Téma: arbitr

Příbuzná témata

Zákon o finančním arbitrovi

01. 01. 2014  01:01  |   Zákon č. 229/2002 Sb. o finančním arbitrovi, změna 558/2004 Sb. více »

Válka o poplatky za vedení úvěrových účtů - klienti jsou aktivní, banky v defenzivě

18. 03. 2013  13:38  |   Boj o poplatky za vedení hypotečního (úvěrového) účtu hoří na několika bojištích. Dnes jsme vám přinesli odpovědi finanční arbitryně Moniky Nedelkové. 10 denní čekání v nás vzbudilo velká očekávání, ale v odpovědích na tři jednoduché otázky jsme nic překvapivého ani přelomového nenašli... Je jasné, že aktivita klientů jen tak nepoleví a další žádosti se do úřadu pohrnou, navzdory tomu, že kancelář arbitra dává na základě výkladu zákona od hypoték ruce pryč a těmito spory se nehodlá zabývat, jelikož – jak sdělila ve vysvětlení – nespadají do její kompetence. více »

Fin. arbitryně Nedelková: Každý den přijímám 15-20 návrhů od klientů požadujících vrácení poplatku

18. 03. 2013  00:02  |   Momentálně je finanční arbitryně Monika Nedelková jednou z nesledovanějších postav v bankovních kruzích. Na tom, co udělá a jak rozhodne totiž závisí budoucí vývoj hry o skutečně velké množství peněz, dokonce i o existenci samotného poplatku za správu (vedení) úvěrového (hypotečního) účtu, který bankám vydělává miliardy korun. Jelikož jsme měli od čtenářů našeho serveru řadu podnětů týkajících se nečinnost paní arbitryně, rozhodli jsme se ji požádat o odpovědi na pár otázek. více »

Finanční arbitr loni dostal 824 podnětů, meziročně více

06. 06. 2012  12:04  |   Finanční arbitr loni obdržel od spotřebitelů 824 podnětů, meziročně o dva více. O zahájení řízení rozhodl arbitr pouze ve 167 případech, o rok dříve to bylo 135 případů. Velká část podnětů totiž nespadala do jeho kompetence a další část klientů po získání informací nezaslala návrh na zahájení řízení. Vyplývá to ze zprávy o činnosti finančního arbitra za rok 2011, které má ČTK k dispozici. více »

Finanční arbitr bude řešit spory ohledně směnáren a pojišťoven

05. 06. 2012  11:15  |   Pravomoci finančního arbitra se zřejmě rozšíří o řešení sporů klientů se směnárnami a životními pojišťovnami. Počítá s tím novela zákona o finančním arbitrovi. Tu ministerstvo financí předložilo vládě v souvislosti s novým zákonem o směnárenské činnosti, který by měl nahradit současný devizový zákon. Změny navrhuje MF od dubna 2013. více »

Stávající práce i rozjezd nové agendy čeká novou finanční arbitryni M. Strejcovou

12. 01. 2012  02:09  |   V závěru loňského roku nastoupila na post finančního arbitra Monika Strejcová, která na této pozici vystřídala Františka Klufu. Ačkoliv je o úřadu slyšet čím dál více, mnoho bankovních klientů stále neví, že je možné služeb arbitra využít na svou obranu. Přinášíme vám exkluzivní rozhovor... více »

Vláda jmenovala nového finančního arbitra České republiky.

03. 12. 2011  11:16  |   Vláda České republiky na svém pravidelném zasedání dne 16.11.2011 jmenovala na základě návrhu ministra financí Miroslava Kalouska novým finančním arbitrem České republiky Mgr. Moniku Strejcovou. více »

MF navrhuje vládě Moniku Strejcovou na funkci finančního arbitra

16. 11. 2011  08:29  |   Novým finančním arbitrem by se mohla stát Monika Strejcová. Počítá s tím návrh ministerstva financí, který projedná na svém středečním zasedání vláda. Dosavadní finanční arbitr František Klufa na svoji funkci rezignoval 16. září. více »

Ředitelem pro Strategii Poštovní spořitelny se stal František Klufa

24. 10. 2011  10:29  |   František Klufa, který doposud působil jako finanční arbitr České republiky, nově nastupuje do Poštovní spořitelny jako ředitel pro Strategii. Bude se podílet na přerodu Poštovní spořitelny v instituci nové generace, která poskytuje finanční produkty a služby co nejširší skupině klientů, kdykoli a kdekoli. více »

Ředitelem pro Strategii Poštovní spořitelny se stal František Klufa

24. 10. 2011  10:29  |   František Klufa, který doposud působil jako finanční arbitr České republiky, nově nastupuje do Poštovní spořitelny jako ředitel pro Strategii. Bude se podílet na přerodu Poštovní spořitelny v instituci nové generace, která poskytuje finanční produkty a služby co nejširší skupině klientů, kdykoli a kdekoli. více »

Finanční arbitr Klufa abdikoval

26. 09. 2011  11:28  |   Finanční arbitr František Klufa abdikoval. Z webu jeho kanceláře vyplývá, že úřad v současné době vede Klufův dosavadní zástupce Petr Scholz. Hlavním úkolem finančního arbitra je řešit smírčí spory mezi klienty a finančními institucemi. Klufa se stal arbitrem v roce 2008. více »

Prohlášení ČLFA k novele zákona o finančním arbitrovi

15. 09. 2011  16:59  |   Novela zákona č. 229/2002 Sb., o finančním arbitrovi, která nabyla účinnost 1. července t. r., především rozšiřuje pravomoc arbitra na řešení sporů mezi poskytovateli či zprostředkovateli spotřebitelských úvěrů a spotřebiteli. Společnosti sdružené v ČLFA vítají toto rozšíření možností mimosoudního řešení sporů ze spotřebitelských úvěrů. Klienti finančních institucí získali novelou další možnost, jak se rychle, jednoduše a zdarma domoci oprávněných nároků ze smluv o spotřebitelském úvěru. více »

Finanční arbitr v novém: financování ze státního rozpočtu a rozšířené pravomoci

30. 06. 2011  00:48  |   Prezident Václav Klaus podepsal v minulém týdnu pět nových ekonomických zákonů. Jeden z nich byla i novela zákona o finančním arbitrovi. Tato novela rozšiřuje pravomoci finančního arbitra, a také upravuje zdroj financování jeho úřadu. více »

Objasnění informace – EU chce měnit pravidla pro hypotéky

04. 06. 2011  14:31  |   Konkretizace informací vyplývajících z newsletteru Finančního arbitra České republiky za měsíc květen 2011. více »

iHNed.cz: Evropská unie chce výrazně změnit pravidla pro hypotéky

02. 06. 2011  10:16  |   Evropská komise chce novými pravidly přinutit lidi, aby na koupi bytu měli 60 procent vlastních peněz. Pokud by chtěli půjčit více, čekal by je vyšší úrok i vyšší náklady na hypoteční úvěr. S odkazem na vyjádření finančního arbitra ČR Františka Klufy to dnes napsal server iHNed.cz. více »

PRÁVO: Jak daňové poplatníky obrat o miliardy

31. 05. 2011  15:00  |   Držte si peněženky, milí daňoví poplatníci, další vykutálený arbitrážní zlatokop se sápe po našich penězích. Zajímavé přitom je, kolik toho mají zdánlivě zcela nepodobné více »

Sněmovna schválila rozšíření pravomocí finančního arbitra

09. 05. 2011  22:52  |   Poslanecká sněmovna dnes přijala novelu, která rozšiřuje pravomoci finančního arbitra. Arbitr by měl nově rozhodovat spory týkající se spotřebitelských úvěrů a kolektivního investování, nyní rozhoduje jen spory ohledně převodů peněz a využívání elektronických platebních prostředků, zejména karet. Novela nyní zamíří do Senátu. více »

Finanční arbitr ČR členem Expertní skupiny pro stížnosti spotřebitelů

18. 03. 2011  13:37  |   Dr. Ing. František Klufa, finanční arbitr České republiky, se stal členem mezinárodní Expertní skupiny pro stížnosti spotřebitelů při Evropské komisi. Finanční arbitr ČR byl delegován do této pracovní skupiny jako jeden ze tří zástupců sdružení FIN-NET, které v současné době má více jak 50 členů ze zemí Evropského hospodářského prostoru. více »

Finanční arbitr ČR členem Expertní skupiny pro stížnosti spotřebitelů

18. 03. 2011  13:33  |   Dr. Ing. František Klufa, finanční arbitr České republiky, se stal členem mezinárodní Expertní skupiny pro stížnosti spotřebitelů při Evropské komisi. Finanční arbitr ČR byl delegován do této pracovní skupiny jako jeden ze tří zástupců sdružení FIN-NET, které v současné době má více jak 50 členů ze zemí Evropského hospodářského prostoru. více »

Strategie a cíle finančního arbitra České republiky na druhou část volebního období

09. 03. 2011  15:13  |   Finanční arbitr České republiky Dr. Ing. František Klufa si po svém zvolení a následném jmenování PSP ČR vytyčil jednoznačné cíle, které se mu podařilo splnit díky jeho úsilí a intenzivní práci celého úřadu přibližně za polovinu funkčního období. Aktuální potřeby českého finančního trhu, doporučení Evropské komise, nové kompetence a nově nabyté zkušenosti FA ČR se odrážejí v novém programu – střednědobém strategickém plánu rozvoje úřadu FA ČR, který by měl být splněn do konce roku 2013. více »

Úřad finančního arbitra vykazuje růst počtu doručených i řešených podnětů

09. 03. 2011  15:05  |   Kancelář finančního arbitra České republiky zaznamenala v roce 2010 opětovný nárůst obdržených i řešených podnětů, které byly ve většině oprávněných případů řešeny smírnou cestou mezi oběma stranami sporu – klientem a finanční institucí. Meziročně se podařilo udržet i za poslední tři roky zkrácenou průměrnou dobu řešení sporu a návštěvnost webových stránek potvrzuje rostoucí povědomí o Kanceláři FA ČR jako o instituci, která bezplatně a mimosoudně řeší finanční potíže koncových spotřebitelů v rámci svých dosavadních kompetencí. Intenzivní komunikace a snaha o dialog s klienty bankovních i nebankovních institucí přináší na úřad FA ČR velké množství dotazů, které leží mimo kompetence arbitra. Kancelář se snaží vždy co nejpřesněji odpovědět a pomoci tazateli s řešením problému. více »

Informace od fin. arbitra

09. 03. 2011  15:01  |   více »

Finanční arbitr České republiky reaguje na rozšiřování kompetencí, kancelář FA ČR signalizuje připravenost na plánované legislativní změny

09. 03. 2011  15:01  |   Finanční arbitr České republiky reaguje na změny vyplývající z novely zákona o finančním arbitrovi, kterou dne 2. 2. 2011 projednala v prvním čtení PSP ČR. Zásadní změny, vyplývající z novely, vstoupí dle všech předpokladů v platnost 1. 7. 2011. Současný finanční arbitr Dr. Ing. František Klufa začíná připravovat svou Kancelář na nový systém fungování postupnými kroky, které zajistí stoprocentní připravenost úřadu finančního arbitra na nové kompetence ode dne nabytí účinnosti zákona. více »

Úřad finančního arbitra vykazuje růst počtu doručených i řešených podnětů

06. 03. 2011  18:36  |   2011 Kancelář finančního arbitra České republiky zaznamenala v roce 2010 opětovný nárůst obdržených i řešených podnětů, které byly ve většině oprávněných případů řešeny smírnou cestou mezi oběma stranami sporu – klientem a finanční institucí. Meziročně se podařilo udržet i za poslední tři roky zkrácenou průměrnou dobu řešení sporu a návštěvnost webových stránek potvrzuje rostoucí povědomí o Kanceláři FA ČR jako o instituci, která bezplatně a mimosoudně řeší finanční potíže koncových spotřebitelů v rámci svých dosavadních kompetencí. více »

Finanční arbitr loni dostal 822 podnětů, meziročně o 9 % více

11. 02. 2011  10:13  |   Finanční arbitr loni obdržel od spotřebitelů 822 podnětů, meziročně o zhruba devět procent více. O zahájení řízení rozhodl arbitr pouze ve 135 případech. Velká část podnětů totiž nespadala do kompetence arbitra a další část klientů po získání informací nezaslala návrh na zahájení řízení. Vyplývá to z výsledků o činnosti, které dnes finanční arbitr zveřejnil. více »

ČTK: vláda projedná rozšíření pravomocí finančního arbitra

22. 12. 2010  10:45  |   Ministerstvo financí chce posílit pravomoci finančního arbitra a zároveň změnit jeho financování. více »

ČTK: Aktuálně - Finanční arbitr posílí, pomůže i s půjčkou a investicí

01. 11. 2010  18:32  |   Finanční arbitr, který rozhoduje spory mezi spotřebiteli a finančními institucemi, získá výrazně širší kompetence. více »

KB získala v arbitráži doménu komercnibanka.biz

01. 10. 2010  14:52  |   Komerční banka se aktivně zapojila do boje proti doménovému spekulantství a získala rozhodnutím arbitrážního centra pro spory v oblasti internetových domén ADR.EU doménu komercnibanka.biz. Doménu registrovala v roce 2008 fyzická osoba s cílem využít doménové jméno k poškození dobrého jména společnosti a ke spekulaci. více »

KB získala v arbitráži doménu komercnibanka.biz

01. 10. 2010  14:52  |   Komerční banka se aktivně zapojila do boje proti doménovému spekulantství a získala rozhodnutím arbitrážního centra pro spory v oblasti internetových domén ADR.EU doménu komercnibanka.biz. Doménu registrovala v roce 2008 fyzická osoba s cílem využít doménové jméno k poškození dobrého jména společnosti a ke spekulaci. více »

Finanční arbitr ČR od 1. září na Facebooku!

02. 09. 2010  16:39  |   Facebook jako nový komunikační kanál pro státní instituce. více »

Platíte poplatky za výpis, který nedostáváte? Službu reklamujte

16. 07. 2010  15:00  |   Máte-li podle vás neřešitelný problém s bankou, nemusíte hned kontaktovat právníky. Nejprve zkuste podat stížnost finančnímu arbitrovi. Poradí vám zadarmo a spor se nepot více »

ČTK: Finanční arbitr dostal letos 423 podnětů

08. 07. 2010  11:48  |   Finanční arbitr obdržel v letošním první pololetí celkem 423 podnětů, tedy v meziročním srovnání o pět procent více. více »

Spory s bankou vám pomůže vyřešit finanční arbitr. Zadarmo

21. 04. 2010  15:00  |   Máte-li spor s bankou a cítíte se poškozeni jejím jednáním, může vám pomoci finanční arbitr. Každý rok se na něho obracejí stovky lidí s žádostí o radu, například když ne více »

Kancelář Finančního arbitra ČR zaznamenala více než 100 % nárůst obdržených podnětů

22. 03. 2010  18:27  |   Kancelář finančního arbitra zaznamenává stále větší počet obdržených podnětů k řešení sporů na finančním trhu. V roce 2009 to bylo celkem 757 podnětů, což oproti roku 2007 (370 podnětů) znamenalo více než 100% nárůst obdržených podnětů za období 2008 až 2009. více »

František Klufa: Na projektu OVB Vstřícná banka mne nejvíce zaujalo jeho neotřelé pojetí

09. 03. 2010  03:01  |   Rozhovor s Finančním arbitrem ČR o celoročním hodnocením retailových bank v ČR OVB Vstřícná banka. více »

Finanční arbitr řeší stále více podnětů

07. 03. 2010  02:24  |   Hned na začátku chci říct, že nejsem chronický stěžovatel. Ale stěžuju si rád a vždy, když se mi něco nelíbí. Ale laskavý čtenář jistě dobře ví, že není stížnost, jako stížnost. více »

Zpožděné platby o Vánocích reklamujte, radí finanční arbitr

22. 12. 2009  15:00  |   Nový zákon o platebním styku zkrátil lhůty u bankovních převodů ze tří dnů na dva. Přesto se někdy jeví skutečně využitý čas příliš dlouhý. Zeptali jsme se proto finanční více »

Když se nedáte, budou nás banky respektovat

20. 12. 2009  12:22  |   Níže uveřejňujeme korespondenci klienta, který dal výpověď k účtu a požadoval po bance vrátit poměrnou částku za platební kartu a pojištění. Po prvotním odmítnutí se klient obrátil na Finančního arbitra a až poté banka pohledávku uznala. více »

Finanční arbitr si chce u ČNB stěžovat na některé banky (HN)

10. 11. 2009  07:04  |   Finanční arbitr České republiky František Klufa chce v nejbližších dnech podat podle serveru Euro.cz stížnost k České národní bance na čtyři z deseti největších tuzemských bank kvůli jejich obchodním podmínkám. více »

Česko uspělo v arbitráži ohledně Union Banky. Invesmart požadoval téměř 7miliard

04. 11. 2009  19:39  |   Zahraniční investor Invesmart namítal nerovné zacházení ze strany Ministerstva financí ČR, které mělo spočívat v tom, že Union banka neobdržela veřejnou podporu srovnatel více »

Finanční arbitr ČR a BIVŠ pořádali mezinárodní konferenci

25. 10. 2009  07:55  |   Finanční arbitr České republiky a Bankovní institut vysoká škola, a.s. pořádali dne 22. října 2009 mezinárodní konferenci na téma „ÚLOHA A POSTAVENÍ FIN-NET NA FINANČNÍCH TRZÍCH“. více »

Otakar Schlossberger: „Nový zákon by měl více chránit spotřebitele. Uvidíme v praxi“

20. 10. 2009  05:54  |   Rozhovor serveru www.bankovnipoplatky.com s předsedou představenstva společnosti Akcenta, spořitelní a úvěrní družstvo a prvním Finančním arbitrem ČR z let 2003 až 2007 o novém zákonu o platebním styku (284/2009). více »

Na kancelář Finančního arbitra ČR se za 1. pololetí obrátilo o třetinu více spotřebitelů

10. 07. 2009  04:22  |   Za prvních šest měsíců roku 2009 obdržela kancelář Finančního arbitra České republiky celkem 402 podnětů k vyřízení. více »

Výroční zpráva za rok 2008

25. 06. 2009  20:23  |   Zákon č. 229/2002 Sb., § 21, odst. 1, ukládá Finančnímu arbitrovi České republiky nejpozději do 30. června příslušného roku uveřejnit výroční zprávu. více »

Internetové stránky FA ČR se staly součástí českého kulturního dědictví

25. 05. 2009  17:23  |   Národní knihovna České republiky vybrala internetové stránky Finančního arbitra České republiky http://www.finarbitr.cz jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a měl by se tak stát součástí českého kulturního dědictví. Obě strany spolu uzavřely smlouvu, která umožní zpřístupňování stránek z archivu prostřednictvím internetu. více »

Spolupráce arbitra se Sdružením českých spotřebitelů

27. 04. 2009  11:43  |   Finanční arbitr ČR (FA ČR) a Sdružení českých spotřebitelů, o.s. (SČS) vnímají postavení drobného spotřebitele při sjednávání smluv jako nerovné, a toto může vést k finančním a hmotným ztrátám z titulu uzavřených smluvních vztahů. více »

Finanční krize se na počtu podnětů neprojevila

19. 03. 2009  07:48  |   Rozhovor serveru www.bankovnipoplatky.com s Finančním arbitrem ČR Františkem Klufou - zhodnocení roku 2008. více »

Zpráva Finančního arbitra za rok 2008

10. 03. 2009  15:39  |   Kancelář Finančního arbitra ČR zaznamenala v roce 2008 výrazný nárůst obdržených podnětů - celkem 619 podnětů. více »

Výroční zpráva za rok 2007

25. 01. 2009  20:21  |   Výroční zpráva Finančního arbitra za rok 2007. více »

Sekce obsahuje celkem 88 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti