Téma: atm

Příbuzná témata

Bankovní poplatky – symbol společenského pnutí?

27. 11. 2012  19:28  |   Banky vracejí klientům poplatky za vedení úvěrových či hypotečních účtů, lidé protestují proti absurdnímu poplatku za příchozí platbu (první nejabsurdnější bankovní poplatek pro rok 2005) tím, že prezidentským kandidátům posílají částky, které jsou nižší než samotný poplatek, příjemci sociálních dávek odmítají státem nařízenou sKartu a banky vybraly na poplatcích letos po mnoha letech méně než loni. To jsou pozitivní zprávy z bankovního prostředí jen za poslední týden. Viditelně se mění atmosféra. Podle mého názoru jde o hlubší změny. Bankovní poplatky jsou totiž jen viditelným symbolem něčeho širšího, co by se dalo shrnout do otázky: jsou občané-klienti-voliči poslušnými ovcemi nebo sebevědomými bytostmi? Pohodlný, ale za to náležitě remcající, český zákazník se snad ale konečně probudil. A k tomu ho dovedlo více aspektů. více »

ČBA: ekonomika potřebuje více sebedůvěry a kvalitní instituce

27. 06. 2012  10:02  |   Klíč k oživení české ekonomiky drží v rukou především firmy a občané, ale zásadní potřebou se stalo zkvalitnění fungování veřejného sektoru a zvýšení důvěryhodnosti jeho institucí. Fiskální konsolidace má sice svůj podíl na stávajícím negativním vývoji české ekonomiky, avšak ještě větší váhu mají nepříznivá očekávání ekonomických subjektů a nedobrá společenská atmosféra. Toto jsou některé ze závěrů účastníků odborného semináře „Česká ekonomika: Porosteme?“, který dnes v Praze uspořádala Česká bankovní asociace. více »

Vklady z řeckých bank odtékají tempem 600-900 mil. eur denně...

14. 06. 2012  14:59  |   Předvolební atmosféra v Řecku je hodně napjatá. Pod tlak se dostávají zejména řecké banky, které čelí zrychlenému odlivu vkladů. Podle agenturních informací řecké banky opouští denně 600 až 900 mil. eur denně a výběry s blížícím se termínem voleb rostou. Do toho největší zahraniční vlastník řecké banky (Emporiki - Credit Agricole) podle Wall Street Journal začíná připravovat plán na úplné opuštění Řecka, pokud by země měla opustit eurozónu. Do dubna 2012 opustila Řecko podle oficiálních statistik zhruba třetina vkladů, aktuální stav ale může být vzhledem k vyhrocenější situaci (vklady odtékající o 0,5 % denně) mnohem napínavější. Odliv vkladů může teoreticky dosáhnout takové intenzity, že řada řeckých bank může mít problém ho rychle nahradit likviditou od ECB. více »

Do útrob ATM: Víte, jaký je rozdíl mezi bankomatem pro evropský a americký trh?

16. 12. 2011  04:18  |   Bankomaty tvoří nedílnou součást naší spotřeby finančních služeb. Denně u nich lidé vybírají miliony korun, platí složenky, dobíjí kredity na mobil, aktivují nové služby či narychlo uzavírají cestovní pojištění. Ale víte, co se skrývá uvnitř? A jaký je rozdíl mezi bankomaty pro evropský trh a severní Ameriku? Pokud vás to zajímá, čtěte následující článek… více »

ČS do konce roku nabízí zdarma změnu PIN v ATM. Zdarma jsou též některé služby prostřednictvím IB SERVIS 24

18. 11. 2011  12:44  |   Česká spořitelna zrušila poplatky u některých svých služeb. Až do konce letošního roku si tak mohou klienti ve všech bankomatech České spořitelny změnit PIN kód ke kartě zdarma. Prostřednictvím služby SERVIS 24 Internetbanking lze navíc zcela bez poplatku nastavit transakční limity na platební kartě či zvýšit transakční limity na časově omezenou dobu – jde o tzv. odemknutí a zamknutí karty. více »

Bureš: Jak nafouknout záchranné fondy a přežít řeckou stávku

19. 10. 2011  13:06  |   Před klíčovým summitem eurozóny (23.10.) je atmosféra dusná. Německo a Francie před týdnem konečně otočily kormidlo správným směrem a naznačily, že budou chtít výrazněji osekat řecký dluh a pomoci bankám. I když je vytyčený cíl správný, cesta k němu připomíná minové pole a ďábel bude jako vždy ukryt v detailech, které bude velice složité narychlo doladit. více »

Poplatek za výběr z ATM vlastní banky? Podnikatelé i firmy se mu vyhnou jen někde a v omezené míře

23. 09. 2011  01:22  |   V reakci na úspěch letního seriálu ze segmentu fyzických osob jsme pro vás připravili sérii článků, v nichž budeme mapovat kondici nejabsurdnějších bankovních poplatků u podnikatelů a malých (středních) firem. Jak se jim daří v sazebnících bank? V druhém pokračování tohoto unikátního seriálu budeme pátrat po vítězném absurdním bankovním poplatku roku 2006 – poplatku za výběr z bankomatu vlastní banky. více »

Klienti UniCredit Bank ušetřili na výběrech z ATM v zahraničí statisíce Kč

13. 07. 2011  15:13  |   Od začátku června 2010 do konce června 2011 klienti UniCredit Bank ušetřili na poplatcích za zahraniční výběry z bankomatů (ATM) skupiny UniCredit téměř 1,7 miliónu Kč. Výraznou úsporu nákladů pro klienty banky přineslo sjednocení poplatků za výběry z ATM v tuzemsku a v zahraničí v roce 2008. Celkem v bankomatech celé skupiny bylo v uvedeném období vybráno téměř 77 miliónů Kč a průměrný výběr hotovosti činil 6 080 Kč. Nejčastěji klienti UniCredit Bank využívali zvýhodněných výběrů hotovosti na Slovensku, v Rusku a v Maďarsku. Největší objem výběrů hotovosti byl zaznamenán na Slovensku. více »

Volksbank od srpna zdraží atraktivní Aktiv konto

15. 06. 2011  04:00  |   Volksbank se chystá k zajímavé úpravě sazebníku, která se stávajícím klientům nebude líbit. Klienti nalákaní na Aktiv konto si za něj budou muset výrazně připlatit. Zdraží i výběry z ATM, ale klienti mohou také dosáhnout na slevu poplatků... více »

UniCredit představuje pohár Ligy mistrů UEFA poprvé v Praze

24. 09. 2010  14:20  |   Během tří dnů bude pohár vystaven v samém centru Prahy na Staroměstském náměstí, návštěvníci červeného stanu pocítí jedinečnou atmosféru Ligy mistrů UEFA v ucelené tematické expozici. více »

POLITIKA: Zákon o finanční spoluúčasti poslanců ... na zadlužování ČR

28. 05. 2010  15:00  |   Autor návrhu zákona není členem žádné politické strany. Text zákona navrhl jako podnět k jediné realistické možnosti omezení veřejného zadlužování České republiky v atmos více »

ČEKIA: Zájem o daňové ráje na Slovensku v roce 2009 vzrostl o 27 %

05. 02. 2010  06:45  |   Důvodem je globální hospodářská krize, stejně jako podnikatelská a politická atmosféra na Slovensku. Počet firem s vlastníkem z daňového ráje přesáhl 2 400 resp. 1,55 % firem působících na Slovensku. více »

Klienti UniCredit ušetřili na výběrech v zahraničí statisíce

20. 05. 2009  12:19  |   Sjednocením poplatků za výběry z ATM v tuzemsku a v zahraničí ušetřili klienti UniCredit Bank od července 2008 do dubna 2009 na poplatcích za výběry z bankomatů skupiny UniCredit Group v zahraničí téměř 1,5 milionu Kč. Celkem ve „skupinových“ bankomatech vybrali přes 62 milionů Kč, průměrný výběr činil 6 093 Kč. Co do počtu se nejvíce zvýhodněných výběrů uskutečnilo na Slovensku, v Itálii, Rusku a v Německu. Z pohledu celkového objemu výběru jasně dominovalo Německo před Slovenskem a Itálií. více »

Hledá se nejslušnější banka (4.7.2006)

01. 01. 2005  01:00  |   Kdekdo může namítnout, že v této atmosféře lze asi těžko takovou banku zvolit, že by anketa měla mít spíše negativní charakter. To by sice přineslo větší mediální odezvu a zajisté také vyšší počet hlasujících, neboť negativně se vymezit vůči instituci, která mě zrovna něčím naštvala, je snažší než se zamyslet nad tím, jaká banka mi nabízí nejlepší servis. více »

Snad je zrušení poplatku za příchozí platbu jen začátek (pro Peníze.cz, 18.7.2006)

01. 01. 2005  01:00  |   Je-li ve společnosti velmi kritická atmosféra vůči poplatkové politice bank, je dobře, že některé banky na ni reagují rušením poplatku, který stojí na samém vrcholu nespokojenosti klientů. více »
1

Sekce obsahuje celkem 23 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti