Téma: nemecko

Příbuzná témata

Řada států dle MMF zvyšuje zlaté rezervy, Česko ne

27. 03. 2013  12:35  |   Řada států zvyšuje své zlaté rezervy, Česko však na rozdíl od mnoha jiných zemí své zásoby snížilo. Vyplývá to z nejnovější analýzy Mezinárodního měnového fondu, kterou MMF zpracoval na základě údajů od národních bank. Největší zlaté rezervy mají Spojené státy a Německo. více »

Češi utratili v létě zahraničí mnohem více peněz než v loňském roce

17. 09. 2012  12:38  |   Klienti ČSOB a Ery provedli během letošního léta téměř 800 tisíc zahraničních transakcí v celkovém objemu přesahujícím 1,1 mld. korun. Nejvíce transakcí proběhlo v Chorvatsku (bezmála 110 tisíc). Nejvíce peněz však klienti utratili v Itálii (přes 125 mil. korun). Mezi země s největším objemem i počtem transakcí dále patřily Německo, Polsko a Slovensko. více »

Češi loni zaplatili kartou za cestování v zahraničí více než 1,3 mld. korun

25. 07. 2012  15:21  |   Nejvyšší platby kartou v zahraničí se vztahují k cestování. Za pohonné hmoty, silniční mýto a ubytování Češi v loňském roce za hranicemi republiky zaplatili 1,33 miliardy korun. Natankovat palivo jezdili nejčastěji do Polska. Nejoblíbenějšími místy pro přenocování bylo Německo, Slovensko a Rakousko. Vyplývá to z dat Ery a ČSOB. více »

Navzdory krizi eurozóny příliv zahraničních investic do Evropy roste

17. 07. 2012  15:44  |   Problémy v eurozóně zahraniční investory překvapivě neodrazují. Celkový počet nových investičních projektů byl vloni dokonce vyšší než v předkrizových letech. Nejvíce se dařilo přilákat investory Velké Británii, Německu a Francii. Německo předběhlo Francii i díky tomu, že zde investoři v loňském roce vytvořili nejvíce pracovních míst v historii. Největším překvapením je ale Španělsko na 4. místě – tomu se v roce 2011 podařilo přilákat o 62 % více zahraničních investic. Ze zemí východní Evropy se v top desítce umístily pouze Rusko a Polsko. Výrazný propad naopak zaznamenaly další země střední a východní Evropy. Investiční atraktivita České republiky klesá, ale stále se drží v první dvacítce investorsky nejatraktivnějších zemí – v evropském žebříčku je na 12. místě v počtu vytvořených pracovních míst a na 16. místě v počtu investičních projektů. Vyplývá to z již desátého průzkumu atraktivnosti Evropy pro zahraniční investory (European Attractiveness Survey), který pravidelně provádí společnost Ernst & Young. více »

LBBW Bank CZ podporuje studenty na startu do profesního života

22. 03. 2012  20:31  |   LBBW Bank CZ připravila v rámci dlouholeté spolupráce s Německou školou v Praze pro její studenty další sérii praktických přednášek bankovních odborníků. Cílem této akce bylo podpořit studenty na jejich kariérním startu, předat jim praktické zkušenosti z německého a českého bankovního sektoru, inspirovat a motivovat je při výběru dalšího studia. více »

´ČBA: Ekonomika 2012 bude stagnovat, oživení může nastat ve druhém pololetí

20. 01. 2012  08:07  |   V roce 2012 bude česká ekonomika stagnovat okolo -0,1 %. Hlavním důvodem je pravděpodobný hospodářský pokles v eurozóně, byť Německo, jako největší obchodní partner České republiky, zřejmě vykáže i v roce 2012 růst. Shodli se na tom analytici sedmi tuzemských bank v ekonomické prognóze České bankovní asociace (ČBA). „V naší lednové předpovědi byl poměrně nízký rozptyl prognóz zůčastněných analytiků. Očekávaná stagnace je důsledkem vývoje v eurozóně, kde se očekává pokles na úrovni -0,4 %. Panuje nicméně celkově velká nejistota o průběhu hospodářského zpomalení v Evropě,” uvedl Luděk Niedermayer, předseda vědeckého grémia ČBA. více »

Čínský obchodní přebytek klesá - v měnových válkách vítězí Německo

11. 01. 2012  10:36  |   Předseda nové technokratické italské vlády Monti si včera v německém tisku postěžoval, že zatímco jeho země přináší ve jménu stability eurozóny nemalé oběti, pak recipročně se ze strany EU Itálii nedostává dostatečných ústupků. V Asii naopak trhy včera zaujala zpráva týkající se výsledků čínské obchodní bilance za rok 2011, která s ohledem na zpomalující růst vývozů přiměla řadu investorů uvažovat o tom, že soudruzi v Pekingu budou muset přitopit pod kotlem domácí poptávky, aby povzbudili zpomalující ekonomiku. více »

D&B: Investiční klima v Evropě se stále zhoršuje

11. 01. 2012  10:34  |   V loňském roce poradenská společnost Dun & Bradstreet (D&B - NYSE:DNB) snížila rating dvanácti evropským státům, zatímco ke zvýšení přistoupila v sedmi případech. V rámci Evropy má podle hodnocení D&B aktuálně nejpříznivější investiční klima Německo před Švýcarskem, Norskem, a Švédskem. Svými politickými, ekonomickými a obchodními analýzami, které D&B zpracovává pro 134 zemí světa, upozorňuje na rizika plynoucí z obchodního styku. více »

Za slevami jezdí Češi do Německa

04. 01. 2012  09:21  |   Češi, kteří nakupují v zahraničí, v povánočních výprodejích utratí přibližně polovinu celkové částky, kterou ročně za nákupy v zahraničí vydají. Zboží, které si ve slevách nakoupí, je podle dotázaných obvykle o 15 – 20 % levnější. Výzkum pro GE Money Bank také potvrdil, že i u nákupů ve slevách je nejoblíbenější destinací Německo. více »

LBBW Bank zintenzivňuje obchodní spolupráci s německými spořitelnami

09. 11. 2011  11:28  |   LBBW Bank připravila ve spolupráci s Česko-německou obchodní a průmyslovou komorou v kopuli na Václavském náměstí již několikáté setkání banky s představiteli německých spořitelen (Sparkassen), tentokrát z oblasti Hochschwarzwald. více »

Německo tlačí na 60%ní odpis řeckého vládního dluhu, banky nesouhlasí

25. 10. 2011  08:59  |   Evropa je v posledních týdnech nekonečnou studnicí inspirace. Investoři s napětím čekají na druhý středeční summit. Zatím určitá politická shoda panuje na osekání řeckého dluhu a do-kapitalizaci bank. Největší neznámou tak zůstává otázka, jak nafouknout záchranné fondy EU (EFSF alias euroval). více »

Sledujeme: Víkendová dohoda se rozplývá, eurozóna potřebuje ke konsensu dva summity

21. 10. 2011  11:16  |   Je to velká krize, a proto potřebujeme více summitů. Eurozóna se nespokojí s jedním nedělním summitem, ale uspořádá hned další navazující ve středu příští týden. Hlavním důvodem jsou přetrvávající rozpory v otázce navýšení záchranných fondů (EFSF). Německo vytrvale odmítá, aby ECB pomohla navýšit balík peněz prostřednictvím finanční páky (natištěním dodatečných zdrojů). více »

Bureš: Jak nafouknout záchranné fondy a přežít řeckou stávku

19. 10. 2011  13:06  |   Před klíčovým summitem eurozóny (23.10.) je atmosféra dusná. Německo a Francie před týdnem konečně otočily kormidlo správným směrem a naznačily, že budou chtít výrazněji osekat řecký dluh a pomoci bankám. I když je vytyčený cíl správný, cesta k němu připomíná minové pole a ďábel bude jako vždy ukryt v detailech, které bude velice složité narychlo doladit. více »

Německo chladí rozpálená očekávání před víkendovým summitem EU

18. 10. 2011  09:55  |   Přední němečtí představitelé si nemohli nevšimnout toho, že očekávání ohledně víkendového summitu EU se šplhají nepřiměřeně vysoko a tak vcelku správně usoudili, že je zapotřebí je zchladit. Tak se také stalo, když německá kancléřka Merkelová trhům vzkázala, že by měly přestat snít o tom, že dluhová krize v eurozóně bude příští pondělí vyřešena. Vyklepané trhy - především pak ty akciové - reagovaly výraznou negativní korekcí. Po slovech Merkelové tak budou mít investoři dostatek prostoru pro spekulace o tom, zdali E(M)U skutečně má nějaký smysluplný plán, jak dluhovou krizi vyřešit, nebo o víkendu půjde o další impotentní schůzku na téma “dohodneme se, že se dohodneme”. více »

Jan Bureš: Horší německá čísla straší i Česko

23. 08. 2011  11:17  |   Růst v eurozóně zklamal a v druhém pololetí rostl jen o 0,2 % mezikvartálně a 1,7 % meziročně (v předešlém kvartále 0,8 % q/q, 2,5 % y/y). Tentokrát však nezklamaly problematické periferie eurozóny, ale jinak zdravé jádro - Německo a Francie. Obě dvě ekonomiky rostly v druhém kvartále pomaleji než Itálie i Španělsko. více »

Evropská ekonomika brzdí, zklamalo i Německo

16. 08. 2011  15:00  |   Evropa ztrácí dech. Během druhého čtvrtletí prudce zpomalilo hospodářství eurozóny i celé Unie. Horší výsledky ve světě dopadly negativně i na proexportně orientované Čes více »

Jan Bureš: Německu se vyplatí projekt EURO podržet

21. 07. 2011  00:44  |   S organizací ČSOB se ve středu konala pracovní snídaně, na které analytici této banky a přidružené ERA Poštovní spořitelny prezentovali zajímavá makroekonomická data současné doby, a to s důrazem na souvislosti mezi českou a německou ekonomikou. více »

České ekonomice se daří, roste o 2,5 procenta

13. 05. 2011  15:00  |   Tuzemská ekonomika v letošním prvním čtvrtletí meziročně vzrostla o 2,5 procenta. Ekonomové podobné číslo předpovídali. Daleko rychlejší tempo nasadilo sousední Německo, více »

Odchod Poláků za prací děsí Německo i národní banku

14. 03. 2011  15:00  |   Ani za sedm let se nezměnil názor většiny Němců a Rakušanů na otevření pracovního trhu. Stále se bojí přílivu levných pracovníků z Východu a následné ztráty vlastního zam více »

Šéf Bundesbanky Weber zřejmě nebude kandidovat na předsedu ECB

10. 02. 2011  15:00  |   Weberovo rozhodnutí neusilovat o funkci šéfa Evropské centrální banky zaskočilo německou kancléřku Merkelovou, tvrdí zdroje. více »

Evropské banky viní Merkelovou ze zhoršení pozice Irska

14. 12. 2010  15:00  |   Německo v čele s kancléřkou Angelou Merkelovou se ocitá pod palbou kritiky evropských institucí. Banka pro mezinárodní platební vyrovnání (BIS) a Evropská investiční bank více »

Centrální banky soutěží, kdo více oslabí vlastní měnu. Německo a Čína kritizují Fed

06. 11. 2010  15:00  |   Mezinárodní měnová válka se rozjíždí. Ohrožuje světovou ekonomiku. více »

EKONOMIKA: Nečas podpořil tzv. Ekonomickou vládu EU

03. 11. 2010  15:00  |   Když Francie a Německo letos na jaře prosadily zřízení jakési celoevropské plánovací komise, která by měla být odpovědná za celoevropské centrální řízení ekonomiky, nazva více »

Část Německa brojí proti přistěhovalcům. Tamní ekonomika je ale potřebuje

20. 10. 2010  15:00  |   Imigranti jsou součástí Německa, ale musí umět náš jazyk, uvedl německý prezident Wulff při návštěvě Turecka. Německo kvůli úbytku obyvatel údajně potřebuje půl mili&oacu více »

Vedení Bundesbanky žádá odvolání svého kolegy kvůli rasistickým výrokům

03. 09. 2010  15:00  |   Bankéř Sarrazin tvrdí, že Německo kvůli přistěhovalcům hloupne a že "Židé mají společný gen". Zahájení procesu odvolání člena představenstva nemá v poválečných dějinách B více »

Německo zatíží své banky miliardovou daní, budou si spořit na záchranu

26. 08. 2010  15:00  |   Do zvláštního fondu má ročně plynout více než miliarda eur. Česko a Itálie jsou proti dodatečnému zdaňování bank. více »

Německo utíká eurozóně: Jeho ekonomika roste nejrychleji za 23 let

24. 08. 2010  15:00  |   Výsledek německého HDP vysoko překonal odhady analytiků, kteří očekávali poloviční růst. více »

Německo bohatne na úkor ostatních, stěžuje si šéf ministrů financí eurozóny

23. 08. 2010  15:00  |   Německá ekonomika v současnosti roste téměř nejrychlejším tempem v celé Evropské unii. Ve druhém čtvrtletí meziročně vzrostla dokonce o 4,1 procenta. více »

Německo roste, ale přehlíží ostatní členy EU, zlobí se šéf ministrů financí

23. 08. 2010  15:00  |   Německo se obohacuje na úkor ostatních evropských zemí a akcentuje hospodářský růst na úkor svých obyvatel. Myslí si to šéf ministrů financí eurozóny a lucemburský více »

Zaujalo nás: Basilejská reforma jde na ruku bankám

28. 07. 2010  16:08  |   Reformní výbor posunul zavedení nových pravidel o šest let. Změnu stále odmítá podpořit Německo. Čeká se na další summit G20. více »

Basilejská reforma jde na ruku bankám

28. 07. 2010  15:00  |   Reformní výbor posunul zavedení nových pravidel o šest let. Změnu stále odmítá podpořit Německo. Čeká se na další summit G20. více »

Česká ekonomika se veze vzhůru na německo-čínské vlně

16. 07. 2010  15:00  |   Německá ekonomika zrychluje export do Asie a Spojených států. Profituje z toho český průmysl, jenž dodává výrobky rostoucím německým podnikům. Z nich pak jdou dál na Vých více »

Vláda Merkelové schválila jízdní řád úspor pro německou ekonomiku

08. 07. 2010  15:00  |   V příštích čtyřech letech chce Berlín ušetřit 80 miliard eur. Jen příští rok výdaje rozpočtu klesnou o 3,8 procenta. Odbory hrozí protestními akcemi. více »

Bankovní dohled? Europoslanci dávají šanci dohodě států

08. 07. 2010  15:00  |   Brusel chce vytvořit nové instituce, které by měly přehled o fungování subjektů na trzích, a zamezit tak opakování finanční krize. Británie a Německo jsou (zatím) proti. více »

SVĚT: Bankovní daň

29. 06. 2010  15:00  |   Prezident Obama vyzval americký Kongres, aby zdanil banky. V Evropě už to odsouhlasily Německo, Francie a Británie. Díky této dani, kterou chtějí celosvětově, budeme mít více »

Slovenská vláda chce zrušit koncesionářské poplatky

26. 06. 2010  15:00  |   V Evropě je spíše opačný trend a ostatní země, jako třeba Německo, poplatky naopak zavádějí. Média by mohla být ještě více závislá na vůli politiků. více »

Svorně a závazně: Evropští obři zavedou bankovní daň

23. 06. 2010  15:00  |   Británie, Francie a Německo vydaly společné prohlášení, že se zavazují zavést daň na banky. více »

Šéf německých financí: Jsem přesvědčen, že trhy se vymkly kontrole

21. 05. 2010  15:00  |   Německý ministr financí Wolfgang Schäuble má pocit, že se o regulaci v Evropě přestalo mluvit. I proto se Německo dostává do centra dění při řešení krize eura. více »

Německý ministr financí mírní optimismus. Schválení pomoci Řecku prý není jisté

30. 04. 2010  15:00  |   Wolfgang Schäuble řekl, že stále není jisté, zda Německo schválí pomoc Řecku. Ministr financí tak zmírnil všeobecný optimismus, který byl díky vstřícnějšímu postoji Berl více »

Nedostatek inženýrů ohrožuje německou ekonomiku

29. 04. 2010  15:00  |   Loni průmysl postrádal 34 tisíc kvalifikovaných zaměstnanců. Do roku 2015 budou v Německu chybět tři miliony odborníků. více »

Berlín i VídeĹ„ váhají. Nejistota kolem pomoci Řecku straší finanční trhy i nadále

27. 04. 2010  15:00  |   Finanční pomoc v úterý zpochybnilo Německo i Rakousko. Rozhovory řecké vlády, Evropské komise a MMF by měly skončit na začátku května. více »

Německo by mohlo chtít menší a tvrdší eurozónu

20. 04. 2010  15:00  |   Nevylučuje se, že Německo a několik dalších zemí by mohly založit menší, zato "tvrdší" a rozpočtově ukázněnou měnovou unii. Na rozdíl od té současné. více »

Německo dál podkopává finanční pomoc Řecku, trhy se znovu zachvěly

16. 04. 2010  15:00  |   Stále více hlasů z Německa se ozývá proti společné pomoci eurozóny Řecku. Tamní instituty doporučují, aby se realizace pomoci nechala plně na MMF. Dohodu bude řešit více »

Německu docházi s Řeckem trpělivost, obává se nyní o své banky

26. 02. 2010  15:00  |   Finanční krize v Řecku začíná přerůstat v krizi politickou. Německo by mohlo stát zase na prahu nové úvěrové krize, i když vláda se snaží dělat maximum, aby situaci nenec více »

Partnerství LBBW Bank CZ a Německé školy pokračuje

25. 02. 2010  12:24  |   LBBW Bank se rozhodla prodloužit spolupráci s Německou školou v Praze a obě strany podepsaly smlouvu o podpoře pro rok 2010. Škola v tomto roce oslaví své dvacáté jubileum. více »

Německo začalo plnit sklady. Ekonomika rostla, ale nákupy váznou

24. 11. 2009  15:00  |   Výkon německé ekonomiky, která hraje pro Česko zásadní roli, se ve třetím čtvrtletí mezikvartálně zlepšil o 0,7 procenta. Soukromá spotřeba ale táhla ekonomiku stále dolů více »

Důvěra v německou ekonomiku je nejvýše od roku 2006

04. 11. 2009  19:39  |   Známky stabilizace německé ekonomiky stojí dle ekonomického institutu ZEW za vysokým nárůstem důvěry domácích analytiků a investorů. více »

Spotřebitelská důvěra v německou ekonomiku roste, lidé začínají utrácet

04. 11. 2009  19:39  |   Index spotřebitelské nálady v Německu pro červenec stoupl na 2,9 bodu z červnových 2,6 bodu. Index se tak dostal nejvýše od července 2008. více »

BDB: Oživení německé ekonomiky příští rok? Nejdříve v roce 2015

04. 11. 2009  19:39  |   Německá asociace komerčních bank BDB vydala zprávu, podle které Německo odstraní všechny škody z krize nejdříve v roce 2015. Optimistické prognózy jsou podle ní myl více »

Německo se bojí úvěrové krize. Vyčlení na pomoc bankám miliardy eur

04. 11. 2009  19:39  |   Německá vláda poskytne 7,5 miliardy eur na pomoc institucím, které ručí za úvěry. Navíc hodlá zpřístupnit až deset miliard státní rozvojové bance KfW, která je bude moci více »

Německo znárodní obří banku

04. 06. 2009  15:00  |   Ústav Hypo Real Estate potřebuje více než 100 miliard eur. Drobní akcionáři tvrdí, že jde o loupež století na kapitálovém trhu. více »

Sekce obsahuje celkem 77 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti