Téma: investování

Příbuzná témata

Online investování zvyšuje zájem Čechů o investice do fondů

25. 03. 2013  11:18  |   Stovky Čechů již využily prostřednictvím ČSOB možnost online investování přes internetové bankovnictví. Jeho prostřednictvím mají zájemci možnost investovat do vybraných korunových fondů z pohodlí svého domova. V době, kdy je pro tři čtvrtiny lidí uživatelsky příjemnější řešit finanční operace prostřednictvím internetového bankovnictví, se ukazuje, že online investování by mohlo zaujmout právě tuto skupiny lidí. více »

Klienti ve II. pilíři investují dynamicky a boduje u nich GARANCE

21. 03. 2013  14:45  |   Penzijní společnost České pojišťovny (PSČP) uzavřela do poloviny března přes 10 000 smluv o spoření ve druhém pilíři. Většina klientů (59 %) zvolila dynamické investování, které v dlouhodobém horizontu nabízí nadprůměrné výnosy. Druhou nejoblíbenější je vyvážená strategie s 32 % klientů. Unikátní GARANCI vkladů si uzavřelo 39 % nově příchozích klientů. Většina účastníků II. pilíře v PS České pojišťovny je mladší 40 let. více »

Zajímavé: Investice 2 000 Kč měsíčně do nemovitosti zaručí vyšší důchod než spoření ve II. a III. pilíři

01. 03. 2013  13:47  |   Porovnání aktuálních cen nemovitostí a hypoték s předpokládanou penzí z důchodových pilířů ukázalo jednoznačné doporučení. Měsíční spoření částky 2 000 Kč po dobu 20 let může zajistit důchod z II. pilíře 2 104 Kč a z III. pilíře 2 700 Kč, uvádějí odborníci. V případě měsíčního investování stejné částky do vlastní nemovitosti by však člověk v důchodu pobíral zhruba jednou tolik. více »

Investoři mohou „chytře“ investovat s Fio Smartbrokerem pro Android

26. 02. 2013  10:49  |   Fio banka zdarma zpřístupnila zcela novou aplikaci pro aktivní investování přes chytré telefony s operačním systémem Android. Verze pro telefony s operačním systémem iOS (iPhone) bude následovat, stejně jako verze pro tablety s oběma uvedenými operačními systémy. více »

Již poosmnácté začíná škola investování

19. 02. 2013  17:53  |   Fio banka zahájila ve spolupráci s českou burzou RM-SYSTÉM registrace do jarního, již osmnáctého cyklu školy investování 2013. Lidé tak mohou opět získat informace z oblasti investování na bezplatných seminářích ve více než 40 městech po celé České republice. více »

Deset mýtů, které vám při investování nepomohou

07. 02. 2013  19:22  |   Je investování pouze pro bohaté? Vyplatí se investovat do nástrojů, které v minulosti hodně vydělaly? Jsou dluhopisy bezrizikovou investicí s rozumným výnosem? Je dobré načasování základem pro výnosnou investici? Na všechny otázky by mohla být odpověď NE. Všechno jsou to totiž mýty, které ovlivňují myšlení investorů, ale na výnosy nemají prakticky žádný vliv. více »

Fio banka má přes 235 tisíc klientů a připravuje nové produkty - Týden.cz

30. 01. 2013  13:23  |   Týden.cz Fio banka má přes 235 tisíc klientů a připravuje nové produkty Týden.cz Nejdynamičtější banka roku 2012 získala v minulém roce přes 88 tisíc nových klientů a aktuálně jejích služeb využívá již přes 235 tisíc osob. I na tento rok chystá novinky, mezi prvními bude na trh uvedenaaplikace Smartbroker pro investování přes ... Fio banka má přes 235 tisíc klientůMediafax.cz Jde to i bez poplatků, potvrzuje Fio. Co chystá dál?Aktuálně.cz Úrokové sazby na některých spořicích účtech jsou mimo realitu, tvrdí ...iHNed.cz E15.cz -Finance.cz -Měšec.cz všech 7 zpravodajských článků » více »

Fio banka má přes 235 tisíc klientů a připravuje nové produkty

30. 01. 2013  04:00  |   Nejdynamičtější banka roku 2012 získala v minulém roce přes 88 tisíc nových klientů a aktuálně jejích služeb využívá již přes 235 tisíc osob. I na tento rok chystá novinky, mezi prvními bude na trh uvedena aplikace Smartbroker pro investování přes smartphone nebo americká hypotéka. více »

BIG EXPERT - Čeká nás pád z fiskálního útesu?

26. 01. 2013  01:00  |   Další dál seiriálu Big Expert, který se zaměřuje na finanční trhy a investování. více »

Nízké ceny hypoték i nemovitostí vybízejí k investicím, úvěrem lze řešit většinu situací

18. 01. 2013  11:00  |   Hypotéky jsou v současné době nejlevnější od podzimu roku 2005. Průměrné úrokové sazby pro nové klienty klesly k hodnotám kolem 3,25 %. Odborníci radí lidem neodkládat jejich plány na vlastní bydlení či investování do nemovitostí. Úrokové sazby se totiž mohou vydat na zpětnou cestu nahoru. Přinášíme několik rad, které vám usnadní orientaci v různých typech hypoték a pomohou při sjednávání úvěru i jeho následném splácení. více »

Jíst a pít se bude vždy. Že by dobrý základ investiční strategie?

24. 10. 2012  05:22  |   Jídlo a pití. Slova, která u většiny populace vyvolávají myšlenky na uspokojení základních potřeb, spíše než myšlenky na investování. To je samozřejmě správné a logické, jiné asociace by přece znamenaly těžkou profesionální či jinou deformaci. Nebo to tak úplně není? Nad tímto tématem se zamýšlí Aleš Prandstetter, investiční stratég ČSOB Asset Managament, a.s., investiční společnost (ČSOB AM). více »

Individual Banking – nová služba GE Money Bank pro movité klienty

01. 10. 2012  14:53  |   Pod názvem Individual Banking začala GE Money Bank poskytovat nový typ služby pro movité klienty. Individual Banking je založen na osobním přístupu a nabídce produktů s upravenými parametry, které zohledňují potřeby a preference klientů s čistým měsíčním příjmem vyšším než 40 tisíc Kč, případně s výší vkladu nad 500 tisíc Kč. Nadstandardní služby zahrnují individuální obsluhu specializovaným bankéřem v čase a místě podle možností klienta, zvýhodněné produkty i finanční plánování včetně možnosti lepšího zhodnocení úspor. Stávající či noví zákazníci tak mohou získat například výhodnější sazby u hypoték nebo širší výběr podílových fondů k investování. více »

Investování: Vsadit v této době na akcie se může vyplatit

26. 09. 2012  12:38  |   Kdo v současné době hledá zajímavý výnos, měl by zvážit investice do akcií. Stav, který panuje na trzích, je pro tuto úvahu příznivý. Už výnos z dividend evropských akcií dosahuje v současnosti 4,15 %, tedy téměř o tři procentní body více než úrok desetiletých německých vládních dluhopisů. Akcie tak mohou v dlouhodobém horizontu nabídnout lepší ochranu proti úrokovému a inflačnímu riziku. více »

Končí letní prázdniny, začíná škola investování

22. 08. 2012  13:21  |   Fio banka zahájila ve spolupráci s českou burzou RM-SYSTÉM registrace do podzimní školy investování. Od září do prosince uspořádá celkem 100 seminářů v téměř 60 městech po celé České republice. více »

Nová kampaň s Jiřím Mádlem a Markem Danielem... Fíííjoo!

14. 08. 2012  15:13  |   Česká Fio banka zahajuje v polovině srpna novou kampaň, kterou chce podpořit svůj bezpoplatkový účet pro fyzické osoby i podnikatele a investování na burze on-line. více »

Nový fond v srpnu a nakupování vybraných fondů přes elektronické bankovnictví

02. 08. 2012  15:36  |   Investování do fondů nebylo nikdy jednodušší. S elektronickým bankovnictvím od ČSOB má každý klient možnost nákupu vybraných fondů přímo z pohodlí svého domova. Novinkou od srpna je nový fond KBC Equity Fund ČSOB Akciový fond dividendových firem, který je ideálním akciovým základem portfolia každého investora. více »

Akcie - i ty můžete zvažovat jako alternativu ke spořicím produktům...

17. 04. 2012  13:13  |   Je možné brát obchodování s akciemi jako alternativu ke spořicím nebo termínovaným účtům? Samozřejmě že ano, byť jde o alternativu rizikovější. Při takovém investování totiž více než kde jinde platí, že za vlastní chyby nesete vlastní zodpovědnost. více »

Služby Fio banky jsou nově dostupné v Českém Těšíně

02. 04. 2012  16:55  |   Fio banka otevírá další pobočku, tentokrát v Českém Těšíně. Pokračuje tak v rozšiřování pobočkové sítě, které je plánováno na celý rok 2012 s cílem zajistit co nejlepší dostupnost běžných bankovních služeb bez poplatků a možnosti investování on-line. více »

Fio banka otevírá novou pobočku v Písku

23. 02. 2012  16:04  |   Fio banka zahajuje letošní vlnu rozšiřování pobočkové sítě a otevírá dnes novou pobočku v Písku. V České republice tak má aktuálně již 62 poboček a do konce roku jich plánuje otevřít nejméně dalších osm. Cílem je zvyšování dostupnosti běžných bankovních služeb bez poplatků a možnosti investování on-line. více »

Dámský investiční klub České spořitelny oslaví již čtvrté narozeniny,

15. 02. 2012  14:33  |   - Dámský investiční klub ČS již čtvrtým rokem vzdělává členky v oblasti financí a investování - V roce 2011 se opět uskutečnila tři velká odborně-společenská setkání, letos proběhnou další dvě až tři akce – jejich součástí bude i dobročinný bazar pořádaný ve spolupráci s Nadací ČS - Investiční klub pro dámy – založený Českou spořitelnou jako první bankou v ČR – poskytuje nejen edukaci, ale v rámci živých setkání i prostor pro výměnu znalostí a zkušeností mezi ženami více »

Euromoney: UniCredit Bank poskytuje nejlepší služby privátního bankovnictví v ČR

09. 02. 2012  18:43  |   UniCredit Bank získala ocenění za nejlepší služby privátního bankovnictví v České republice, které uděluje prestižní odborný magazín Euromoney v rámci ankety Euromoney Private Banking Awards. Banka dále obdržela ocenění i za další tři kategorie v oblasti privátního bankovnictví, a to „Úvěrové a finanční služby“, „Komoditní investování“ a za výjimečnou službu na českém trhu „Art Banking“. více »

Škola investování 2012 začíná dnes

09. 02. 2012  13:19  |   Fio banka dnes ve spolupráci s českou burzou RM-SYSTÉM pořádá první seminář v rámci školy investování 2012. Škola investování zahajuje letos v Ústí nad Labem, během února až června pak Fio banka uspořádá celkem 100 seminářů pro úplné začátečníky i zkušenější investory v téměř 60 městech po celé České republice. více »

Lednové fondy ČSOB

05. 01. 2012  11:09  |   Na začátek ledna si ČSOB pro své klienty připravila několik nových fondů. Fondy jsou již tradičně velmi oblíbenou formou investování a v nabídce ČSOB si každý jistě najde svého favorita, ať se jedná o Global Partners ČSOB Fixovaný click 19 pro konzervativní klienty nebo Global Partners ČSOB Fixovaný click EUR 1 pro zkušenější investory. Klientům, kteří v dnešní turbulentní době dávají přednost jinému druhu zhodnocení svých peněžních prostředků, ČSOB také vychází vstříc a nabízí možnost investice do penzijního připojištění, životního pojištění a stavebního spoření. více »

RAIFFEISENBANK DO ZÁŘÍ ZVÝŠILA ZISK O 30% NA 1,8 MILIARDY KORUN

01. 12. 2011  14:59  |   „Udržujeme dobrou ziskovost především kvůli poklesu tvorby opravných položek a odpovědnému investování. Nemáme ani korunu v dluhopisech jakékoli jihoevropské země a nečelíme tak ztrátám způsobeným potížemi těchto zemí. Kvůli silnému konkurenčnímu boji mezi bankami však dochází k výraznému poklesu marží jak u vkladů tak i u hypoték a firemních úvěrů, což se projevuje ve zpomalujícím tempu růstu výnosů,“ komentoval výsledky generální ředitel Raiffeisenbank Lubor Žalman. více »

Dobré rady do života: DESATERO INVESTORA

25. 11. 2011  15:58  |   Investování se stává prostředkem obživy, druhotným příjmem nebo prostým koníčkem stále větší skupiny Čechů. A protože řada lidí lehce nabyde dojmu, že "co jde sousedovi, musí jít přece i mně", je při investování dobré respektovat určitá pravidla. Jaká? více »

BIG EXPERT - pravý čas pro investování do akcií

29. 10. 2011  01:55  |   Pražská burza vstoupila do dalšího týdne s očekáváním české výsledkové sezóny, která právě začíná. více »

Nový portál České spořitelny www.investicnicentrum.cz - vše pro investory na jednom místě

03. 10. 2011  12:45  |   .Česká spořitelna spustila v září nový internetový portál www.investicnicentrum.cz pro investory a zájemce o investování. Investiční centrum ČS je bezplatný portál, který si klienti mohou nastavit přesně podle svých potřeb. Portál přináší detailní aktuální informace o titulech, indexech a sazbách z celosvětových trhů. Kompletní nabídka investičních produktů ČS a ISČS, analýzy a prognózy analytického týmu ČS a Erste Group, vzdělávání v oblasti investic... více »

UNIKTÁTNÍ PĚTIROZHOVOR, 3. díl: Na téma investování odpovídají ředitelé Air Bank, Equa bank, FIO, mBank a ZUNO!

02. 10. 2011  02:52  |   Web www.bankovnipoplatky.com vám přináší třetí díl exkluzivního materiálu, ve kterém jsme oslovili první muže pěti menších bankovních ústavů, které jsou označovány za dravce bankovnictví – Air Bank, Equa bank, Fio banka, mBank a ZUNO BANK. Tentokráte odpovídají na téma čeští bankovní klienti a jejich sklon k (ne)investování. více »

BIG EXPERT - nepodceňujme pražskou burzu

10. 09. 2011  01:17  |   Investování na pražské burze i přes určitá omezení (např. kratší obchodní hodiny) a nepříjemnosti (např. nízká likvidita a široké spready) přináší nespornou výhodu. více »

Nejzajímavější fondy měsíce

08. 09. 2011  14:51  |   ČSOB v září posiluje svojí širokou nabídku fondů o 6 nových produktů. V nabídce jsou fondy všech tradičních délek a jeden fond s neomezeným trváním. Nabízené produkty využívají všech způsobů investování, včetně oblíbené struktury Click. Dále je v nabídce i nové investiční životní pojištění Maximal Invest. Klienti budou mít možnost podílet se na vývoji evropského i českého akciového indexu, budou moci investovat jak v dolarech, tak také v eurech. více »

Tváří podzimní kampaně ČSOB bude opět rybář Jakub Vágner

01. 09. 2011  10:29  |   Stejně jako na začátku letošního roku bude i na podzim Jakub Vágner tváří nové kampaně ČSOB, která bude zaměřena na podporu spoření a investování. Kampaň poběží od 1. září do 31. října ve formě televizních spotů, inzerce v tisku a na internetu, na venkovních plochách a samozřejmě nebude chybět podpora na pobočkách ČSOB v podobě plakátů a letáků. více »

Investiční zlato v J&T Bance

09. 08. 2011  20:58  |   J&T BANKA, a.s. přináší svým klientům možnost investování do aktiva prověřeného tisíciletími lidské historie - fyzického zlata. Standardizované, číslované zlaté slitky o hmotnostech 100g a 1000g v nabídce J&T Banky pocházejí z přední světové afinerie Argor-Heraeus. více »

Dlouhodobé investování – může zlepšit startovní pozici vašim dětem nebo vám přilepšit na důchod

16. 06. 2011  03:56  |   Dlouhodobé investování může být vhodným způsobem, jak kontinuálně zvyšovat úroveň spotřeby během života. Rostoucí bohatství naší společnosti již v současnosti poskytuje dostatečný prostor k úsporám, tj. i investicím, a lze předpokládat, že nejinak tomu bude v následujících letech. více »

Sněmovna schválila rozšíření pravomocí finančního arbitra

09. 05. 2011  22:52  |   Poslanecká sněmovna dnes přijala novelu, která rozšiřuje pravomoci finančního arbitra. Arbitr by měl nově rozhodovat spory týkající se spotřebitelských úvěrů a kolektivního investování, nyní rozhoduje jen spory ohledně převodů peněz a využívání elektronických platebních prostředků, zejména karet. Novela nyní zamíří do Senátu. více »

Volksbank CZ nabízí nový investiční certifikát

06. 04. 2011  13:02  |   Volksbank CZ od konce března 2011 svým klientům připravila možnost investování finančních prostředků do nového negarantovaného investičního certifikátu Top Německý Bonus CZK II. Certifikát nabízí vysoké zhodnocení a zároveň částečnou ochranu investovaných prostředků. Upisovací období produktu trvá do 26. dubna 2011 nebo do případného vyprodání emise a jeho doba splatnosti je dva a půl roku. více »

Fio banka otevírá jarní školu investování

07. 03. 2011  14:37  |   Fio banka ve spolupráci s českou burzou RM-SYSTÉM spouští jarní cyklus školy investorů. Její odborní prezentátoři během 3 měsíců navštíví 55 měst v České republice, v nichž proběhne celkem 75 seminářů zaměřených na úplné začátečníky i zkušenější investory. více »

LBBW Bank nabízí FO měnové zajištění pro investice od jednoho milionu korun

01. 03. 2011  16:37  |   LBBW Bank CZ nabízí jako jedna z mála na trhu svým klientům – fyzickým osobám – měnové obchody, a tím také možnost měnového zajištění již pro investice od jednoho milionu korun. LBBW Bank tak nabízí klientům pro investování v zahraničních měnách možnost ochránit své investice před měnovým rizikem. více »

V Česku je 17 000 multimilionářů a jejich počet zřejmě poroste

29. 01. 2011  14:39  |   Na českém trhu je přibližně 17 000 osob, jejichž majetek určený k investování převyšuje 10 milionů korun. Největší skupinu tvoří majitelé společností (zhruba 35 %) a OSVČ (asi 24 %). Přibližně polovina těchto lidí využívá služeb privátního bankovnictví. Lídrem privátního trhu je ČSOB Private Banking, která má na tomto trhu 30procentní podíl co do počtu klientů i objemu peněz ve správě. více »

V Česku je 17 000 multimilionářů a jejich počet zřejmě poroste

25. 01. 2011  15:09  |   Na českém trhu je přibližně 17 000 osob, jejichž majetek určený k investování převyšuje 10 milionů korun. Největší skupinu tvoří majitelé společností (zhruba 35 %) a OSVČ (asi 24 %). Přibližně polovina těchto lidí využívá služeb privátního bankovnictví. Lídrem privátního trhu je ČSOB Private Banking, která má na tomto trhu 30procentní podíl co do počtu klientů i objemu peněz ve správě. více »

Lednové zajištěné fondy v ČSOB

11. 01. 2011  10:43  |   Zajištěné fondy jsou specialitou ČSOB a zároveň jednou z nejzajímavějších forem investování, která je dostupná každému. Také v lednu přichází ČSOB s novou zajímavou nabídkou zajištěných fondů. Klienti si mohou vybrat, zda chtějí investovat v korunách nebo eurech, zvolit si mohou také životní pojištění v kombinaci se zajištěným fondem, nový investiční produkt Master fund ČSOB Multi Invest nebo novou zajímavou strukturu v podobě Optimum fund ČSOB Duo bonus. více »

Jan Šimek: Vyšší zájem o investování je už dnešní realita

19. 12. 2010  13:50  |   Investování je způsob, jak vydělat peníze, stejně tak způsob, jak o ně přijít. Chystáte-li se investovat, doporučujeme poradit se s odborníkem. Jedním z takových je Jan Šimek, analytik Broker Consulting a.s. více »

Češi a investování? Dle výsledků ankety to (zatím) nejde dohromady

08. 12. 2010  00:15  |   Čtenáři serveru www.bankovnipoplatky.com přes dva týdny odpovídali na anketní otázku týkající se investování. Výsledky jsou zajímavé, nicméně ne zcela překvapivé. Dokladují, že Češi si s investováním zatím moc netykají. více »

Karel Beneš: S růstem finanční vzdělanosti roste zájem o investování

03. 12. 2010  01:23  |   Proč stále tolik Čechů nechává peníze bez výnosu na běžných účtech v bance, když existují i jiné alternativy? Investovat se Češi učí pomalu. Karel Beneš, Investment Sales Manager ze společnosti Best Buy investment, očekává, že investorů přibývat. více »

Investování do podílových fondů: Past, nebo cesta k bohatství?

02. 12. 2010  01:20  |   Srovnání investičních fondů denominovaných v CZK. Řada lidí má investování spojeno s procesem každodenního sledování nepřeberného množství grafů a čísel, kde se jediná chyba trestá totálním bankrotem. Ač takoví investoři existují, nemusí tomu tak být vždy. Stačí mnohem méně úsilí – vložit peníze do podílového fondu. více »

Začíná škola investování pro každého!

05. 10. 2010  14:40  |   Největší český on-line broker Fio banka a RM SYSTÉM, česká burza cenných papírů spouštějí podzimní sérii vzdělávacích seminářů. Celkem se do poloviny prosince uskuteční téměř 60 bezplatných akcí po celé České republice. více »

Zajištění investic proti měnovému riziku online

07. 09. 2010  13:09  |   Klienti Fio banky, největšího on-line brokera v ČR, se mohou při investování v zahraničí zajistit proti měnovému riziku prostřednictvím tzv. měnového úvěru, který mohou nově získat on-line ve své obchodní aplikaci e-Broker. více »

Komerční banka spustila na webu Investiční kalkulačku

22. 04. 2010  18:09  |   Komerční banka spustila na svých internetových stránkách Investiční kalkulačku. Aplikace, která je veřejně dostupná na stránkách www.kb.cz, pomůže spotřebitelům vyhnout se základním chybám při investování a spoření. Z hlediska komplexnosti je Investiční kalkulačka KB unikátní aplikací na českém webu. více »

AXA nabízí podílové fondy již 3 roky

31. 03. 2010  14:27  |   Již tři roky nabízí finanční skupina AXA možnost investování do podílových fondů. V současné době jde celkem o 9 podílových fondů, nabídka zahrnuje fondy peněžní, akciové, dluhopisové i fondy fondů. Klienti mají rovněž možnost využít dvou programů pravidelného investování. více »

Dámský investiční klub České spořitelny slaví druhé narozeniny

15. 02. 2010  16:40  |   Druhé výročí založení slaví 15. února 2010, Dámský investiční klub České spořitelny. Za dobu své existence přivítal téměř 1 900 registrovaných členek se zájmem o investování. Velká část z nich je zároveň klientkami České spořitelny. více »

ČSOB 1-2-3 Invest: most mezi spořením a investováním

29. 01. 2010  08:07  |   ČSOB přichází v lednu na trh s originálním a v České republice unikátním produktem. ČSOB 1-2-3 Invest (Optimum Fund ČSOB 1-2-3 Invest 02/2010) nabízí klientovi to nejlepší ze zajištěných fondů, vylepšené o dostupnost prostředků srovnatelnou se spořícími účty. více »

Sekce obsahuje celkem 112 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti