Téma: finanční poradce

Příbuzná témata

Průzkum: Češi dají na finanční poradce více než jinde v Evropě

20. 02. 2013  14:58  |   Češi na rady a doporučení finančních poradců dají více než evropští sousedé. Ať už si sjednávají svoje první pojištění anebo jen mění produkt či pojišťovnu, je patrné, že tuzemští finanční poradci mají oproti zahraničí na klienta při výběru velký vliv. Tento typický trend odhalil nejnovější průzkum České asociace pojišťoven (ČAP). více »

AXA a penze? Spolupráce s penzijní společností Komerční banky

08. 08. 2012  11:11  |   Finanční skupina AXA se zapojí do druhého pilíře nového důchodového systému v České republice jako finanční poradce. Aby mohla svým klientům poskytovat co nejlepší řešení starobní penze, uzavřela strategickou dohodu se silným partnerem a v rámci druhého pilíře spojí síly s penzijní společností Komerční banky. Tato fáze nového penzijního systému bude spuštěna na začátku roku 2013. Spolupráce se nevztahuje na třetí pilíř, kde bude AXA nabízet své vlastní fondy. více »

Fincentrum zvítězilo v žebříčku finančních poradců týdeníku Euro

21. 05. 2012  13:31  |   Fincentrum se umístilo na prvním místě v žebříčku nejlepších finančně-poradenských společností pro důchodovou reformu týdeníku Euro. Ocenění kvality poradenských služeb společnosti Fincentrum redakcí týdeníku Euro následuje předchozí vítězství v nezávislých testech iDNES.cz a České televize (Černé ovce, 2008), týdeníku Profit (2009) a odborného magazínu FP-finanční poradce (2010, 2011). více »

Fincentrum zvítězilo v žebříčku finančních poradců týdeníku Euro

21. 05. 2012  13:31  |   Fincentrum se umístilo na prvním místě v žebříčku nejlepších finančně-poradenských společností pro důchodovou reformu týdeníku Euro. Ocenění kvality poradenských služeb společnosti Fincentrum redakcí týdeníku Euro následuje předchozí vítězství v nezávislých testech iDNES.cz a České televize (Černé ovce, 2008), týdeníku Profit (2009) a odborného magazínu FP-finanční poradce (2010, 2011). více »

Užitečná služba na našem webu: VAŠIPORADCI.CZ

11. 11. 2011  12:06  |   Finanční poradci obecně nemají dobrou pověst. A je to podobné jako u taxikářů – neférově se chovající menšina mění reputaci té slušné většině, na což vlastně v konečném důsledku doplácí všichni. Lidé se na finanční poradce příliš neobrací, kvůli čemuž nehospodaří efektivně a zároveň nemohou rozptýlit předsudky o tom, že ne všichni poradci jsou špatní. Tomu všemu je však konec, protože projekt VašiPoradci.cz zaručeně pomůže i Vám. více »

Zaujalo nás: Co když finanční poradce poradí špatně?

09. 10. 2011  14:16  |   Nedávno se mi svěřila paní Květa, posluchačka finanční poradny v Českém rozhlase, jak doplatila na špatnou radu finančního poradce. Před třemi roky měla dobře placené místo v malé soukromé firmě a dala se přemluvit, aby investovala prostřednictvím pojištění. více »

Finanční poradenství - pohled ze strany klienta

28. 05. 2011  12:36  |   Jak probíhá finanční poradenství a co může klientovi přinést? Jak poradce vybírá produkty do portfolia a jak poznat, že vybrané řešení odpovídá potřebám a požadavkům klienta? Lidé, kteří nemají čas na studování podmínek různých finančních institucí, a přesto jim není lhostejná správa jejich osobních financí a zajímají se o možnosti zhodnocování svých peněz, ale i třeba o to, jak a kde ušetřit, si před začátkem spolupráce s finančním poradcem kladou mnoho otázek. V čem tedy finanční poradce může pomoci? více »

KALOUSEK: Požadavky na finanční poradce se musí zvýšit

08. 03. 2011  10:54  |   Dnešní finanční fórum Zlatá koruna otevřel ministr financí ČR Miroslav Kalousek. Ve svém vystoupení mj. upozornil na to, že požadavky na finanční zprostředkování se musí zpřísnit. Důvěra ve finanční poradce podle něho u nás není valná, někdy i právem. více »

Na finanční poradce se chystá přísný metr, zvlášť na nepoctivé radily

03. 05. 2010  15:00  |   Neseriózním poradcům, kteří neumějí poradit a jdou jen po tučné provizi, může být brzy konec. quot;Měla by existovat přísná zkouška odborných znalostí poradců včetn více »

Finanční poradce může být doktor, ale i hrobař vašich financí

12. 09. 2009  07:46  |   Každý kvalitní finanční poradce si za zpracování analýzy vaší současné situace nevezme ani korunu. Pokud po vás někdo chce peníze za zpracování finančního plánu, nebude vše v pořádku. Finanční poradci jsou totiž placeni formou provizí, které jsou závislé na objemu finančních prostředků, které klient do finančního sektoru přinese, tudíž jsou placeni podle částek a smluv, které uzavřou. Nemají proto právo po klientovi žádat další prostředky pouze za zpracování údajů a finančního plánu. více »

Osobní výpisy z registrů (Finanční poradce)

27. 03. 2009  11:20  |   Bankovní i Nebankovní registr klientských informací (BRKI a NRKI) zřídil pro klienty finančních institucí - členů těchto registrů, Klientské centrum, které je vám k dispozici pro konzultaci či pro pořízení vlastního výpisu z registru. více »

Nad fondy zvítězily běžné účty (Finanční poradce)

26. 02. 2008  19:39  |   Úspory domácností již přesáhly dva biliony korun. V průměru každá domácnost přidala přes 55 tisíc korun. více »

Co by měl znát finanční poradce

26. 02. 2008  17:36  |   Každý člověk má všeobecný přehled o různých oblastech. Bohužel oblast, na kterou se velmi zapomíná, je oblast financí a ani náš vzdělávací systém zatím velké zlepšení neslibuje. více »

Banky v Česku na vlastní kůži (Lidové noviny, 25.9.2006)

01. 01. 2005  01:00  |   Vydáte-li se s docela jednoduchým dotazem do pražských bank, může vás čekat nejen profesionální finanční poradce, káva a podaná ruka, ale také neochota a překvapující neznalost pracovníků. A když máte smůlu, můžete při marném hledání finančního poradce také uvíznout v útrobách finančního ústavu. více »
1

Sekce obsahuje celkem 14 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti