Téma: dovolená

Příbuzná témata

DOVOLENÁ 2013: Desatero zásad bezpečné manipulace s platební kartou v zahraničí!

19. 08. 2013  12:07  |   Stále více Čechů jezdí na dovolenou pouze s platební kartou, tedy bez velkého množství hotovosti v peněžence nebo ledvince. A je to tak správně. Karta je skladná, zaplatíte s ní všude a v případě krádeže vám dává čas reagovat, narozdíl od krádeže hotovosti. Stejně jako v Česku, i v zahraničí se ale vyplatí být ostražitý. Přinášíme proto několik užitečných rad, které se při platebním styku mohou hodit… více »

DOVOLENÁ 2013: Co dělat, když zůstanete v zahraničí bez peněz? Čtěte zde!

11. 07. 2013  15:11  |   Zasloužená dovolená v zahraničí by měla být jedním z vrcholů roku, ale může se snadno proměnit v hodně nepříjemný zážitek – například pokud vás okradou a vy zůstanete zcela bez hotovosti a platebních karet. Zdánlivě bezvýchodná situace však má jednoduché řešení – poradíme vám, co dělat! více »

Dovolená 2013: Co dělat, když v zahraničí ztratíte cestovní doklady

05. 07. 2013  14:22  |   V dalším dílu našeho seriálu o dovolené se podíváme na černou můru všech turistů v zahraničí – ztrátu cestovních dokladů. Pokud se vám to stane, nezoufejte – domů se i přesto dostanete. více »

DOVOLENÁ 2013: Měníte valuty na dovolenou? Tak s rozmyslem!

27. 06. 2013  15:11  |   Ve shonu před cestou do zahraničí má spousta Čechů státel ještě v úkolníčku poznámku "Vyměnit peníze". Když odhlédneme od toho, že mnohem pohodlnější, levnější a bezpečnější je používat platební kartu, při výměně českých korun na valuty je nezbytné postupovat s kliedem. Cesta na dovolenou každého "měniče" postaví před otázku, kolik je třeba vzít s sebou peněz? Měnit, nebo neměnit valuty už doma? Kde? A za kolik? Chybná odpověď pak může vyši vysněnou dovolenou dosti podražit. více »

Dovolená 2012: Češi si užili letního cestování více než Slováci

22. 08. 2012  21:37  |   Češi si berou letní dovolenou mnohem častěji než Slováci. Zřetelně větší zájem Čechů o letní relax ukázal srpnový průzkum online banky ZUNO. více »

VŠE O DOVOLENÉ: S naším tématickým seriálem vás na dovolené nic nepřekvapí!!!

02. 08. 2012  14:01  |   Je první regulérní týden prázdnin a mnohé Čechy čeká jedno z nejsladších období v roce – letní dovolená. Navzdory marketingovým kampaním vybízejícím k dovolené strávené v České republice i letos v létě vyrazí miliony rekreantů do zahraničí, nejčastěji k moři. Aby se odpočinek s rodinou či přáteli nezměnil ve chvíle stresu a nutnost řešit nepříjemné problémy, připravili jsme pro vás tematicky zaměřený seriál článků týkajících se témat spjatých s dovolenou v zahraničí, potenciálních problémů a jejich řešení. více »

Dovolená: Při výběru dovolené respektujeme rady známých

19. 07. 2012  14:09  |   Výběr destinace pro dovolenou není často v rodině jednomyslnou záležitostí. Čím se ale Češi nechají nejvíc ovlivnit? Ve více než třetině případů jsou nejdůležitější a rozhodující doporučení přátel a známých. více »

DOVOLENÁ 2012: Nepodceňujte cestovní pojištění!

03. 07. 2012  11:28  |   I letos přinášíme seriál článků zabývajících se prázdninovou dovolenou. Poradíme vám, jak si co nejhospodárněji užít váš pobyt v zahraničí. Dnes se dozvíte důležité informace o cestovním pojištění. více »

S PRESTO Půjčkou uspoříte na dovolenou

11. 06. 2012  12:59  |   Podle statistik UniCredit Bank ušetří klienti při konsolidaci úvěrů prostřednictvím PRESTO Půjčky v průměru až 18 000 Kč ročně. A za to se dá pořídit týdenní luxusní dovolená v Česku nebo dovolená na poslední chvíli v zahraničí pro celou rodinu. Klienti, kteří využijí pro konsolidaci úvěrů PRESTO Půjčku, můžou v průměru získat až o 40 % nižší úrokovou sazbu než u stávajících závazků a za uspořené prostředky vyrazit na dovolenou. více »

Lidé při dovolených stále více riskují, nejčastěji jezdí z cest se zlomeninami a těžkými úrazy

20. 06. 2011  10:40  |   Dovolená bývá spojena nejen s odpočinkem, ale i s cestováním. Při poznávání cizích zemí však hrozí i častější výskyt úrazů a nemocí. Ty tam jsou přitom doby, kdy nejčastější patálií v zahraničí byly zažívací problémy. Podle statistik ČSOB Pojišťovny jsou nyní na špičce nejčastějších zdravotních problémů na dovolené zlomeniny a těžké úrazy. více »

Dovolená v zahraničí je letos pro Čechy cenově dostupnější

16. 05. 2011  18:13  |   Češi loni cestovali celkově méně, počet cest do jižních přímořských zemí ale neomezili. Tržní podíly v cestách tuzemců ztrácely Chorvatsko, Slovensko a Řecko, zájem rostl o Egypt, Turecko, Itálii a Španělsko. více »

Dovolená se blíží, využijte silné koruny k dolaru

14. 05. 2011  12:41  |   Každoroční sezona letních dovolených klepe na dveře, což znamená, že k tomuto tématu budeme na našem webu publikovat čím dál více materiálů. Dnes začneme tím, co pro české turisty znamená silný kurz české koruny. více »

GE získala ocenění Firma roku 2010: Rovné příležitosti

07. 10. 2010  18:27  |   GE Money Bank získala druhé místo v soutěži Firma roku 2010: Rovné příležitosti, každoročně vyhlašovanou nevládní neziskovou organizací Gender Studies. Jedná se o prestižní ocenění pro společnosti, které myšlenku rovných příležitostí pro ženy a muže uvádějí do praxe a které tak v současnosti udávají trend v personalistice. GE Money Bank byla odměněna především za vstřícné firemní prostředí, důraz na diverzitu při náboru a řadu konkrétních vnitrofiremních opatření, jako například otcovská dovolená při narození dítěte nebo ženská globální síť. Ta pomáhají udržovat vyvážené prostředí ve firmě. více »

Seriál DOVOLENÁ – 8. díl: Do zahraničí letos pojede o 15 % lidí méně

05. 08. 2010  04:25  |   V březnu tohoto roku realizovala společnost MasterCard výzkumné šetření MasterIndex, jehož výsledky ukazují, že v posledních dvou letech byla v zahraničí polovina Čechů. Letos se do ciziny chystá už jen 35 % z nich. více »

Seriál DOVOLENÁ – 5. díl: Desatero bezpečné manipulace s platební kartou v zahraničí!

17. 07. 2010  16:03  |   Stejně jako v Česku, i v zahraničí se vyplatí být ostražitý, a to především pokud jde o peníze. Přinášíme několik užitečných rad, které se při platebním styku mohou hodit… více »

Seriál DOVOLENÁ – 4. díl: Kolik stojí platební styk v zahraničí?

16. 07. 2010  02:40  |   Když už budete v zahraničí vybírat z bankomatu, berte raději vyšší částky. Poplatky za výběr jsou vysoké, nejčastěji kolem stokoruny. Pokud platíte v cizině kartou či vybíráte z bankomatu, banka měnu přepočítá ve výhodnějším kurzu, nejčastěji se používá "deviza prodej". více »

Seriál DOVOLENÁ – 3. díl: Platit kartou na dovolené? Proč ne?

15. 07. 2010  01:43  |   Z předvolebních průzkumů českých médií vyplývá, že letos opět o něco víc Čechů vyrazí na dovolenou do zahraničí pouze s platební kartou. Tuto informaci potvrzují i banky, jejich klienti si rychle na bezhotovostní platební styk na svých cestách rychle zvykají. více »

Půjčky na dovolenou už neletí jako dříve

04. 07. 2010  13:52  |   Půjčky na dovolenou už nejsou v kurzu jako v předešlých letech. Lidé si na dovolenou nebudou letos půjčovat. Raději si z půjčených peněz zrekonstruují byt, dům nebo chatu. Dovolená totiž není jen forma relaxace, ale i zásah do rodinného rozpočtu. více »

Kupní síla koruny povyrostla, zahraniční dovolená v průměru zlevnila

19. 05. 2010  07:31  |   Drtivá většina českými turisty nejnavštěvovanějších zemí zůstává pro Čechy dražší než tuzemsko. Největší propast v cenové hladině ČR je stále vůči Francii a Itálii. Levněji je pouze v Bulharsku a Maďarsku. více »

Dovolená 2. díl – výběr z bankomatu v zahraničí

08. 07. 2009  02:22  |   V tomto díle se zaměříme na výběry z bankomatu v zahraničí (debetní kartou). Jak již bylo mnohokrát řečeno, nejlevnější variantou je platit v zahraniční kartou. více »

Dovolená 1. díl – kde si vyměnit peníze?

01. 06. 2009  07:38  |   Blíží se dovolené a tak klienti hledají pokud možno co nejlevnější alternativy při hospodaření mimo území ČR. více »
1

Sekce obsahuje celkem 28 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti