Téma: děti

Příbuzná témata

Volksbank CZ podpořila osm projektů za více než 100 tisíc korun

13. 02. 2013  13:37  |   Volksbank CZ poprvé rozdělila finanční zdroje, které její zaměstnanci v průběhu roku 2012 ukládali do charitativního fondu. Z celkové částky 102 102 korun bylo podpořeno osm adresných projektů, které doporučili přímo zaměstnanci. Z celkem 14 navržených je vybrala správní rada fondu. Peníze poputují na podporu projektů menšího rozsahu, které udělají radost v domovech pro děti i seniory nebo v centrech sociální integrace pro postižené. více »

Wüstenrot – povinné sjednocení sazeb zvýhodnilo životní pojištění pro muže,

16. 01. 2013  19:00  |   Po sjednocení sazeb životního pojištění pro muže a ženy k 21. prosinci 2012 klesly sazby pojišťovny Wüstenrot pro muže v průměru o 35 %. Nejen muži si mohou vybrat ze široké škály variabilních produktů životního pojištění. Produkty Wüstenrotu jsou postavené tak, aby si pojištění podle svých požadavků mohl zvolit opravdu každý. Na smlouvy životního pojištění Wüstenrotu uzavřené do února 2013 se navíc vztahuje bonus „Pojištění Dětství“, kdy pojištěný získá zdarma úrazové pojištění pro své děti. více »

Děti z dětských domovů strávily odpoledne plné her a zábavy s Mikulášem a zaměstnanci ING Bank

17. 12. 2012  15:34  |   7. prosince 2012 proběhla již tradiční mikulášská besídka, kterou pod hlavičkou ING Bank Fondu Nadace Terezy Maxové dětem uspořádali zaměstnanci ING Bank za podpory zástupců Nadace Terezy Maxové dětem. V prostorách CineStar Anděl se odpoledne sešlo celkem 65 dětí ze šesti dětských domovů z okolí Prahy. Jednou ze soutěžních disciplín zábavného odpoledne bylo i zdobení vánočního stromu dětmi vyrobenými ozdobami. Stromek nyní zdobí prostory recepce ING Bank a připomíná zaměstnancům tuto dobročinnou akci. více »

Za sportovní aktivity svých dětí Češi utrácejí stejně jako za telefon a restaurace

04. 12. 2012  21:15  |   Volání a návštěva restaurací stojí Čechy ročně kolem pěti až šesti tisíc korun. Tato částka je zhruba stejná, jakou podle průzkumu finanční značky Era rodiče českých dětí nejčastěji investují do sportovních aktivit svých potomků. Celkem 60 % Čechů za ně měsíčně platí do 500 korun měsíčně. Pro 84 % z nich je pomyslným stropem tisícikoruna. Větší náklady už by výrazně zasáhly do jejich domácích rozpočtů. Nejcitelnější dopad na rodinné finance představují platby za zimní sporty. více »

Zajímavé: Tajný přílepek rozhodne o sKartě. Je v zákoně o dětech

07. 11. 2012  14:53  |   Poslanci dnes mají možnost zastavit další rozšíření povinných výplat státní pomoci přes takzvanou sociální kartu. Jak zjistil online deník Aktuálně.cz, většina z nich o tom ale netuší. Mezi pevně zařazenými body středečního jednání sněmovny je totiž nenápadná novela zákona o zaměstnanosti, ukrytá jako přílepek v nesouvisejícím zákoně o sociálně-právní ochraně dětí. více »

Citi a LinkedIn: Manželství a děti nepovažují ženy za úspěch

07. 11. 2012  13:46  |   Citibank a LinkedIn zveřejnily výsledky studie s názvem „Dnešní pracující ženy 2012“, která se zabývá tím, jak ženy vnímají svoji kariéru, co je nejvíce trápí z pohledu financí a jak definují úspěch. Výsledky průzkumu jsou překvapivé. Podle oslovených nejsou manželství, děti a dosažení významného profesního úspěchu tím nejdůležitějším faktorem, jímž zaměstnané ženy definují úspěch. Nejpodstatnější je podle nich pevný vztah a dostatek finančních prostředků. více »

Projekt Rozumíme penězům má novou lekci – o pojištění

05. 11. 2012  16:24  |   Projekt finančního vzdělávání dětí Rozumíme penězům rozšiřuje výuku o novou lekci Pojištění. Téma bylo představeno na setkání škol zapojených do Klubu Rozumíme penězům. Celkem 50 pedagogů z 30 škol si na odborné konferenci konané ve dnech 1. a 2. listopadu v hotelu Albion na Praze 5 prohloubilo vědomosti z oblasti pojištění majetku i osob. Projekt Rozumíme penězům probíhá na 82 základních školách dosud v 7 krajích, od začátku příštího roku k nim přibydou také školy ze Zlínského kraje. více »

UniCredit Bank představuje nové konto pro děti

03. 10. 2012  09:05  |   UniCredit Bank připravila speciální bankovní konto pro děti do 15 let. Vychází tak vstříc stále rostoucí poptávce po základních bankovních službách i pro menší děti. Dále navazuje nabídkou Konta PRO MLADÉ od 15 do 26 let s neomezenými výběry z bankomatů UniCredit doma i v zahraničí. Pro dospělé má UniCredit Bank nově od října pestrou paletu Osobních kont, která mohou být vedena za 0 Kč při aktivním využívání. více »

Dospělí Češi, kteří se v dětství naučili spořit, mají dnes výrazně vyšší úspory

26. 09. 2012  16:21  |   Zatímco 82 % dětí a mladých lidí ve věku 5–26 let dostává kapesné, nějaké peníze stranou si jich odkládá jen 57 %, a to většinou nepravidelně. Na druhou stranu většina dospělé populace Čechů (78 %) pravidelně nebo nepravidelně spoří. Z průzkumu ING Bank přitom vyplynulo, že spoření v mládí má pozitivní vliv na finanční situaci v dospělosti. Průměrná výše úspor domácností, jejichž dospělí členové uvedli, že si v dětství odkládali peníze stranou, je o 55 tisíc korun vyšší než u těch, kteří nespořili. Jen třetina dětí dostává kapesné pravidelně. Přitom právě pravidelnost hraje při utváření zdravého návyku spoření velkou roli. Dnešní mládež si stejně jako generace jejich rodičů nejčastěji šetří na hračky, oblečení, elektroniku nebo dárky pro své nejbližší. více »

Česká spořitelna otevřela vlastní salonek pro klienty ERSTE Premier na Letišti Praha

26. 09. 2012  13:34  |   Česká spořitelna ve spolupráci s Letištěm Praha otevřela 18. září 2012 ERSTE Premier Lounge – nový VIP salonek s 210 místy k sezení v rámci Terminálu 2 v odletové hale pražského letiště. Design salonku plynule navazuje na koncept interiéru exkluzivních Premier center České spořitelny určených pro nejnáročnější klientelu. Nové uspořádání salonku nabízí zvýšenou kapacitu s důrazem na zachování soukromí a vysokého pohodlí. Svůj prostor zde mají i nemladší cestující – děti. ERSTE Premier Lounge se díky svému novému designu a nabídce služeb zařadil mezi TOP letištní salonky v Evropě. více »

Studentské kvarteto - jak zabezpečit děti na studia?

07. 09. 2012  14:12  |   Aby byly děti finančně zaopatřené, uměly rozumně hospodařit s penězi a dokázaly se o sebe v budoucnu postarat. To jsou přání snad všech rodičů. Máte pocit, že vám chybí potřebné informace „jak na to“? Pak právě pro vás jsou určené následující rady, jakým způsobem můžete začít dětem spořit, jaká je optimální výše kapesného a jaké mají studenti další možnosti získání potřebných financí. více »

Češi pořizují dětem mobily dříve než rodiče v západní Evropě

06. 09. 2012  19:35  |   Věk dětí vybavených mobilním telefonem se stále snižuje. V Česku lidé pořizují telefony dětem dříve, než ve většině evropských zemí. Zatímco u nás kupují rodiče svému potomkovi první přístroj mezi sedmým až desátým rokem věku, například ve Francii panuje většinový názor, že by dítě mělo vlastnit telefon zhruba v 15 letech. V tomto věku ho v loňském roce vlastnilo více než 70 procent francouzské mládeže*.Obecně lze přitom říci, že děti ze zemí střední a východní Evropy dostávají mobilní telefony o několik let dříve než děti ze západních evropských zemí. Údaje vyplývají z mezinárodního průzkumu Barometr Cetelem. více »

9 z 10 učitelů je pro povinnou výuku finanční gramotnosti na základních školách

05. 09. 2012  01:33  |   Finanční vzdělávání dětí na základních školách by mělo být podle 86 % učitelů povinné, 8 z 10 vyučujících by jej zařadilo dokonce již na první stupeň. Ukázal to průzkum* mezi učiteli zapojenými do projektu Rozumíme penězům. Samotný projekt přitom zcela odpovídá představám o výuce finanční gramotnosti 9 z 10 pedagogů. Učitelé na něm oceňují především kvalitní učební materiály a vědomosti získané na školeních. Občanské sdružení AISIS ve spolupráci s odborníky z GE Money Bank, která je garantem projektu, zorganizovalo od jeho počátku již téměř 500 vzdělávacích dnů pro vyučující. více »

Školní pomůcky jsou podle lidí velmi drahé, kvalita škol jen průměrná

30. 08. 2012  04:39  |   Zdražování školních pomůcek a vybavení vnímá více než 92 procent rodičů dětí, které navštěvují základní školu. Náklady spojené s jedním školním rokem přitom považuje za velmi vysoké více než 75 procent z nich. Údaje vyplývají z průzkumu společnosti Cetelem. více »

Náklady na děti stoupají, na začátek roku by si rodiče měli připravit nejméně 12 tis. Kč.

16. 08. 2012  18:46  |   Náklady českých rodičů na dítě jdou do desítek tisíc, v porovnání s východními sousedy jsou u nás nejdražší školní pomůcky, naopak náklady na novorozence a teenagera jsou nejvyšší v Rusku. Ukazuje to nejnovější průzkum společnosti Home Credit, který proběhl mezi sedmi zeměmi (ČR, Slovensko, Kazachstán, Bělorusko, Čína, Vietnam a Rusko). Průzkum sledoval základní náklady na dítě ve třech fázích života: novorozenec, prvňáček a teenager. více »

Životní pojištění s úrazovým pojištěním dětí zdarma

26. 07. 2012  15:53  |   Už jen několik měsíců mají ženy na to, aby si sjednaly životní pojištění za výhodných podmínek. Wüstenrot k němu navíc nabízí úrazové pojištění dětí zdarma. více »

Zábavné i naučné léto s Era klubem

21. 06. 2012  13:04  |   Blíží se letní prázdniny a s nimi i tradiční otázka pro většinu pracujících rodičů - jak co nejlépe zorganizovat léto pro děti? Era klub nabízí několik zajímavých tipů, kam mohou rodiče se svými ratolestmi vyrazit. Jedná se například o akce spojené s projektem Pernštejnský rok anebo o návštěvu Poštovny na Sněžce. více »

Investujte do budoucnosti svých dětí se Zlatou rybkou od Pioneer Investments

31. 05. 2012  14:38  |   Investiční skupina Pioneer Investments v ČR nabízí od 1. června 2012 nový investiční program pro děti. Zlatá rybka je produkt životního cyklu, který se skládá ze tří modelových portfolií odlišených mírou rizika a délkou investičního horizontu. Minimální pravidelná investice je 500 Kč. K nově založenému programu Zlatá rybka má nyní klient možnost získat úrok 5 % p. a. na Spoření MINI od UniCredit Bank,* která je distributorem tohoto produktu. Start investičního programu Zlatá rybka podpoří marketingová kampaň. více »

Co radí děti z dětských domovů o financích?

13. 03. 2012  13:05  |   Partners ve spolupráci s občanským sdružením Beruška Havlíčkův Brod spustili první ročník soutěže „Co radí děti“. Soutěž je určená pro děti z dětských domovů po celé ČR, které budou každý měsíc až do října 2012 odpovídat na otázky z finančního světa. Nejlepší čtyři si mezi sebe rozdělí částku 450 000 Kč, kterou mohou využít na vzdělávací aktivity, nebo na dovolenou pro děti z dětského domova, či na rekonstrukci a zařízení společných prostor, jako jsou herna či učebna. více »

ČSOB Nadační program vzdělání rozdá milion na podporu projektů finanční gramotnosti

05. 03. 2012  11:05  |   Nadační program vzdělání ČSOB vyhlašuje nové grantové řízení, které bude mít za úkol vybrat nejlepší projekty zaměřené na zvyšování finanční gramotnosti. V tomto, již třetím, ročníku soutěže se rozdělí 1 milion korun mezi nejkvalitnější projekty, přičemž můžou být zaměřeny na vzdělávání jak dětí, tak dospělých. Zájemci budou moci podat přihlášku do 13. dubna. více »

Nejčastější podvod s kreditkou? Zneužití karty příbuzným

08. 02. 2012  15:33  |   Dříve děti svým rodičům tajně braly z peněženek peníze, nyní, v době elektronické komunikace, vytahují rovnou jejich kreditní karty a tajně s nimi platí na internetu. Často jde přitom o zboží za nemalé částky. Kartou rodičů také rádi vyberou peníze z bankomatu. Vyplývá to z analýzy zneužití kreditních karet společnosti Home Credit za loňský rok. více »

Zaměstnanci ČSOB nadělili dárky dětem z šesti dětských domovů

06. 01. 2012  09:22  |   Vánoce jsou obdobím, na které se děti velice těší. Nejenže si nazdobí stromeček, pochutnají si na spoustě cukroví, ale také dostanou dárky. Dětem z dětských domovů, kterým dárky nemohou nadělit rodiče, se rozhodla zahrát na Ježíška ČSOB a splnila jim jejich vánoční přání. Celkem banka obdarovala 228 dětí z 6 dětských domovů. více »

„Pes po mém psu vyjel a on ho leknutím sežral“ Perličky z klientského centra pojišťovny

31. 12. 2011  12:38  |   Operátoři klientských center pojišťoven denně řeší celou řadu pojistných případů a snaží se vycházet klientům vstříc. Občas však narazí na opravdu kuriózní popis pojistného případu, ze kterého není jasné, o co vlastně jde. V pojišťovací hantýrce klientského centra Slavia pojišťovny se nově objevily pojmy jako „škodlivec“ či „škodlivá událost“, avšak i samotné požadavky neznalých klientů často působí značně komicky. Trpělivostí se musí obrnit i operátoři, kteří volajícím vysvětlují, že srnka, která se řidiči připletla do cesty, nemá uzavřené povinné ručení, či že Slavia pojišťovna, sice prý jediná v ČR, bude vyžadovat fotodokumentaci nehody. Humor jiných klientů jde ještě dál, klient sdělil, že by se Slavia pojišťovnou chtěl mít děti. více »

Děti vidí rok 2012 pesimisticky

29. 12. 2011  12:17  |   V roce 2012 se evropským ekonomikám nebude dařit lépe než letos, myslí si 84 % dětí účastnících se průzkumu* GE Money Bank. Podle 54 % žáků bude nový rok dokonce ve znamení zhoršování ekonomické situace. Pouze každý desátý respondent dětského průzkumu věří, že se situace zlepší. I přes tyto pesimistické odhady jsou děti účastnící se projektu finančního vzdělávání Rozumíme penězům na tento možný negativní vývoj připraveny. Téměř čtvrtina žáků totiž uvádí, že součástí každého rodinného rozpočtu by měla být finanční rezerva ve výši trojnásobku pravidelných měsíčních výdajů. více »

Rodiče na Moravě své děti finančně vzdělávají důsledněji než rodiče v Praze

15. 12. 2011  15:47  |   Pražané jsou na rozdíl od Moravanů vůči svým dětem skoupí na korunu. Zatímco téměř 80 % Pražanů nedává svým dětem na prvním stupni základních škol žádné kapesné, na Moravě je to jen třetina rodičů. Stejný (ne)poměr je i v otázce finančních výchovy dětí. Pokud se svými dětmi probírá rodinné finance jen 7 % pražských rodičů, na Moravě pak více než 20 %. Vyplývá to z nedávného průzkumu ČSOB. více »

Za vánoční dárky utratí děti nejčastěji od 500 do 1000 korun

07. 12. 2011  15:19  |   Děti na rozdíl od dospělých nenechávají nákupy vánočních dárků na poslední chvíli, ukázal průzkum* GE Money Bank mezi žáky zapojenými v projektu Rozumíme penězům. Čtyři z 10 dětí letos za dárky utratí od 500 do 1000 korun, téměř čtvrtina pak ještě více. Za dárky platí nejčastěji hotově. Podle průzkumu se žáci chovají k penězům zodpovědně, dvě třetiny by se kvůli koupi vánočních dárků nezadlužily. Chtějí-li rodiče aktivně přispět ke zvyšování finanční gramotnosti svých dětí, dobrým nástrojem je založení dětského účtu. Díky němu si děti osvojí moderní způsoby zacházení s penězi. Konto Dětský Genius je zdarma a navíc obsahuje unikátní pojistný program a úrokovou sazbu 2,5 %. více »

Rodiče na malých městech berou finanční výchovu svých dětí zodpovědněji

28. 11. 2011  12:44  |   Vést děti k zodpovědnému zacházení s penězi a debatovat s nimi o rodinném rozpočtu se snaží více lidé na malých městech (do 4 999 obyvatel). O rodinných financích si s dětmi pravidelně povídá téměř třetina obyvatel maloměst, zatímco ve městech tak činí jen desetina všech rodičů. Polovina z nich se dokonce domnívá, že děti by se tématem peněz neměly zatěžovat. Vyplývá to z průzkumu ČSOB. více »

Karty pro děti? V českých bankách od osmi let

16. 11. 2011  15:59  |   Tak jako v jiných odvětvích, i v bankovnictví banky investují nemalý počet finančních prostředků do toho, aby si vychovali budoucí klienty, kteří budou loajální a na kterých bude možné vydělat nějakou tu korunu. A začínají s tím poměrně brzy. Kartu pro děti můžete vaší ratolesti zřídit již od 8 let věku. více »

Muži si za volantem užívají, ženy chtějí praktického pomocníka

31. 10. 2011  10:56  |   Muži si své auto užívají, ženy ho používají. To je základní rozdíl v tom, jak obě pohlaví osobní auto využívají. Muži chtějí sednout za volant, užívat si zvuk motoru a být pány silnic, naopak ženy dávají přednost slabšímu spolehlivému vozu s jednoduchou obsluhou, kam se vejde nákup a děti. Vyplývá to z profilu klientů společnosti Home Credit, kteří si u ní pořídili auto na splátky. více »

Rockstar: Život nanečisto

26. 10. 2011  13:29  |   Občanské sdružení Múzy dětem ve spolupráci s ČSOB připravuje hudební počítačovou hru „Rockstar: Život nanečisto“. Její idea vychází z úspěšného projektu Život nanečisto, s nímž sdílí záměr připravit klienty dětských domovů na obtížné situace, které je čekají po opuštění bran ústavu. Na rozdíl od něj však není určena jen pro děti z domovů, nýbrž i pro všechny jejich vrstevníky, potažmo nejširší hráčskou veřejnost. více »

Více než polovina rodičů je přesvědčena, že jejich děti neumějí zacházet s penězi

25. 10. 2011  16:22  |   Polovina všech rodičů je toho názoru, že by děti na všech úrovních vzdělání měly mít základní přehled o rodinných financích, aby věděly, jaké jsou finanční možnosti rodiny. Zároveň však přiznávají, že je neinformují. A přestože 90 % rodičů nepovažuje finanční odměnu dětem za dobré známky a pomoc v domácnosti za vhodnou motivaci, třetina z nich je takto odměňuje. Vyplývá to z průzkumů ČSOB a Poštovní spořitelny. více »

Rozumíme penězům

06. 10. 2011  09:02  |   Rozumíme penězům je projekt finančního vzdělávání učitelů a dětí základních škol. Cíl projektu je přispět ke zvýšení finanční gramotnosti obyvatel ČR. Semináře běží od roku 2006 a ročně jimi projdou stovky nových učitelů. více »

Volksbank CZ podpořila sportovně zábavný den pro děti z dětského domova

14. 09. 2011  13:57  |   Zaměstnanci Volksbank CZ ve spolupráci s občanským sdružením Madleine v sobotu 10. září 2011 zorganizovali sportovně zábavný den s indiánskou tematikou pro děti z dětského domova Čeladná. Pro tuto příležitost využili 17 000 korun, které mezi sebou vybrali v červnu během sportovních her prostřednictvím sázek na vlastní sportovní výkony. více »

Projekty finanční gramotnosti pro mládež mají smysl, ukazují výsledky

30. 08. 2011  13:12  |   Absolventi projektu Rozumíme penězům mají dokonalý přehled o správném hospodaření s osobními financemi a ve svých znalostech a řešení životních situací často předčí své zkušenější rodiče. Vyplývá to z průzkumu mezi účastníky projektu Rozumíme penězům, žáky základních škol a jejich rodiči, který uspořádala GE Money Bank a občanské sdružení AISIS. Děti jsou zodpovědnější, co se týká kontroly a plánování osobních financí, více než tři čtvrtiny z nich si chce vést rozpočet na rozdíl od 29 % dospělých. více »

Dětské konto Beruška získalo za odměnu po vysvědčení více než 10 tisíc dětí

24. 08. 2011  13:40  |   Akční nabídka "Darujte mne svým dětem za vysvědčení" vzbudila mezi rodiči rekordní zájem o Dětské konto Beruška. V průběhu června a července jej založili rodiče 10 760 dětí. Na odměnách tak rozdělila Komerční banka v rámci akční nabídky dětem na jejich konta takřka 2,8 milionu korun. více »

Žáci projektu Rozumíme penězům překonávají své rodiče

23. 08. 2011  18:45  |   Děti radí dospělým, aby šetřili na kouření, návštěvách restaurací a dovolených. více »

Syndrom prázdného hnízda: Ani po odchodu dětí rodiče nepřestávají spořit

22. 08. 2011  11:08  |   Z psychologického hlediska představuje odchod dětí z domova jednoznačný mezník v životě člověka. Podle průzkumu Era Poštovní spořitelny se však způsob života až tak nemění, alespoň co se týče finančního chování. Oproti zažité představě o využití nově nabytého volného času je totiž většina Čechů i po odchodu dětí spíše pasivní. více »

Průzkum: Téměř třetina Čechů si myslí, že kapesné je zbytečnost

22. 08. 2011  10:22  |   Kapesné nedává nebo by svým potomkům nedávalo 29 % Čechů. Na Slovensku odmítá dávat kapesné 32 % lidí, naopak v Rusku jsou rodiče neobyčejně štědří – finančního přilepšení se nedočká pouze pět dětí ze sta. Vyplývá to z červencového průzkumu, který finanční společnost Home Credit provedla ve třech zemích, kde působí. Výsledky jsou znepokojující: chybějící kapesné mívá za následek, že dítě nezná hodnotu peněz a výrazně se také snižuje jeho schopnost činit v budoucnu zodpovědná finanční rozhodnutí. Ekonomové i psychologové se shodují, že vztah k penězům by si děti měly budovat už od útlého věku v rodině, finanční vzdělávání by pak nemělo chybět ani ve školách. více »

1700 dětí a žáků shlédlo divadelní představení s tématem finanční gramotnosti

13. 07. 2011  08:09  |   Společnosti FINANČNÍ GRAMOTNOST a COFET uvedly za podpory Československé obchodní banky v uplynulém školním roce celkem 79 divadelních představení s tématem finanční gramotnosti pro 1 700 dětí z dětských domovů a žáků základních a středních škol po celé České republice. více »

Kavárna POTMĚ otevírá

06. 06. 2011  23:46  |   Dnes se na pražském Ovocném trhu otevírá Kavárna POTMĚ, na jejíž stavbě se tradičně podílejí zaměstnanci finanční skupiny AXA. Více než 40 dobrovolníků pomáhá nejen při konstrukci kavárny, ale i při asistenci nevidomým členům personálu. Kavárna bude otevřena do 22. června denně od 10 do 21 hodin. Minulý týden se zaměstnanci skupiny AXA v Brně také zapojili do organizace Dne dětí pro školu pro zrakově postižené. více »

Projekt finančního vzdělávání dětí Rozumíme penězům se rozšiřuje do Prahy

24. 05. 2011  11:01  |   Projekt finančního vzdělávání s názvem Rozumíme penězům po úspěšné realizaci v pěti krajích ČR nyní startuje také na 13 základních školách v Praze. Cyklus seminářů, jejichž cílem je seznámit s problematikou finančního vzdělávání pedagogické sbory zapojených škol, probíhá na vybraných školách v Praze již od konce března 2011. Od začátku školního roku 2011/2012 budou proškolení učitelé předávat znalosti z oblasti nakládání s penězi celkem 685 žákům druhého stupně základních škol. Realizátorem projektu je občanské sdružení AISIS, finančním expertem a jedním z myšlenkových otců projektu je GE Money Bank. Cílem projektu je zvýšit úroveň finanční gramotnosti školáků. Projekt byl podpořen také Evropským sociálním fondem. více »

Soutěžte s MasterCard v hypermarketech Interspar o dárky z edice filmu Piráti z Karibiku

18. 05. 2011  12:44  |   Společnost MasterCard ve spolupráci s hypermarkety Interspar připravila pro držitele platebních karet MasterCard a Maestro soutěž o zajímavé ceny. Každý, kdo v období od 18. května do 24. května 2011 zaplatí v hypermarketech Interspar platební kartou MasterCard nebo Maestro, může vyhrát dárek z edice filmu Piráti z Karibiku v neznámých vodách od Disneyho. Celá soutěž bude doplněna speciální akcí pro děti, která proběhne od 19. – 21. 5. 2011 v Metropoli Zličín. více »

První klienty jsem lovila na pískovišti, říká realitní makléřka

07. 05. 2011  15:00  |   Šest let strávila Kateřina Budská se svými dcerami na rodičovské dovolené. Pak se začala ohlížet po takové práci, která by jí umožnila skloubit péči o děti, manželův nabi více »

Půjčku na svatbu zvažuje pětina Čechů

13. 04. 2011  13:16  |   Podle průzkumu GE Money Bank vidí půjčku na svatbu jako investici do budoucnosti více než polovina lidí. Na svatbu vlastní nebo svých dětí by si půjčila pětina Čechů. Překvapující je, že mezi muži je to dokonce každý čtvrtý. Nejčastěji by si lidé pro takovou půjčku přišli do banky (43 %) nebo k rodičům (42 %). Podle svatebních agentur se v průměru cena svatby pohybuje kolem 100 tisíc korun, přitom Expres půjčku od GE Money Bank je možné získat ve výši od 30 do 600 tisíc. více »

Světluška podpořila setkání rodin nevidomých dětí

11. 04. 2011  10:08  |   Díky finanční podpoře v rámci projektu Světluška, jehož generálním partnerem je finanční skupina AXA, proběhlo v Jičíně setkání rodin nevidomých dětí, které chodí do běžných škol. Těm také Světluška přispívá na asistenta, výrobu speciálních pomůcek nebo přepis učebnic. více »

UniCredit přichází s projektem „Pro dětský úsměv“

08. 04. 2011  22:58  |   Za každého, kdo podpoří akci „Pro dětský úsměv“ a zašle fotografii se svým úsměvem na speciální webovou stránku www.make-a-kid-smile.eu, věnuje nadace UniCredit Foundation částku 10 EUR na projekt sociálního začleňování. Projekt „Pro dětský úsměv“má za cíl s využitím fotbalových škol naučit děti fair play, týmové hře a vzájemnému respektu. více »

Virtuální městečko Money GEnius má již více než 26 000 obyvatel

29. 03. 2011  11:36  |   Máte pocit, že je úroveň finanční gramotnosti Čechů slabá? Dá se na tom něco změnit? Jednou z odpovědí může být i hra Money GEnius, kterou na Facebooku spustila GE Money Bank. Za krátkou dobu své existence si tato aplikace získala více než 26 000 uživatelů a je tak nejúspěšnější facebookovou vzdělávací hrou v oblasti financí. Děti i dospělí se ve hře učí hospodařit s penězi, vydělávat i rozumně utrácet. Hráči se zdokonalují ve finanční terminologii, znalosti produktů a smluv a mají dokonce možnost spolurozhodovat o dalším vývoji hry. Aplikace volně navazuje na vzdělávací projekt Rozumíme penězům. více »

ČSOB Nadační program vzdělání: 1 000 000 korun na podporu finanční gramotnosti

07. 03. 2011  14:39  |   Již druhým rokem přichází ČSOB s Nadačním programem vzdělání. Cílem tohoto grantového řízení je podpořit filantropické projekty na téma „finanční gramotnost“. Vítězné projekty získají celkovou částkou jednoho milionu korun a může se jednat jak o projekty zaměřené na děti, tak i na dospělé. Termín pro podání přihlášky je do 13. dubna. Jeden projekt může být podpořen maximální částkou 350 000 korun. více »

ČSOB Nadační program vzdělání: 1 000 000 korun na podporu finanční gramotnosti

07. 03. 2011  14:32  |   Již druhým rokem přichází ČSOB s Nadačním programem vzdělání. Cílem tohoto grantového řízení je podpořit filantropické projekty na téma „finanční gramotnost“. Vítězné projekty získají celkovou částkou jednoho milionu korun a může se jednat jak o projekty zaměřené na děti, tak i na dospělé. Termín pro podání přihlášky je do 13. dubna. Jeden projekt může být podpořen maximální částkou 350 000 korun. více »

Vánoce nezvyšují zájem o dětské finanční produkty

15. 12. 2010  15:00  |   Přestože většina bankovních institucí na tuzemském trhu letos nabízí zvýhodněné finanční produkty pro děti, neregistrují o ně před Vánocemi výraznější zájem. více »

ČSOB přispěla částkou 900 tisíc korun na projekty obnovy krajiny v regionech

07. 12. 2010  23:23  |   ČSOB ve spolupráci s Nadací VIA představila veřejnosti tři úspěšné projekty, které na svou realizaci získají shodně částku 300 tisíc korun. Vítězné projekty patří do druhého kola grantového programu „ČSOB a Poštovní spořitelna pro podporu regionů – velké komunitní granty“, které se orientovalo na péči o přírodní a kulturní dědictví na místní úrovni. Z osmifinálových podporu nakonec získávají projekty „Obec Poustka chrání přírodu“ (Karlovarský kraj), „Alej dětí, II. Etapa“ (Nová Ves nad Nisou, Liberecký kraj) a „Motýlí ráj ve Ždánicích rozkvétá“ (Ždánice, Jihomoravský kraj). více »

Sekce obsahuje celkem 144 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti