Téma: home credit

Příbuzná témata

Soutěž s Home Credit a naším serverem o digitální fotoaparát Samsung zná vítězku

18. 03. 2013  20:33  |   Do soutěže o zvyšování finanční gramotnosti s Home Credit a serverem www.bankovnipoplatky.com, která se uskutečnila v únoru, se zapojilo 376 čtenářů, kteří odpovídali na deset otázek. více »

Únorová soutěž s Home Credit – úspěšnost čtenářů přesáhla 41 procent

08. 03. 2013  09:43  |   V únorové soutěži jsme v našem pravidelném projektu zvyšování gramotnosti se společností Home Credit hráli o digitální fotoaparát Samsung EV-NX200 kit 18-55mm. Celkem nám formuláře zaslalo 376 čtenářů. Jak si vedli? více »

Home Credit v roce 2012 půjčil 8,9 miliardy korun

21. 01. 2013  14:35  |   Finanční společnost Home Credit a.s. (Česká republika) půjčila v roce 2012 svým klientům celkem 8,9 mld. Kč. Ve srovnání s předchozím rokem jde o nárůst 2 %. Úspěšných výsledků dosáhl Home Credit především díky stále rostoucí oblibě kreditních karet, ale i zájmu o hotovostní půjčky a autoúvěry. více »

Home Credit před Vánoci opět odměňuje klienty

14. 11. 2012  18:53  |   Bezva Vánoce mohou mít všichni zákazníci, kteří s Home Creditem nakoupí na splátky. Těm, kteří si u vybraných obchodních partnerů na splátky pořídí zboží nad 10 tisíc korun, nadělí Home Credit jako dárek domácí sodovkárnu Soda Stream. více »

Češi nakupují vánoční dárky už od září. Kamenným obchodům šlapou na paty e-shopy

08. 11. 2012  12:35  |   Češi se letos rozhodli přípravu na Vánoce nepodcenit. Mnozí z nich nakupují dárky v průběhu celého roku, největší vlna vánočních nákupů se rozjíždí už v září. Nyní, na začátku listopadu má téměř polovina lidí alespoň jeden vánoční dárek. Pečlivější jsou přitom ženy – 61 % z nich už vyrazilo na vánoční nákupy a pořídilo první dárky. Vyplývá to z průzkumu, který pro společnost Home Credit a.s. provedla agentura STEM/MARK více »

Logo nám nakreslil akademický malíř, říká Cyril Křůpala ze společnosti Home Credit

02. 11. 2012  11:42  |   Soutěž "Souboj log finančních institucí" na našem webu již skončila na konci října, ovšem zajímavá loga budeme představovat i nadále. To Home Creditu například nakreslil akademický malíř Pavel Beneš. Věděli jste to? To a ještě více nám prozradil Cyril Křůpala, ředitel marketingové komunikace Home Credit. více »

Home Credit má nejlepší web mezi finančními zprostředkovateli

01. 11. 2012  12:38  |   Společnost Home Credit a.s. získala ocenění v letošním ročníku soutěže WebTop100 o nejlepší firemní web. Se svými novými stránkami, které spustila teprve v červnu, zvítězila v kategorii finanční zprostředkovatelé. více »

Češi pochopili smysl kapesného, krize je ale nutí snižovat částku

11. 09. 2012  18:18  |   Čeští rodiče si našli cestu ke kapesnému a oproti minulému roku se k němu kloní už mnohem více lidí. Nyní svým dětem kapesné dává nebo by dávalo devět dotázaných z deseti. Za ideální věk, kdy začít dětem dávat kapesné, považují čeští rodiče 10 let, průměrná částka se oproti loňsku snížila na 166 korun za měsíc. Ukázal to nejnovější telefonický průzkum, který realizovala společnost Home Credit a.s. v Česku. více »

Kellnerova ruská banka zvýšila v pololetí zisk o desetinu

05. 09. 2012  11:23  |   Ruská banka Home Credit & Finance Bank (HCFB), patřící skupině PPF finančníka Petra Kellnera, za šest měsíců letošního roku vydělala 6,3 miliardy rublů (asi 3,85 miliardy Kč), což meziročně představuje zvýšení čistého zisku o desetinu. ČTK to oznámila sama banka, která v Rusku patří k hlavním hráčům na trhu spotřebitelských úvěrů. více »

Náklady na děti stoupají, na začátek roku by si rodiče měli připravit nejméně 12 tis. Kč.

16. 08. 2012  18:46  |   Náklady českých rodičů na dítě jdou do desítek tisíc, v porovnání s východními sousedy jsou u nás nejdražší školní pomůcky, naopak náklady na novorozence a teenagera jsou nejvyšší v Rusku. Ukazuje to nejnovější průzkum společnosti Home Credit, který proběhl mezi sedmi zeměmi (ČR, Slovensko, Kazachstán, Bělorusko, Čína, Vietnam a Rusko). Průzkum sledoval základní náklady na dítě ve třech fázích života: novorozenec, prvňáček a teenager. více »

Hlavní zásadou je komunikovat, mluvit pravdu a neodkládat řešení, říká Pezlarová

09. 08. 2012  12:50  |   O oddlužovacích společnostech jsme vám v minulém týdnu přinesli rozsáhlý materiál a nyní se k němu opět vracíme. O rozhovor jsme požádali Lucii Pezlarovou, ředitelku Odboru právního vymáhání společnosti Home Credit. Jak se na problematiku dívá ona? více »

Home Credit slaví 15 let. Vyrostl, zesílil a vydal se do světa

03. 07. 2012  14:14  |   Společnost Home Credit a.s. slaví 15 let fungování na českém trhu. Za tu dobu se z malé firmy z městečka nedaleko Brna stal jeden z předních poskytovatelů spotřebitelských úvěrů, který své služby poskytl více než dvěma milionům klientů. více »

O financích: Kdo šéfuje domácnosti? Muži nebo ženy?

12. 04. 2012  09:09  |   Každá rodina má podle svých vlastních pravidel nastavené, kdo drží rodinný rozpočet a rozhoduje o tom, co se do domácnosti pořídí. I přes pokračující ženskou emancipaci se ale v tomto ohledu revoluce v Českých domácnostech nekoná. Vyplývá to z dat společnosti Home Credit, která zjišťovala, jaké zboží typicky financují muži a jaké naopak ženy. více »

Třetina Čechů neušetří měsíčně ani korunu

20. 03. 2012  21:38  |   Ani letošní rok nepřinese napjatým rodinným rozpočtům úlevu. Podle průzkumu společnosti Home Credit jedna třetina dotázaných nedokáže měsíčně šetřit. Navíc, výrazně poklesl počet lidí, kteří dříve dokázali šetřit vyšší částky, a roste počet lidí, kteří ušetří jen v řádech stokorun. Zpomalení ekonomiky se tak projevuje i na domácnostech. více »

Průzkum: Úroky a splátka. To nás zajímá při výběru půjčky

05. 03. 2012  11:08  |   Když si vybíráme půjčku, zajímá nás, kolik zaplatíme na úrocích a jaká bude částka, kterou budeme měsíčně splácet. Odhalil to průzkum Home Credit a.s., který se dotazoval na hlavní kritéria při výběru půjček Čechů a Slováků. více »

Nejčastější podvod s kreditkou? Zneužití karty příbuzným

08. 02. 2012  15:33  |   Dříve děti svým rodičům tajně braly z peněženek peníze, nyní, v době elektronické komunikace, vytahují rovnou jejich kreditní karty a tajně s nimi platí na internetu. Často jde přitom o zboží za nemalé částky. Kartou rodičů také rádi vyberou peníze z bankomatu. Vyplývá to z analýzy zneužití kreditních karet společnosti Home Credit za loňský rok. více »

Lákadla: Slevy v obchodech začínají

28. 12. 2011  16:34  |   Vánoce skončily, nákupní šílenství ale začíná nanovo. Vyplatí se po svátcích vyrazit do obchodů? Odpovídá analytik Home Creditu Michal Kozub: více »

Novou tiskovou mluvčí Home Creditu je Zuzana Bienvenu

01. 12. 2011  10:14  |   Tiskovou mluvčí společnosti Home Credit, a.s., se od 1. prosince stala Zuzana Bienvenu. Na této pozici bude zodpovědná za komunikaci s médii v České republice a na Slovensku. více »

Češi jsou líní vymýšlet originální dárky, na Vánoce věnují peníze

15. 11. 2011  11:26  |   Namísto balíčků s překvapením objeví letos řada Čechů pod vánočním stromečkem obálku s penězi. Podle telefonického průzkumu společnosti Home Credit* obdaruje své blízké hotovostí 14 % oslovených. Loni se jich přitom k podobnému kroku rozhodlo pouhých 7 %. U tradičních dárků zůstane 66 % oslovených, 18 % dá někomu dárek a někomu peníze. více »

Dobří klienti dostanou od Home Creditu zpět všechny úroky

01. 11. 2011  21:12  |   Bezva Vánoce mohou mít všichni zákazníci, kteří s Home Creditem nakoupí na splátky. Pokud klient bude úvěr řádně a včas splácet, dostane po zaplacení poslední splátky zpět všechny úroky na kreditní kartu. K získání bezúročného úvěru tak stačí pouze bezproblémové splácení, žádné další podmínky klient splňovat nemusí. Zvýhodněný úvěr je k dispozici ve více než tisícovce prodejen po celé republice a dvou stech e-shopech až do konce roku. více »

Muži si za volantem užívají, ženy chtějí praktického pomocníka

31. 10. 2011  10:56  |   Muži si své auto užívají, ženy ho používají. To je základní rozdíl v tom, jak obě pohlaví osobní auto využívají. Muži chtějí sednout za volant, užívat si zvuk motoru a být pány silnic, naopak ženy dávají přednost slabšímu spolehlivému vozu s jednoduchou obsluhou, kam se vejde nákup a děti. Vyplývá to z profilu klientů společnosti Home Credit, kteří si u ní pořídili auto na splátky. více »

Vánoce budou letos štědřejší než loni, prohlašuje většina Čechů

11. 10. 2011  12:51  |   Letošní Vánoce budou v českých rodinách bohatší než ty loňské. Optimističtější nákupní náladu potvrzuje většina lidí - například mezi 5 a 10 tisíci korunami vloni utratilo 22 % z nich, letos už 34 %. Pět respondentů ze sta uvedlo, že si na dárky hodlají půjčit. Vyplývá to z telefonického průzkumu, který mezi svými klienty provedla finanční společnost Home Credit*. více »

Chybám při splácení úvěru se dá vyhnout, když o nich klient předem ví

25. 09. 2011  12:15  |   Mezi nejčastější chyby, které dělají klienti při splácení spotřebitelského úvěru, patří chybějící nebo nesprávně vyplněný variabilní symbol, záměna data úhrady s datem splatnosti nebo zaplacení mimořádné splátky bez toho, aby o tom úvěrovou společnost informovali. Na základě výsledků interního průzkumu proto Home Credit upravil úvěrové podmínky tak, aby se klienti o těchto nedopatřeních dověděli ihned při podpisu smlouvy a měli možnost se jim při splácení vyhnout. více »

Průzkum: Téměř třetina Čechů si myslí, že kapesné je zbytečnost

22. 08. 2011  10:22  |   Kapesné nedává nebo by svým potomkům nedávalo 29 % Čechů. Na Slovensku odmítá dávat kapesné 32 % lidí, naopak v Rusku jsou rodiče neobyčejně štědří – finančního přilepšení se nedočká pouze pět dětí ze sta. Vyplývá to z červencového průzkumu, který finanční společnost Home Credit provedla ve třech zemích, kde působí. Výsledky jsou znepokojující: chybějící kapesné mívá za následek, že dítě nezná hodnotu peněz a výrazně se také snižuje jeho schopnost činit v budoucnu zodpovědná finanční rozhodnutí. Ekonomové i psychologové se shodují, že vztah k penězům by si děti měly budovat už od útlého věku v rodině, finanční vzdělávání by pak nemělo chybět ani ve školách. více »

Sdružení SOLUS spouští Pozitivní registr

09. 08. 2011  16:01  |   Po téměř dvanácti letech úspěšného fungování Negativních registrů SOLUS přichází na trh i Pozitivní registr SOLUS. Jako první jej začali používat Cetelem a Home Credit. více »

Kocovina předváděcí akce: Pavel Š. bojuje s podvodnými prodejci...

09. 08. 2011  13:21  |   Pan Pavel Š. má v posledních týdnech nezáviděníhodnou aktivitu – musí řešit spor s „povedenou“ firmou, která pod záminkou „výhry“ vylákala jeho otce v důchodovém věku a na předváděcí akci (nazvanou hody), tam mu "darovala" zázračný kuchyňský robot (rozuměj obyčejný robot) a než se stačil starý pán rozkoukat, měl podepsánu kupní smlouvu na 35 tisíc Kč a k ní i úvěrovou smlouvu od společnosti Home Credit. Pan Pavel Š. se obrátil na Home Credit, smlouvu vypověděl (podvodná firma měla status prodejce Home Credit), tisková mluvčí Home Creditu Eva Řimnáčová mu odpověděla. Oba dopisy zveřejňujeme... více »

Největší problém je lehkomyslnost a nerozvážnost žadatelů o úvěr, říká David Bystrzycki, generální ředitel Home Creditu

04. 08. 2011  13:58  |   Proti finanční negramotnosti zhmotněnou zejména v nadměrném zadlužování nízkopříjmových obyvatel na okraji dluhové pasti se v posledním roce rozpoutal vcelku intenzivní mediální boj. Na to, zda kampaně bijící na poplach finančním problémům již přináší ovoce, odpovídal generální ředitel tuzemské společnosti Home Credit David Bystrzycki. více »

S kreditkou už chodíme častěji do obchodu než k bankomatu

22. 06. 2011  12:08  |   Češi už si na platbu kreditní kartou zvykli. Hradí s ní v obchodech stále častěji i malé nákupy, a klesá tak i průměrná částka, kterou zaplatí. Z analýzy platebních zvyklostí držitelů kreditních karet Home Creditu vyplývá, že průměrná platba kreditkou klesla z 1123 v roce 2008 na loňských 936 korun. Přibývá i platebních terminálů - loni už jich fungovalo 74 tisíc. více »

Student Agency nabízí ke svým produktům úvěr od poskytovatele půjček Home Credit

07. 06. 2011  21:10  |   Při splacení úvěru do čtyř měsíců nepřeplatí klient například za dovolenou ani korunu navíc. více »

Home Credit odměňuje klienty, kteří řádně splácejí

06. 06. 2011  23:54  |   Home Credit odměňuje klienty, kteří řádně splácejí: vrátí jim polovinu úroků z Telefonní půjčky. více »

Home Credit oznamuje změny v představenstvu společnosti

01. 06. 2011  14:41  |   Home Credit a.s. oznamuje změny v představenstvu společnosti. Novým předsedou představenstva se stal David Bystrzycki, který nahradil Ericha Čomora. Změnilo se i složení členů představenstva: Luděk Jírů a Marie Nekvapilová vystřídali Luboše Berkovce a Andreu Zatloukalovou. více »

Home Credit odměňuje dobré klienty, vrací jim úroky

02. 05. 2011  13:23  |   Home Credit opět v květnu spouští kampaň Bezva dny. Během nich mohou zákazníci nakupovat na splátky, a pokud svůj úvěr řádně splatí, dostanou zpět všechny úroky. Zaplatí tak pouze cenu zboží, které si vybrali. Kampaň u více než tisícovky obchodníků, dvou stovek eshopů, v rozhlasovém éteru a na internetu potrvá do konce května. více »

Slováci se připravují na hokejové mistrovství: kupují televize

20. 04. 2011  15:37  |   Ačkoliv mistrovství světa v hokeji ještě nezačalo, Slováci už se na něj začali připravovat. Síť elektro obchodů Euronics zaznamenává v posledních dnech nárůst prodeje televizí, který se podle očekávání zvýší až na 15 % podle toho, jak se bude dařit slovenským hokejistům. Touha sledovat hokejové zápasy na novém kvalitním LCD nebo plazmovém televizoru je tak silná, že pro něj slovenští zákazníci přicházejí i bez hotovosti a vyřizují si na jeho pořízení úvěr bez navýšení od Home Creditu. Počet televizí pořízených na splátky vzrostl v dubnu 2011 meziročně zatím o 60 %. Lidé vyhledávají zejména přístroje s velkou úhlopříčkou, aby si hokejové přenosy mohli co nejlépe vychutnat a neunikl jim žádný gól. více »

Home Creditu loni stoupl zisk o 331 procent na 234 milionů eur

08. 04. 2011  09:48  |   Skupině Home Credit, která poskytuje spotřebitelské financování v Česku, na Slovensku, v Rusku, Bělorusku a v Kazachstánu, stoupl v roce 2010 podle mezinárodních účetních standardů čistý zisk meziročně o 331 procent na 234 milionů eur (zhruba 5,8 miliardy Kč). Společnost to dnes oznámila v tiskové zprávě. více »

Lidé by rádi šetřili, ale kvůli vysokým výdajům nemohou

05. 04. 2011  09:58  |   Polovina domácností bedlivě sleduje, za co utrácí a snaží se šetřit. 38 % ale přiznává, že neušetří ani korunu, dalších 16 % nemá o svém hospodaření s penězi přehled. Vyplývá to z telefonického průzkumu, který mezi svými klienty provedla úvěrová společnost Home Credit. více »

Češi se při výběru půjčky rozhodují podle výšky splátky

21. 03. 2011  11:05  |   Češi se při rozhodování o úvěru řídí hlavně výškou měsíční splátky. Ta je hlavním kritériem pro více než 25 % lidí. Pouze 12 % porovnává více kritérií současně. Vyplývá to z telefonického průzkumu, který mezi svými klienty provedla úvěrová společnost Home Credit. Ta doporučuje porovnávat nejen výši splátky či úroku, ale více kritérií současně. Klient musí ještě před podpisem smlouvy vědět, kolik celkem za půjčku zaplatí, aby mohl posoudit, jestli mu takové podmínky vyhovují. více »

Růst na trhu s úvěry bude pokračovat i letos, ale bude mírný, myslí si experti v Home Credit

16. 02. 2011  00:31  |   Společnost Home Credit půjčila v roce 2010 českým domácnostem 8,7 miliardy Kč, což je o 10 % více než v minulém roce. V tom letošním v Home Credit předpokládají mírný růst, jak nám sdělil generální ředitel společnosti Erich Čomor. více »

Home Credit posílil pozici na trhu, loni půjčil 8,4 miliardy

08. 02. 2011  10:25  |   Společnost Home Credit, která se specializuje na spotřebitelské úvěry, půjčila v roce 2010 českým domácnostem 8,4 miliardy korun. Ve srovnání s rokem 2009, kdy poskytla českým domácnostem 7,7 miliardy, se jedná o bezmála 10% nárůst. Oživení na trhu s úvěry se pozitivně projevilo u všech typů úvěrů, nejvýrazněji u hotovostních půjček a kreditních karet. Home Credit loni posílil tržní podíl mezi nebankovními společnostmi, které se zabývají spotřebitelským financováním, na 21 % oproti 19 % v roce 2009. více »

Lidé reklamují výběry z bankomatu, které provedl příbuzný

17. 01. 2011  10:56  |   Lidé si své kreditní karty nechrání. Nosí PIN napsaný na kartě v peněžence, kartu nechávají bez dozoru nebo s ní platí na rizikových serverech. Úvěrová společnost Home Credit, která kreditní karty vydává, loni odhalila 39 případů zneužití, což je o 11 více než v roce 2009. Jejich celková hodnota byla bezmála 300 tisíc korun. Nejčastěji se prokázalo, že kartu použil někdo z rodiny. více »

Home Credit: s novým zákonem i nové podmínky

06. 01. 2011  18:17  |   Od začátku roku platí nový zákon o spotřebitelském úvěru, který má posílit práva spotřebitelů. Institucím nově ukládá zejména povinnost informovat o všech podstatných parametrech úvěru ještě před podpisem smlouvy. Zákazníci, kteří ještě před smlouvou dostanou předsmluvní formulář, tak budou moci lépe posoudit, jestli je pro ně úvěr výhodný. Přehledné informace najdou klienti i v nových úvěrových podmínkách Home Creditu, které jsou psány větším písmem, jsou lépe strukturované a srozumitelnější. více »

Home Credit vyzývá Člověka v tísni, aby zveřejnil metodiku Indexu predátorského úvěrování

16. 12. 2010  09:22  |   Společnost Home Credit žádá organizaci Člověk v tísni, aby zveřejnila přesnou metodiku výpočtu Indexu predátorského úvěrování, který srovnává rizikovost nebankovních úvěrů. více »

Kellnerova banka vydělala v Rusku rekordních 6,7 miliardy rublů

02. 12. 2010  15:00  |   O Home Credit mají údajně zájem ruské státní banky, PPF ale prodej neplánuje. více »

Home Credit začal nabízet online půjčku

01. 12. 2010  17:50  |   Online půjčka je nový úvěrový produkt, který na trh uvádí Home Credit, jeden z lídrů spotřebitelského financování v ČR. Na webových stránkách společnosti mohou zájemci požádat o hotovostní úvěr do výše 150 tisíc korun se splatností až 84 měsíců. Vyplnění údajů k posouzení žádosti zabere zhruba deset minut a žadatel se ihned po odeslání údajů dozví, zda mu půjčka byla předběžně schválena. Internet zažívá v posledních letech raketový vzestup a i jeho význam jako prodejního kanálu se výrazně zvyšuje. více »

Kellnerova ruská banka má rekord, vydělala 4 miliardy korun

01. 12. 2010  15:00  |   Ruská banka Home Credit amp; Finance Bank, patřící do impéria nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, zvýšila za devět měsíců letošního roku čistý zisk na rekordních 6,7 milia více »

Kellnerova banka vydělala v Rusku rekordních 6,7 miliard rublů

01. 12. 2010  15:00  |   O Home Credit mají údajně zájem ruské státní banky, PPF ale prodej neplánuje. více »

Kreditní karty od Home Creditu podporují PayPal

08. 11. 2010  14:33  |   Kreditní karty vydávané společností Home Credit lze nyní použít i pro platby přes virtuální peněženku PayPal. Majitelům těchto kreditek to výrazně zjednoduší placení nejen na zahraničních e-shopech a aukčních portálech. PayPal je rovněž bezpečnější než obvyklé vyplňování citlivých údajů z karty. více »

Za vánoční dárky letos utratí Češi nejčastěji do pěti tisíc

21. 10. 2010  15:16  |   I letos budou výdaje Čechů za vánoční dárky skromnější než v letech před krizí. Většina připouští, že letos utratí méně než vloni. Lidé plánují obdarovat své blízké pozornostmi, za které utratí do pěti tisíc korun. Půjčit si na nadílku pod stromečkem hodlají pouze tři procenta dotázaných. Vyplývá to z telefonického průzkumu, který mezi svými klienty provedla společnost Home Credit*. více »

Home Credit vrací během Bezva dnů všechny úroky

19. 08. 2010  15:12  |   Home Credit, specialista na spotřebitelské financování, zve lidi do obchodů. více »

Home Credit odpustí lidem ze zaplavených míst poplatky

11. 08. 2010  11:00  |   Společnost Home Credit specializující se na poskytování spotřebitelských úvěrů odpustí klientům z oblastí zasažených povodněmi poplatky za upomínku. více »

Dlouhodobě nesplácených úvěrů už nepřibývá

28. 07. 2010  14:49  |   Podíl nesplácených úvěrů už neroste. Zatímco v průběhu roku 2009 zaznamenala úvěrová společnost Home Credit růst podílu špatných úvěrů zhruba o čtvrtinu, od začátku letošního roku je situace stabilní. více »

Sekce obsahuje celkem 103 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti