Suri přináší novinku na pojistný trh – komplexní pojištění Suri hory


14. 12. 2017  10:49   |     |   komentářů (0)

Společnost Suri se po úspěchu pojištění postaveného na míru českým dovolenkářům v Chorvatsku (Suri Chorvatsko) zaměřila na další velkou skupinu tuzemských cestovatelů. Těmi jsou lyžaři, či turisté směřující do hor.

Naražená záda 5 000 Kč, operace kolenních vazů 115 000 Kč, komplikovaná zlomenina 400 000 Kč, úraz hlavy či páteře 1 000 000 Kč – to jsou zcela standardní ceny za ošetření úrazů, které si čeští lyžaři a snowboardisté přivodí při lyžování v zahraničí. Náklady vznikající ve spojitosti se zraněním přitom nejsou spojeny jen s ošetřením. Další položkou je například zásah horské služby, která je u většiny incidentů logickým účastníkem. Zásah horské služby na Slovensku a převoz sanitkou do České republiky tak vyjde „jen“ na 45 tisíc korun, přeprava vrtulníkem ale už na 160 tisíc korun a letecký transport z Francie do České republiky dokonce na půl milionu korun.

 

Čeští turisté se přitom často ptají, jaký je význam cestovního pojištění, jestliže v rámci Evropské unie by zdravotní ošetření po předložení Evropského průkazu zdravotního pojištění mělo být zdarma. To je sice pravda, ale jen za předpokladu, že je průkaz využit v souladu s pravidly a sazbami dané země. Vedle toho například v Rakousku, Francii, Itálii či Švýcarsku (které navíc není členem EU) je velká část nemocnic soukromých a pokud dojde na ošetření v takovém zařízení, pak se pacient musí připravit na úhradu zranění z vlastních prostředků, a nebo z prostředků sjednaného připojištění.

 

Druhý a stále rostoucí problém při lyžování v zahraničí představuje odpovědnost za škodu. Ze statistik poskytnutých společnostmi Slavia a Global Assistance vyplývá, že čeští občané jsou stále častěji nuceni platit odškodné za způsobené srážky, újmu na zdraví, následnou péči či zničené vybavení občanům zemí, kde k incidentu došlo. „Četnost případů se meziročně zvyšuje o cca 50 %. Na vině je pravděpodobně nejen zvyšující se povědomí o této možnosti ze strany poškozených, ale i běžně rozšířená nekázeň typická pro české lyžaře a turisty obecně. Prokázání viny českého klienta není vždy snadné, proto se místní úřady zpravidla snaží hned po incidentu podepsat souhlas se zaviněním nehody. V takových případech je samozřejmě výhodné mít dobré cestovní pojištění s vyšším limitem a okamžitě využít služeb asistenční služby. Tedy dříve, než cokoliv podepíšete. Dle statistik zranění zahraničního lyžaře vychází na 0,5 — 2,5 mil. Kč,“ říká Pavel Jechort, ředitel Suri.

 

Suri na základě analýzy hledanosti klíčových slov na internetu a jejich korelaci v čase s typem a počty sjednávaných pojištění přichází jako první na trhu se speciálním pojistným produktem komplexně řešícím případné nepříjemnosti zimních turistů. Produkt s názvem Suri hory v sobě zahrnuje léčebné výlohy až do výše 5 mil. Kč, pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu až do výše 3 mil. Kč, úhradu zásahu horské služby, úhradu zničeného či ukradeného vybavení včetně možnosti vypůjčit si na místě náhradní vybavení, dále odtah nepojízdného auta do České republiky a zapůjčení náhradního vozidla po dobu dovolené a k tomu všemu nepřetržité asistenční služby.Čtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 2.98343 / Celkový počet hodnoceni 181
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti