Téma: finance

Příbuzná témata

Znáte všechny funkcionality našeho webu?

19. 05. 2013  12:04  |   S novým layoutem webu www.bankovnipoplatky.com, s nímž jsme vás již seznámili,  jsme do portálu implementovali několik novinek, díky kterým můžete v kombinaci s původními funkcionalitami ještě jednodušeji čerpat informace a lépe tak spravovat vlastní finance. Níže jsou odkazy na některé z nich... více »

GLOBAL FINANCE: NEJLEPŠÍ BANKOU V REGIONU JE RAIFFEISEN

27. 03. 2013  21:45  |   Raiffeisen Bank International byla posedmé v řadě vyhlášena nejlepší bankou v regionu střední a východní Evropy v prestižní anketě magazínu Global Finance. Ocenění pro nejlepší banku ve své zemi získalo pět bank ze skupiny Raiffeisen. více »

Česká spořitelna je podle magazínu Global Finance nejlepší bankou v ČR

20. 03. 2013  11:26  |   Česká spořitelna je podle hodnocení amerického časopisu Global Finance nejlepší bankou v České republice.  Časopis jmenoval celosvětově nejlepší banky na rozvíjejících se trzích za rok 2013 včetně střední a východní Evropy. více »

Válka o poplatky za vedení úvěrových účtů - klienti jsou aktivní, banky v defenzivě

18. 03. 2013  13:38  |   Boj o poplatky za vedení hypotečního (úvěrového) účtu hoří na několika bojištích. Dnes jsme vám přinesli odpovědi finanční arbitryně Moniky Nedelkové. 10 denní čekání v nás vzbudilo velká očekávání, ale v odpovědích na tři jednoduché otázky jsme nic překvapivého ani přelomového nenašli... Je jasné, že aktivita klientů jen tak nepoleví a další žádosti se do úřadu pohrnou, navzdory tomu, že kancelář arbitra dává na základě výkladu zákona od hypoték ruce pryč a těmito spory se nehodlá zabývat, jelikož – jak sdělila ve vysvětlení – nespadají do její kompetence. více »

Kadlecová: Fond pojištění vkladů není schopen sanovat krach velké banky

11. 03. 2013  17:59  |   Fond pojištění vkladů může přímo řešit problémy menších či středních bank. V případě krachu systémové banky, tedy jedné z těch velkých, přebírá iniciativu ČNB ve spolupráci s Ministerstvem financí, uvedla v interview pro Finance.cz výkonná ředitelka Fondu pojištění vkladů Renáta Kadlecová. více »

Kadlecová: Fond pojištění vkladů není schopen sanovat krach velké banky

11. 03. 2013  17:59  |   Fond pojištění vkladů může přímo řešit problémy menších či středních bank. V případě krachu systémové banky, tedy jedné z těch velkých, přebírá iniciativu ČNB ve spolupráci s Ministerstvem financí, uvedla v interview pro Finance.cz výkonná ředitelka Fondu pojištění vkladů Renáta Kadlecová. více »

Levné hypotéky pomáhají dosáhnout na lepší bydlení

06. 03. 2013  00:47  |   Z aktuálních statistik společnosti GOLEM FINANCE vyplývá, že nabídkové úrokové sazby hypoték dosáhly svého historického dna a zde zatím zakotvily. Výjimkou jsou hypotéky do 100% zástavní hodnoty nemovitosti, které v průměru meziměsíčně ještě zlevnily o 14 setin procentního bodu. Nízké úrokové sazby pozitivně ovlivňují dostupnost vlastnického bydlení. Měsíční splátka hypotéky nyní statisticky dosahuje zhruba třetiny příjmů domácností. více »

Era pokračuje v projektu na podporu finanční gramotnosti

05. 03. 2013  18:21  |   Téměř 80 % Čechů si uvědomuje, že bez dobré orientace ve finančním světě se v každodenním životě neobejdou. Své znalosti v oblasti financí přitom sami považují za průměrné. Nejvíce si věří v oblasti všeobecného přehledu (57,3 %) a IT problematice (56,2 %). Osobní finance jsou až třetí (53,5 %). Většina lidí si sice uvědomuje, že pro dobré finanční zdraví musí sama něco udělat, ale další vzdělání v oblasti financí přesto odmítá. Proto se Era rozhodla v rámci nového projektu „Počítáme s vámi“ tento mýtus ze společnosti vymýtit. více »

Zájemci o úvěr zjistí přesné úrokové sazby hypoték, umožní to nový kalkulátor Gepard Finance

19. 02. 2013  17:56  |   Orientaci v úrokových sazbách hypoték komplikuje rostoucí počet hypotečních bank i fakt, že banky často uvádějí minimální úrokové sazby. Vhodnou volbou hypotéky přitom zájemce o úvěr ušetří za 5 let kolem 16 000 Kč. Nabídku všech hypotečních bank i reálné úrokové sazby pro konkrétní případ každého zájemce si lze nově porovnat na online kalkulačce společnosti Gepard Finance. více »

Zájem o jednoduché SMS výpisy z registru SOLUS roste

19. 02. 2013  17:48  |   Češi se učí pracovat s informacemi z negativního registru SOLUS. Ověření bezdlužnosti nebo případného záznamu v negativním registru se stává běžnou součástí péče o osobní finance pro stále více osob. I v této oblasti vítězí moderní technologie: v roce 2012 překročil poprvé počet zaslaných SMS výpisů počet výpisů odeslaných poštou.Informaci o záznamu v registru SOLUS získá spotřebitel prostřednictvím SMS v průměru do 40 vteřin od odeslání žádosti. více »

Účet Genius Business Complete propojuje firemní a rodinné finance

11. 02. 2013  13:29  |   Nový podnikatelský účet Genius Business Complete od GE Money Bank nabízí neomezené tuzemské elektronické transakce, okamžitě dostupnou finanční rezervu a až tři osobní běžné účty Genius Complete. Podnikatelé tak získávají konto, které přehledně propojuje firemní a osobní finance. Účet Genius Business Complete je mezi podnikateli oblíbený, od října 2012 si jej sjednalo již téměř tři tisíce klientů. více »

Dobrá zpráva: Úrokové sazby hypoték budou dál klesat

05. 02. 2013  18:17  |   Leden další zlevnění hypoték nepřinesl. Průměrné nabídkové úrokové sazby hypoték v průběhu ledna stagnovaly na prosincových úrovních, jak vyplývá ze statistik společnosti GOLEM FINANCE. Nicméně v návaznosti na čerstvě avizované snížení sazeb Hypoteční bankou očekáváme, že sazby budou v průběhu února a března dál klesat. více »

UniCredit Bank nejlepším poskytovatelem obchodního financování v České republice podle Global Finance

01. 02. 2013  03:00  |   UniCredit Bank výrazně uspěla při vyhlašování tradičních cen časopisu Global Finance věnovaných financování obchodů. UniCredit Bank obsadila první místo v šesti zemích střední a východní Evropy a jako skupina UniCredit si připsala též absolutní vítězství za celý region střední a východní Evropy. Navázala tak na loňské úspěchy, kdy bodovala v hodnocení časopisu Euromoney. více »

Fio banka má přes 235 tisíc klientů a připravuje nové produkty - Týden.cz

30. 01. 2013  13:23  |   Týden.cz Fio banka má přes 235 tisíc klientů a připravuje nové produkty Týden.cz Nejdynamičtější banka roku 2012 získala v minulém roce přes 88 tisíc nových klientů a aktuálně jejích služeb využívá již přes 235 tisíc osob. I na tento rok chystá novinky, mezi prvními bude na trh uvedenaaplikace Smartbroker pro investování přes ... Fio banka má přes 235 tisíc klientůMediafax.cz Jde to i bez poplatků, potvrzuje Fio. Co chystá dál?Aktuálně.cz Úrokové sazby na některých spořicích účtech jsou mimo realitu, tvrdí ...iHNed.cz E15.cz -Finance.cz -Měšec.cz všech 7 zpravodajských článků » více »

Slovenská centrální banka znovu zhoršila výhled růstu ekonomiky - Finance.cz

29. 01. 2013  16:33  |   Slovenská centrální banka znovu zhoršila výhled růstu ekonomiky Finance.cz Bratislava 29. ledna (ČTK) - Slovenská centrální banka (NBS) dnes oznámila, že znovu zhoršila výhled letošního růstu domácí ekonomiky, a to na 1,3 procenta z dosud předpokládaných 1,6 procenta. Ke změně prognózy z prosince minulého roku přistoupila ... více »

Fio banka má přes 235 tisíc klientů - Mediafax.cz

29. 01. 2013  13:17  |   Aktuálně.cz Fio banka má přes 235 tisíc klientů Mediafax.cz Fio banka navýšila loni počet klientů o více než 60 procent a objem vkladů o 40 procent. Rozšířila také počet svých poboček v České republice na 70 a počet bankomatů na 125. „Dosažením počtu 150 bankomatů a otevřením tří nových plánovaných poboček ... Úrokové sazby na některých spořicích účtech jsou mimo realitu, tvrdí ...iHNed.cz Jde to i bez poplatků, potvrzuje Fio. Co chystá dál?Aktuálně.cz Fio Bance loni stoupl čistý zisk několikanásobně k 90 milionům KčFinance.cz E15.cz všech5 zpravodajských článků » více »

Potvrzeno. sKarta porušuje soukromí, úřad čeká pokuta

25. 01. 2013  17:00  |   Ministerstvo práce a sociálních věcí dostane od Úřadu pro ochranu osobních údajů pokutu. Úřad ji udělí na základě výsledků kontroly, kterou na ministerstvu provedl v souvislosti s projektem kontroverzních sKaret. Podrobnosti zveřejní v polovině příštího týdne. Řekla to mluvčí úřadu Hana Štěpánková. více »

Platební morálka firem upadá, je už téměř nejhorší v regionu - ČT24

23. 01. 2013  16:31  |   Novinky.cz Platební morálka firem upadá, je už téměř nejhorší v regionu ČT24 Praha – Platební morálka firem byla loni v Česku nejhorší za poslední 3 roky. Podniky za dodané zboží a služby zaplatily za 75 dní - o 4 dny později než v roce 2011. Vyplývá to z údajů společnosti ČSOB Factoring. Platební morálka tuzemských firem je ... Platební morálka firem byla loni nejhorší za poslední tři rokyFinance.cz všech 3 zpravodajských článků » více »

Platební morálka firem upadá, je už téměř nejhorší v regionu - ČT24

23. 01. 2013  16:31  |   Novinky.cz Platební morálka firem upadá, je už téměř nejhorší v regionu ČT24 Praha – Platební morálka firem byla loni v Česku nejhorší za poslední 3 roky. Podniky za dodané zboží a služby zaplatily za 75 dní - o 4 dny později než vroce 2011. Vyplývá to z údajů společnosti ČSOB Factoring. Platební morálka tuzemských firem je ... Platební morálka firem byla loni nejhorší za poslední tři rokyFinance.cz všech 3 zpravodajských článků » více »

Rozumíme penězům - tentokráte o Vánocích

21. 12. 2012  17:34  |   Předvánoční čas je pro většinu z nás dobou spěchu a stresu, bez ohledu na to, jak moc bychom si přáli strávit ho v klidu. Je třeba myslet na tolik věcí – a mezi ně se počítají i rodinné finance. více »

Zavedení stropů na RPSN by bylo škodlivé, shodují se finanční experti a neziskové organizace

06. 12. 2012  15:54  |   Odborníci z oblasti spotřebitelských financí z řad finančních institucí, veřejné správy a neziskových organizací sdružení v Platformě pro odpovědné finance se shodli na škodlivosti případného zavedení stropů pro RPSN u spotřebitelských úvěrů. Návrhy na zavedení stropů budou projednávány v těchto dnech jako pozměňovací návrhy k vládní novele zákona o spotřebitelském úvěru. více »

Za sportovní aktivity svých dětí Češi utrácejí stejně jako za telefon a restaurace

04. 12. 2012  21:15  |   Volání a návštěva restaurací stojí Čechy ročně kolem pěti až šesti tisíc korun. Tato částka je zhruba stejná, jakou podle průzkumu finanční značky Era rodiče českých dětí nejčastěji investují do sportovních aktivit svých potomků. Celkem 60 % Čechů za ně měsíčně platí do 500 korun měsíčně. Pro 84 % z nich je pomyslným stropem tisícikoruna. Větší náklady už by výrazně zasáhly do jejich domácích rozpočtů. Nejcitelnější dopad na rodinné finance představují platby za zimní sporty. více »

ZUNO Mobile banking – nová mobilní aplikace z dílny ZENTITY

28. 11. 2012  14:05  |   Banka ZUNO představila novou aplikaci ZUNO Mobile banking, kterou pro ni vyvinula společnost ZENTITY, jež má na svém kontě již řadu úspěšných systémů mobilního bankovnictví. Čistý moderní design spolu s pokročilými funkcemi podtrhují filozofii banky, která se zaměřuje především na technologicky orientované klienty, kteří chtějí mít své finance plně pod kontrolou 24 hodin denně bez nutnosti návštěv poboček. více »

Česká spořitelna spustila mobilní banku pro Androidy

19. 11. 2012  14:16  |   Od 19. listopadu 2012 mohou klienti České spořitelny, majitelé mobilních telefonů se systémem Android, spravovat a kontrolovat své finance pomocí mobilu. Stačí, když budou mít aktivované internetové bankovnictví a zdarma si stáhnou aplikaci SERVIS 24 Mobilní banka prostřednictvím Google Play. Česká spořitelna tak reaguje na výrazný zájem o tuto aplikaci ze strany majitelů operačního systému Android. Mobilní banka pro Android doplňuje stávající aplikaci pro iPhone a další zařízení se systémem iOS, kterou banka spustila v únoru letošního roku a která u uživatelů sklízí značný úspěch. více »

Era byla za „nevěru“ nominována na PR cenu European Excellence Awards

13. 11. 2012  20:37  |   Atraktivním a lehce kontroverzním tématem „Jak rozpočty českých domácností ohrožuje nevěra“ zabodovala Era, patřící do rodiny značek ČSOB, v soutěži European Excellence Awards, když byla vybrána mezi pět nejlepších prací v kategorii Finance. více »

Stále levnější hypotéky otvírají cestu k lepšímu bydlení

09. 11. 2012  10:55  |   Celkem 12 z 15 tuzemských poskytovatelů hypoték se v říjnu rozhodlo pro snížení nabídkových úrokových sazeb. Hypotéky s variabilní úrokovou sazbou podle aktuálních statistik společnosti GOLEM FINANCE v průměru meziměsíčně zlevnily o 0,14 procentního bodu. Nižší sazby a stagnace cen nemovitostí znamenají další zlepšení dostupnosti bydlení. Nejvíce si v tomto směru polepšili obyvatelé Olomouckého a Libereckého kraje. více »

UniCredit Bank nabízí nejvyšší bonus za sloučení úvěrů

01. 11. 2012  12:22  |   UniCredit Bank vychází vstříc novým i stávajícím klientům, kteří chtějí sloučit své úvěry, kontokorenty a kreditní karty. Od 1. listopadu mohou využít „PRESTO Půjčku – sloučení úvěrů“ za zvýhodněných podmínek. Několik půjček nahradí jedinou s výhodnější sazbou a kromě úspory získají ihned odměnu ve výši 3 500 Kč, která je jednou z nejvyšších poskytovaných na trhu. Dále tak mohou získat bezúčelově další nové finance a dovolit si výdaje, které by chtěli mít. více »

KOMERČNÍ POJIŠŤOVNA ZÍSKALA TITUL „POJIŠŤOVNA ROKU 2012 V ČR“

27. 09. 2012  14:44  |   Komerční pojišťovna získala v mezinárodním ocenění prestižního ekonomického magazínu World Finance titul Pojišťovna roku 2012 v České republice. více »

SGEF POTVRDILA POZICI JEDNIČKY VE FINANCOVÁNÍ DOPRAVNÍ TECHNIKY A VÝRAZNĚ POSÍLILA V OBLASTI FINANCOVÁNÍ ZEMĚDĚLCŮ

19. 09. 2012  16:28  |   Société Générale Equipment Finance potvrdila pozici jedničky na českém trhu ve financování dopravní techniky. Jen v prvním pololetí letošního roku poskytla v tomto segmentu financování v hodnotě 1,32 miliardy korun, což představuje necelých 20 % celého trhu. Díky spolupráci s Komerční bankou se společnosti daří i v oblasti financování zemědělské techniky, kde zvýšila svůj tržní podíl na 17 %. více »

S finančními institucemi jednají muži, ale „domácí kasu“ drží ženy

12. 09. 2012  15:44  |   Muži jsou všeobecně jistější v tématech týkajících se financí a finančního rozhodování a plánování. V případech, kdy by se měli rozhodovat například o koupi auta na leasing, pořízení hypotéky, výběru banky nebo měli řešit situaci nenadálých finančních výdajů, se budou se cítit daleko jistější než ženy. Vyplynulo to z výzkumu agentury MindBridge, zpracovaného pro Partners. Nižší jistotu mají muži jen v jedné oblasti, a to v přehledu o běžných cenách potravin (viz graf 1). „Výzkum tak potvrdil tradiční rozložení mužů a žen v partnerském soužití, žádná velká emancipační revoluce v Česku neproběhla. Zatímco muži řeší takzvané velké finance, ženy se starají o běžný chod domácnosti,“ dodává k výsledkům Lada Kičmerová, ředitelka marketingu a PR Partners. více »

LBBW BANK SNIŽUJE SAZBY HYPOTÉK NA HISTORICKÉ MINIMUM

11. 09. 2012  16:58  |   LBBW Bank CZ aktuálně snižuje úrokové sazby pro účelové hypotéky na historické minimum. Sazba pro fixace na 3 roky nyní činí 2,99 % p.a. a fixace na 5 let dokonce 2,89 % p.a. při LTV do 70 % (výše úvěru ku hodnotě zastavované nemovitosti). Podle srovnávací kalkulačky Golem Finance je toto nyní nejvýhodnější nabídka na trhu. více »

Kellnerova ruská banka zvýšila v pololetí zisk o desetinu

05. 09. 2012  11:23  |   Ruská banka Home Credit & Finance Bank (HCFB), patřící skupině PPF finančníka Petra Kellnera, za šest měsíců letošního roku vydělala 6,3 miliardy rublů (asi 3,85 miliardy Kč), což meziročně představuje zvýšení čistého zisku o desetinu. ČTK to oznámila sama banka, která v Rusku patří k hlavním hráčům na trhu spotřebitelských úvěrů. více »

Jak řešit predátorské aktivity ve finančním sektoru? Pomůže platforma

30. 08. 2012  09:55  |   Mapovat nekalé praktiky některých poskytovatelů půjček a navrhovat způsoby zamezení neetických praktik si dala za cíl nově ustanovená „Platforma pro odpovědné finance“. Na vzniku Platformy pro odpovědné finance se podílejí odborníci z oblasti spotřebitelských financí z řad finančních institucí, veřejné správy a neziskových organizací. Platforma si klade za cíl sloužit primárně jako fórum pro diskuzi nad palčivými společenskými tématy, jako jsou neetické praktiky na trhu spotřebitelských úvěrů, problematika lichvy, otázky férového vymáhání či finanční gramotnost veřejnosti. více »

Citibank byla časopisem Global Finance oceněna jako nejlepší korporátní/institucionální internetová banka

22. 08. 2012  21:39  |   Citibank Europe plc v České republice a na Slovensku získala první cenu v kategorii „Nejlepší korporátní internetová banka“ v prestižní soutěži časopisu Global Finance “World’s Best Internet Banks 2012”. Prestižní ocenění bylo uděleno Citibank i v dalších šesti zemích regionu střední a východní Evropy včetně Maďarska, Rumunska, Bulharska, Ukrajiny, Ruska a Kazachstánu. více »

KOMERČNÍ BANKA ROZŠÍŘILA PRAVOMOCI SVÉHO OMBUDSMANA

19. 08. 2012  12:00  |   S účinností od 1. 8. 2012 rozšířila Komerční banka pravomoci ombudsmana, který řeší sporné situace mezi vybranými společnostmi Skupiny KB a jejich klienty. Pomoci ombudsmana mohou nově využít také klienti Factoringu KB a SG Equipment Finance Czech Republic. více »

Finance českých domácností ohrožuje zadlužování, špatné zacházení s penězi i nevěra

09. 08. 2012  21:04  |   České domácnosti mají stále značné rezervy v rozumném zacházení s financemi. Více než třetina z nich je v přímém ohrožení dluhové pasti. Nejčastějšími důvody nevyrovnaného hospodaření jsou přílišné zadlužování, držení úspor na nevhodných finančních produktech a překvapivě také nevěra jednoho z partnerů. Vyplývá to z průzkumu Ery. více »

Global Finance: mBank je již potřetí v řadě nejlepší internetovou bankou v České republice

07. 08. 2012  14:46  |   Prestižní odborný časopis Global Finance ocenil v soutěži World´s Best Internet Banks 2012 mBank jako Nejlepší internetovou banku v České republice. Tento titul získala mBank již potřetí v řadě a trvale tak udržuje svou pozici lídra na trhu internetového bankovnictví. více »

Pavel Kysilka je bankéřem roku podle britského ACQ Finance Magazine

01. 08. 2012  12:53  |   Generální ředitel a předseda představenstva České spořitelny Pavel Kysilka získal v soutěži ACQ Global Awards 2012 ocenění Banker of the Year 2012 a stal se tak nejlepším bankéřem roku. Česká spořitelna bodovala v soutěži i loni, kdy se stala korporátní bankou roku ve střední Evropě a získala ocenění Corporate bank of the year for Central Europe. více »

S Pioneer Investments máte nyní finance pod palcem

13. 07. 2012  13:13  |   Skupina Pioneer Investments představuje novou aplikaci pro chytré telefony, díky které má nyní každý možnost sledovat aktuální vývoj fondů Pioneer přímo na displeji svého mobilu. Aplikace je určena pro iPhone a telefony s operačním systémem Android. Zájemci ji mohou získat bezplatně prostřednictvím App Store a Google Play nebo na webových stránkách Pioneer Investments v ČR. více »

ČSOB se postará o firemní i osobní finance podnikatelů

29. 06. 2012  14:47  |   Mít všechny své finanční aktivity pod jednou střechou se vyplácí. Vědí to i podnikatelé, kteří mají u ČSOB zřízeno Podnikatelské, Firemní nebo Obchodní konto. Již více než rok si k němu mohou pořídit osobní ČSOB Aktivní konto, a to s četnými výhodami a zcela zdarma. Tato nabídka se u firemních klientů setkala s mimořádným úspěchem. více »

19 % strojírenských firem a 13 % dopravců plánuje investice

19. 06. 2012  07:51  |   Mezi zástupci jednotlivých hospodářských odvětví existují významné rozdíly v očekávání vývoje ekonomické situace v nejbližších měsících. Vyplývá to z průzkumu Société Générale Equipment Finance mezi významnými tuzemskými firmami. 54 % dotázaných firem neočekává v letošním roce žádné znatelné změny k lepšímu, horší podmínky očekává třetina respondentů. více »

Partners otevře franšízy, kde mohou klienti řešit finance

14. 06. 2012  08:50  |   Finančně poradenská společnost Partners jako první na trhu otevírá v menších městech prodejní a servisní místa formou franšízy. více »

PO ROCE SE OPAKUJEME: Politické strany, zřiďte si transparentní účty!

08. 06. 2012  04:36  |   Je tomu již téměř rok, co jsme vyzývali politické strany v České republice, aby si zřídily transparentní účty. Výzva redakce serveru www.bankovnipoplatky.com, která si dávala za cíl zprůhlednit finance politických uskupení v ČR, se samozřejmě zcela minula svým účinkem. Nikdo nezareagoval… Otazníky těchto dní kolem tzv. kauzy Rath a neustálé rozpaky politiků, kteří hledají slova, jak nejlépe (ne)odpovědět na množící se dotazy kolem financování stran, ukazují, že by i jim samotným transparentnost prospěla! Jenže… více »

AGROÚVĚR PGRLF 3+ FINANCOVAL BĚHEM PRVNÍHO MĚSÍCE ZEMĚDĚLSKOU TECHNIKU ZA 130 MIL. KORUN

01. 06. 2012  13:18  |   Společnost Société Générale Equipment Finance posiluje své postavení na trhu financování zemědělců. Ke konci dubna financovala zemědělskou techniku v hodnotě přesahující 146 mil. korun, což představuje meziroční nárůst o 4 %. Tržní podíl společnosti v tomto segmentu dosahoval ke konci 1. čtvrtletí 2012 9 %. více »

Prestižní magazín Global Finance ocenil UniCredit jako nejlepší banku regionu CEE

28. 05. 2012  09:41  |   V pořadí pátý ročník Best Supply Chain Award, za nejlepší finanční produkty pro poskytovatele služeb v dodavatelském řetězci zná své vítěze. UniCredit potvrdila roli absolutní jedničky v regionu střední a východní Evropy. Ocenění bude slavnostně předáno v průběhu října 2012 na odborné konferenci SIBOS v japonské Osace. Je to již druhé a velmi prestižní ocenění po ceně Best Trade Finance Bank z konce ledna 2012, čímž se skupina UniCredit stala jedním z nejlepších poskytovatelů obchodního financování na světě. více »

Češi chtějí ozdravovat své finance, dvě třetiny z nich se potýkají s finančními problémy

22. 04. 2012  09:37  |   Češi se čím dál víc zajímají o své finance a chtějí předcházet možným problémům. Vyplývá to ze statistik Koeficientu rozumného zadlužení (www.rozumnezadluzeni.cz), ve kterém si stav svých osobních financí spočítalo za poslední rok téměř 50 tisíc lidí. Z údajů také plyne, že šedesát procent českých domácností se v prvním čtvrtletí letošního roku potýká s finančními problémy, což je oproti stejnému období v loňském roce nárůst o 10 procent. více »

Statistiky KRZ: Češi chtějí ozdravovat své finance, dvě třetiny z nich se potýkají s finančními problémy

19. 04. 2012  10:52  |   Češi se čím dál víc zajímají o své finance a chtějí předcházet možným problémům. Vyplývá to ze statistik Koeficientu rozumného zadlužení (www.rozumnezadluzeni.cz), ve kterém si stav svých osobních financí spočítalo za poslední rok téměř 50 tisíc lidí. Z údajů také plyne, že šedesát procent českých domácností se v prvním čtvrtletí letošního roku potýká s finančními problémy, což je oproti stejnému období v loňském roce nárůst o 10 procent. více »

Česká spořitelna je nejbezpečnější bankou střední a východní Evropy

11. 04. 2012  11:10  |   Česká spořitelna je podle hodnocení amerického časopisu Global Finance nejbezpečnější bankou regionu střední a východní Evropy. Navázala tím na druhé místo z loňského roku a první místo z roku 2010. Česká spořitelna tak potvrzuje, že patří dlouhodobě mezi nejbezpečnější banky ve střední a východní Evropě. Žebříček Global Finance hodnotí nejbezpečnější banky podle jednotlivých regionů i na globálním trhu již 20 let a za tu dobu se stal uznávaným srovnávacím faktorem ve finančním světě. více »

Důchodové reformě lidé nerozumí proto, že ji vysvětlují politici, kteří mají sami rezervy, myslí si ekonom Pikora

08. 04. 2012  12:43  |   Ekonom a analytik Vladímír Pikora ze společnosti Next Finance se v čekých médiích proti penzijní reformě už několikrát vymezil. Nám přijdou jeho názory velmi konzistentní, proto jsme jej vyzpovídali v krátkém interview. Jak jinak než právě na téma penze... více »

Nový webový projekt Hypotékomat.cz nabízí jedny z nejvýhodnějších fixních hypoték na našem trhu z pohodlí vašeho domova

28. 03. 2012  22:48  |   Společnost NetRoad s.r.o. spustila koncem loňského roku provoz nového webového projektu Hypotekomat.cz, internetového poradce a zprostředkovatele hypotečních úvěrů a refinancování hypoték. Hypotékomat nabízí v současné době jedny z nejvýhodnějších fixních hypotečních úvěrů od většiny předních finančních institucí působících na českém trhu s aktuální úrokovou sazbou 3,09 %. Hypotékomat poskytuje klientům komplexní servis a tím šetří jejich čas a finance. Hypotéku vyřešíte v pohodlí svého domova a nemusíte tak sami obcházet všechny banky, abyste získali nejvýhodnější nabídku. Díky vysokému počtu žádostí a objemu zprostředkovaných hypoték vyjedná ty nejlepší možné podmínky, dokonce nižší úrokové sazby v porovnání s přímou nabídkou jednotlivých bankovních domů. více »

Sekce obsahuje celkem 236 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti