Téma: penzijní připojištění

Příbuzná témata

Listopadová penzijní smršť: PFČP uzavřel přes 100.000 nových smluv!

09. 01. 2013  16:28  |   Zájem veřejnosti o penzijní připojištění v posledních měsících raketově vzrostl v souvislosti s ukončením nabídky oblíbeného finančního produktu za stávajících podmínek. Penzijní fond České pojišťovny (dnes již Penzijní společnost České pojišťovny - PSČP) uzavřel během listopadu přes 100 tisíc nových smluv a zažil tak nejúspěšnější měsíc za celou dobu své existence. více »

Penzijní připojištění - vyplatí se vám uzavřít teď, nebo až v novém kabátě?

15. 11. 2012  18:40  |   Penzijní fondy mají žně. Příčinou jsou změny v systému penzijního připojištění, které začnou platit od roku 2013. Například nulová garance zhodnocení vkladů s rizikem ztráty, což je opak současné praxe,kdy fondy nesmí klientům vyplatit méně, než do nich vložili. Například ČSOB se pochlubila, že nově si „penzijko" letos uzavřelo 63 tisíc klientů a než vejdou v platnost změny, očekává jich ještě 20 tisíc. Jednou z výhod stávajících smluv je totiž také možnost vybrat polovinu všech naspořených peněž už po 15 letech. více »

Penzijní připojištění má před sebou poslední měsíc „postaru“

01. 11. 2012  14:14  |   Téměř polovina populace ČR (4,6 milionu lidí) má sjednané penzijní připojištění. Pokud i ostatní občané starší 18 let chtějí na důchod spořit za stejných podmínek, měli by si s uzavřením smlouvy skutečně pospíšit. Po 30. listopadu už jim totiž penzijní připojištění s garancí vkladů nikdo nenabídne. více »

Zájem o penzijní připojištění roste, stejně jako příspěvky klientů

29. 10. 2012  11:00  |   Zájem o penzijní připojištění roste od počátku roku a v posledních týdnech poptávka po spoření ještě akceleruje. Lidé také zvyšují o stovky korun svůj měsíční příspěvek tak, aby dosáhli v příštím roce na vyšší státní podporu. Vyplývá to z ankety ČTK mezi penzijními fondy. Uzavřít smlouvu za nynějších podmínek je možné do konce listopadu 2012. více »

Penzijní připojištění si v tomto roce uzavřelo již 63 000 nových klientů

24. 10. 2012  16:13  |   S ČSOB Penzijním fondem Stabilita si smlouvu o penzijním připojištění (tzv. třetí pilíř) v tomto roce uzavřelo více než 63 000 nových klientů. V souvislosti s plánovanými změnami od 1. 1. 2013 si také od začátku roku klienti navýšili pravidelný měsíční příspěvek na penzijní připojištění v průměru o více než 300 Kč. Průměrná výše příspěvku na nových smlouvách činí cca 550 Kč. více »

Penzijní připojištění v kontrastu s tzv. II. pilířem

01. 10. 2012  11:03  |   Na téma penzijní reforma se vlivem jiných kauz, které si v České republice nárokují stěžejní mediální prostor, lehce zapomíná. Ale nemělo by, protože jde o klíčový atribut ovlivňující životy všech obyvatel země, nejen těch v důchodovém věku... více »

Zlaté euro: Penzijní připojištění roku 2012

11. 09. 2012  14:11  |   V rámci 3. ročníku soutěže Zlaté euro byly dnes vyhlášeny výsledky kategorie „Penzijní připojištění“. Jedná se o jediné hodnocení těchto finančních produktů, které je založeno na objektivním a zcela transparentním postupu. Pozici na prvních dvou místech obhájily stejné fondy jako v minulém ročníku a potvrdily tak své výjimečné postavení na trhu. více »

ČSOB získala od ČNB licenci pro vstup do obou pilířů důchodové reformy

11. 09. 2012  13:03  |   ČSOB Penzijní fond Stabilita, a. s., člen skupiny ČSOB, získal od ČNB povolení k činnosti penzijní společnosti a provozování penzijního připojištění prostřednictvím transformovaného fondu. ČSOB se tak stala druhým subjektem na českém trhu, který bude moci od nového roku provozovat nejen současné penzijní připojištění, ale nabízet i nově vzniklé účastnické fondy ve třetím pilíři a důchodové fondy ve druhém pilíři důchodové reformy. více »

PF ČP: Zisk za první pololetí 480 milionů Kč

18. 08. 2012  17:53  |   Penzijní fond České pojišťovny potvrdil rostoucí trend. „Zájem o penzijní připojištění v posledním období stoupá a v přímé úměře s ním i objem spravovaných prostředků. Klienti spoření na penzi důvěřují a jsou si vědomi jeho přínosů,“ říká Tomáš Matoušek, generální ředitel a předseda představenstva Penzijního fondu České pojišťovny. více »

Penzijní fond České pojišťovny získal Bronzovou korunu

08. 06. 2012  13:54  |   Finanční akademie ohodnotila penzijní připojištění PFČP Bronzovou korunou. Na stupně vítězů v této prestižní soutěži vystoupil PFČP již podruhé. více »

Penzijní připojištění? Využívá jej už přes 4,5 milionu lidí...

30. 05. 2012  00:42  |   Objem lidí, kteří si spoří na penzi s pomocí penzijního připojištění, narostl za 10 let o dva miliony lidí. Za první čtvrtletí lidé uzavřeli přes 120 tisíc nových penzijních připojištění. více »

NOVÉ KREDITNÍ KARTY KB ZVOLILO ZA ROKVÍCE NEŽ 30 TISÍC KLIENTŮ

10. 05. 2012  15:17  |   Kreditní karty Lady karta a A karta od Komerční banky patří k nejoblíbenějším na českém trhu. Za rok od jejich představení zvolilo tyto kreditní karty plné výhod více než 30 tisíc klientů. Na účty těch klientů, kteří mají zároveň penzijní připojištění u Penzijního fondu KB, odeslala Komerční banka formou odměn již více než 8,2 mil. Kč. více »

První efekty důchodové reformy: klienti výrazně navyšují příspěvky na penzijním připojištění

24. 04. 2012  10:53  |   V rámci procesu transformace penzijních fondů dochází k mnoha důležitým změnám, které budou pro občany České republiky do budoucna velmi důležité. Klienti ČSOB Penzijního fondu Stabilita si to uvědomují, od počátku roku se výrazně častěji o změnách informují na Infolince. Navyšují také příspěvek na penzijní připojištění – průměrné navýšení přitom činí 210 Kč. více »

Většina Čechů spoří pravidelně, ale ne optimálně

18. 04. 2012  11:06  |   Běžný účet, penzijní připojištění, stavební spoření – to jsou produkty, které více než polovina Čechů používá ke spoření. Většina z nich však spoří bez znalosti parametrů jednotlivých produktů, o čemž svědčí nejen to, že většinu úspor nechávají na běžných účtech, ale také fakt, že u státem podporovaných produktů nevyužívají možnosti, které se jim nabízejí. Vyplývá to z aktuálního průzkumu ČSOB. více »

Lidé začínají intenzivně navyšovat vklady do penzijního připojištění

11. 04. 2012  14:15  |   Veřejná diskuse o budoucnosti penzijního systému má pozitivní efekt. Aktuální data Penzijního fondu České pojišťovny (PFČP) dokládají, že lidé si začínají na penzi ukládat více peněz. Oproti minulému roku se počet klientů fondu, kteří se rozhodli zvýšit svůj pravidelný měsíční příspěvek na penzijní připojištění, více než zdvojnásobil. více »

Hlad po informacích o penzijní reformě výrazně narůstá

04. 04. 2012  18:42  |   Lidé se začínají aktivně zajímat o penzijní reformu. Ze statistik největšího penzijního fondu u nás, Penzijního fondu České pojišťovny (PFČP), vyplývá, že počet přijatých telefonátů a emailových dotazů na penzijní připojištění oproti minulému roku výrazně vzrostl. více »

HN: Stavební spořitelny chtějí byznys penzijních fondů

15. 03. 2012  13:16  |   Kvůli změnám podmínek ve stavebním spoření a v penzijním připojištění chtějí stavební spořitelny vytvořit speciální nabídku podobnou spoření u penzijních fondů. Uvedly to dnešní Hospodářské noviny (HN). Od příštího roku má být penzijní připojištění výhodnější než stavební spoření. více »

Skokový nárůst zájmu o penzijní připojištění loni v Česku

10. 02. 2012  00:49  |   Rok 2011 byl ve znamení skokového nárůstu zájmu o penzijní připojištění. Lidé tak reagovali na chystané změny související s důchodovou reformou. To potvrzují i výsledky Partners, největší finančně poradenské firmy v České republice, která zaznamenala meziročně více než zdvojnásobení ročních plateb svých klientů na penzijní připojištění (viz graf). Příznivé trendy jsou patrné také u hypotečních úvěrů. Podle Partners stoupající poptávku po hypotékách do značné míry stimulovalo zvýšení DPH, kdy si klienti chtěli pořídit nemovitost na poslední chvíli ještě za původních výhodných podmínek. více »

Penzijní připojištění přineslo klientům PFČP slevu na dani ve výši

09. 02. 2012  13:16  |   Na výplatních páskách téměř dvou stovek tisíc klientů Penzijního fondu České pojišťovny bude za tento měsíc příjemná změna. V ročním zúčtování daní si klienti největšího tuzemského penzijního fondu odečetli ze základu daně dohromady částku 1,4 miliardy Kč, a na daních tak reálně ušetří přibližně 210 milionů korun. více »

Rozumíme penězům: kupte si dům, spoříte tím na stáří - penzijní připojištění

16. 11. 2011  13:17  |   Doby, kdy se lidé v seniorském věku mohli spolehnout na štědrou státní kasu, jsou už nejspíš pryč. Důchod, který dostanou například dnešní třicátníci, v budoucnu nejspíš ani nepokryje jejich životní potřeby. Jak se k tomu postavit? více »

S penzijními fondy je nespokojeno 43 procent klientů

09. 11. 2011  11:24  |   Zhruba 43 procent lidí, kteří mají penzijní připojištění, je se svým penzijním fondem nespokojeno. Jen zlomek z nich ale uvažuje o tom, že by v příštích 12 měsících svůj fond změnili. Uvádí to průzkum společnosti Provident Financial pro server Týden.cz. více »

PFČP zpřístupňuje penzijní připojištění on-line

21. 10. 2011  14:01  |   Penzijní fond České pojišťovny (PFČP) spouští obdobu internetového bankovnictví. Jeho klienti získávají možnost nahlížet on-line na stav svého penzijního účtu a pohodlně provádět jakékoliv změny. Na využívání portálu se nevztahují žádné poplatky. více »

Češi s nadprůměrnými příjmy nespoléhají jen na státní důchod, čtyři z pěti si spoří

23. 08. 2011  19:01  |   Penzijní připojištění má 86 % střadatelů, necelá polovina pak stavební spoření nebo životní pojištění. více »

Stravenky už nejsou samozřejmostí, v kurzu je vzdělávání

21. 07. 2011  17:18  |   Žebříček oblíbenosti daňově zvýhodněných benefitů vede aktuálně vzdělávání, nabízí ho 78 % firem. Vyplynulo to z červnového průzkumu ING Pojišťovny a Svazu průmyslu a dopravy ČR mezi 112 českými společnostmi. Tento benefit z první příčky sesadil dlouho vládnoucí stravenky, které se umístily až na třetím místě. Nadále stoupá zájem i o pojistné produkty – penzijní připojištění má v nabídce 71 % podniků, životní pojištění 54 %. U daňově nezvýhodněných benefitů jsou stálicí mobilní telefon a služební automobil. více »

Příspěvek na penzijní připojištění je nejžádanější benefit pro zaměstnance

21. 07. 2011  10:58  |   Příspěvek na penzijní připojištění nabízí více než 20 % českých firem a využívají ho dvě třetiny jejich zaměstnanců. Obliba tohoto benefitu i průměrná výše příspěvku zaměstnavatele nyní vedle stále populárních stravenek vzrůstá. více »

Penzijní připojištění ve fondech v ČR: Jak systém funguje?

30. 06. 2011  16:08  |   Slovo "PENZE" a jeho odvozeníny patří v poslední době v ČR k nejfrekventovanějším výrazům. A není se čemu divit, je to samozřejmě kvůli rodící se penzijní reformě. Při debatách o jejích charakteristikách hrálo velkou roli i penzijní připojištění, které v současnosti zajišťují penzijní fondy. Ty budou páteří spořícího pilíře penzijní reformy, ale měly by i nadále zajišťovat produkt penzijního připojištění. Pojďme se proto na tyto finanční nástroje podívat podrobněji. více »

ČTK: Lidé dávají na penzijní připojištění méně

24. 06. 2010  14:23  |   Lidé si na penzijní připojištění ukládají méně peněz. Průměrný měsíční příspěvek účastníka v prvním čtvrtletí klesl na 429 Kč, když v roce 2009 činil 444 Kč a předloni 450 korun. Novinářům to ve čtvrtek řekl viceprezident Asociace penzijních fondů Petr Beneš. více »

Penzijní fond Komerční banky (PF KB) připravil pro nové zájemce o penzijní připojištění speciální nabídku.

23. 03. 2010  14:07  |   Noví klienti Penzijního fondu Komerční banky získají koženou peněženku a zlatou Sphere kartu s úrazovým pojištěním. více »

Cílová skupina senioři aneb výhodné finanční produkty pro důchodce

16. 03. 2010  15:00  |   Levnější bankovní účet, pojistka do 90 let či penzijní připojištění, které je i pro důchodce. I když většina bank a pojišťoven své klienty podle věku nedělí, nabídky šité více »

AXA Bank: Na český bankovní trh vstupuje nový hráč

02. 02. 2010  15:00  |   Hlavním oborem podnikání skupiny AXA je pojištění. Kromě klasických bankovních produktů a služeb Axa poskytuje penzijní připojištění, životní pojištění a pojištění nemovi více »

Kauza penzijní připojištění

22. 11. 2009  07:37  |   Nedávno jsme zveřejnili příběh klienta PF ČS. více »

Noví klienti Penzijního fondu KB získají nyní bonus 500 Kč

14. 10. 2009  16:17  |   Penzijní fond Komerční banky (PF KB) připravil pro nové zájemce o penzijní připojištění speciální nabídku. Každý, kdo uzavře do konce listopadu smlouvu o penzijním připojištění s PF KB prostřednictvím Komerční banky, získá bonus 500 Kč. více »

Penzijní fond drží peníze klientů

13. 10. 2009  06:50  |   Po řádné výpovědi 6.10.2008 a to k 31.12.2008 jsem ukončil penzijní připojištění-spoření u Penzijního fondu (PF) ČS. více »

Češi si spoří na stáří méně, než by měli

25. 08. 2009  12:22  |   Postoj lidí v Česku k finančnímu zabezpečení na stáří se vyznačuje mnohými paradoxy. Naprostá většina lidí se například domnívá, že současný státní penzijní systém má potíže, které ještě porostou. Přesto ale na druhé straně očekávají, že se stát o ně v důchodovém věku dostatečně finančně postará. Z toho vyplývá i další paradox: podíl lidí, kteří mají uzavřené životní pojištění nebo penzijní připojištění je v Česku velmi vysoký, ale v porovnání s jinými vyspělými státy jsou částky, jež si Češi na důchod pravidelně spoří, abnormálně nízké. více »

Penzijní připojištění – výhodné řešení pro zaměstnavatele

10. 04. 2009  13:40  |   Při uzavření smlouvy o penzijním připojištění získá každý nově pojištěný zaměstnanec zajímavou prémii ve výši 500 Kč. více »

Banky až na výjimky o Vánocích neúřadují vůbec, na Silvestra jen omezeně

26. 12. 2007  18:23  |   Patříte-li mezi ty, co rádi nechávají všechno na poslední chvíli, zbystřete. Pokud vám chybí ještě pro letošní rok doplatit stavební spoření, penzijní připojištění či splnit nějaké finanční resty, moc prostoru už nemáte. více »

Sekce obsahuje celkem 51 článků. Výše vypsáno 0 - 50



Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti