Téma: akcie

Příbuzná témata

Zaměstnanci AXA Group letos upsali akcie společnosti za 291 milionů eur

18. 12. 2012  10:47  |   Akciového plánu 2012 (SharePlan 2012) se za uplynulý rok zúčastnilo více než 21 000 zaměstnanců AXA Group, jedné z největších světových finančních skupin. Využili interní nabídky zvýhodněné ceny a získali akcie celkem za 291 milionů eur (v přepočtu více než 7,3 miliardy korun). V České republice upsalo 25 zaměstnanců akcie v celkové hodnotě 699 tisíc Kč. více »

BIG EXPERT - ve stínu výsledkové sezóny

26. 10. 2012  17:31  |   Výsledková sezona v Americe a Evropě již běží na plné obrátky, akcie na pražské burze však stojí teprve na jejím počátku. více »

Jaký poměr má představovat investiční zlato v portfoliu investora?

25. 10. 2012  01:39  |   Jak tomu často bývá u jednoduchých otázek, ani tady není jednoduchá odpověď. Dozvídáme se, že zlato by nemělo tvořit více než 5-7% investic. Cokoli nad to už prý představuje pro investory velké riziko. Zlato je dle názoru většiny analytiků velice volatilní, tedy nestabilní s tendencemi prudkých propadů. To ale stále není žádné logické vysvětlení proč zrovna tento poměr a toto číslo, protože akcie a nemovitosti jsou také nestálé a propadají se. více »

BIG EXPERT - neviditelná rally

20. 10. 2012  01:16  |   Pro ty, co až tak nesledují českou burzu, bude možná překvapivé, že domácí akcie v druhé polovině roku docela přidávají. více »

Investování: Vsadit v této době na akcie se může vyplatit

26. 09. 2012  12:38  |   Kdo v současné době hledá zajímavý výnos, měl by zvážit investice do akcií. Stav, který panuje na trzích, je pro tuto úvahu příznivý. Už výnos z dividend evropských akcií dosahuje v současnosti 4,15 %, tedy téměř o tři procentní body více než úrok desetiletých německých vládních dluhopisů. Akcie tak mohou v dlouhodobém horizontu nabídnout lepší ochranu proti úrokovému a inflačnímu riziku. více »

Výnosové „držáky“? Akcie potravinářských gigantů!

10. 09. 2012  19:18  |   Velké potravinářské, nápojové a tabákové firmy mají jedno společné. I v době krize mají vysoké zisky a podnikají v necyklickém odvětví spotřebního zboží. Lidé se bez ohledu na svoji finanční situaci bez jejich produktů zkrátka neobejdou. A právě téměř konstantní poptávka je pozitivním atributem, na který investoři v době nejistoty a ekonomické krize slyší. více »

BIG EXPERT - náladu na trhu neurčují fundamentální zprávy

14. 07. 2012  01:09  |   Světové burzy v posledním týdnu korigovaly přibližně měsíc trvající růst, který vynesl akcie na významných světových burzách v průměru o 5-10 % výš. více »

RBI: ZEMĚ STŘEDNÍ A VÝCHODNÍ EVROPY ODOLÁVAJÍ TURBULENCÍM V EUROZÓNĚ

09. 07. 2012  16:57  |   Růst HDP v celém regionu střední a východní Evropy by měl letos dosáhnout 2,6 procenta, zatímco eurozóna oslabí o 0,3 procenta. Klesnout o půl procentního bodu by letos měla i česká ekonomika. Akciové trhy budou dále ovlivněny vývojem v eurozóně a mohou tak kolísat, celkově by ale akcie v regionu mohly růst o 8 až 12 procent. více »

RAIFFEISENBANK PŘIVÁDÍ NA TRH START PRVNÍ EMISI, SPOLEČNOST WOOKY

15. 06. 2012  12:44  |   Raiffeisenbank jako první garant nového trhu pražské burzy Start kompletně připravila emisi první společnosti - Wooky a.s., která se zabývá distribucí a vytvářením elektronického obsahu e-knih na komplexní platformě Wooky. V rámci privátního úpisu akcií mohou akcie společnosti přednostně získat klienti privátního bankovnictví Friedrich Wilhelm Raiffeisen. více »

Výsledky firem překonávají očekávání analytiků, akcie se jeví podhodnocené

30. 05. 2012  13:38  |   Právě probíhající výsledková sezóna ukazuje, že firmy svým hospodařením většinově předčily očekávání analytiků. Podobně dobrých výsledků často nedosahovaly ani před krizí. Jak mohou na tuto situaci reagovat investoři? Rozumnou volbou je investovat do akcií. Přitom je ale nutné mít neustále na paměti, že riziko a nejistota je v současné době výrazně vyšší než v minulosti, a proto je třeba myslet i na nenadálé poklesy. Nadstandardní růsty jsou však pravděpodobnější. více »

BIG EXPERT - americké akcie brzdí korekci nejen v Praze

21. 04. 2012  01:40  |   Závěr března a první polovina dubna proběhla na trzích ve znamení zvýšené nervozity a návratu pojmu „dluhová krize“. více »

Akcie - i ty můžete zvažovat jako alternativu ke spořicím produktům...

17. 04. 2012  13:13  |   Je možné brát obchodování s akciemi jako alternativu ke spořicím nebo termínovaným účtům? Samozřejmě že ano, byť jde o alternativu rizikovější. Při takovém investování totiž více než kde jinde platí, že za vlastní chyby nesete vlastní zodpovědnost. více »

BIG EXPERT - americké akcie brzdí korekci nejen v Praze

14. 04. 2012  01:29  |   Třetinu měsíce dubna máme již za sebou a nutno poznamenat, že start do nového čtvrtletí se akciovým trhům zrovna nepovedl. více »

Výsledky vybraných bank 2011 z pohledu poplatků – „rosteme“, nebo „klesáme“?

08. 03. 2012  03:52  |   V nástěnném kalendáři jsme si odtrhli list s názvem druhého měsíce v roce, zima rychle ustupuje, přichází jaro… Pro analytiky a obchodníky s akciemi to znamená jediné – blíží se období zveřejňování finančních výsledků trhem sledovaných firem za minulý rok, banky nevyjímaje. Nás samozřejmě zajímá především to, jak si bankovní domy vedly při jejich oblíbené výdělečné činnosti – výběru poplatků. více »

J&T otevřela nové smíšené fondy J&T Bond CZK a J&T Bond EUR

04. 01. 2012  11:25  |   J&T INVESTIČNÍ SPOLEČNOST, a.s. nabízí nové smíšené podílové fondy J&T BOND CZK a J&T BOND EUR se zaměřením na dluhopisy. Portfolio fondů je tvořeno především dluhovými cennými papíry, včetně dluhopisů s možností předčasného splacení, konvertibilními dluhopisy a instrumenty peněžního trhu. Doplňkově mohou fondy držet akcie či využívat dalších investičních příležitostí. více »

Komentář: Amerika posílá do Evropy předvánoční dárky v podobě levných dolarů

01. 12. 2011  09:58  |   Ne každý den si akcie dovolí to, co jsme viděli včera. Podobné zisky jsme naposledy viděli v srpnu po prudkém letním výprodeji. Co se stalo? Koordinovaný zásah největších světových centrálních bank, který má pomoci evropským bankám s přístupem k financování. To vše na pozadí poměrně slušných makroekonomických čísel z USA a snížení čínských povinných minimálních rezerv. více »

BIG EXPERT - Akcie v zajetí politických manévrů

15. 10. 2011  01:33  |   Na akciovém trhu se opět děly věci. Hlavním tématem těchto dnů je samozřejmě politická situace v Eurozóně. Jaký byl dopad politických třenic a tahanic o osud eura na pohyb cen akcií? více »

Eurozóna na správné cestě, úspěch ale není zaručen

13. 10. 2011  13:20  |   V posledních několika dnech z trhů až překvapivě rychle spadla nervozita a akcie další den v řadě zaznamenaly slušné zisky, zatímco bezpečný dolar ztrácel. Plán kancléřky Merkelové a presidenta Sarkozyho postavit se k řeckému problému úplně nově vyvolává na trzích naděje (k finální dohodě by mělo dojít do summitu 23.10.). Trhy pozitivně vnímají především změnu kurzu - Řecku už by se nemělo pomáhat s valením dluhu před sebou, ale mělo by přijít výraznější osekání dluhové koule a do-kapitalizace bank. Dohoda však zdaleka není na světě a ďábel bude jako vždy skrytý v detailech. více »

Jan Bureš: Eurozóna se neobejde bez společné pomoci bankám

06. 10. 2011  08:37  |   Myšlenka dolití kapitálu do evropských bank se trhům evidentně zamlouvá a akcie tak včera opět putovaly vzhůru. Šéf MMF pro Evropu Antonio Borges odhaduje, že evropské banky by v ideálním případě na boj se současnou krizí na periferiích eurozóny potřebovaly 100-200 miliard eur nového kapitálu. Správná je pravděpodobně i Borgesova úvaha, že peníze na rekapitalizaci bank by měly putovat ze společných fondů (pravděpodobně EFSF). Těžko si totiž představit, že by to nejslabší články zvládly samy. více »

BIG EXPERT - Že by mírný optimismus?

01. 10. 2011  01:29  |   V české kotlině se poslední měsíc děly divy. Investoři tahaly za ruční brzdu seč jim síly stačily, ale akcie ne a ne zastavit svůj pád. Až poslední týden se snad, zdá se, blýská na lepší časy. více »

Americké maloobchodní tržby zůstaly za očekáváním

15. 09. 2011  09:08  |   Říká se, že tonoucí se stébla chytá. S jistou mírou nadsázky by se takto dala označit včerejší reakce trhů na slova francouzského prezidenta Sarkozyho a německé kancléřky Merkelové během telefonické konference s řeckým premiérem, že dluhy sužované Řecko zůstane v eurozóně. Společná evropská měna i akcie tak rozšířily svoje zisky z předchozích dní, ačkoliv důvodů k radosti bylo jinak pramálo. více »

AXA Group opět vydává akcie pro zaměstnance za zvýhodněných podmínek

05. 09. 2011  11:33  |   Zaměstnanci světové finanční skupiny AXA Group mají možnost získat akcie své skupiny za výhodnějších podmínek. Ve 42 zemích světa je pro více než 110 000 zaměstnanců skupiny AXA připravena nabídka v podobě Akciového plánu 2011 (SharePlan 2011). Nominální kapitálové navýšení může dosáhnout až 150 milionů eur. více »

Matku Komerční banky oslabují spekulace o zestátnění

11. 08. 2011  15:00  |   Banku Société Générale zasáhla vlna spekulací. Jedna z nich uvažuje o možném zestátnění společnosti. Banka zprávu popřela, její akcie ale klesly o 15 procent. Spekulacím více »

Fio banka se stala Brokerem roku 2011

20. 06. 2011  15:15  |   Fio banka získala titul Broker roku 2011 a stala se tak nejlepším obchodníkem s cennými papíry v České republice. Zároveň zvítězila i ve vedlejší kategorii „České akcie“. Investiční služby banky ocenili odborníci i laická veřejnost. více »

J&T BANKA ocenila nejlepší mladé investory

12. 05. 2011  11:02  |   Investiční hra J&T BANKY, v níž mohli studenti středních a vysokých škol virtuálně obchodovat s akciemi na burze, zná svého vítěze. Stal se jím devatenáctiletý student Prvního českého gymnázia v Karlových Varech Adam Slabý. V konkurenci dalších 156 mladých investorů zhodnotil fiktivní milionové portfolio celkem o více než 120 tisíc korun. Navíc jeho investiční strategie byla odbornou porotou vyhodnocena jako nejlepší. Ceny vítězi a dalším čtyřem nejúspěšnějším investorům předali vedoucí úseku Finanční trhy J&T BANKY Daniel Drahotský a hlavní analytik Milan Vaníček. více »

BIG EXPERT - České akcie nyní slouží jen jako zpestření portfolia

16. 04. 2011  01:17  |   Z hlediska politiky centrální banky vstupujeme do nebezpečné zóny, protože ECB by dle očekávání měla zítra přistoupit k prvnímu z řady zvyšování úrokových sazeb, které nás čekají, a blížíme se také ke konci druhé vlny kvantitativního uvolňování, během níž americký Fed nakupoval dluhopisy a která by měla skončit 30. června. více »

BIG EXPERT - blížící se výsledková sezóna by měla potvrdit růstový trend

02. 04. 2011  01:29  |   Akcie v předchozích dnech pokračovaly druhým týdnem v korekci předchozího prudkého propadu, který odstartovala série nešťastných událostí v Japonsku. více »

Akcie irské banky Irish Life se neobchodují, spekuluje se o zestátnění

30. 03. 2011  15:00  |   Irish Life #x026; Permanent je největším poskytovatelem hypotečních úvěrů a soukromých penzí v Irsku. více »

BIG EXPERT - Ceny akcií teď lákají k nákupům

26. 03. 2011  01:15  |   Kam, akcie, kam jdete, která moje budete? Na úvod dosti prozaická až úsměvná otázka, která však z mého pohledu v současné době výrazně odráží náhled investorů na současný vývoj na akciových burzách včetně té pražské. více »

Japonské akcie padají jako v době finanční krize. Od pátku ztratily pětinu hodnoty

15. 03. 2011  15:00  |   Japonské akciové trhy teď zažívají stejnou pohromu jako v době finanční krize. Tentokrát však investory straší mnohem závažnější problémy s jadernými výbuchy. Japonské ak více »

Analytici radí: v příštím týdnu kupujte akcie Erste Bank, NWR a defenzivní tituly

14. 03. 2011  15:00  |   Makléři a analytici oslovení serverem iHNed.cz nedoporučují pro příští týden k nákupu zejména málo likvidní akcie typu Orco a ECM. V hledáčku úspěšného investora by naopa více »

Akcie řeckých bank se prudce propadají. Reagují na snížení ratingu země

08. 03. 2011  15:00  |   Index řeckých bank během odpoledního obchodování propadnul o 4,5 procenta. Výnosy na řeckých dluhopisech dosáhují nového rekordu. více »

Banky investují do Facebooku. Od J. P. Morgan získá miliardu dolarů

27. 02. 2011  15:00  |   Banka spravuje fond, přes který mohou klienti investovat do Facebooku. Investorů přibývá. Akcie Facebooku se ale stále neobchodují na burze. více »

Irská vláda znárodní již čtvrtou banku, další oběť prasklé realitní bubliny

24. 12. 2010  15:00  |   Allied Irish Banks přitom byla kdysi největší irskou bankou s veřejně obchodovanými akciemi. více »

ČEKIA: Polovina akciových společností v ČR má utajeného vlastníka

16. 12. 2010  17:23  |   Podnikatelé se nezalekli politické rétoriky proti firmám s neprůhlednou vlastnickou strukturou a nadále preferují anonymitu. Více než polovina českých akciových společností má listinné akcie na majitele, což skutečným vlastníkům firem umožňuje zůstat v anonymitě. Z analýzy agentury ČEKIA vyplývá, že podnikatelé nepodlehli obavám ze změny zákona o veřejných zakázkách, který měl podle předvolebních plánů politiků zamezit účasti anonymních firem ve veřejných výběrových řízeních. více »

BIG EXPERT - české akcie jsou nyní zajímavé pro investory, ti ale vyčkávají

04. 12. 2010  00:50  |   Pražská burza žije svým poklidným životem a nedá se moc předpokládat, že by to bylo v následujících týdnech jinak. více »

Banky radí kupovat evropské akcie. Mají šanci posílit až o 20 procent

18. 11. 2010  15:00  |   Stratégové banky JPMorgan nevylučují ani opakování mimořádných růstů z roku 1999, kdy panevropský index Stoxx Europe 600 posílil zhruba o 25 procent. více »

BIG EXPERT - jaká nemoc trápí české akcie?

09. 10. 2010  01:35  |   Za poslední měsíc zažily hlavní světové akciové indexy slušný růst. více »

Zaměstnanci AXA Group mohou získat její akcie za zvýhodněných podmínek

02. 09. 2010  11:18  |   Zaměstnanci AXA Group, jedné z největších světových finančních skupin, mají jako každoročně možnost získat akcie skupiny za zvýhodněných podmínek. více »

Fio banka otevírá novou pobočku v Třinci

09. 08. 2010  18:16  |   Finanční skupina Fio otevírá pro zájemce o obchodování s akciemi i o běžné účty bez poplatků a další související služby novou pobočku v Třinci. Jde o sedmapadesátou pobočku Fio v České republice. více »

BIG EXPERT - probudí se burza z letargie?...Ano, ale kdy?

31. 07. 2010  02:47  |   Výsledková sezona je v plném proudu, a přesto je zájem o české akcie velmi malý. více »

Prudký růst akcií bank se může brzy zadrhnout

30. 07. 2010  15:00  |   Bankovní akcie mají dlouhodobě velký prostor k růstu, jenže v nejbližších měsících je bude srážet zpomalení ekonomiky, tvrdí Milan Lávička z firmy Atlantik FT. více »

BIG EXPERT - situace na trhu je vhodná pro nákup, ale je třeba pečlivě vybírat

27. 06. 2010  11:19  |   České akcie si v posledním měsíci prošly výraznější korekcí, která se dotkla prakticky všech titulů. více »

Investoři očekávají bankrot Řecka

14. 06. 2010  15:00  |   Akcie bank jsou oceněny, jako by Řecko už zbankrotovalo. K pádu dalších zemí, jako je Španělsko, by dojít nemělo. více »

BIG EXPERT - dlouho očekávaná korekce přichází

01. 05. 2010  03:13  |   Akcie vykročily do nového čtvrtletí v doprovodu palčivých titulků o nekonečných růstech a překračování maxim. více »

Banky v Řecku chtějí další peníze po tamní vládě, trhy se zase "vyděsily"

08. 04. 2010  15:00  |   Rozdíl ve výnosech řeckých a německých dluhopisů se posunul nejvýše od roku 1999. Padaly i akcie řeckých bank. Do Řecka dorazila delegace MMF, která bude zkoumat kroky vl více »

Tisk: Kellnerova ruská banka Nomos chystá emisi akcií za miliardy

31. 03. 2010  15:00  |   Na konci dubna rozhodne vlaná hromada, zda banka vydá akcie za 5 miliard rublů. Kellnerova PPF má v bance zhruba třetinový podíl. více »

Otázka pomoci Řecku opět rozvlnila finanční trhy

22. 03. 2010  15:00  |   Řecko by mělo požádat o pomoc Mezinárodní měnový fond, ne eurozónu, míní německá kancléřka Merkelová. Její prohlášení ovlivnilo evropské akcie, ceny řeckých dluhopi více »

Akcie: Praha porazí Varšavu, tvrdí američtí bankéři

20. 03. 2010  15:00  |   Pražské akcie jsou atraktivnější než dříve, tvrdí Morgan Stanley. Evropské burzy prý letos porostou dvakrát rychleji než americké. více »

Americké banky může ještě čekat složitý rok

25. 01. 2010  15:00  |   Minulý týden zaznamenaly finanční trhy nervozitu. Burzovní indexy se propadaly napříč celým světem. K zemi je táhly především akcie finančních institucí, na které se v mi více »

Obamův plán proti bankám již třetí den stahuje akcie dolů

23. 01. 2010  15:00  |   Masivní výprodeje postihly zejména finanční a technologické společnosti. Dolar v pátek oslaboval vůči euru i jenu. Důvodem byl nervozita ohledně Obamových návrhů na přísn více »

Sekce obsahuje celkem 232 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti