnější konzervanty a neobsahuje zbytečné chemické náhražky chutí. Ne každý má však možnost si tyto výrobky v zahraničí zakoupit. Takový zákazník je pak odkázán na to, co mu sem řetězce dovezou a co mu naservírují. 

Jak se výrobci brání? Různým složením výrobků vycházejí výrobci vstříc rozdílným chutím lidí v jednotlivých státech. Nehoráznost do nebe volající. Jsou Češi čuníci, kteří sní všechno, co se jim naservíruje? A opravdu máme tak zkažené chutě, že potřebujeme v potravinách tolik chemie a nekvalitních surovin? A opravdu si takové potraviny ještě koupíme za vyšší částku, než je prodávají u našich mnohem bohatších sousedů? Snaha výrobců a řetězců ušetřit jde zde proti zájmům zákazníků, ačkoliv si to ne všichni zákazníci skutečně uvědomují. Právě nevědomost a lenost mnoha tuzemských spotřebitelů a zákazníků vede k tomu, že tento nešvar stále přetrvává. 

Ocenit můžeme, že v mnoha případech jsme se už jako národ dokázali ozvat a zatlačit na výrobce velmi efektivně. Posledním příkladem jsou tradiční piškoty Opavia.

I ve finančním sektoru, konkrétně u bankovních produktů můžeme sledovat jiný přístup k zákazníkům v zahraničí a jiný přístup k zákazníkům ve Východní Evropě a konkrétně i v České republice. Ještě stále můžeme sledovat, že za stejný produkt a navíc lépe vybavený - typicky běžný účet, platí klienti bank stejného vlastníka v zahraničí výrazně méně než za stejný či horší produktu v ČR. Tato situace se sice postupně zlepšuje, ale nebylo to zadarmo. I díky našemu serveru Bankovní poplatky se podařilo výrazným způsobem zvýšit povědomí tuzemských klientů, a čeho si velmi ceníme tak i jejich sebevědomí, což je velmi důležité. 

Postupně se tedy zlepšuje stav, kdy jsme ještě nedávno byly zemí s jedněmi z nejdražších základních bankovních služeb v Evropě. Jinak řečeno stejně jako v případě potravin dostali tuzemští klienti bank horší produkt za mnohem vyšší ceny. A to přesto, že příjmy našich občanů jsou nominálně stále na čtvrtině platů Německých či Rakouských.

NOVOU KNIHU PATRIKA NACHERA SI MŮŽETE ZAKOUPIT PŘÍMO ZDE!

Konec negramotů

 Čtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 2.98573 / Celkový počet hodnoceni 771
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti