Téma: pigs

Příbuzná témata

Čermák: Summit EU - krok správným směrem, který zatím nic neřeší

12. 12. 2011  12:20  |   Při čtení novin a poslouchání televize by člověk nabyl dojmu, že to hlavní co přinesl další z řady klíčových summitů EU je vznik dvourychlostní Evropy. Do rychlého pruhu se pak údajně po bok PIGS, Německa, Francie přidala řada dalších více či méně zadlužených zemí. K odpadlíkům alias potížistům zařazených do pomalého pruhu údajně patří země, jimž novináři vymysleli novou zkratku CHUKS (Czech, Hungary, UK, Sweden). více »

Angry PIGS v létě IV.: Nová řecká daň za útěk do bezpečí

29. 07. 2011  17:26  |   Řecké ministerstvo financí si pohrává s radikální myšlenkou. Údajně zvažuje uvalit daň na depozita, která utíkají z řeckých bank do zahraničí. Nejen firmy, ale i řecké domácnosti totiž vyvádějí své úspory raději za hranice a tak fakticky dále ubližují vlastní ekonomice. Je ovšem velkou otázkou, zda nápad potrestat Řeky vypsáním daně na uspořené peníze zvýší důvěru veřejnosti domácí ekonomiku a především v řecký bankovní systém. více »

Angry PIGS, 3. díl: Vsadit si na bankrot? Trochu pozdě…

20. 07. 2011  12:07  |   Slovo bankrot je v případě zemí na periferii eurozóny skloňováno v médiích ze všech stran. Na druhou stranu, klíčoví představitelé měnové unie v čele s prezidentem ECB ujišťují na všechny strany, že bankrot některé ze zemí eurozóny není na pořadu dne. A jak to vlastně vidí finanční trhy? více »

2. díl Angry PIGS: Itálie - každé desáté euro na splátky úroků

13. 07. 2011  12:31  |   Stejně jako domácnost, která si vezme hypoteční úvěr, by si i stát měl hlídat to, kolik je schopen ze svých zdrojů (zejm. daní) zaplatit na úrocích. Tento poznatek platí speciálně pro země eurozóny. Ty, stejně jako například jakákoliv domácnost, nemají vlastní centrální banku, která může státu dočasně vypomoci tím, že si k úhradě dluhů „natiskne“ vlastní peníze. více »

Angry PIGS v létě II: Itálie - každé desáté euro na splátky úroků

12. 07. 2011  19:19  |   Stejně jako domácnost, která si vezme hypoteční úvěr, by si i stát měl hlídat to, kolik je schopen ze svých zdrojů (zejm. daní) zaplatit na úrocích. Tento poznatek platí speciálně pro země eurozóny. Ty, stejně jako například jakákoliv domácnost, nemají vlastní centrální banku, která může státu dočasně vypomoci tím, že si k úhradě dluhů „natiskne“ vlastní peníze. více »

1. díl Angry PIGS: Aneb co lze koupit za pomoc pro Řeky

01. 07. 2011  15:41  |   Přinášíme vám první díl seriálu článků ANGRY PIGS o zemích s největšími fiskálními problémy (PIGS = Portugal (Portugalsko), Ireland (Irsko), Greece (Řecko), Spain (Španělsko)), který bude během léta psát Jan Čermák, analytik ČSOB z oddělení Analýzy finanšních trhů. více »
1

Sekce obsahuje celkem 12 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti