Téma: podnikatelé

Příbuzná témata

Nová služba: Unikátní kalkulátor bankovních účtů pro podnikatele ušetří tisíce i vám!

01. 12. 2013  10:39  |   U nás si přijdou na své i podnikatelé! Po kalkulátoru poplatků pro fyzické osoby, který pomohl srovnat bankovní účty a tak zvolit nejvýhodnější banku téměř sedmdesáti tisícovkám klientů, se na webu www.bankovnipoplatky.com objevila podobná nabídka, tentokráte pro podnikatele. více »

Podnikatelé chtějí flexibilní úvěry bez čekání, zájem o Expres Business roste

27. 03. 2013  21:39  |   Zájem o úvěr Expres Business od GE Money Bank roste, jen v lednu a únoru 2013 získali podnikatelé, živnostníci a malé firmy od banky půjčky v objemu o 14 % vyšším, než ve stejném období předchozího roku. Klienti oceňují především rychlost získání finančních prostředků a flexibilitu splácení. V případě úvěru s pohyblivou úrokovou sazbou je předčasné splacení i mimořádná splátka zdarma. Úvěr až 2,5 milionu korun mohou podnikatelé získat bez zajištění nemovitostí. více »

Podnikatelé! Víte, proč si platíte podnikatelský účet?

21. 03. 2013  11:55  |   Máte v bance otevřený podnikatelský účet? Myslíte si, že je to nutnost? Možná vás vyvedeme z omylu. A v takovém případě jeho zrušením můžete ušetřit až několik tisíc Kč ročně. více »

Účet Genius Business Complete propojuje firemní a rodinné finance

11. 02. 2013  13:29  |   Nový podnikatelský účet Genius Business Complete od GE Money Bank nabízí neomezené tuzemské elektronické transakce, okamžitě dostupnou finanční rezervu a až tři osobní běžné účty Genius Complete. Podnikatelé tak získávají konto, které přehledně propojuje firemní a osobní finance. Účet Genius Business Complete je mezi podnikateli oblíbený, od října 2012 si jej sjednalo již téměř tři tisíce klientů. více »

Firmy a podnikatelé stále více hledají možnosti, jak financovat své podnikání

06. 02. 2013  13:58  |   Řada firem a živnostníků chce i v době ekonomické recese investovat do svého podnikání.  AKCENTA, spořitelní a úvěrní družstvo tak v roce 2012 poskytla v objemu dvakrát více úvěrů než v roce předcházejícím. více »

Jsem OSVČ a chci 2. pilíř důchodové reformy. Co dělat?

24. 01. 2013  18:00  |   O současné podobě důchodové reformy jsme obsáhle informovali a sdělili jsme na ni svůj názor - vstupovat do II. pilíže nehodláme. Ovšem protože platí "Kdo chce kam, pomozme mu tam", přinášíme s vyuřitím textu od Zuzany Kohoutové z iDnes.cz  návod pro podnikatele, jak do 2. pilíře vstoupit. více »

Platební morálka firem byla loni nejhorší za poslední tři roky - Finanční noviny

23. 01. 2013  10:45  |   Finanční noviny Platební morálka firem byla loni nejhorší za poslední tři roky Finanční noviny Praha - Podnikatelé a firmy v Česku získali podle údajů společnosti ČSOB Factoring loni peníze za dodané služby a zboží čtyři dny později než v roce 2011. Zatímco předloni zaplatili odběratelé faktury v průměru za 71 dní, loni to bylo za 75 dní. To je ... a další » více »

Equa bank spouští pro podnikatele běžný účet s individuální úrokovou sazbou

17. 12. 2012  15:31  |   Equa bank uvádí na trh běžný účet s individuální úrokovou sazbou pro živnostníky a malé a střední podniky. Produkt má parametry spořicího účtu a v současnosti nabízí podnikatelskému segmentu jedno z nejvyšších úročení na trhu. Úroková sazba pro kreditní denní zůstatek do 20 milionů korun je 1,10 % p.a, od 20 milionů korun výše je to 0,01 % p.a. více »

Equa bank nově pro podnikatele přímo v Brně

15. 11. 2012  15:03  |   Equa bank otevře v Brně již tento pátek 16. 11. 2012 nové poradenské centrum pro malé a střední podniky. Zde budou zákazníkům k dispozici firemní bankéři s dlouholetou zkušeností v oblasti financování malých a středních firem a podnikatelů v oblasti jihomoravského kraje. více »

Cenu GE Money Bank – Výjimečná podnikatelka letos získala Helena Bednářová

06. 11. 2012  21:26  |   V pátém ročníku Ocenění českých podnikatelek si zvláštní cenu generálního partnera soutěže společnosti GE Money Bank – Výjimečná podnikatelka odnesla Helena Bednářová. Majitelku firmy Centrin CZ provozující pečovatelské domy pro seniory zvolila banka vítězkou kategorie nejen na základě dobrých obchodních výsledků, ale také díky významnému rozvoji poskytovaných služeb v posledních letech. Pomoc seniorům je navíc GE Money Bank blízká, patří mezi priority dobrovolnických aktivit zaměstnanců banky. Osobní příběh Heleny Bednářové se zase může stát vzorem dalším začínajícím podnikatelkám, které banka podporuje v projektu Život nápadům. více »

Fio banka nově nabízí bezpečné automatizované získávání dat z účtů

06. 11. 2012  21:24  |   Fio banka nově nabízí klientům službu Fio API Bankovnictví, která slouží pro automatické zpracování výpisů a pohybů na účtu. Tuto možnost ocení zejména podnikatelé a právnické osoby. Je poskytována zcela zdarma. více »

NOVÉ PODNIKATELSKÉ ÚČTY OD RB: Komplexní účty s řadou nadstandardů v ceně

05. 11. 2012  11:16  |   Po nedávném uvedení účtu pro začínající podnikatele Podnikatelské eKonto START spouští Raiffeisenbank další dva nové tarify Podnikatelského eKonta. Podnikatelé tak budou moci v rámci výhodného měsíčního paušálu využívat standardní i nadstandardní bankovní služby. více »

NOVINKY V ÚČTECH RAIFFEISENBANK ZAHAJUJE PODNIKATELSKÉ EKONTO START

03. 10. 2012  13:21  |   Raiffeisenbank spouští první z řady novinek na svém vlajkovém účtu eKonto. Nové Podnikatelské eKonto START nabízí začínajícím podnikatelům vše, co potřebují pro rozjezd svého podnikání. Banka později představí i další speciální účty pro podnikatele, stejně tak chystá i nové eKonto pro fyzické osoby. více »

Volksbank CZ – nový splátkový úvěr pro podnikatele bez dokládání účelu a zbytečného papírování

25. 09. 2012  13:39  |   Volksbank CZ přichází s novým úvěrovým produktem pro podnikatele a malé firmy. Pod názvem „Splátkový úvěr“ nabízí financování krátkodobých až střednědobých záměrů bez velkého papírování. Žadatel nemusí dokládat účel, pro stanovení výše úvěru banka vychází z účetního obratu. Výhodou splátkového úvěru je možnost anuitního měsíčního splácení při stejné úrokové sazbě a výši splátek po celou dobu splatnosti, která může být až pět let. více »

Nesmysl roku - černá listina neplatičů DPH

17. 09. 2012  13:32  |   Ministr financí opět zabodoval. Rozhodl se, že stát bude zveřejňovat tzv. black list, tedy seznam neplatičů DPH. Až potud (tedy na úroveň současných českých politiků) relativně standardní zpráva. Jen nevím, jak se stát vypořádá třeba s takovým Úřadem na ochranu osobních údajů (ÚOOÚ), který co chvíli peskuje například podnikatele-majitele obchodů, kteří si dovolili chránit svůj majetek tím, že nalepili do výlohy fotku zloděje. více »

Nejabsurdnější bankovní poplatek 2011 – kolik platí čeští podnikatelé?

07. 09. 2012  02:41  |   Jako tradičně jsme v tomto roce porovnávali ceny nejabsurdnějšího bankovního poplatku roku 2011, vyhlášeného v únoru, v českých bankách u fyzických osob. A nyní, v mezidobí před dalším ročníkem soutěže (samozřejmě jej opět chystáme), jsme porovnali ceny úvěrů v segmentu podnikatel a firem. Jak jsou na tom české banky? více »

ČSOB vkladové bankomaty využívá stále více klientů

22. 08. 2012  13:21  |   Možnost pohodlného uložení peněz na účet přes vkladové bankomaty je mezi klienty ČSOB stále oblíbenější. Během první poloviny letošního roku si tímto způsobem klienti vložili na svá konta přes 3 miliardy korun. Od ledna do června bylo uskutečněno bezmála 175 tisíc vkladů, přičemž vklady využívají především podnikatelé. více »

Nová kampaň s Jiřím Mádlem a Markem Danielem... Fíííjoo!

14. 08. 2012  15:13  |   Česká Fio banka zahajuje v polovině srpna novou kampaň, kterou chce podpořit svůj bezpoplatkový účet pro fyzické osoby i podnikatele a investování na burze on-line. více »

Analýza MPO - nákladovost obchodníků při akceptaci platebních karet

31. 07. 2012  15:28  |   Přinášíme další část analýzy bankovního sektoru, kterou si nechalo vypracovat MPO ČR. Cílem této části je popsat, jak na českém bankovním trhu a za jakých podmínek pořizují čeští podnikatelé terminály pro akceptaci platebních karet. V rámci analýzy nákladovosti obchodníků při akceptaci platebních karet bude popsáno: využívání platebních terminálů a karet, možnosti sjednání platebního terminálu, ceny a náklady na provoz platebního terminálu. Dosažené výstupy doplníme rovněž přehledem nákladovosti platebních karet pro podnik (podnikatele). K tomu využijeme aktuální sazebníky šesti předních českých bank pro retailovou klientelu. více »

Nová kampaň ČSOB cílí na podnikatele

30. 07. 2012  10:55  |   Nová kampaň, ve které se ČSOB zaměří na firemní klientelu, se ponese ve znamení divoké vody. Tváří kampaně bude Jaroslav Němec, výrobce kvalitních sportovních pádel TNP a klient ČSOB. Kampaň bude prezentována především prostřednictvím televize, tisku a internetu a v jejím průběhu budou pro všechny nové i stávající klienty připraveny v pobočkách atraktivní cenové nabídky pro ještě výhodnější financování jejich podnikatelských aktivit. více »

Analýza MPO: Analýza legislativních povinností

18. 07. 2012  16:46  |   Cílem této části analýzy bylo vytvořit souhrnný přehled zákonů, ve kterých je definována povinnost jednoho podnikatele (nebo fyzické osoby) poptávat za úplatu (cenu) služby či produkty prostřednictvím jiného podnikatele – finanční instituce, a analýza těchto zákonů. více »

Jarní komunikační kampaň Volksbank CZ zvýšila povědomí o značce u firemních klientů o 8 p.b.

18. 07. 2012  15:25  |   Praha, 18. července 2012 – Volksbank CZ realizovala od poloviny února do konce dubna 2012 marketingovou komunikační kampaň cílenou zejména na firemní klienty a podnikatele. U fi-remních klientů se díky ní zvýšilo povědomí o značce o 8 procentních bodů. Speciální microsite podnikani2012.cz věnovanou firemnímu financování během kampaně navštívilo rekordních 136 tisíc unikátních návštěvníků, což je více než osminásobek oproti loňské podzimní kampani. více »

Českým firmám vyhovuje současná nabídka bankovních produktů a služeb

16. 07. 2012  15:14  |   Více než dvě třetiny malých a středních podniků v České republice tvrdí, že mají detailní přehled o nabídce služeb a produktů pro podnikatele a jsou s jejich šíří spokojeny. Stejně tak si cení možností osobních konzultací na pobočce banky a spolupráce s vlastním firemním bankéřem. Ukázal to nedávný výzkum mezi 600 podniky, který si nechala vypracovat ČSOB a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. více »

Malé a střední podnikatele zajímají na bance především úroky a poplatky

09. 07. 2012  17:01  |   Zatímco v loňském roce byl pro malé a střední podniky nejdůležitějším faktorem pro žádost o úvěr samotný fakt, zda jim banka vůbec bude ochotna půjčku poskytnout, v současné době jsou přesvědčeny o své ekonomické stabilitě a kladou si konkrétní podmínky. Pro celých 80 % z nich je hlavním kritériem výše úrokové sazby, která rozhoduje, zda si o úvěr v dané bance vůbec zažádají. Vyplývá to z květnového průzkumu ČSOB a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. více »

ČSOB se postará o firemní i osobní finance podnikatelů

29. 06. 2012  14:47  |   Mít všechny své finanční aktivity pod jednou střechou se vyplácí. Vědí to i podnikatelé, kteří mají u ČSOB zřízeno Podnikatelské, Firemní nebo Obchodní konto. Již více než rok si k němu mohou pořídit osobní ČSOB Aktivní konto, a to s četnými výhodami a zcela zdarma. Tato nabídka se u firemních klientů setkala s mimořádným úspěchem. více »

Equa Bank otevírá ve třech regionech nové zastoupení pro malé a střední podnikatele

19. 06. 2012  13:39  |   V Litoměřicích, Zlíně a Ostravě otevře Equa bank v tomto týdnu nová poradenská centra pro malé a střední podnikatele. Ve všech třech kancelářích budou podnikatelům k dispozici specialisté s dlouholetou zkušeností s financováním malých a středních podniků právě v daném regionu. více »

Equa bank přichází s výhodnou neúčelovou hypotékou pro podnikatele

24. 05. 2012  23:06  |   Equa bank rozšířila portfolio hypotečních produktů o neúčelovou hypotéku PRO určenou podnikatelům. Využít ji může každý podnikatel, který je ochoten zajistit úvěr bytem nebo rodinným domem. Oproti běžné neúčelové hypotéce má hypotéka PRO sazbu nižší o 1 % p.a. Podnikatelé tak mohou získat úrokovou sazbu už od 5,39 % p.a. více »

ČLFA: 34 miliard pro českou ekonomiku

11. 05. 2012  11:31  |   Členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA) podpořily investice a spotřebu v české ekonomice za 1. čtvrtletí tohoto roku 34 miliardami korun. Na financování investic a provozu podnikatelských subjektů bylo proinvestováno přes 26 miliard korun, na financování zboží a služeb pro domácnosti šlo 8 miliard korun. Při financování podnikatelských záměrů využívaly firmy finanční leasing a nebankovní úvěry na pořízení majetku téměř rovnoměrně. O 2,6 procenta se zvýšil počet nově uzavřených leasingových smluv na financování podnikatelských investic a o polovinu podíl leasingu movitých věcí v průmyslu a stavebnictví. Také u nebankovních úvěrů pro podnikatele došlo k meziročnímu růstu o 3,4 procenta. O 2,2 procenta vzrostl meziročně také factoring. více »

Rady pro podnikatele: s bankou nebo bez banky?

12. 04. 2012  11:22  |   Podle aktuálních údajů České bankovní asociace bylo za posledních dvanáct měsíců poskytnuto podnikům nepatrně více – o 0,9 procent – úvěrů než v období předešlém. Firmy měly největší zájem o kontokorent, revolvingové úvěry a pohledávky z kreditních karet, tedy o produkty s krátkodobou splatností, ale podmíněné účtem v konkrétní bance. Ne každý živnostník však na takové půjčky dosáhne, není schopen doložit minulá daňová přiznání, kladný hospodářský výsledek nebo bezdlužnost vůči státním institucím. více »

Komerční banka a Benzina rozšiřují spolupráci v oblasti platebních karet pro podnikatele

02. 04. 2012  15:46  |   Komerční banka a společnost Benzina rozšiřují od 1. dubna 2012 spolupráci v oblasti platebních karet pro podnikatele. Držitelé Kreditní karty pro podnikatele získají nově při platbě za pohonné hmoty u čerpacích stanic Benzina slevu ve výši 2,2 %. Doposud se sleva vztahovala pouze na platby elektronickou debetní kartou Dynamic. více »

Roční poplatkové prázdniny za vedení ČSOB účtů pro podnikatele a malé firmy

02. 04. 2012  12:29  |   Od dubna mají podnikatelé v ČSOB možnost využít výhodné nabídky při zřizování svých firemních účtů. Pokud si noví klienti sjednají účet mezi dubnem a květnem, budou moci zvolené konto využívat celý rok bez poplatků za jeho vedení. Nabídka platí pro ČSOB Podnikatelské konto a ČSOB Firemní konto. více »

Citi: Podnikatelem za osm dní!

22. 03. 2012  13:38  |   Na konci března 2012 startuje již 4. ročník dotovaných vzdělávacích kurzů Naučte se řídit byznys! Ty jsou určeny aktivním zájemcům o podnikání, kteří se chtějí seznámit s teoretickou i praktickou stránkou byznysu. I v letošním roce nabídne obecně prospěšná společnost Prosperita, která kurzy pořádá za podpory Citi Foundation, manažerské vzdělání zájemcům v pěti českých městech. Od roku 2009, kdy projekt začal, absolvovalo kurz přes 250 zájemců, přičemž více než 50 % z nich začalo úspěšně podnikat. více »

Krizi navzdory - čeští zemědělci investují

08. 03. 2012  19:04  |   Za rok 2011 navýšila GE Money Bank portfolio zemědělských úvěrů o 10 %. Největší zájem měli podnikatelé z tohoto sektoru o nákup zemědělské techniky, v jejímž financování banka dosáhla více než 100% meziročního nárůstu. GE Money Bank je jedničkou ve financování českého zemědělství také díky financování bioplynových stanic a vysokému podílu klientů na počtu žádostí o podporu u Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF). více »

RAIFFEISENBANK POSKYTUJE ÚVĚRY I ZAČÍNAJÍCÍM PODNIKATELŮM

05. 03. 2012  14:34  |   Začínající podnikatelé bez podnikatelské historie mohou u Raiffeisenbank získat úvěr na své podnikání. Každý nový majitel Podnikatelského eKonta získá automaticky i možnost kontokorentu. více »

Rozumíme penězům: podnikatelé na rodičovské dovolené

08. 02. 2012  12:03  |   Pan Erpéčko: Rodičovský příspěvek pobírají nejen zaměstnanci, ale také podnikatelé – osoby samostatně výdělečně činné. A ty se také občas potýkají s překvapivými situacemi. více »

GE Money Bank – provozní financování malých a středních podniků bez ručení nemovitostí

07. 02. 2012  15:37  |   Od začátku února mohou podnikatelé získat u GE Money Bank kontokorentní úvěr Flexi Provoz, který je univerzálním nástrojem k financování provozních potřeb malých a středních firem. V závislosti na velikosti podnikatelského subjektu jej GE Money Bank poskytuje až do výše 5 milionů korun, a to bez nutnosti ručení nemovitostí či prokazování účelu čerpání. více »

ČEKIA: Loni vzniklo nejméně firem za posledních pět let

17. 01. 2012  14:47  |   V roce 2011 v České republice vzniklo celkem 22 333 nových firem, nejméně za posledních pět let. Do registrovaného kapitálu nově vzniklých firem podnikatelé loni investovali 37,23 miliard korun. Ke konci loňského roku bylo v ČR registrováno 357 701 kapitálových společností, to je o 5,1 % více než předloni. Nejvíce firem, 45 % z celkového počtu, bylo založeno v Praze. 53 % nově registrovaných společností podniká v oblasti nemovitostí, služeb, obchodu a stavebnictví. Finanční krize v České republice se na zájmu o podnikání odrazila až s časovým odstupem. Údaje vyplývají z databází a výpočtů České kapitálové informační agentury (ČEKIA), člena skupiny Bisnode. více »

Absurdní poplatky v LBBW: Jak se liší sazebníky fyzických osob a podnikatelů a firem?

13. 01. 2012  15:01  |   Přinášíme vám další unikátní porovnání z říše absurdních bankovních poplatků. Právě nyní můžete hlasovat pro své favority v 1. kole ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek 2011. S tím souvisí také otázka, zda je spravedlivé, že banky zatěžují klienty podle toho, zda jsou fyzické osoby, či podnikatelé a firmy. My si myslíme, že to spravedlivé není. Tím spíše, když jde o absurdní poplatky. Jak jsou na tom v tomto ohledu klienti LBBW? více »

Creditreform: Loni podáno o 51 % insolvenčních návrhů více

03. 01. 2012  11:09  |   Počet podaných insolvenčních návrhů v roce 2011 vzrostl ve srovnání s předloňským rokem o 51 procent na 24.353. Hlavní podíl na tomto růstu mají fyzické osoby nepodnikatelé, u kterých počet insolvencí stoupl o 67 procent na 17.600. ČTK o tom dnes informovala společnost Creditreform. více »

Rok 2011 přinesl rekord v oblasti úvěrů, letos očekáván další růst

02. 01. 2012  15:17  |   WPB Capital, spořitelní družstvo, poskytlo k 31. 10. 2011 celkem 1,745 miliard korun nových úvěrů. O úvěry měli zájem zejména malí a střední podnikatelé, kteří prostředky využili k dalším investicím do rozvoje firem. Nejrychleji však rostly americké hypotéky u soukromých osob. více »

Poplatky v Citi: občané versus podnikatelé a firmy

15. 12. 2011  14:29  |   Bohužel bývá u bank v ČR častou praxí, že za totožné služby vybírají jiné poplatky od fyzických osob a jiné, zpravidla vyšší, od podnikatelů a firem. Jsme, podobně jako 72 % našich čtenářů, názoru, že to správné není. Proto v našem pravidelném seriálu hodnotíme tyto rozdíly mezi sazebníky bank pohledem absurdních poplatků. více »

Absurdní poplatky v GE – na většinu hodnocených služeb lze dosáhnout zdarma

08. 12. 2011  15:43  |   Přinášíme vám další unikátní porovnání z říše absurdních bankovních poplatků. Právě nyní můžete hlasovat pro své favority v 1. kole ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek 2011. S tím souvisí také otázka, zda je spravedlivé, že banky zatěžují klienty podle toho, zda jsou fyzické osoby, či podnikatelé a firmy. My si myslíme, že to spravedlivé není. Tím spíše, když jde o absurdní poplatky. Jak jsou na tom v tomto ohledu klienti GE Money Bank? více »

ČSOB jako první na trhu uvádí vkladovou kartu

07. 12. 2011  13:42  |   ČSOB od začátku prosince začíná nabízet unikátní řešení pro podnikatele v podobě nové ČSOB Vkladové karty. Karta je určena pro firmy, které chtějí své zaměstnance oprávnit pouze k vkladům (nikoli už výběrům nebo nahlížení na účet). Díky této kartě jim umožníme využívat pro odvody tržeb sítě našich vkladových bankomatů. Klient tak získá větší pohodlí a také finanční výhodu, neboť vklad prostřednictvím tohoto bankomatu je zdarma. více »

Vkladová karta je chytrým a levným řešením pro „tržbaře“

06. 12. 2011  10:53  |   Právnické osoby a fyzické osoby – podnikatelé mohou od 1. 12. 2011 nově využívat pro vklad tržeb ČSOB Vkladovou kartu v síti vkladových bankomatů. více »

mBank spouští SEPA platby

06. 12. 2011  03:57  |   Od dnešního dne mohou klienti mBank posílat a přijímat bezhotovostní platby v měně Euro, tzv. SEPA platby. SEPA platby je možné provádět z běžného účtu mKONTO i z účtu pro podnikatele mBUSINESS KONTO. Za provedení SEPA platby přes internetové bankovnictví zaplatí klienti mBank 49 Kč. Za příchozí SEPA platbu si mBank účtuje rovněž 49 korun. více »

Absurdní poplatky v RB: Fyzické osoby zdarma, podnikatelé a firmy téměř taky

02. 12. 2011  15:45  |   Přinášíme vám další unikátní porovnání z říše absurdních bankovních poplatků. Právě nyní můžete hlasovat pro své favority v 1. kole ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek 2011. S tím souvisí také otázka, zda je spravedlivé, že banky zatěžují klienty podle toho, zda jsou fyzické osoby, či podnikatelé a firmy. My si myslíme, že to spravedlivé není. Tím spíše, když jde o absurdní poplatky. Jak jsou na tom v tomto ohledu klienti Raiffeisenbank? více »

Produktové novinky bank v listopadu

28. 11. 2011  15:16  |   aké nové produkty nabízejí banky od listopadu? Zde je přehled novinek: GE Money Bank nabízí zvýhodněný účet pro podnikatelky, Hypoteční banka vymyslela hypotéku pro absolventy škol a manažery, Citibank přichází s účtem bez poplatků, UniCredit Bank začala vydávat průhlednou platební kartu a LBBW Bank představila svůj IQ Podnikatelský spořicí účet pro spořivé podnikatele. více »

Jak využívají klienti internetové bankovnictví? Hodně, ale přesná čísla některé banky tají…

25. 11. 2011  01:38  |   Internetové bankovnictví je nedílnou součástí bankovních balíčků pro retailové klienty, ale neobejdou se bez něho ani podnikatelé a firmy. Ve věku internetu, počítačů, notebooků a smartphonů je to naprosto samozřejmé, chtělo by se říci. Zajímalo nás proto, jestli je to skutečně tak i v České republice. Jak intenzivně využívají bankovní klienti internetové bankovnictví v jednotlivých ústavech? Má jej 100 % z nich? více »

UCB: Mezi sazebníky fyzických osob a podnikatelů a firem nejsou velké rozdíly

24. 11. 2011  01:16  |   Přinášíme vám další unikátní porovnání z říše absurdních bankovních poplatků. Právě nyní můžete nominovat své favority v anketě o nejabsurdnější bankovní poplatek 2011. S tím souvisí také otázka, zda je spravedlivé, že banky zatěžují klienty podle toho, zda jsou fyzické osoby, či podnikatelé a firmy. My si myslíme, že to spravedlivé není. Tím spíše, když jde o absurdní poplatky. Jak jsou na tom v tomto ohledu klienti UniCredit Bank? více »

Členské společnosti ČLFA vložily do české ekonomiky v 1. až 3. čtvrtletí 2011 přes 90 mld. Kč

12. 11. 2011  11:40  |   Česká leasingová a finanční asociace dnes zveřejnila výsledky nebankovního trhu za 1. až 3. čtvrtletí 2011. V tomto období poskytly členské společnosti ČLFA leasingem movitých věcí, factoringem, prostřednictvím úvěrů pro spotřebitele i pro podnikatele zákazníkům celkem 90,4 mld. korun, což je o 2,9 mld. korun více než ve stejném období loňského roku. Všechny komodity zaznamenaly meziroční růst; leasing vzrostl o 18,3 %, podnikatelské úvěry o 12,5 %, spotřebitelské úvěry o 2,5 % a factoring o 21 %. Členské společnosti ČLFA v tomto období uzavřely 783 861 nových leasingových a úvěrových obchodů. více »

Absurdní poplatky v ČSOB – sazebníky fyzických osob versus sazebník podnikatelů a firem

10. 11. 2011  15:54  |   Po úspěšném seriálu článků mapujícím absurdní poplatky v sazebnících českých bank pokračujeme v zajímavých porovnáních, a to sazebníků pro fyzické osoby na straně jedné a podnikatele a malé / střední podniky na straně druhé. 2. díl seriálu – jaké jsou poplatkové rozdíly v ČSOB? více »

Sekce obsahuje celkem 277 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti