Téma: bankovní služby

Příbuzná témata

Základní TABULKA průzkumu nákladů za bankovní služby typického (průměrného) klienta (18.9.2006)

07. 01. 2007  12:00  |   Jaké jsou náklady za bankovní služby u typického - průměrného bankovního klienta? Podívejte se do tabulky více »

Alternativy k bankám, 2. díl: Platební styk v zahraniční měně

28. 03. 2013  02:30  |   V minulém týdnu jsme se po delší době vrátili k tématu nazvanému jednoduše „alternativy k bankám“. Člověk je totiž zvyklý automaticky navštívit banku (a platit za bankovní služby) i přesto, že mnohdy existuje u seriózních nebankovních poskytovatelů možnost návštěvu banky substituovat a ještě na tom vydělat… více »

Alternativy k bankám, 2. díl: Platební styk v zahraniční měně

28. 03. 2013  02:30  |   V minulém týdnu jsme se po delší době vrátili k tématu nazvanému jednoduše „alternativy k bankám“. Člověk je totiž zvyklý automaticky navštívit banku (a platit za bankovní služby) i přesto, že mnohdy existuje u seriózních nebankovních poskytovatelů možnost návštěvu banky substituovat a ještě na tom vydělat… více »

Alternativy k bankám, 2. díl: Platební styk v zahraniční měně

28. 03. 2013  02:30  |   V minulém týdnu jsme se po delší době vrátili k tématu nazvanému jednoduše „alternativy k bankám“. Člověk je totiž zvyklý automaticky navštívit banku (a platit za bankovní služby) i přesto, že mnohdy existuje u seriózních nebankovních poskytovatelů možnost návštěvu banky substituovat a ještě na tom vydělat… více »

Russian Desk LBBW Bank CZ rozšiřuje služby pro privátní klienty

18. 03. 2013  20:39  |   Russian Desk LBBW Bank CZ poskytuje nadstandardní bankovní služby privátním klientům hovořícím rusky. Od poloviny března 2013 rozšiřuje svoji stávající nabídku o nové služby – účty, bezhotovostní transakce, měnové operace a obchodování s dluhopisy -  to vše v rublech. více »

LBBW: Refinancujete hypotéku až na 2,29 %

20. 02. 2013  15:06  |   LBBW Bank CZ připravila pro všechny zájemce o hypotéky nové webové stránky www.lepsihypo.cz. Web nabízí užitečné rady při výběru hypotéky, čeho se vyvarovat, na jaké informace se dotazovat, praktickou kalkulačku či odpovědi na často kladené dotazy. Navíc lze do konce dubna při využití tohoto webu získat zajímavé slevy na bankovní služby ve výši až 5 400 Kč. více »

Prosincové sazebníky - jak se mění bankovní poplatky?

18. 12. 2012  18:09  |   Na základě monitoringu serveru Finparáda.cz Vám nabízíme přehled prosincových změn v poplatcích za bankovní služby a nových položek v sazebnících u jednotlivých bank. Konkrétní změny jsou uvedeny v přehledu níže: více »

S mBank můžete do světa vybubnovat, jak lehko se žije bez zbytečných bankovních poplatků

06. 11. 2012  11:16  |   Během následujících týdnů mBank v sedmi českých městech vybubnuje, jak příjemné je žít bez zbytečných poplatků za bankovní služby. Zapojit se může každý. Bubenickou roadshow povede mistr bubnů Tokhi, který spolupracoval například s Ilonou Csákovou, Karlem Gottem, nebo reprezentoval Českou republiku na výstavě EXPO 2010. Hromadné bubnování Ódy na radost je spojeno se soutěží o sedm telefonů iPhone 5. Speciální podzimí event je podpořen microsite www.vybubnujto.cz. mBank tímto eventem oslaví pět let působení na českém bankovním trhu. více »

NOVÉ PODNIKATELSKÉ ÚČTY OD RB: Komplexní účty s řadou nadstandardů v ceně

05. 11. 2012  11:16  |   Po nedávném uvedení účtu pro začínající podnikatele Podnikatelské eKonto START spouští Raiffeisenbank další dva nové tarify Podnikatelského eKonta. Podnikatelé tak budou moci v rámci výhodného měsíčního paušálu využívat standardní i nadstandardní bankovní služby. více »

Jak se od října mění vybrané poplatky za bankovní služby?

09. 10. 2012  11:33  |   Na základě monitoringu Poplatkozrout.cz k 1. říjnu 2012 Vám nabízíme přehled vybraných změn poplatků za bankovní služby a seznam nově poskytovaných produktů a produktů již aktuálně nenabízených u jednotlivých bank v ČR. více »

Slováci s nízkými příjmy dostanou bankovní účet za euro. Je to správně?

29. 05. 2012  14:14  |   Slovenská vláda nařídí komerčním peněžním ústavům poskytovat obyvatelům s nízkými příjmy bankovní služby za symbolické euro (25 korun) měsíčně. Nárok na zvýhodněný účet bude mít na pětimilionovém Slovensku podle odhadu ministerstva financí asi 250.000 lidí. Regulace poplatků je kromě chystaného zvýšení zvláštní bankovní daně dalším opatřením levicového kabinetu Roberta Fica, které se přímo dotkne bankovního sektoru. více »

Další novinky v mobilním bankovnictví mBank

25. 04. 2012  21:21  |   Po nedávném představení aplikací internetového bankovnictví pro mobilní telefony s operačním systémem Android a iOS mohou nyní klienti mBank plně využívat bankovní služby i v telefonech s jinými operačními systémy. více »

E15: Česká spořitelna bude také spravovat finance České televize

12. 03. 2012  22:22  |   Česká spořitelna uspěla s námitkou proti svému vyřazení z tendru České televize na bankovní služby. Spořitelna se tak rozdělí o spravování financí ČT v celkové výši 3,7 miliardy s dalšími dvanácti bankovními ústavy, které v soutěži vypsané na konci loňského roku uspěly. Informuje o tom dnešní vydání deníku E15. více »

Komerční banka vyplatila svým klientům na odměnách již více než 270 mil. Kč

31. 01. 2012  15:39  |   Od startu konceptu MojeOdměny vyplatila Komerční banka na odměnách svým klientům již více než čtvrt miliardy korun. V České republice ojedinělý koncept cenové politiky umožňuje klientům sbírat finanční odměny za to, že využívají běžné bankovní služby. více »

Novinka: Vodafone začně nabízet bankovní služby Raiffeisenbank

30. 11. 2011  13:11  |   Vodafone začne na čtyřech svých pobočkách nabízet kromě telekomunikačních také bankovní služby Raiffeisenbank pod názvem „Vodafone Banka od Raiffeisenbank“, součástí bude i stavební spoření od Raiffeisen stavební spořitelny. Zákazníci díky tomu získají nonstop kontrolu nad svým bankovním účtem přes SMS, možnost využití vkladových bankomatů a služby navíc zdarma. více »

Air Bank začala nabízet bankovní služby

22. 11. 2011  15:09  |   Dnes ve 14 hodin se Air Bank otevřela pro veřejnost. Ve 12 pobočkách, po telefonu nebo naprosto online si od tohoto okamžiku může kdokoliv založit běžný nebo spořicí účet. Air Bank nabízí každému možnost vyzkoušet si služby na tři měsíce zdarma. Úrok na spořicím účtu u Air Bank je mezi srovnatelnými produkty dnes nejvyšší – 2,5 %, s garancí, že vždy bude patřit mezi tři nejlepší na trhu.. více »

Absurdní poplatky v Komerční bance – sazebníky fyzických osob vs. podnikatelů a firem

18. 11. 2011  13:10  |   Přinášíme vám další unikátní porovnání z říše absurdních bankovních poplatků. V minulé anketní otázce jsme se vás ptali, jestli vám přijde spravedlivé, že jsou v sazebnících fyzických osob a v sazebnících podnikatelů a firem za ty samé bankovní služby účtovány jiné částky. 72 % čtenářů si myslí, že to není správné. Tím spíše, když jde o absurdní poplatky. Jak jsou na tom v tomto ohledu klienti Komerční banky? více »

Skupina Komerční banky ohlásila dynamický růst úvěrování o 12%. Čistý zisk za první tři čtvrtletí roku 2011 dosáhl 7 041 milionů Kč

08. 11. 2011  08:50  |   Skupina Komerční banky zaznamenala zrychlení růstu objemu poskytnutých úvěrů na 12% meziročně. Čistý zisk za prvních devět měsíců roku 2011 dosáhl 7 041 milionů Kč, což znamená pokles o 29,3 % ve srovnání se stejným obdobím roku 2010. Výnosy stouply jen mírně, limitovány především přetrvávajícími nízkými úrokovými sazbami a klesajícími poplatky za bankovní služby. I přes velmi pozitivní vývoj nákladů rizika z úvěrování celkové náklady rizika výrazně stouply v důsledku snížení hodnoty řeckých vládních dluhopisů. Čistý zisk očištěný o vliv snížení hodnoty řeckých vládních dluhopisů stoupl o 5,6% na 10 532 milionů Kč. více »

ČS: Porovnání absurdních poplatků v segmentu fyzických osob versus segment podnikatelů a firem

03. 11. 2011  01:06  |   Přinášíme vám další unikátní porovnání z říše absurdních bankovních poplatků. V aktuální anketní otázce se vás ptáme, jestli vám přijde spravedlivé, že jsou v sazebnících fyzických osob a v sazebnících podnikatelů a firem za ty samé bankovní služby účtovány jiné částky. My si myslíme, že to spravedlivé není. Tím spíše, když jde o absurdní poplatky. Jak jsou na tom v tomto ohledu klienti České spořitelny? více »

Srovnání ČSOB a ERA / Poštovní spořitelny pohledem absurdních poplatků

22. 09. 2011  12:03  |   Ač kapitálově spadají pod jednu střechu, jejich sazebníky se velmi odlišují. To lze konstatovat z porovnání cen absurdních poplatků v Československé obchodní bance a ERA Poštovní spořitelně, která je její marketingovou značkou. V našem letním seriálu jsme porovnávali poplatky za bankovní služby, jejichž zpoplatnění klienti zvolili jako nejabsurdnější v jednotlivých ročnících ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek. více »

Bankovní poplatky na Slovensku jsou nižší než v ČR

13. 07. 2011  00:15  |   Se zajímavou analýzou srovnávající poplatky v České republice a na Slovensku přišel slovenský deník SME. Vyplývá z ní nejen obecně známý fakt, že balíčková politika českých a slovenských bank je pro klienty často draží než ta zahraniční, ale i to, že ve srovnání dvou států bývalého Československa si za bankovní služby více připlácíme my Češi. více »

Air Bank ze skupiny PPF získala bankovní licenci ČNB, otevře ještě letos

01. 06. 2011  11:30  |   Air Bank ze skupiny PPF získala bankovní licenci České národní banky. Rozhodnutí ČNB nabylo právní moci v úterý. Air Bank nabídne bankovní služby občanům ve druhé polovině roku. PPF o tom dnes informovala ČTK v tiskové zprávě. Licenci centrální banky získala stoprocentní dceřiná společnost PPF Brusson, která se nyní přejmenuje na Air Bank. více »

Volksbank CZ: rušení balíčků a koncepce jednoho

13. 04. 2011  14:50  |   Volksbank CZ na dnešní tiskové konferenci představila novou koncepci obsluhy retailových klientů nazvanou „Domácí banka“. V rámci této koncepce přináší Volksbank svým klientům produktovou novinku – Domácí konto. Zájemce o Domácí konto si může zvolit takové služby, které opravdu potřebuje, a navíc získá slevu 25 % na všechny standardní bankovní služby navázané k běžnému účtu. Klienti zároveň dostávají možnost vyzkoušet si Domácí konto na sedm měsíců zdarma! více »

Vybírání bankovních poplatků je nedůstojná hra, kterou dobrovolně tolerujeme, říká Hanák

03. 04. 2011  10:02  |   Jaroslav Hanák, prezident Svazu dopravy ČR a viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR, patří k hlasitým kritikům bankovních poplatků. Jakožto podnikatel totiž každodenně zažívá tvrdé až nepřístupné vyjednávání s bankami o možnostech financování podnikání, přičemž ke stejnému jednání o ceně za bankovní služby nemá možnost. "Dokud nepřijdou jeden nebo dva noví klíčoví hráči, nic se nestane," myslí si Hanák. více »

Kellner vletěl mezi české banky, chce založit Air Bank

22. 02. 2011  15:00  |   Skupina PPF, za níž stojí nejbohatší Čech Petr Kellner, chce ještě letos otevřít retailovou banku v Česku. Peněžní dům se zaměřením na bankovní služby pro lidi a zřejmě i více »

Společnost Partners to myslí s bankovnictvím vážně: nabízí vlastní běžný účet

31. 01. 2011  12:47  |   Na bankovním trhu v České republice se zostřuje konkurence, což je pro všechny bankovní klienty skvělá zpráva. Společnost Partners, která jako první finančně-poradenská společnost začala v roce 2010 nabízet bankovní služby, přichází na trh s akční nabídkou Konta Partners PLUS za 89 Kč měsíčně (standardně 139 Kč). Společnost to uvedla v tiskové zprávě, kterou exkluzivně poskytla serveru www.bankovnipoplatky.com. více »

VÍME PRVNÍ - Partners nabízejí běžný účet s 1,5%

31. 01. 2011  12:35  |   Společnost Partners, která jako první finančně-poradenská společnost začala v roce 2010 nabízet bankovní služby, přichází s akční nabídkou Konta Partners PLUS za 89 Kč měsíčně (standardně 139 Kč). Ten, kdo si v období od 1. února do 30. dubna 2011 nově založí tento běžný účet, ušetří měsíčně 50 Kč, a navíc získá nejlépe úročený běžný účet na českém trhu. S Kontem Partners PLUS jsou finanční prostředky úročeny sazbou ve výši 1,5 % p.a., úroky jsou připisovány měsíčně a sleva 50 Kč je pro klienty trvalá. více »

Poštovní spořitelna otevírá nové Finanční centrum

19. 01. 2011  09:08  |   Poštovní spořitelna opět potvrzuje, že nabízí nejdostupnější bankovní služby na českém trhu. Od pondělí 17. ledna rozšiřuje svou obchodní síť o další pobočku. Nové Finanční centrum s pořadovým číslem 54 otevírá ve Strakonicích v ulici U Svaté Markéty. Pro klienty jsou připraveny dárky i občerstvení. více »

Nové EXPRESNÍ Konto od UniCredit Bank - bez poplatku

13. 12. 2010  13:32  |   UniCredit Bank uvádí na český trh další atraktivní produkt – EXPRESNÍ Konto. Novinka s nulovým měsíčním poplatkem je určena pro klienty, kteří nechtějí platit měsíční paušál za nejužívanější bankovní služby (vedení účtu, elektronickou debetní kartu, výběry z bankomatů, internetové bankovnictví, trvalé příkazy, inkasa a kontokorentní úvěr) a očekávají rychlou a jednoduchou administraci včetně převedení konta z jiné banky. Klienti okamžitě získají také novou Kartu EXPRES, která bude ihned aktivována bez nutnosti opět navštívit pobočku a vyzvednout si PIN kód ke kartě. více »

Jan Franek: Fio banka vítězí strategií nulových poplatků za běžné bankovní služby

06. 11. 2010  14:02  |   Zeptali jsme zástupce nejmladší banky na trhu Fio banky, která se stala Nejvstřícnější bankou za III. čtvrtletí roku 2010 v projektu prvního českého klientského ratingu OVB Vstřícná banka pana Jana Franeka, který je tiskovým mluvčím banky. více »

1. díl: Představujeme bankovní produkt – INKASO

01. 10. 2010  02:25  |   Tuzemské banky nabízejí celé portfolio produktů, tak rozsáhlé, že někdy je velmi obtížné vyznat se v jeho podstatě. Server BP.com proto právě dnes začíná seriál článků, v nichž bude postupně představovat a vysvětlovat stěžejní bankovní služby. Začínáme s inkasem. více »

Zájem o běžné účty bez poplatků stále roste

14. 07. 2010  17:30  |   Fio registruje zvýšený zájem o své bankovní produkty - ve druhém kvartálu 2010 získalo téměř 5000 nových klientů, kteří si otevřeli běžný účet bez poplatků. Je zřejmé, že stále více lidí se aktivně zajímá o to, kolik jim jejich banka účtuje za běžné bankovní služby. více »

AXA Bank Europe vstupuje na český trh

03. 02. 2010  13:31  |   Finanční skupina AXA rozšiřuje svou nabídku v České republice o bankovní služby. AXA Bank Europe bude nabízet výhodný spořicí účet s roční úrokovou sazbou 3 %. K jeho prodeji bude banka využívat interní i externí distribuční sítě finanční skupiny AXA včetně 30 kmenových poboček. Účet lze rovněž jednoduše založit on-line na internetu a prostřednictvím call centra. více »

Klienti HSBC Premier mohou využít služby České spořitelny

08. 01. 2010  10:13  |   Bank plc – pobočka Praha a Česká spořitelna dosáhly společné dohody. Vzhledem k ukončení poskytování služeb osobního bankovnictví HSBC v České republice klienti HSBC Premier mohou exkluzivně využít bankovní služby České spořitelny. více »

Zrušení účtu v bance trvá až několik měsíců

15. 08. 2009  07:12  |   Účet v bance zrušíte snadno a rychle pouze v případě, že k němu nemáte platební kartu či nevyužíváte jiné bankovní služby. Pak se lhůta, během níž vlastně jen čekáte na finanční vypořádání s bankou, výrazně prodlužuje. Někde dokonce až na několik měsíců. více »

Ideální banka 21. století podle studentů - 12. díl

19. 07. 2009  15:03  |   Jak si představit ideální banku 21. století? Představy dnešní generace na bankovní služby odpovídající 21. století se zcela jistě poněkud liší od představ generací minulých. Za dob našich rodičů nebo prarodičů si lidé představovali 21. století jako dobu velmi vzdálenou, možná i plnou robotů a létajících automobilů. Tehdy se klientům bank ani nezdálo o tom, že by jednou existovala služba podobná telefonnímu nebo internetovému bankovnictví. více »

Ceny bankovních služeb ve světě se snižují, u nás naopak (Capgemini)

09. 04. 2009  07:53  |   Globální ceny bankovních služeb se nadále snižují, v průměru zaplatí retailový klient za bankovní služby ročně na poplatcích 70,30 EUR. Uživatelé internetového bankovnictví platí podle zjištění studie World Retail Banking Report 2009 o 34% méně než klienti, kteří řeší finanční potřeby na pobočkách. více »

KB přináší od 1. ledna 2009 klientům výrazné úspory

02. 12. 2008  19:43  |   Majitelům vybraných balíčkových kont se výrazně sníží celkové náklady na bankovní služby díky zrušení poplatků za výběr z bankomatů KB nebo přidání příchozích transakcí do ceny balíčku. více »

Podnikatelské účty – vítězství mBank a mnohá překvapení

18. 11. 2008  02:43  |   Průzkum se týkal stěžejní poptávky živnostníka, malého či středního podnikatele, který používá základní bankovní služby. Předmětem průzkumu nebyly individuální potřeby některých podnikatelů jako jsou zahraniční platby, úvěry, akreditivy, dokumentární inkasa, záruky, šeky a další sofistikované bankovní služby. více »

Víte, kolik můžete ušetřit na bankovních poplatcích?

22. 09. 2008  19:57  |   Fio připravilo pro své současné i potenciální klienty kalkulačku poplatků, která jim spočítá náklady na bankovní služby Fio podle počtu zadaných operací. více »

Průzkum nákladů za bankovní služby v České republice - srovnání bankovních poplatků u průměrného a pasivního klienta

23. 05. 2008  09:56  |   Na výši bankovních poplatků je nutné se podívat detailněji a podrobit tuto oblast objektivnímu průzkumu. Názory a pocity klientů jsou jednou věcí a skutečný stav v oblasti poplatkové politiky bank pak zcela odlišnou. více »

Již třetí záložna nabízí možnost běžného účtu! Konkurence bank sílí!

05. 05. 2008  11:03  |   Nechcete platit vysoké poplatky v bankách? Opět se rozšířilo spektrum řešení. Mimo největší záložny FIO nabízí bankovní služby už i další družstevní záložna WPB Capital. více »

HSBC rozjíždí pobočky, chce posílit v Česku (HN)

27. 03. 2008  10:58  |   Na českém bankovním trhu přituhuje. Největší evropská banka HSBC, která se dosud zaměřovala na firmy, začala od včerejška pod značnou HSBC Premier fungovat i pro běžné bankovní služby. více »

MOBILIZACE bankovních klientů: Den bez bankovních poplatků je tu

28. 02. 2008  06:51  |   Ukažte bankám, že se jich nebojíte! Den bez bankovních poplatků je tu. Pojďme alespoň jeden den v roce neplatit za základní bankovní služby. K akci se připojila mBank a Fio, družstevní záložna. více »

Trh potřebuje aktivní zákazníky

20. 01. 2008  12:42  |   Jelikož znám dobře bankovnictví ve Švýcarsku, chtěla bych celou kritiku shrnout do jedné věty: srovnatelné bankovní služby jsou tak 10 x levnější. více »

Banka bez poplatků? Konečně, snad

27. 11. 2007  12:44  |   Další bankou, která v pondělí 26. listopadu slavnostně ohlásila svůj vstup do ČR je mBank. A vypadá to, že se klienti mají na co těšit. mBank chce navázat na úspěch, který má v Polsku se svým konceptem banky, která si neúčtuje poplatky za základní bankovní služby. První klienti si v ČR už založili účet a hned se tak mohli přesvědčit, že služby, za které se doposud u nás platilo, platí a zřejmě bude platit, budou zdarma. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. více »

Nově příchozí mBank zahájí provoz příští týden (HN, Podniky a trhy)

21. 11. 2007  16:57  |   Nováček bankovního trhu zahájí provoz prostřednictvím internetové aplikace a pomocí telefonního spojení. Podobně jako v Polsku bude lákat na levné bankovní služby. více »

Budoucí klienti vyprovokují změny v bankovním sektoru - 2.díl

30. 05. 2007  12:09  |   Ve druhém díle věnovaném také mladým bankovním klientům, se zaměříme na bankovní služby pro děti do 15 let. Na rozdíl od účtů a produktů pro studenty, které poskytují téměř všechny banky u nás, účty pro ty nejmladší nejsou zatím tak často nabízeny. Ale i zde se situace mění každým rokem. Pojďme se podívat na krátký přehled specializovaných účtů pro ty nejmladší. více »

Do ČR se chystají dvě velké jihokorejské banky

28. 03. 2007  08:33  |   Obě banky poskytují všeobecné bankovní služby. Woori se však specializuje na firemní bankovnictví více »

Britové se bouří proti ilegálním bankovním poplatkům

21. 02. 2007  10:17  |   Na rozdíl od českých bank jsou pro zákazníky většiny britských bank veškeré bankovní služby (včetně vybírání peněz z bankomatů) zcela zadarmo. více »

Sekce obsahuje celkem 54 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti