Téma: české banky

Příbuzná témata

BANKY ČELÍ NAPADENÍ INTERNETOVÝCH STRÁNEK

06. 03. 2013  13:19  |   Vybrané české banky dnes od ranních hodin čelí hackerskému útoku na své internetové stránky, stejně jako v minulých dnech čelily podobnému útoku české zpravodajské servery. více »

Klienti Volksbank CZ, pozor: Od 28. února pod hlavičkou Sberbank CZ

06. 02. 2013  07:56  |   28. února 2013 společnost Volksbank CZ, a.s. změní svůj název na Sberbank CZ, a.s. a začne vystupovat pod značkou Sberbank. Bankovní skupina Sberbank v minulém roce koupila východoevropskou divizi rakouské Volksbank, včetně české banky.  Nyní tedy dochází k formálnímu přejmenování české sítě poboček a obchodních míst. více »

Jak přimět banky, aby vracely neoprávněné úvěrové poplatky? - Česká pozice

22. 01. 2013  17:33  |   Česká pozice Jak přimět banky, aby vracely neoprávněné úvěrové poplatky? Česká pozice Již delší dobu se v médiích objevují zprávy o tom, že české banky klientům neoprávněně účtují poplatky za vedení úvěrových účtů. Lze se dokonce setkat s kampaněmi, jež zákazníky bank vybízejí, aby u svých peněžních ústavů žádali o vrácení úvěrových ... více »

Jak přimět banky, aby vracely neoprávněné úvěrové poplatky? - Česká pozice

22. 01. 2013  17:33  |   Česká pozice Jak přimět banky, aby vracely neoprávněné úvěrové poplatky? Česká pozice Již delší dobu se v médiích objevují zprávy o tom, že české banky klientům neoprávněně účtují poplatky za vedení úvěrových účtů. Lze se dokonce setkat s kampaněmi, jež zákazníky bank vybízejí, aby u svých peněžních ústavů žádali o vrácení úvěrových ... více »

Jak přimět banky, aby vracely neoprávněné úvěrové poplatky? - Česká pozice

22. 01. 2013  17:33  |   Česká pozice Jak přimět banky, aby vracely neoprávněné úvěrové poplatky? Česká pozice Již delší dobu se v médiích objevují zprávy o tom, že české banky klientům neoprávněně účtují poplatky za vedení úvěrových účtů. Lze se dokonce setkat s kampaněmi, jež zákazníky bank vybízejí, aby u svých peněžních ústavů žádali o vrácení úvěrových ... více »

Poplatky české bankovní čtyřky k 30. 9. 2012 – časová řada

27. 11. 2012  15:24  |   V průběhu listopadu se pravidelně děje několik věcí – padá listí, obchodníci se nám snaží vsugerovat, že Vánoce jsou za dveřmi a banky zásobují redakce všech médií finančními výsledky za první tři kvartály daného roku. My jsme se jim podívali na zoubek, a zajímaly nás přitom především poplatky. V analýze jsme se ohlédli i do minulosti a podívali se, jak na tom jsou čtyři největší české banky v porovnání s předešlými roky (stavy k 30. 9. 2012). více »

České banky a platební karty - podívejte se, co na vás čeká

02. 10. 2012  11:55  |   Přinášíme vám souhrn toho nejdůležitějšího, co se v uplynulých týdnech a měsících odehrálo na českém trhu s platebními kartami. U každé položky můžete kliknout na odkaz a přečíst si podrobnosti z celé tiskové zprávy. více »

Nejabsurdnější bankovní poplatek 2011 – kolik platí čeští podnikatelé?

07. 09. 2012  02:41  |   Jako tradičně jsme v tomto roce porovnávali ceny nejabsurdnějšího bankovního poplatku roku 2011, vyhlášeného v únoru, v českých bankách u fyzických osob. A nyní, v mezidobí před dalším ročníkem soutěže (samozřejmě jej opět chystáme), jsme porovnali ceny úvěrů v segmentu podnikatel a firem. Jak jsou na tom české banky? více »

Využijete? Refinancování hypoték tlačí sazby dolů a pomáhá růst

31. 08. 2012  10:42  |   V průběhu července české banky sjednaly 5636 hypoték v celkové hodnotě 9,14 miliardy korun, tedy o 6,5 % více, než v loňském červenci. Celkově od začátku roku již suma poskytnutých hypoték dosahuje bezmála 69 miliard korun. Jak velkou část však tvoří refinancování? více »

MMF: České banky jsou zdravé a silné, hrozbou je ale vývoj v EU

18. 07. 2012  09:13  |   Český finanční sektor je zdravý a silný, banky by v případě problémů ustály i výrazné šoky. Uvádí to zpráva Mezinárodního měnového fondu (MMF), podle které mají české banky vysokou kapitálovou vybavenost a odpovídající likviditu i zisky. Hrozbou je ovšem vývoj v Evropské unii a v zahraničních mateřských bankách. více »

Kodex mobility z pohledu nejmladší české banky

03. 07. 2012  15:52  |   Air Bank na trhu působí z českých bank nejkratší dobu. Vzhledem k nabídce, s níž se na trhu usídlila, se dalo předpokládat, že k ní budou proudit zejména nespokojení klienti ze stávajících bank, kteří touží po změně. A skutečně se tomu tak děje. I proto bylo pro banku důležité, aby se stala signatářem tzv. Kodexu mobility a usnadnila tak klientům přechod k bance (rozuměj: převod depozit do banky). více »

Nová éra bankovnictví: Čeští klienti chtějí, aby banky vyšly více vstříc jejich potřebám

26. 06. 2012  14:57  |   Důvěra běžných klientů v bankovní instituce ve vyspělých zemích Evropy během uplynulých dvanácti měsíců opět klesla. Naopak Češi stále vnímají české banky jako bezpečný přístav – spolu s Tureckem a Ruskem hodnotí situaci v bankovním sektoru nejoptimističtěji v Evropě. Loajálnost klientů bank se celosvětově snižuje – podíl klientů, kteří chtějí změnit banku, se za loňský rok celosvětově téměř zdvojnásobil. Z mezinárodního průzkumu provedeného společností Ernst & Young mezi 28 560 klienty bankovních institucí z 35 zemí celého světa včetně České republiky, dále vyplývá, že podle klientů banky dobře neznají jejich skutečně potřeby a nepřizpůsobují jim své produkty. Pouze 27 % českých respondentů a 44 % klientů celosvětově se domnívá, že jejich banka v současnosti přizpůsobuje produkty a služby jejich potřebám. 63 % českých klientů (70 % klientů celosvětově) by přitom bance poskytlo i podrobnější osobní údaje výměnou za kvalitnější služby. více »

U klientů čím dál více bodují české banky…

18. 06. 2012  12:29  |   Jubilejní ročník Zlaté koruny, respektive jeho letošní výsledky ukázaly několik zajímavých věcí. O jedné z nich, a sice úspěchu malých bank a bankovních nováčků, jsme již psali. Druhým faktorem, který stojí za povšimnutí, jsou bezpochyby vavříny českých bank. více »

dTest: Srovnání bankovních účtů

23. 05. 2012  12:21  |   Není žádným tajemstvím, že poplatky, které si účtují české banky, jsou v porovnání se zahraničím nemilou raritou. Přesto i u nás lze najít bankovní účty, při jejichž užívání se naše prostředky nijak přehnaně „nesedřou“. více »

Poplatek za vedení úvěrového účtu – najde se jeden odvážný?

16. 04. 2012  01:46  |   Na konci září se i čtenáři tohoto serveru mohli seznámit s informací, že „nejvyšší německý soud“ prohlásil za nezákonný poplatek za vedení uvěrového účtu“ [jedná se o rozsudek německého Spolkového soudního dvora ze dne 7. 6. 2011, sp. zn. XI ZR 388/10]. Patrně nikoho nepřekvapilo, že zástupci českých bank se k tomuto rozhodnutí postavili poměrně zdrženlivě. Pokud se české banky dle svého tvrzení nebyly schopny s německým rozhodnutím, jež je v konečném důsledku může připravit o stamiliony korun, seznámit ani s několika měsíčním zpožděním, lze jim to dle mého názoru věřit jen stěží. více »

České banky udržely zisky

20. 02. 2012  10:12  |   Všechny české banky ještě jednotlivě neoznámily své loňské výsledky, už teď je ale jasné, že bankovnictví jako celku se navzdory krizi v okolním světě dařilo velmi dobře. Podle statistik České národní banky sektor loni souhrnně vydělal 53,7 miliardy korun čistého, což je o pouhá tři procenta méně než v předchozím roce. Pokud by české banky nedržely řecké dluhopisy, zisk by se dokonce meziročně o několik miliard zvýšil. více »

Výzkum: lidé jsou opatrnější na své výdaje

17. 01. 2012  12:03  |   Výzkum LBBW Bank z listopadu 2011 ukázal jednak spokojenost lidí se svou stávající bankou a neochotu ji měnit a zároveň ukázal zvyšující se finanční zodpovědnost respondentů a opatrnost díky poučení z předchozí ekonomické krize a v souvislosti s hrozbou další. Zajímavé jsou v této souvislosti výsledky zátěžových testů Evropského bankovního úřadu z prosince 2011. Ty ukázaly, že LBBW splňuje požadovanou přísnější míru kapitálové přiměřenosti, což je velmi pozitivní zpráva. Řada zahraničních bankovních společností vlastnící české banky této hranice ale zatím nedosahuje. více »

LBBW je podle evropských zátěžových testů bezpečnou bankou

10. 01. 2012  13:47  |   Německá LBBW splňuje podle výsledků zátěžových testů Evropského bankovního úřadu již nyní 9% míru kapitálové přiměřenosti, která bude od evropských bank nově vyžadována od června 2012. Řada zahraničních bankovních společností vlastnící české banky této hranice zatím nedosahuje. více »

Moody´s snížila výhled pro český bankovní systém

02. 12. 2011  10:12  |   Mezinárodní ratingová agentura Moody´s dnes snížila výhled pro český bankovní systém ze stabilního na negativní. Vysvětlila to ekonomickým útlumem v Evropě, který může vést k dalšímu snížení kvality aktiv a ziskovosti bank. Riziko pro české banky plyne i z toho, že většina z nich má vlastníky v zemích eurozóny, které ohrožuje dluhová krize. více »

POZOR: Vše o současné dluhové krizi, Řecku a celkovém dopadu na české banky!

15. 11. 2011  01:46  |   Současné evropská dluhové krize zaměstnává opanuje první stránky novin a strach o stabilitu bankovních sektorů zaměstnává centrální bankéře po celém světě. Ti čeští nejsou výjimkou. A jelikož si veřejnost klade řadu otázek, cčeská národní banka vydala materiál, v němž problematiku osvětluje pomocí otázek a odpovědí. více »

České banky plánují do konce roku otevřít desítky nových poboček

24. 08. 2011  08:43  |   Tuzemské banky plánují další růst své pobočkové sítě, do konce roku chtějí vybudovat desítky nových poboček. Banky přitom plánují pobočky otevírat ve velkých i malých městech. Vyplývá to ze zjištění ČTK mezi tuzemskými bankami. Například Raiffeisenbank plánuje ještě letos a příští rok otevřít zhruba 40 nových poboček a poradenských center, GE Money Bank chce ještě letos zprovoznit 12 poboček, UniCredit Bank pak zhruba 20 nových poboček včetně franšízových. více »

Aktualizováno: České banky zveřejňují výsledky – daří se jim dobře, problémem je ale Řecko

16. 08. 2011  16:59  |   Ačkoliv se finanční sektor ve světě vzpamatovává z těžké rány krize a potácí se na hraně další, tuzemským bankám se v prvním pololetí 2011 dařilo. Obchodní výsledky akcionáře českých bank rozhodně potěšily. Co je určitě nepotěšilo, je stav řecké ekonomiky, jež přinutil dvě banky přecenit hodnotu cenných papírů, jež tuzemské bankovní ústavy drží. Text aktualizován o výsledky LBBW. více »

dTest: I přední české banky požadují nezákonné úroky.

28. 06. 2011  10:36  |   Do prodlení se lze dostat velice snadno – někdy stačí třeba založená složenka či chybně uvedený variabilní symbol u zadávaného příkazu k platbě splátky. Co následuje? Druhá strana má nárok na tzv. úroky z prodlení, které v současné době dosahují 7,75 % ročně. Někteří věřitelé si ale ve smlouvách se spotřebiteli sjednávají úroky až pětinásobně vyšší. A vědí, že nesmějí. více »

Jak stávka ovlivnila české banky? Vše naleznete v tomto textu!

17. 06. 2011  01:33  |   Čtvrteční stávka, která vzbuzovala velké obavy, se ukázala být méně vážná, než se předpokládalo. Ukázaly to i odpovědi z bank – většina z nich fungovala ve standardním nebo jen drobně omezeném režimu. více »

Čech žijící v Irsku: Do české banky své peníze nevrátím, nechci zbytečně platit, platit, platit...

12. 04. 2011  01:23  |   Vzhledem k jednomu svému „neuváženému“ příspěvku v diskuzi na webu www.bankovnipoplatky.com jsem byl požádán o srovnání mých zkušeností s bankami v České republice a v zahraničí, v mém případě v Irsku. Samozřejmě se jedná o pohled zcela subjektivní a amatérský, protože moje profese je na mile vzdálená bankovnímu sektoru. více »

PwC: Kvalita služeb českých bank vysoká, Raiffeisenbank nejlepší

24. 03. 2011  14:19  |   Celková úroveň kvality služeb, které české banky poskytují svým zákazníkům, je na vyspělé evropské úrovni. Raiffeisenbank je podle studie společností PwC a Senteo nejlepší bankou v České republice. PwC zveřejnila svou studii založenou na pěti klíčových oblastech: značka, komunikace, prostředí, nabídka a kultura. více »

Zátěžové testy: České banky by odolaly i nečekanému návratu recese

01. 03. 2011  15:00  |   Česká národní banka zveřejnila výsledky zátěžových testů bank. více »

České banky by ustály návrat recese do Evropy, ukázaly testy

01. 03. 2011  15:00  |   Peníze v tuzemských bankách jsou nadále v bezpečí a nehrozí problémy ani při zhoršení dluhových problémů eurozóny. Ukázaly to zátěžové testy České národní banky. V nejhor více »

Kellner vletěl mezi české banky, chce založit Air Bank

22. 02. 2011  15:00  |   Skupina PPF, za níž stojí nejbohatší Čech Petr Kellner, chce ještě letos otevřít retailovou banku v Česku. Peněžní dům se zaměřením na bankovní služby pro lidi a zřejmě i více »

Banky vytáhly další zbraň. Brzy půjde platit také náramkem nebo hodinkami

03. 02. 2011  15:00  |   Největší české banky připravují nový systém placení PayPass. Kromě toho se rozbíhá i vývoj zavedení plateb pomocí mobilů. více »

České banky řeší nová pravidla pro odměňování na poslední chvíli

25. 01. 2011  15:00  |   ČNB vydala pokyny, jak mají finanční instituce omezit bonusy. Z milionu dostanou bankéři v penězích jen 114 tisíc korun. více »

Jak dlouho trvá vydělat miliardu? České banky to jen díky bankovním poplatkům zvládnou za 10 dní

11. 01. 2011  14:06  |   Dnes v noci se na originálním počítadle bankovních poplatků serveru www.bankovnipoplatky.com přehouply čisté poplatkové výnosy tuzemského bankovního sektoru přes jednu miliardu Kč. Vydělat jednu miliardu čistého tak díky poplatkům banky zvládly za deset dnů. více »

Komu patří české banky a kam proudí jejich zisky?

30. 12. 2010  02:23  |   České banky jsou obvykle akciovými společnostmi českého původu. Avšak původ základního kapitálo často pochází ze zahraničí a s tím jsou spojeny velice specifické postupy a nároky na naše banky. Díky zdravému hospodaření jsou ale naše banky v relativním klidu a navíc dokáží i svým silnějším mateřským společnostem v zahraničí výrazně pomoci. více »

USA nutí české banky sdělovat údaje o příjmech svých občanů

27. 12. 2010  15:00  |   Americké banky si začnou za bankovní tajemství účtovat 30 procentní daň. více »

Nespokojený klient: Jak to chodí po Evropě aneb podejme žalobu!

05. 12. 2010  11:59  |   Nespokojený klient porovnává české banky s bankami v Německu, přístupem českých bank je rozezlen a chce podávat hromadnou žalobu.... více »

Zátěžové testy ČNB potvrdily: Všechny české banky jsou zdravé

29. 11. 2010  15:00  |   V případě extrémně nepříznivého scénáře by se několik bank dostalo pouze do situace, kdy by musely navýšit kapitál více »

Největší české banky za 3 čtvrtletí: růst poplatků

16. 11. 2010  00:03  |   Až na ČSOB všechny zbylé banky z velké čtyřky – tedy Česká spořitelna, Komerční banka a UniCredit – zvyšovaly inkaso čistých bankovních poplatků a provizí. Nejvíce Česká spořitelna. více »

České banky vydělávají více než loni. Těží i z většího zájmu o hypotéky

15. 11. 2010  15:00  |   ČSOB vydělala za tři čtvrtletí 10,25 miliardy korun čistého. Zisk české pobočky UniCredit Bank vzrostl o šestinu na 2,3 miliardy. více »

Banky ladí půjčky podle svých map. Se špatnou adresou je menší šance

01. 11. 2010  15:00  |   České banky vypracovávají mapy dobrých a špatných adres svých klientů. Odvozují z nich, zda a za kolik případným zájemcům půjčí. Mají k tomu dobrý důvod: počet lidí, kteř více »

Úvěry zlevníme. Už brzy, dušují se české banky. Zatím patří k nejdražším v Evropě

09. 09. 2010  15:00  |   Vysoké úroky banky zdůvodňují výší rizika nesplácení. Nejlevnější úvěry v Evropě má Švédsko, dráže než Češi si půjčují Poláci nebo Maďaři. více »

Úvěry ani hypotéky speciálně pro handicapované české banky nenabízejí

09. 09. 2010  00:24  |   Tuzemské banky přistupují ke všem klientům stejně. Pokud jste handicapovaný a chcete požádat o úvěr, nečekejte negativní diskriminaci, ale ani tu pozitivní – úvěr dostanete, pokud budete schopen splácet. více »

Krizová dieta se bank netýká. Za pololetí vydělaly skoro o pětinu víc než loni

06. 09. 2010  15:00  |   České banky vydělaly v pololetí 31,4 miliardy korun. Největší zisk hlásí ČSOB, největší nárůst UniCredit Bank. více »

Jak bezpečné jsou české banky? V prestižním světovém žebříčku uspěly

03. 09. 2010  15:00  |   Mezi pěti nejbezpečnějšími bankami ve střední a východní Evropě jsou na prvních místech Česká spořitelna a Komerční banka. Žebříček sestavil magazín Global Finance na zák více »

České banky by obstály i při krizovém scénáři, uvedla ČNB

30. 08. 2010  15:00  |   Česká národní banka aktualizovala zátěžové testy. Scénář předpokládá i krize na trzích vládních dluhopisů zemí jižní části EU. více »

Miroslav Singer: České banky budou muset půjčovat levněji

15. 07. 2010  15:00  |   Miroslav Singer. Guvernér České národní banky více »

Bomba: Víte, kolik odvedete na poplatcích denně svojí bance?

06. 07. 2010  09:37  |   To, že se české banky ve financování svého hospodaření rády spoléhají na příspěvek příjmů z poplatků a provizí, není novinka. Ale víte, kolik v průměru dělal denní poplatek jednoho klienta u vaší banky v roce 2009? více »

Bankovní konta: změnou lze ušetřit až 7 tisíc ročně

24. 06. 2010  15:00  |   Přestože náklady na vedení účtu patří v Česku k nejvyšším na světě, české banky chystají během léta další zdražování. více »

Zátěžové testy ČNB ukazují, že české banky by případný návrat recese měly ustát

21. 06. 2010  00:05  |   Ačkoliv rizika pro finanční stabilitu zůstávají i nadále zvýšená a silná, český finanční sektor je na zátěžové situace dobře připraven a kapitálově vybaven. Ukazují to zátěžové testy, které provedli analytici České národní banky a prezentovali je ve Zprávě o finanční stabilitě 2009/2010. více »

"Jako rybička" jsou české banky, fondy i pojišťovny, uvedla nová zpráva ČNB

18. 06. 2010  15:00  |   Podle zátěžových testů by jediným rizikem pro Česko mohla být ztráta důvěry trhu. Při nejhorším by sektor potřeboval injekci ve výši pěti miliard korun. více »

Aktualizováno: České banky varují své klienty: Pozor na oddlužovací společnosti!

10. 06. 2010  10:35  |   Podstata bankovního podnikání předurčuje banky k tomu, aby se staly potenciálními partnery subjektů expandujících na trh s úvěrovými službami – oddlužovacích společností. Jak je tomu doopravdy? více »

České banky pokračují ve zvyšování zisků: Výsledky za 1. čtvrtletí 2010

03. 06. 2010  01:33  |   V pondělí zveřejnila Česká národní banka výsledky tuzemského bankovního sektoru za první čtvrtletí roku 2010. více »

Sekce obsahuje celkem 153 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti