Téma: ERB

Příbuzná témata

Sberbank oznámila oficiální uvedení značky na evropský trh

21. 03. 2013  11:54  |   Herman Gref, generální ředitel a předseda představenstva Sberbank Rusko, oznámil včera v Praze oficiální zahájení činnosti banky pod novou značkou v Evropě. Sberbank, třetí největší banka v Evropě, funguje v České republice pod značkou Sberbank CZ od konce února po úspěšné akvizici Volksbank International v loňském roce. Při příležitosti oficiálního vstupu značky Sberbank na evropský trh včera Herman Gref podepsal memorandum o spolupráci Sberbank s Českou exportní bankou. Zástupci Sberbank Rusko, Sberbank Europe a Sberbank CZ také představili strategické cíle banky pro evropský trh. více »

Porovnání spořicích a termínovaných účtů k 11. březnu 2013

12. 03. 2013  00:18  |   Dnešní Porovnání přináší zajímavé změny. Tou první je nefinanční, a to změna názvu Volksbank. Volksbank CZ vystupuje nyní pod značkou Sberbank. Při této příležitosti banka spustila nové webové stránky. Změna je nefinanční proto, že sazby u obou námi sledovaných účtů se nezměnily... více »

Z Volksbank CZ je Sberbank CZ, nově bez poplatku za vedení hypotéky

28. 02. 2013  20:22  |   Od dnešního dne společnost Volksbank CZ, a.s. vystupuje pod názvem Sberbank CZ, a.s. Spolu se značkou Sberbank Vám přinášíme také novinky v oblasti hypotečních úvěrů: Od 28.února nabízíme nové hypoteční úvěry bez poplatku za vedení úvěrového účtu. Zároveň banka spustila webové stránky na nové adrese www.SberbankCZ.cz. V souvislosti se změnou obchodního jména banky dochází k úpravám všech dokumentů, zejména obchodních podmínek banky, názvosloví produktů uvedených v sazebníku, formulářů a dalším změnám. více »

Lucie Hálová: Rebranding Volksbank na novou Sberbank nevyžaduje od klienta aktivitu

21. 02. 2013  06:35  |   Jak jsme vás již informovali, k 28. únoru 2013 se tuzemská banka Volksbank přejmenuje na Sberbank. Je to výsledkem akvizice ruské jedničky z minulého roku. Nás zajímalo, jak se změna dotkne klinetů - musí učinit nějaké aktivní kroky? Musí podepsat nové smlouvy? Budou mít jiná čísla účtu? Na to všechno jsme se zeptali Lucie Hálové, tiskové mluvčí Volksbank. Dobrá zpráva - na klienty nebudou kladeny žádné nároky. více »

Raiffeisen Bank International (RBI) vykázala za rok 2012 konsolidovaný zisk ve výši 725 mio EUR

20. 02. 2013  15:08  |   Předběžné neauditované výsledky podle generálního ředitele RBI Herberta Stepice potvrzují, že RBI díky svému obchodnímu modelu dosahuje trvale dobrou finanční výkonnost i navzdory přetrvávajícím obtížným ekonomickým podmínkám. více »

Klienti Volksbank CZ, pozor: Od 28. února pod hlavičkou Sberbank CZ

06. 02. 2013  07:56  |   28. února 2013 společnost Volksbank CZ, a.s. změní svůj název na Sberbank CZ, a.s. a začne vystupovat pod značkou Sberbank. Bankovní skupina Sberbank v minulém roce koupila východoevropskou divizi rakouské Volksbank, včetně české banky.  Nyní tedy dochází k formálnímu přejmenování české sítě poboček a obchodních míst. více »

Sberbank začne od 28. února působit v Česku pod vlastní značkou

05. 02. 2013  02:23  |   Největší ruská banka Sberbank začne od 28. února působit v České republice pod svou značkou. Sberbank loni převzala rakouskou Volksbank včetně české sítě a nyní zakončuje celý proces přejmenováním svých tuzemských poboček, napsal dnes server Aktuálně.cz. více »

Volksbank CZ rozšířila možnosti mezinárodního platebního styku

03. 12. 2012  13:57  |   Volksbank CZ pro své klienty připravila speciální nabídku v oblasti zahraničního platebního styku, tzv. Sberbank platbu. Ta probíhá mezi Volksbank CZ a její mateřskou společností Sberbank Rusko standardně v eurech (EUR) a v amerických dolarech (USD), nově ji však klienti mohou realizovat za stejných podmínek i v ruských rublech (RUB) a v českých korunách (CZK). více »

Výměna hypotéky: Máte nemovitost a chcete větší?

23. 11. 2012  08:21  |   Položili jsme společně se serverem HyperBydlení.cz otázku českým bankám, jak by pomohly svému klientovi v situaci, kdy bydlí ve svém stávajícím bytě pořízeném na hypotéku, kterou stále splácí, a byt je mu však již malý a chtěl by si pořídit větší. Lze využít stávající hypotéku, navýšit ji a provést změnu zajištění novým větším bytem? Nebo jak jinak může banka klientovi vyjít vstříc? Standardním řešením této situace u většiny bank by bylo splatit původní hypotéku a nový byt si koupit na další hypotéku. Na splacení původní hypotéky by ale klient někde musel získat peníze a to je problematické, když má původní byt v zástavě banka. více »

AXA je již počtvrté nejcennější značkou mezi světovými pojišťovnami

04. 10. 2012  18:35  |   Finanční skupina AXA již počtvrté za sebou obhájila v žebříčku 100 nejhodnotnějších světových značek (Best Global Brands 2012) pozici světové jedničky mezi pojišťovnami. V celkovém hodnocení značek napříč všemi odvětvími, které zveřejnil server Interbrand, se umístila na 58. místě. Hodnota značky AXA se meziročně zvýšila o 1 % na 6,75 miliardy eur. více »

Volksbank CZ spustila ruskou verzi svých webových stránek

10. 08. 2012  11:26  |   Ta, stejně jako v případě anglické verze, zohledňuje nabídku pro rusky hovořící klienty. Banka tak reaguje na vzrůstající poptávku po kvalitních finančních službách a specifické potřeby ruské klientely a připravuje si půdu pro další strategické záměry nového vlastníka ruské banky Sberbank. více »

HN: Volksbank vydělala loni v Česku rekordních 345 milionů korun

24. 04. 2012  19:32  |   Tuzemská Volksbank, kterou ovládá ruská Sberbank, loni zvýšila čistý zisk o 28 procent na 345 milionů korun. Uvedly to dnešní Hospodářské noviny (HN). Podle šéfa banky Libora Holuba to byl vůbec nejlepší výsledek v její téměř dvacetileté historii. Banka zároveň zvýšila meziročně zhruba o šest procent objem vkladů a úvěrů a její bilanční suma se poprvé přehoupla přes hranici 50 miliard korun. více »

Čeká český bankovní trh orientace na Rusko?

03. 04. 2012  12:54  |   Po privatizaci českých polostátních bank zahraničními vlastníky na začátku tisíciletí a vstupu nových bank (jako mBank, AXA Bank, Fio banka, ZUNO Bank, Equa bank, Air Bank) na trh v posledních letech, přichází nyní na český trh úplně jiný vlastník - Sberbank, největší státní ruská banka, zaměřená jak na občany, tak malé a velké firmy. Akvizicí rakousko-německé Volksbank International získává ruská banka Sberbank kromě dalších sedmi zemí i 100% podíl v české Volksbank. více »

Banka Sberbank završila proces akvizice Volksbank International

30. 03. 2012  12:27  |   Ruská banka Sberbank (Sberbank) završila proces akvizice 100 % společnosti Volksbank International AG (VBI). Takzvanému „uzavření“ transakce, k jehož potvrzení došlo včera (15. února 2012) ve večerních hodinách ve Vídni, předcházelo oznámení ze dne 8. září 2011, kdy Sberbank podepsala smlouvu o prodeji a nákupu akcií s akcionáři VBI – společnostmi Österreichische Volksbanken-AG (VBAG), BPCE S.A. (BPCE), DZ BANK AG (DZ BANK) a WGZ BANK AG (WGZ BANK). Z transakce byla vyčleněna společnost VB Romania, dceřiná banka VBI v Rumunsku. více »

ZISK RBI PŘED ZDANĚNÍM LONI VZROSTL NA 1,4 MILIARDY EUR

23. 02. 2012  15:54  |   Raiffeisen Bank International AG (RBI) vykázala v loňském roce podle předběžných neauditovaných údajů zisk před zdaněním ve výši 1,373 miliardy eur, což je o 7 procent více než před rokem. „Opět se potvrzuje správnost naší dlouhodobé orientace na střední a východní Evropu, která i nadále zůstane motorem růstu Evropy,“ uvedl generální ředitel RBI Herbert Stepic. více »

Banka Sberbank završila proces akvizice Volksbank International

16. 02. 2012  09:41  |   Ruská banka Sberbank (Sberbank) završila proces akvizice 100 % společnosti Volksbank International AG (VBI). Takzvanému „uzavření“ transakce, k jehož potvrzení došlo včera (15. února 2012) ve večerních hodinách ve Vídni, předcházelo oznámení ze dne 8. září 2011, kdy Sberbank podepsala smlouvu o prodeji a nákupu akcií s akcionáři VBI – společnostmi Österreichische Volksbanken-AG (VBAG), BPCE S.A. (BPCE), DZ BANK AG (DZ BANK) a WGZ BANK AG (WGZ BANK). Z transakce byla vyčleněna společnost VB Romania, dceřiná banka VBI v Rumunsku. více »

HERBERT STEPIC DNES OBDRŽEL VÝZNAMNÉ RAKOUSKÉ STÁTNÍ VYZNAMENÁNÍ

31. 01. 2012  15:40  |   Generální ředitel Raiffeisen Bank International Herbert Stepic dnes z rukou rakouského prezidenta Heinze Fischera obdržel významné státní vyznamenání. Rakousko tak ocenilo přínos RBI a její zásluhy za rozvoj střední a východní Evropy. více »

Porovnání spořicích a termínovaných účtů k 10. říjnu 2011

10. 10. 2011  16:16  |   Po posledních turbulencích na poli spořicích a termínovaných vkladů došlo zde k určitému uklidnění. A tak jedinou významnou změnou je navýšení úrokové sazby u Termínovaného vkladu fix u ERB ze 3% na docela zajímavých 3,5%, tedy navýšení o celých pět desetin procentního bodu. Drobné změny u Citibank nekomentujeme, takže tím jsou všechny změny v tomto našem Porovnání vyčerpány a další nové údaje přineseme tedy opět za 14 dní. více »

Analýza odpovědí v soutěži s ERB – správně odpověděla jen třetina čtenářů…

06. 10. 2011  14:19  |   Pravidelné soutěže na webu bankovnipoplatky.com už nikoho nepřekvapí. V září jsme soutěžili o zajímavé ceny s Evropsko-ruskou bankou, a proto zde přinášíme vyhodnocení úspěšnosti formulářů, které soutěžící na našem webu vyplnili. Úspěšnost? Jen jedna třetina, tedy 33,46 procent. více »

Českou Volksbank CZ převezme největší ruská banka Sberbank

09. 09. 2011  13:01  |   Českou Volksbank CZ převezme největší ruská banka Sberbank. Ta dnes podepsala dohodu s rakouským úvěrovým ústavem Österreichische Volksbanken o koupi její východoevropské divize VBI, jejíž je Volksbank CZ součástí. Cena se má pohybovat v rozmezí od 585 do 645 milionů eur (14,3 až 15,8 miliardy Kč), v závislosti na výkonu VBI za rok 2011. Oznámily to společnosti v dnešním prohlášení. více »

Ruská Sberbank prý koupí rakouskou VBI za 585 milionů eur

30. 08. 2011  08:48  |   Největší ruská banka Sberbank se dohodla, že koupí východoevropskou divizi rakouské firmy Österreichische Volksbanken za 585 milionů eur (14 miliard Kč). Agentuře Reuters to dnes řekly zdroje blízké transakci. Součástí divize s názvem Volksbank International (VBI) je i česká Volksbank CZ. více »

Tuzemská Volksbank mění majitele, pro klienty se (zatím) nic nemění

22. 07. 2011  13:01  |   Závazek ve formě půjčky jedné miliardy eur, kterou rakouská banka Volksbank obdržela, aby přestála finanční krizi, byl pravděpodobně hlavním motorem následující transakce – majitelé Volksbank prodali svou východoevropskou divizi (Volsbank International) ruské jedničce Sberbank. více »

Ruská banka Sberbank proniká na západ a kupuje Volksbank

15. 07. 2011  15:00  |   Rakouská bankovní skupina Oesterreichische Volksbanken-AG se dohodla s ruskou státní bankou Sberbank na tom, že jí prodá 51procentní podíl ve Volksbank International. Tra více »

GE Money Bank mění po třech letech šéfa, Herberta střídá Morrissey

30. 05. 2011  15:00  |   Pětapadesátiletý Peter Herbert končí po třech letech v čele tuzemské GE Money Bank. Na pozici generálního ředitele a předsedy představenstva ho během června nahradí Sean více »

Novým generálním ředitelem GE v ČR se stane Sean Morrissey

30. 05. 2011  12:39  |   Sean Morrissey nahradí v pozici generálního ředitele a předsedy představenstva GE Money Bank v ČR Petera Herberta. Jmenování Seana Morrisseyho podléhá schválení České národní banky. více »

Oberbank v ČR vykázala po ztrátách čistý zisk 15 milionů Kč

15. 04. 2011  13:22  |   Tuzemská pobočka rakouské Oberbank loni vykázala čistý zisk zhruba 15 milionů korun. více »

Komerční banka získala celosvětové ocenění za Nejlepší exportní obchod roku 2010

14. 04. 2011  10:26  |   Komerční banka získala prestižní ocenění "Nejlepší obchod roku 2010" časopisu Global Trade Review. Stal se jím exportní odběratelský úvěr KB na financování infrastruktury, dodávek speciální techniky a služeb v Ázerbájdžánské republice. Zahraniční hodnotitelé, kteří vybrali 29 nejlepších finančních schémat na světě, ocenili zejména dlouholetou systematickou práci s teritoriem, objem, spojení českých a slovenských dodavatelů i zapojení státní podpory exportu obou zemí. Komerční banka, která obdržela tuto cenu jako jediná česká banka již potřetí, se dlouhodobě profiluje jako finanční rádce pro exportéry s řadou provázaných služeb. více »

Peter Herbert, GŘ GE Money Bank, se stal Bankéřem roku 2010

10. 11. 2010  15:38  |   Další dvě ocenění pro GE Money Bank za Účet roku 2010 a Banku bez bariér 2010. více »

Fincentrum Banka roku 2010 zná své vítěze

10. 11. 2010  15:31  |   Vítězství v kategorii Banka roku 2010 přisoudila odborná porota České spořitelně. Na druhém místě se umístila Komerční banka před Raiffeisenbank. Všechny tři banky jsou zároveň jediní vítězové v historii ocenění Fincentrum Banka roku. Česká spořitelna obhájila své absolutní vítězství a zisk titulu Banka roku podruhé v řadě. Bankéřem roku zvolili samotní generální ředitelé nominovaných bank generálního ředitele GE Money Bank pana Petera Herberta. Bankou bez bariér se stala v historicky prvním průzkumu handicapovaných klientů Česká spořitelna. více »

Plochodrážní Zlatá přilba bojuje s financemi, manažer se modlí, aby nepršelo

01. 10. 2010  15:00  |   Tradiční plochodrážní závod Zlatá přilba nemá generálního partnera. 62. ročník přesto dokázal do Pardubic přilákat řadu světových es a manažer závodu Evžen Erban věří, že více »

Internetové bankovnictví ERB bylo uznáno jako jedno z nejbezpečnějších v ČR

08. 07. 2010  13:57  |   Systém vedení účtů přes internet (Internet-Banka) Evropsko-ruské banky je jedním z nejspolehlivějších a nejbezpečnějších systémů, které banky působící v České republice používají. více »

Evropsko-ruská banka zahajuje vydávání platebních karet VISA

18. 06. 2010  17:31  |   ERB je jednou ze 7 bank v České republice, která obdržela status «principal member of VISA», a v rámci nabízených služeb poskytuje klientům nepřetržitou asistenční službu v českém, ruském a anglickém jazyce. více »

ERB se zúčastní konference Treasury Management Forum 2010

10. 06. 2010  12:02  |   Evropsko-ruská banka se zúčastní každoroční konference Treasury Management Forum, která se bude konat v Praze dne 15. června 2010. více »

Evropsko-ruská banka otevřela pobočku v Karlových Varech

26. 04. 2010  15:41  |   Evropsko-ruská banka (ERB) rozšiřuje své působení v České republice. 14. dubna 2010 v 15.00 hodin byla v Karlových Varech na adrese Moskevská ul. 10 slavnostně otevřena dosud první pobočka banky. Nyní budou moci využívat služeb ERB nejen klienti v Praze, nýbrž i v metropoli západních Čech. více »

1 výročí Evropsko-ruské banky

14. 04. 2010  13:49  |   7. dubna 2010 uplynul jeden rok od zahájení činnosti Evropsko-ruské banky v České republice. ERB je jedinou bankou v České republice se 100% ruského kapitálu. více »

Zrušení poplatků za směnárenské operace bylo správným rozhodnutím ERB

04. 02. 2010  15:57  |   Stálí zákazníci Evropsko-ruské banky (ERB) a ostatní obyvatelé Prahy již měli možnost ocenit výhody směnárenských operací, jež tato finanční instituce nabízí. více »

ERB nabízí možnost rezervovat si směnárenské operace přes internet

18. 01. 2010  13:21  |   Evropsko-ruská banka modernizuje svoje služby v souladu s požadavky doby a všem svým zájemcům nabízí možnost využít elektronický formulář pro rezervaci výměny peněz. více »

UniCredit Bank pokračuje v partnerství s Galerií Rudolfinum

13. 01. 2010  15:30  |   Ekonomická krize nutí společnosti omezovat sponzorské aktivity. UniCredit Bank však zůstává věrná již tradiční podpoře významných kulturních institucí v České republice. Důkazem dlouhodobé spolupráce je opětovné celoroční partnerství s Galerií Rudolfinum, které banka aktuálně poskytla finanční podporu jednoho milionu korun. V rámci spolupráce se banka stala hlavním sponzorem první letošní výstavy Herbert Tobias (1924-1982), která probíhá od 14. ledna do 28. března 2010. více »

Platební styk a otevírací doba ERB v závěru roku 2009

17. 12. 2009  16:14  |   Odepsání z účtu plátce v roce 2009 a připsání na účet banky příjemce v roce 2009. více »

Zrušení poplatku za směnárenské operace

16. 12. 2009  09:58  |   ERB vychází vstříc požadavkům svých klientů a od 1.12.09 ruší provizi za výměnu peněz. více »

GM chce peníze, které měla Merkelová pro Magnu a Sberbank

13. 11. 2009  15:00  |   Koncern General Motors se nedávno rozhodl, že neprodá divizi Opel a ponechá si ji ve svém portfoliu. Otázka je, zda se na restrukturalizaci bude podílet německý stát či n více »

Velká bankovní žranice (Ekonom)

04. 09. 2009  16:04  |   Superbyznys i v době krize? Banky. Z rizikových obchodů se mohou pohodlně přesunout k jiným. A vydělávat stále stejně. více »

Evropsko-ruská banka zahajuje provoz (HN)

07. 04. 2009  09:46  |   Evropsko-ruská banka (ERB), první banka v tuzemsku specializovaná na klienty z Ruské federace, zahájí ve středu činnost své zatím jediné pobočky umístěné v Praze. více »

Podle Medveděva je válka o Náhorní Karabach definitivně minulostí

02. 11. 2008  16:19  |   Nejvyšší představitelé Ruska, Arménie a Ázerbájdžánu podepsali v neděli v Moskvě společ více »

Tottenham v posledních minutách dotáhl dvougólovou ztrátu na Arsenal

02. 06. 2008  10:19  |   Londýnské derby mezi fotbalisty Arsenalu s Tottenhamem skončil divokou remízou 4:4. více »

Evropské ministry bude po Česku vozit "flotila Superbů"

29. 04. 2008  08:52  |   Pro české předsednictví EU si vláda půjčí sedm desítek vozů Škoda, Volkswagen a Audi. více »

Superb po ministrovi? V létě 2009 v prodeji

21. 04. 2008  10:32  |   Škodovka nabídne "ojetiny" určené pro vrcholná unijní jednání. Zákazníci navíc získaj&ia více »

Nová Česká superbanka: Vyhrajte až 20 tisíc Kč!

24. 06. 2007  14:08  |   Jak by měly v budoucnu vypadat naše banky? Jaké by jste je chtěli mít? Skutečně vznikne v budoucnu superbanka podobná té naší? více »

Erbenová odešla do fondu

02. 06. 2007  05:01  |   Bývalá členka bankovní rady České národní banky po půl roce u poradenské firmy A. T. Kearney změnil více »

V Ázerbájdžánu byl prý překažen teroristický útok

01. 06. 2007  17:44  |   Ázerbájdžánské ministerstvo národní bezpečnosti oznámilo, že zatklo skupinu radikálních více »

Fotbalista Eindhovenu je vyšetřován za plivnutí na soupeře

29. 05. 2007  03:48  |   Ghanského fotbalistu Addu hrajícího v barvách PSV stihne trest za plivnutí na hráče Fenerbahce Istanbul. více »

Sekce obsahuje celkem 88 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti