Téma: dluhopisy

Příbuzná témata

Russian Desk LBBW Bank CZ rozšiřuje služby pro privátní klienty

18. 03. 2013  20:39  |   Russian Desk LBBW Bank CZ poskytuje nadstandardní bankovní služby privátním klientům hovořícím rusky. Od poloviny března 2013 rozšiřuje svoji stávající nabídku o nové služby – účty, bezhotovostní transakce, měnové operace a obchodování s dluhopisy -  to vše v rublech. více »

Deset mýtů, které vám při investování nepomohou

07. 02. 2013  19:22  |   Je investování pouze pro bohaté? Vyplatí se investovat do nástrojů, které v minulosti hodně vydělaly? Jsou dluhopisy bezrizikovou investicí s rozumným výnosem? Je dobré načasování základem pro výnosnou investici? Na všechny otázky by mohla být odpověď NE. Všechno jsou to totiž mýty, které ovlivňují myšlení investorů, ale na výnosy nemají prakticky žádný vliv. více »

Nejstarší banka míchá předvolební kampaní - Hospodářské noviny

30. 01. 2013  01:13  |   Nejstarší banka míchá předvolební kampaní Hospodářské noviny Tato původně třetí největší italská banka se ocitla v obtížích následkem některých neopatrných transakcí na trhu se státními dluhopisy. Vysoké ztráty přiměly nadaci k výměně vedení a zdá se, že se situace zlepšila. V posledních dnech ale vypukl skandál ... a další » více »

Ve třetí vlně úpisu ČSOB prodala Spořicí státní dluhopisy za více než 12,3 miliard korun

19. 12. 2012  18:41  |   Již potřetí si mohli zájemci o výhodné spoření během listopadu (5. - 12. 11. 2012) zakoupit Spořicí státní dluhopisy. ČSOB v tomto období zaznamenala významnou poptávku, kdy prodala dluhopisy v celkové hodnotě přes 12,3 miliard korun. Podílela se tak na celkových prodejích ze 41 %. Lidé projevili největší zájem o Prémiový spořící státní dluhopis s průměrným výnosem 2,77 %. více »

Česká spořitelna vydává tři nové emise hypotečních zástavních listů v objemu 1 mld. Kč, 4 mld. Kč a 5 mld. Kč

13. 12. 2012  16:20  |   Dluhopisy jsou vydány ve formě sběrného dluhopisu. Ten je, podobně jako podílový fond, společným majetkem vlastníků jeho podílů. Investor je vlastníkem takového počtu jednotlivých dluhopisů, který odpovídá velikosti jeho podílu na jmenovité hodnotě sběrného dluhopisu. Evidence vlastníků podílů je vedena u administrátora emise, kterým je Česká spořitelna. Vlastník může převést všechny své dluhopisy nebo některý z nich na jinou osobu. více »

Česká spořitelna vydává dvě nové emise hypotečních zástavních listů v objemu 5 mld. Kč a 3 mld. Kč

10. 12. 2012  14:06  |   Dluhopisy jsou vydány ve formě sběrného dluhopisu. Ten je, podobně jako podílový fond, společným majetkem vlastníků jeho podílů. Investor je vlastníkem takového počtu jednotlivých dluhopisů, který odpovídá velikosti jeho podílu na jmenovité hodnotě sběrného dluhopisu. Evidence vlastníků podílů je vedena u administrátora emise, kterým je Česká spořitelna. Vlastník může převést všechny své dluhopisy nebo některý z nich na jinou osobu. více »

Protiinflační dluhopisy – jak se správně úročí?

06. 12. 2012  16:12  |   Obrátil se na nás čtenář, kterému nebylo jasné, jak se úročí protiinflační dluhopisy Ministerstva financí České republiky (distribuované jakožto alternativa spořicím produktům). Proto jsme se na věc zaměřili a níže ji vysvětlujeme. více »

Ode dneška je možné objednat spořicí státní dluhopisy

05. 11. 2012  10:09  |   Ministerstvo financí dnes zahájí prodej spořicích státních dluhopisů. Objednávky bude přijímat přes téměř 1400 poboček České spořitelny, ČSOB, Komerční banky, J&T Banky a České pošty, a to do konce listopadu. MF ale zároveň upozornilo, že termín může zkrátit. více »

MF chce vydat dluhopisy až za 165 mld. Kč, mj. na schodek 2011

17. 10. 2012  10:00  |   Ministerstvo financí předložilo do připomínkového řízení zákon o státním dluhopisovém programu na úhradu části schodku státního rozpočtu za rok 2011 ve výši 7,8 miliardy korun. Zákon dále umožňuje vydat dluhopisy až za 157 miliard korun na úhradu závazků státu splatných v roce 2013. Jde například o zaplacení státních dluhopisů, kterým příští rok vyprší splatnost. Vyplývá to z informací na internetových stránkách vlády. více »

Koruna versus investiční zlato a závody v znehodnocování měn

27. 08. 2012  11:21  |   V tomto článku se krátce podíváme na to, jak si vede od roku 2000 naše koruna, která je měnou založenou na dluhu (tzv. FIAT měna) ve srovnání s penězi, které nikomu nic nedluží. Korunu si tedy porovnáme se zlatem, které si přes veškerou snahu z něho dělat komoditu, zcela neúprosně a jistě získává stále silnější pozici mezi svými papírovými konkurenty. Musíme ji porovnávat se zlatem, protože srovnávat ji s ostatními národními měnami je zavádějící a vytváří falešný dojem o síle naší měny. Národní měny podložené dluhem a slibem vlád, že zdaní své občany tak, aby bylo možno podkladové dluhopisy včetně úroků splatit, mají v konečné fázi boj se zlatem již dopředu prohraný. více »

Jednokorunové dluhopisy budu podléhat od příštího roku zdanění

27. 07. 2012  08:33  |   Výnosy ze státních spořicích dluhopisů i dalších dluhopisů vydaných se jmenovitou hodnotou jedna koruna budou od příštího roku i v případě fyzických osob podléhat zdanění. Vyplývá to ze schválené novely zákona, o které dnes informovalo ministerstvo financí. Letos vydané dluhopisy v hodnotě jedné koruny dani nepodléhají a ani podléhat nebudou. V současnosti se základ daně zaokrouhluje na celé koruny dolů. Jmenovitá hodnota jednoho spořicího dluhopisu pro drobné investory činí jednu korunu, vlivem zaokrouhlení je tak efektivní daň nulová. více »

Fondy se bojí o peníze a stejně tak by se měli bát občané

23. 07. 2012  01:15  |   Investiční fondy evidentně začínají panikařit a nakupují se ztrátou státní dluhopisy. Až jejich správci ještě lépe pochopí podstatu současného světového finančního systému, investiční zlato už běžný občan nakoupí jen stěží. Cena zlata bude již někde zcela jinde a investiční zlato se stane opět doménou bohatých. více »

RBI: TEMNÝ VÝHLED PRO VÝVOJ EKONOMIKY EUROZÓNY

29. 06. 2012  14:46  |   Ekonomiky eurozóny v letošním roce oslabí o 0,3 procenta, v příštím roce by měl HDP eurozóny vzrůst o 0,8 procenta. Rozhodující pro další vývoj v eurozóně bude vyřešení sporů mezi Francií a Německem. Za bezpečný přístav jsou nadále považovány německé dluhopisy. více »

ČSOB prodala spořicí státní dluhopisy v celkovém objemu 6,86 miliardy korun

22. 06. 2012  23:09  |   V průběhu května (od 10. 5. do 31. 5.) měli zájemci možnost si objednávat spořicí státní dluhopisy. Celkem ČSOB zaznamenala 5 657 objednávek dluhopisů v objemu 6,86 miliardy korun, což je 45 % z celkového objemu. U ČSOB měli lidé největší zájem o diskontované spořicí státní dluhopisy na rok a půl a reinvestiční spořicí státní dluhopisy na pět let. více »

Spořicí dluhopisy? Zájem o ně byl, ne že ne...

01. 06. 2012  16:38  |   První letošní emise Ministerstva financí ukázala, že spořicí státní dluhopisy se staly pro mnoho klientů zajímavou investiční alternativou. Ke konci upisovacího období, tzn. k 31. květnu ČSOB evidovala objednávky spořicích státních dluhopisů v celkové výši 7,3 mld. korun, což je téměř polovina z celkového objemu. více »

Dnes končí prodej jarní emise spořicích státních dluhopisů

31. 05. 2012  11:52  |   Drobní investoři si dnes naposledy mohou v rámci jarní emise objednat spořicí státní dluhopisy. Od 10. května, kdy začal jejich prodej, eviduje ministerstvo financí objednávky dluhopisů pro občany za více než 14 miliard korun. Plány úřadu počítají s prodejem dluhopisů za deset až 20 miliard korun. Zájemci musí následně cenné papíry uhradit nejpozději do 7. června. více »

Kalouskovy dluhopisy opět atraktivní - přes polovinu tranše už je pryč

22. 05. 2012  13:51  |   K pátku minulkého týdne, tj po 8 dnech od vydání dluhopisů, zájemci o investici do českého státního dluhu objednali spořicí státní dluhopisy za deset miliard korun. To je polovina z maximálního plánovaného objemu emise. Státní dluhopisy pro občany, obce či veřejnoprávní instituce začalo ministerstvo financí prodávat předminulý týden ve čtvrtek. více »

Němečtí ekonomové navrhují pro Řeky paralelní měnu - geuro

22. 05. 2012  10:12  |   Experti největší německé banky Deutsche Bank navrhují zavést v zadluženém Řecku paralelní měnu k euru, pokud v červnových předčasných volbách uspějí odpůrci úsporných opatření a země už nebude schopná dostát svým finančním závazkům. Geuro, jak toto druhé platidlo nazvali, by tvořily dluhopisy aténské vlády a bylo by ho možné devalvovat, aniž by se Řekové eura formálně vzdali. více »

Zásadní otázka: Spořit v bance nebo u Kalouska?

16. 05. 2012  12:38  |   Není pochyb o tom, že spořicí státní dluhopisy jsou velmi výhodně úročené. Jak jsou na tom ale přesně ve srovnání s adekvátní úložkou na termínovaných vkladech bank nebo záložen? Provedli jsme pro Vás analýzu a její výsledky přinášíme v podrobném srovnání. Jelikož různé objemy vkladů jsou u bank a záložen úročeny různě, zpravidla vyšší částky mají i vyšší úrokovou sazbu (ale existují i výjimky), provedli jsme srovnání pro několik hladin objemů vkládaných prostředků, a to pro 10, 50, 100, 250, 500 tisíc korun a 1 milon korun. více »

Od čtvrtka je možné objednat spořící státní dluhopisy

10. 05. 2012  08:52  |   Ode dneška do konce května si lidé mohou objednat státní dluhopisy pro občany. Ministerstvo financí plánuje nabídnout dluhopisy za až 20 miliard korun, cenné papíry vydá 12. června. MF zároveň rozšířilo okruh zájemců, kteří si mohou dluhopisy pořídit a zároveň i rozšířilo nabídku například o sedmiletý dluhopis úročený podle míry inflace. více »

Příští Kalouskovy dluhopisy? I novinka uložení peněz „za inflaci“

25. 04. 2012  01:33  |   Minulý úpis tzv. Kalouskových dluhopisů vyvolal mezi lidmi téměř šílenství. I proto se Ministerstvo financí České republiky rozhodlo vydat další tranše, tentokráte s jednou novinkou ta nabídne zhodnocení „pouze“ o inflaci, tedy jakýsi produkt na ochranu úspor. více »

Czech Property Investments (CPI) prostřednictvím J&T Banky uvádí na kapitálový trh nové dluhopisy

29. 03. 2012  13:48  |   Realitní společnost Czech Property Investments a.s. (CPI) dnešním vydáním korunových dluhopisů završuje změny ve struktuře financování v celkovém objemu 4 miliard korun. Prostřednictvím J&T BANKY dnes uvádí na trh dvoumiliardovou korunovou emisi se sedmiletou splatností, která následuje po sedmiletých a tříletých dluhopisech v objemu 70 a 10 milionů euro nabízených od minulého týdne. více »

RAIFFEISENBANK LONI ZVÝŠILA ZISK O 22 PROCENT NA 2,22 MILIARDY KORUN

27. 02. 2012  19:05  |   Raiffeisenbank v loňském roce vykázala rekordní zisk 2,22 miliardy korun, výrazně vzrostl kapitál banky a došlo k růstu v úvěrech i vkladech. Banku netíží dluhopisy ohrožených zemí, k růstu zisku přispěl i pokles opravných položek. Raiffeisenbank bez potíží splňuje požadavky rakouských regulátorů na poměr úvěrů a vkladů, i proto chce letos pokračovat v úvěrovém růstu u soukromých osob i firem. více »

Raiffeisenbank loni zvýšila čistý zisk o pětinu na 2,22 mld. Kč, příjmy z poplatků vzrostly o 18 procent

27. 02. 2012  12:22  |   Raiffeisenbank, která je pátou největší tuzemskou bankou, zvýšila loni čistý zisk o 22 procent na 2,22 miliardy korun. K růstu zisku přispěl pokles opravných položek, banku navíc netíží dluhopisy ohrožených zemí jako je například Řecko. Banka o tom dnes informovala v tiskové zprávě. více »

České banky udržely zisky

20. 02. 2012  10:12  |   Všechny české banky ještě jednotlivě neoznámily své loňské výsledky, už teď je ale jasné, že bankovnictví jako celku se navzdory krizi v okolním světě dařilo velmi dobře. Podle statistik České národní banky sektor loni souhrnně vydělal 53,7 miliardy korun čistého, což je o pouhá tři procenta méně než v předchozím roce. Pokud by české banky nedržely řecké dluhopisy, zisk by se dokonce meziročně o několik miliard zvýšil. více »

J&T BANKA nabízí eurové dluhopisy J&T Finance Group

07. 02. 2012  15:32  |   J&T Banka přináší na trh další investiční příležitost v podobě eurových dluhopisů J&T Finance Group. Veřejná emise obligací v celkovém nabízeném objemu 100 milionů eur ponese úrok 6,4 % p.a. Tříleté dluhopisy v minimální výši 100 tisíc eur budou obchodovatelné na bratislavské burze cenných papírů a investoři si je mohou ode dneška objednávat. více »

Sněmovna schválila vydání státních dluhopisů za 101 miliard korun

01. 02. 2012  11:51  |   Poslanecká sněmovna dnes ve zrychleném projednávání schválila vládní návrh na vydání státních dluhopisů na krytí letošního schodku státního rozpočtu. Stát chce vydat dluhopisy v objemu 101,3 miliardy korun a se splatností až 55 let. Návrh zákona nyní dostane k posouzení Senát. více »

Řecko, Irán, zisky firem a Fed - nudit se trhy opět nebudou

23. 01. 2012  10:31  |   Už už se zdálo, že po tomto víkendu bude na světě historická dohoda o bezprecedentní restrukturalizaci vládního dluhu jedné ze zemí EU, když se nakonec ukázalo, že její příjetí ze strany privátních věřitelů nebude tak snadné. Nakonec není ani divu, neboť by bylo velmi překvapivé, kdyby “dobrovolný” souhlas k odpuštění více než dvou třetin toho co Řecko dluží skrze své dluhopisy přišel ze strany bank a fondů zcela bez boje. Licitace o to, jak moc bude nakonec řecký vládní dluh osekán, pokračuje i víkendu, neboli na globálních trzích může zavládnout jisté rozčarování z toho, že dohoda mezi privátními věřiteli a řeckou vládou nebude k dispozici pro dnešní schůzku ministrů financí a centrálních bankéřů eurozóny. více »

J&T BANKA uvádí na kapitálový trh další emisi dluhopisů – JOJ MEDIA HOLDING

13. 01. 2012  09:22  |   J&T BANKA úspěšně umístila na trh veřejnou emisi podnikových dluhopisů slovenské holdingové společnosti JOJ Media House a.s., která vlastní, spravuje a financuje podíly a účasti ve společnostech z oblasti mediálního průmyslu. Jde o čtyřleté obligace v celkovémobjemu 25.000.000 EUR. Nominální hodnota dluhopisu je 1.000 EUR. Dluhopisy aktuálně se 7% p.a. výnosem do splatnosti jsou obchodovatelné na bratislavské Burze cenných papírů. více »

J&T otevřela nové smíšené fondy J&T Bond CZK a J&T Bond EUR

04. 01. 2012  11:25  |   J&T INVESTIČNÍ SPOLEČNOST, a.s. nabízí nové smíšené podílové fondy J&T BOND CZK a J&T BOND EUR se zaměřením na dluhopisy. Portfolio fondů je tvořeno především dluhovými cennými papíry, včetně dluhopisů s možností předčasného splacení, konvertibilními dluhopisy a instrumenty peněžního trhu. Doplňkově mohou fondy držet akcie či využívat dalších investičních příležitostí. více »

Italové prodávají desetileté dluhopisy - výnosy se blíží sedmi procentům

29. 12. 2011  11:22  |   V Itálii bylo včera o něco veseleji. Na třetím největším dluhopisovém trhu na světě se překvapivě vydařila aukce pokladničních poukázek. Stále tak žije naděje na to, že poslední velká injekce ECB bankám (489 mld. eur na tři roky) pomůže rozhýbat nebezpečně zamrzlé dluhopisové trhy v Itálii a ve Španělsku. Včerejší šestiměsíční poukázky v hodnotě 9 mld. eur prodala ECB za 3,25 %, což je poloviční cena oproti 6,5 % v podobné aukci před měsícem. Znatelně vyšší byla také poptávka, která nabízené množství předčila 1,7krát. více »

Evropské banky se bojí a hromadí hotovost u ECB

28. 12. 2011  12:11  |   Banky v eurozóně rozhodně neoplývají optimismem. Přes Vánoce uložily u ECB rekordní objem peněz, celých 412 mld. eur. Je to přitom jen týden poté, co si evropské banky u ECB půjčily na tři roky mamutí sumu 489 mld. eur. To není dobré znamení a ukazuje se, že banky mají strach levné peníze od ECB posílat dál. Evropští centrální bankéři přitom počítají s tím, že poslední tříletý tendr zalil banky hotovostí a umožní jim dál poskytovat úvěry a současně nakupovat do bilancí dluhopisy z kolabujícího italského (a španělského) dluhopisového trhu. více »

UniCredit Bank nabízí UCB dluhopisy MAXIM a termínované vklady za zvýšené sazby

12. 12. 2011  17:00  |   UniCredit Bank uvedla tento týden na trh novou emisi UCB dluhopisů MAXIM a zvýšila sazby v rámci Limitované edice termínovaných vkladů. Hrubý ekvivalentní výnos UCB dluhopisů MAXIM dosahuje od 2,5 % ročně na dvou letech až po 3,5 % ročně na pěti letech, což jednoznačně patří mezi nejlepší nabídky na trhu. Limitovaná edice termínovaných vkladů od dvou do pěti let zaznamenala zvýšení sazeb, a to na 1,9 % p.a. při vkladu na dva roky až po 2,5 % p.a. na pět let. více »

J&T BANKA nabízí 3leté dluhopisy J&T Finance Group

30. 11. 2011  13:00  |   J&T Banka zahajuje úpis historicky první emise dluhopisů finanční skupiny J&T Finance Group (dále Skupina J&T). Veřejná emise obligací v celkovém nabízeném objemu tří miliard korun ponese úrok 6,4 % p.a. Od středy 30. 11. jsou dluhopisy kótovány na pražské burze cenných papírů. více »

V eurozóně hoří další obranná linie, přičemž také americký Kongres se rozhodl trhům zatopit

18. 11. 2011  09:26  |   Obranná linie uvnitř eurozóny se posunuje stále blíže centru, což zřetelně dokumentoval jak včerejší výsledek aukce španělských vládních dluhopisů tak fakt, že bedlivě sledované rozpětí mezi německými a francouzskými vládními dluhopisy dosáhla nových maxim (za období měnové unie). Jinak řečeno pod tlak se dostávají již i země eurpozóny, které disponují ratingem AAA a jediným bezpečným instrumentem uvnitř měnové zóny zůstává německý vládní dluhopis. více »

BIG EXPERT - italské problémy by měla řešit především Itálie, řecké EU také nevyřešila

12. 11. 2011  01:53  |   Akciové trhy v tomto týdnu konečně spadly na zem a začaly odrážet realitu na trhu s dluhopisy, kterou ještě donedávna velkoryse přehlížely. více »

Spořicí státní dluhopisy – co to vlastně je?

12. 10. 2011  16:59  |   V minulém týdnu vrcholila mediální masáž na téma spořicích státních dluhopisů. Protože jsme nechtěli přitápět pod kotlem a podněcovat obyvatele k půjčování sami sobě na vlastní dluh, informujeme o problematice nyní. více »

Glosa: Státní dluhopisy občanům, aneb půjčujme sami sobě na vlastní dluh...

05. 10. 2011  16:21  |   Státní dluhopisy pro občany plní v posledních dnech titulní stránky novin. Není se čemu divit, v malém českém rybníčku jde o novinku. Pozornosti upřené na tyto instrumenty je však, možná i vinou ne zcela korektních informací v některých médiích, zbytečně moc. Proč? více »

ČSOB eviduje přes 3 300 objednávek na státní spořicí dluhopisy v celkovém objemu více než 6,7 mld. Kč

05. 10. 2011  08:57  |   ČSOB zaznamenala výrazný zájem o první emisi státních spořicích dluhopisů. K dnešní 16. hodině evidovala 3 345 objednávek v celkovém objemu 6,783 mld. Kč, což tvoří přibližně tři čtvrtiny z celkového objemu všech upsaných dluhopisů na trhu. V ČSOB jsou již zaplaceny dluhopisy v hodnotě 4,6 mld. Kč. více »

ČTK: Od pondělka si mohou drobní investoři koupit státní dluhopisy

04. 10. 2011  08:54  |   Ministerstvo financí začne v pondělí přijímat objednávky na pilotní emisi státních dluhopisů pro občany. Dluhopisy budou k mání na celkem 378 pobočkách České spořitelny, Československé obchodní banky a Komerční banky. MF nabídne tři druhy dluhopisů se splatností jeden a pět let. Dluhopis bude mít nominální hodnotu jedné koruny, minimální objednávka bude 1000 korun. Objednávky bude možné uskutečnit do 1. listopadu, následně 11. listopadu MF dluhopisy vydá. více »

Spořicí státní dluhopisy lze koupit v pobočkách České spořitelny

26. 09. 2011  12:19  |   Ministerstvo financí České republiky (MFČR) vydá k 11. listopadu 2011 spořicí státní dluhopisy, které si klienti budou moci pořídit i ve všech pobočkách České spořitelny – v 77 vybraných pobočkách vždy, v ostatních pobočkách ČS pouze za přítomnosti speciálně vyškoleného privátního poradce. MFČR nabídne tři typy dluhopisů – diskontovaný, kuponový a reinvestiční. Nominální hodnota všech typů dluhopisů je 1 Kč a minimální objem nákupu je 1 000 kusů, maximální objem není omezen. více »

Americký Fed nedokáže trhy zklidnit, co dnes udělá ČNB?

22. 09. 2011  10:57  |   Americká centrální banka (Fed) se rozhodla znovu pomoci zpomalující ekonomice obtěžkané vysokou mírou nezaměstnanosti. Centrální bankéři překvapili investory spíše pozitivně. Rozhodli se nakoupit do své bilance dluhopisy s dlouhou splatností (6-30 let) za 400 mld. USD a financovat je prodejem kratších splatností (do 3 let). více »

Pilotní emisi dluhopisů pro občany MF vydá 11. listopadu

16. 09. 2011  10:15  |   Pilotní emisi státních dluhopisů pro občany vydá ministerstvo financí 11. listopadu. Objednávky bude přijímat od 3. října do 1. listopadu. Dluhopisy budou k mání na pobočkách ČSOB, České spořitelny a Komerční banky. MF nabídne tři druhy dluhopisů se splatností jeden a pět let. Dluhopis bude mít nominální hodnotu jedné koruny, minimální objednávka bude 1000 korun. Na dnešní tiskové konferenci o tom informoval ministr financí Miroslav Kalousek. více »

ČSOB zprostředkuje státní dluhopisy na všech 224 pobočkách pro retail

15. 09. 2011  17:24  |   ČSOB podepsala s Ministerstvem financí ČR smluvní dokumentaci, která ošetřuje podmínky poskytování služeb distributora pro spořicí dluhopisy. Roční výnosy dluhopisů budou začínat od 0,85 % a končit na 6 % dle typu dluhopisu a délky splatnosti. ČSOB je připravena na spuštění prvního upisovacího období, jež začne 3. října 2011. více »

Vláda USA prý vyšetřuje ratingovou agenturu Standard Poor's

18. 08. 2011  12:17  |   Americké ministerstvo spravedlnosti vyšetřuje, zda ratingová agentura Standard & Poor's správně ohodnotila hypoteční dluhopisy v letech před finanční krizí. Podle agentury AP o tom ve středu informoval deník The New York Times. Oficiální zdroje se k tomu zatím nevyjádřily. více »

MfD: Dluhopisy pro občany možná už letos v listopadu

11. 08. 2011  12:17  |   Ministerstvo financí možná už letos v listopadu vydá první dluhopisy určené výhradně občanům a neziskovým organizacím. Píše to dnešní Mladá fronta Dnes, podle které stát počítá s tím, že si dluhopisy koupí zhruba 100.000 lidí, kteří během příštích čtyř let půjčí státu celkem 40 miliard korun. více »

Evropská centrální banka začala skupovat italské a španělské dluhopisy

08. 08. 2011  15:00  |   Evropská centrální banka začala skupovat španělské a italské státní dluhopisy, aby zabránila dalšímu šíření evropské dluhové krize. Že k tomu sáhne, informovala po mimořá více »

Na Řecko doplatila i UniCredit Bank, zisk jí klesl o polovinu

05. 08. 2011  15:00  |   Tuzemská UniCredit Bank je po Komerční bance další finanční institucí, která doplácí na řecké dluhopisy. V prvním pololetí jí kvůli jejich odpisu klesl meziročně zisk o v více »

Řecké dluhopisy srazily zisk Komerční banky

03. 08. 2011  15:00  |   Problémy Řecka dopadají na některé tuzemské banky. Komerční banka musela v první polovině roku odepsat řecké dluhopisy za 1,66 miliardy korun, což mělo za následek pokles více »

České finanční instituce drží řecký dluh jen za 3,4 miliardy korun

30. 06. 2011  09:10  |   Česko by na případném krachu Řecka tratilo téměř nejméně z celé Evropské unie. České finanční instituce drží řecké dluhopisy za zhruba 3,4 miliardy korun. Vyplývá to z analýzy neziskové společnosti Open Europe, kterou má ČTK k dispozici. Méně než Češi do Řecka investovali jen Lotyši, Litevci a Bulhaři. více »

Sekce obsahuje celkem 109 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti