Téma: dopis

Příbuzná témata

Služby Poplatkyzpet.cz, Jdeto.de a Bankovnipoplatky.com žádají vládu o setkání ohledně vrácení úvěrových poplatků

06. 03. 2013  16:25  |   Služby Poplatkyzpet.cz, Jdeto.de a Bankovnipoplatky.com, které se spojily proti nelegálně účtovaným úvěrovým poplatkům českých bank, mají podporu ve vládě. Ministr průmyslu a obchodu MUDr. Martin Kuba, se o víkendu vyjádřil ke kauze nelegálně účtovaných úvěrových poplatků, a nastínil možná řešení, kterými by se vláda mohla zabývat. Ministr Kuba vyslovil svůj nesouhlas s placením úvěrových poplatků a vyjádřil podporu aktivitám, které stojí na straně spotřebitelů. Služby Poplatkyzpet.cz, Jdeto.de a Bankovnipoplatky.com proto dnes ministrovi zaslaly dopis s žádostí o setkání, na kterém by rády projednaly možnost zrušení soudního poplatku při spotřebitelských soudních sporech. více »

Že by KB poplatek za správu hypotéky nezrušila, ptá se čtenář? Známe odpověď!

14. 02. 2013  00:29  |   Tiskovou zprávu o tom, že se Komerční banka rozhodla přestat účtovat poplatek za správu hypotečních a úvěrových účtů, jsme otiskli velmi rádi. Proto nás překvapil dopis čtenáře, který vyslovil podezření, že banka tento poplatek nezrušila - pouze jej přejmenovala. My jsme však nelenili a oslovili samotnou "Komerčku" - a tisková mluvčí banky uvedla věci na pravou míru. více »

Poplatkům se prostě nevyhneš? Klientka si stěžuje

28. 01. 2013  16:00  |   Klientka, která napsala následující dopis, má tu "nevýhodu", že okusila kvalitu zahraničních bankovních služeb a ty tak může porovnávat s těmi českými. Věříme, že to nemusí být zrovna jednoduché. Ale použití našeho Kalkulátoru poplatků by mohlo čtenářce určitě pomoci najít vhodnou banku! více »

Je čas přitvrdit, postupujme hromadně, šikuje web proti poplatkům - Lidovky.cz

24. 01. 2013  14:42  |   Lidovky.cz Je čas přitvrdit, postupujme hromadně, šikuje web proti poplatkům Lidovky.cz „Zkoušel jsem vrátitpoplatky za vedení hypotečního úvěru (od poloviny loňského roku 200,- Kč měsíčně!) u GE Money a poslali mě do háje. Zareagovali celkem rychle, napsali slušný dopis, ale nevrátí mi nic,“ píše například jeden z neúspěšných žadatelů ... a další » více »

81letý čtenář radí: Změňte banku tak jako já!

17. 01. 2013  15:00  |   Do redakce jsme dostali zajímavý, na stroji psaný dopis, adresovaný majiteli serveru www.bankovnipoplatky.com Patriku Nacherovi. V něm čtenář líčí, jak se nechal inspirovat k vyhodnocení nákladů a výnosů plynoucích z vlastnictví účtu Senior u České spořitelny a jak následně prozřel! To jej motivovalo k okamžité změně banky. Vtip je v tom, že čtenáři, panu Jaromíru Lahulkovi, je 81 let. Dopis přetiskujeme - ne proto, že bychom si chtěli "honit triko", ale jako motivaci všem, kdo mohou na změně banky vydělat, ale ne a ne se k tomuto kroku rozhoupat! více »

Je legální požadovat poplatek za vedení úvěrového účtu od podnikatelů?

21. 12. 2012  05:15  |   Obrátil se na nás čtenář, který se – jakožto statutární zástupce firmy – tak jako některé fyzické osoby, které vedou spory s bankami, podivil nad praxí účtování poplatku za vedení a správu úvěrového účtu. Jeho dopis, který zveřejňujeme, vyprovokoval banku po několika k urgencích k odpovědi. V ní sdělila, že rozhodnutí Spolkového soudního dvora, na kterém stojí např. i aktuální spor mediátora Petra Němce, se vztahuje na spotřebitelské financování a pro banku rozhodnutí není zavazující a rozhodující, navíc že byl klient o poplatku informován, že regulace dává bance právo takový poplatek požadovat, že za něj prokazatelně nabízí služby a že tedy není o čem diskutovat... více »

Karetní peripetie státu nekončí! Kartu všem!!!

29. 11. 2012  04:06  |   PŘETISKUJEME DOPIS ČTĚNÁŘE: O mýdlové telenovele jménem sKarta web BP.com i další média informovala dost podrobně a já doufám, že v tom budou pokračovat. A dost možná, že bude mít za chvíli ještě jednu podobnou „zálibu“. Jak totiž informovaly Lidové noviny, „v Česku se připravuje další „superkarta“. Jedná se o elektronickou kartu pracovníka, která má „usnadnit život“ zaměstnavatelům i zaměstnancům“. Proč troškařit? Měly by ji dostat miliony lidí. Ufffff… více »

Banko, jak stanovuješ žebříčky účtů?

11. 10. 2012  21:20  |   Obrátil se na nás zvídavý čtenář a přeposlal nám zajímavý dopis směřovaný Air Bank, který zatím zůstal bez odpovědi. Zeotali jsme se i my (až nám dorazí reakce, obratem ji zveřejníme), ale přidali jsme náš názor... více »

Kazuistika z občanské poradny - když vás dluhy příbuzných táhnou ke dnu

17. 08. 2012  15:36  |   Přinášíme vám další příběh, "který se skutečně stal". Občanská poradna v Bohumíně musela řešit netradiční problém. Vnučka majitelky jistého domu zdědila čtvrtinu této nemovitosti, ale záhy přišel majitelce dopis od exekutora informující o exekuci domu z důvodu dluhu její povedené vnučky. Co dělat? více »

Banky a reklama: Co se nám bankovní domy snaží prodat nejvíce?

18. 06. 2012  02:18  |   Inzerce, Televize, Banka, Půjčka, Hypotéka, Spoření, Účet, Úrok, KartaSpolečnost Scott & Rose provedla analýzu prezentace českých bank v médiích. Zabývala se jejich reklamou v televizi, tisku, na internetu a formou přímého marketingu, tj. dopisy, informacemi na výpisech apod. Z analýzy vyplynulo, co se nám banky snaží nejvíce nabízet. Na prvním místě skončily hypotéky, stříbrnou medaili získaly spotřebitelské půjčky a na třetím místě pak skončily spořící a vkladové účty. Bramborová medaile s velkým odstupem patří běžným účtům a kartám. Vzhledem k dlouhodobému vztahu s klientem při poskytnutí hypotéky je tento produkt pro banku zřejmě velmi důležitý a výnosný, samozřejmě, pokud hypotéky poskytuje. více »

Aktualizováno: Nepovolený debet? Pokutu za něj si musíte sami vypočítat!

18. 05. 2012  16:52  |   Zajímavou Vrbu nám poslal čtenář, jehož namíchla složitost výpočtů úroků z prodlení a dalších poplatků. Svůj nespokojenost vyjádřil tím, že po uplynutí "deadlinu" daném ČSOB rozeslal dopis médiím, mj. i do naší Vrby. Proto jej otiskujeme... více »

Banko, díky: Když návrh na změnu tarifu zvýší poplatky o tři tisíce měsíčně!

06. 04. 2012  14:40  |   Bezelstný návrh na změnu tarifu ze strany banky někdy může potěšit, zvláště, když jej nečekáte a příjemně překvapí. Ale v případě našeho čtenáře mu návrh banky spíše hnul žlučí - Citibank mu chtěla 30x zvýšit poplatky! Oslovili jsme i zástupce banky, aby se k dopisu vyjádřil... více »

Pokud jde o reklamu finančních institucí: Důvěřuj, ale prověřuj!

12. 03. 2012  13:20  |   Dostal se nám do ruky zajímavý reklamní leták – dopis od firmy WPB, ve kterém tato družstevní záložna srovnává svůj termínovaný vklad s výpovědní lhůtou 12 měsíců s vybranými produkty konkurence. Ne že by termínovaný vklad společnosti WPB Capital nebyl na trhu konkurenční, naopak, ale přesto nám volba konkurenčních produktů do srovnání nějak neseděla... více »

Web BP.com plní svůj účel - pomáhá zvyšovat finanční gramotnost

08. 01. 2012  16:41  |   Pokaždé, když dostaneme do redakce takovýto dopis, nás to velmi potěší. A protože nám to nedalo, tak jej při nedělním odpoledni zveřejňujeme, jelikož vážená paní čtenářka přeje všem PF 2012... více »

Sledovat server BP.com se vyplatí, píše čtenář

31. 12. 2011  02:26  |   Kdy jindy si přihřát polívčičku když ne na Silvestra? Každý takovýto dopis nás nesmírně potěší. A vám, milí čtenáři, může ukázat, že nebát se změny banky se může skutečně vyplatit... Uveřejňujeme v plném znení. Tak do roku 2012 co nejvíce zdraví a úspěchů a co nejméně poplatků! více »

Proč chtějí při malém vkladu hotovosti třetí straně občanku?

05. 12. 2011  15:21  |   Paní Miluše si ve svém dopise stěžuje na praxi, která je podle ní zbytečná a navíc ji zdržuje - když platí nájemné na účet třetí osoby, nejen že zaplatí vysoký poplatek, ale navíc ještě musí předkládat občanský průkaz. Slíbili jsme ji, že dopis zveřeníme, proto tak činíme... více »

Dopis klientovi za 200 Kč: Vložte si na účet peníze, nemáte tam dost na poplatky!

21. 11. 2011  13:27  |   Jako ve zlém snu si připadal pan Anelt, když mu z banky ČSOB přišel dopis zhruba v tomto znění: Nevadí, že produkt nepoužíváte, ale vložte si na účet peníze. Nemáte na něm dost na poplatky... Jojo, život se s nikým nemazlí. více »

Komunikace Poštovky s klienty: Modernizujeme, vylepšujeme, zjednodušujeme... a, ehm, zdražujeme

03. 09. 2011  11:27  |   Na zajímavý styl marketingové komunikace banky ke klientům nás upozornil klient Poštovní spořitelny, čtenář Ivo Padrta. Poštovní spořitelna přichystala pro podnikatele a neziskovky zjednodušení sazebníku, které v dopisu těmto klientům náležitě vysvětlila, a co je důležité, vyzdvihla všechny jeho plusy. Až v závěru dopisu pak potěšením klientům sdělila to nejdůležitější – zdražení za služby z nuly na 50 Kč. více »

Kocovina předváděcí akce: Pavel Š. bojuje s podvodnými prodejci...

09. 08. 2011  13:21  |   Pan Pavel Š. má v posledních týdnech nezáviděníhodnou aktivitu – musí řešit spor s „povedenou“ firmou, která pod záminkou „výhry“ vylákala jeho otce v důchodovém věku a na předváděcí akci (nazvanou hody), tam mu "darovala" zázračný kuchyňský robot (rozuměj obyčejný robot) a než se stačil starý pán rozkoukat, měl podepsánu kupní smlouvu na 35 tisíc Kč a k ní i úvěrovou smlouvu od společnosti Home Credit. Pan Pavel Š. se obrátil na Home Credit, smlouvu vypověděl (podvodná firma měla status prodejce Home Credit), tisková mluvčí Home Creditu Eva Řimnáčová mu odpověděla. Oba dopisy zveřejňujeme... více »

Maxi Invest od ČSOB před čtenářem Bobem neříkejte

23. 05. 2011  01:50  |   Čtenář BP.com nám poslal dopis, ve kterém popisuje patálie v komunikaci s ČSOB, které se týkají produktu Maxi Invest - produktu, jež měl uzavřený jeho tatínek. Banka jeho argumenty vyvrací. Přečtěte si, o co jde. více »

Poplatky za přesčasně splacenou hypotéku? Nelogická zlodějina!

28. 01. 2011  02:03  |   Dopisů, v nichž si klienti stěžují na bankovní poplatky, dostáváme celou řadu. A sekce Vrba našeho webu je místem příhodným pro publikaci těchto připomínek, které chtějí jejich pisatelé - na základě klientských poznatků z bankovní praxe - sdělit světu. Dnes o hypotečních úvěrech... více »

Reakce banky na dopis

27. 11. 2010  14:29  |   Článek o nejvstřícnější bance ve třetím čtvrtletí roku 2010 z pohledu poplatků, v níž se nejlépe umístila FIO banka, vyvolal zajímavou reakci našeho čtenáře. Přečtěte si, co mu na jeho dopis odpověděla FIO banka... více »

Otevřený dopis klienta PS - necitlivý přístup banky

25. 11. 2010  07:54  |   Klient Poštovní spořitelny se prostřednictvím naší Vrby obrací na čtenářskou veřejnost se svou negativní zkušeností... Máte podobný zážitek? Diskutujte pod článkem. více »

Nepříjemná zkušenost našeho čtenáře s bankou

02. 10. 2010  15:41  |   Dopis od našeho čtenáře nastavuje zrcadlo bankovním službám v České republice, které u některých bank nejsou vždy na odpovídající úrovni... více »

Pošta chce vydělávat, místo dopisů ji budou živit finanční služby

08. 06. 2010  15:00  |   Pošta chce začít dělat byznys a nic jiného jí vlastně ani nezbývá. Zásilek rok co rok ubývá a v roce 2013 přijde o svůj poslední monopol – doručování listovních zásilek více »

Otevřený dopis České spořitelně

16. 03. 2010  13:32  |   Důvodem dopisu, který Vám píši, je žádost o vysvětlení a zejména rozhořčení nad nemorálním účtováním poplatků Vaší společností. více »

Otevřený dopis České spořitelně a reakce banky

12. 01. 2010  13:39  |   Nespokojený klient píše své bance. Jedno téma se týká poplatků, druhé pak nepřipsání odměny. více »

Dopisy v lednu nezdraží, rozhodlo ministerstvo financí

01. 12. 2009  15:00  |   Dopisy budou stát v lednu stejně jako nyní. Ministerstvo financí zavrhlo návrh České pošty, která chtěla zdražit doručení obyčejného a doporučeného psaní. Zvýšení cen dop více »

Ministerstvo financí nevyhovělo České poště. Dopisy nezdraží

01. 12. 2009  15:00  |   Pošta podala návrh v říjnu a zdůvodňovala jej zavedením datových schránek. Podle pošty šlo jen o preventivní žádnost, její šéf nevidí ke zdražování důvod. více »

Václav Klaus: Politická krize je nebezpečnější než ekonomická

21. 11. 2009  15:00  |   Na kongresu ODS přečetl předseda Mirek Topolánek pozdrav od Václava Klause. Prezident v dopise varuje, že pokud strana opustí tradiční témata a přístup k politice, mohou více »

EU nám zvýší poplatky za bankovní výpisy

09. 10. 2009  06:27  |   Stovky tisíc klientů českých bank dostávají v těchto dnech dopis, v nichž jim banka sděluje, že bez ohledu na to, že si s ní domluvili zasílání papírových výpisů jednou ročně, jim nově bude výpisy posílat opět měsíčně – a účtovat za to příslušné poplatky. více »

KB je připravena na změny vyplývající z nového Zákona o platebním styku

02. 10. 2009  07:36  |   Nový Zákon č. 284/2009 Sb., o platebním styku přinese klientům v ČR od 1. listopadu 2009 několik významných změn. Komerční banka ukončila přípravy k implementaci nové normy a v nejbližších dnech bude informovat dopisem všechny své klienty o připravovaných změnách. více »

Otevřený dopis Komerční bance

03. 02. 2009  11:39  |   jsme Vaším dlouholetým klientem na pobočce Malostranské náměstí, Praha 1 a to především díky personálu pobočky. více »

Do bank přišly podezřelé dopisy

25. 05. 2008  10:00  |   SPOJENÉ STÁTY - WASHINGTON Do bank v několika amerických městech dorazilo od pondělka celkem 30 dopisů obsahující více »

Přitom stačí málo - informovat klienta

17. 01. 2008  04:47  |   Zašli jsme osobně do banky a poradkyně nás opět ujistila, že je vše v pořádku. Jaké bylo naše překvapení, když jsme dostali dopis, že máme vše zaplatit hned, jinak nás čeká exekuce. více »

V příštím roce splátky hypoték opět citelně podraží

26. 12. 2007  20:04  |   Růst úroků, který se čeká v příštím roce, zvedne splátky hypoték. Zhruba 150 tisíc lidí, kterým v příštím roce skončí fixace úroků, dostane dopis od banky s vyšší sazbou. V případě milionové hypotéky na dvacet let se zvedne měsíční splátka zhruba o 500 korun. více »

Ptáme se našich bank

29. 08. 2007  19:25  |   V tomto týdnu jsme mluvčím našich bank rozeslali anketní otázku, která se týká možných klientských úspor, vyplývajících z letošních změn jejich poplatkové politiky. Uvidíme, jak budou banky reagovat. Přečtěte si dopis adresovaný bankám. více »

Zajímavý poplatek - klient banky píše ombudsmanovi

21. 07. 2007  09:47  |   Je to typický socialistický komplot dvou úřadů, které si mezi sebou po občanovi posílají naprosto zbytečný dopis. více »

HVB Bank a ŽB informují své klienty o průběhu fúze

14. 07. 2007  20:11  |   HVB Bank a Živnostenská banka začaly ve čtvrtek 12. července svým klientům rozesílat dopisy s informací o plánovaném spojení. více »

Vzpomínáte na případ, kdy KB fakturovala za nesmyslný dopis? Tak tady ještě hůř!

07. 02. 2007  02:10  |   Takvýto poplatek jsme až do dnešního dne nezaznamenali. Přečtěte si... více »

I za nesmyslný dopis se u KB platí!

17. 01. 2007  12:01  |   2. 1. jsem v KB Praha 4 podala příkaz k úhradě prostřednictvím sběrného boxu. 10.1. jsem obdržela dopis více »

Dopisování s Klientským centrem České spořitelny

01. 01. 2005  01:00  |   Dobrý den. Lze prostřednictvím SERVIS 24 zrušit vyhotovování a zasílání papírového výpisu ze sporožirového účtu? A odpověď? více »

Jak to chodí s úrokovým zvýhodněním u stavebního spoření – díl 2.

01. 01. 2005  01:00  |   Pokračování příběhu z Vrby 19.5.2006. Autor se s námi podělil, jak dopadlo jeho 3-měsíční dopisování si s Raiffeisen stavební spořitelnou, která mu odmítla přiznat po vypovězení smlouvy o stavebním spoření úrokové zvýhodnění 1%... více »

Otevřený dopis pro předsedy politických stran

01. 01. 2005  01:00  |   Otázky k problematice bankovních poplatků více »

Bývalí policisté se musejí omluvit romské rodině

13. 12. 1901  21:45  |   Písemnou omluvu v doporučeném dopise musí zaslat bývalí členové pražské policejní pořádkov&e více »

Sekce obsahuje celkem 79 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti