Téma: praní špinavých peněz

Příbuzná témata

Miliony v krabici? Ve světě podvodu není nic nemožné, říká Ondřej Jakob, mluvčí MFČR

30. 05. 2012  10:45  |   V minulém týdnu jsme psali o FAÚ, tedy o Finančním analytickém útvaru, který funguje při Ministerstvu financí ČR. Pracovníci tohoto útvaru se v poslední době opravdu nenudí, protože mají na starosti boj proti praní špinavých peněz a financování terorismu. Na další podrobnosti o této bohulibé činnosti, při níž ovšem občas, obrazně řečeno, „létají třísky“ (např. omezování plateb v hotovosti), jsme si povídali s mluvčím ministerstva Ondřejem Jakobem. více »

MF uvažuje o omezení zakládání účtů přes internet - je to nutné?

04. 05. 2012  14:03  |   Jak informovaly Hospodářské listy, Ministerstvo financí České republiky vede s internetovou mBank správní řízení kvůli velkému množství problémových účtů, které si údajně založili podvodníci pomocí ukradené identity klientů banky. Dnešním Hospodářským novinám (HN) to potvrdila mluvčí banky Ivana Buriánková. Podle HN bance hrozí pokuta v řádu milionů korun. Podle ministerstva je hlavní riziko v tom, že falešné účty mohou složit k praní špinavých peněz, a uvežuje proto o návrhu na změnu zákona. Zásadní otázka ale zní: je to skutečně nutné? Názor redakce je uveden v závěru článku. více »

MF uvažuje o omezení zakládání účtů přes internet - je to nutné?

04. 05. 2012  14:03  |   Jak informovaly Hospodářské listy, Ministerstvo financí České republiky vede s internetovou mBank správní řízení kvůli velkému množství problémových účtů, které si údajně založili podvodníci pomocí ukradené identity klientů banky. Dnešním Hospodářským novinám (HN) to potvrdila mluvčí banky Ivana Buriánková. Podle HN bance hrozí pokuta v řádu milionů korun. Podle ministerstva je hlavní riziko v tom, že falešné účty mohou složit k praní špinavých peněz, a uvežuje proto o návrhu na změnu zákona. Zásadní otázka ale zní: je to skutečně nutné? Názor redakce je uveden v závěru článku. více »

Na peníze z pojistek neplatí zákon proti praní peněz

20. 10. 2011  08:14  |   Vyplácení peněz z pojištění není klasickým obchodem, a proto se na takové transakce nevztahují zákony bránící v Česku praní špinavých peněz. Nejvyšší soud tak rozhodl spor, ve kterém šlo o více než tři miliony korun ze zákonného pojištění za nehodu. Napsal to dnes server Aktuálně.cz. více »

Zákon o omezení plateb v hotovosti – opět se ukázalo, že nefunguje

17. 04. 2011  13:12  |   Zákon č. 254/2004 o omezení plateb v hotovosti a změně zákona č. 337/1992 Sb., o správě daní a poplatků, měl jednoznačně zabránit ilegálnímu nakládání s hotovostí, jako je praní špinavých peněz nebo korupční jednání. Zákon má ale naprosto zásadní nedostatky, jak ostatně ukazuje i současná koaliční krize, do které vláda zabředla na základě poznatků o nejasném financování strany Věci veřejné a nestandardních hotovostních operacích ministra dopravy a faktického šéfa strany Víta Bárty. více »

Zákon o praní špinavých peněz – do banky musíme, a basta?

13. 04. 2011  13:15  |   Zákon o 254/2004 Sb. o omezení plateb v hotovosti a o změně zákona o správě daní, jenž je u veřejnosti znám spíše jako „zákon proti praní špinavých peněz“, ukládá všem subjektům povinnost uskutečňovat platby v ekvivalentu 15 tisíc eur bezhotovostně. Poskytnutím či přijetím platby v hotovosti se fyzická osoba dopouští přestupku (pokuta až 500 tisíc Kč), stejná aktivita (přijetí či poskytnutí platby nad limit v hotovosti) je u právnických osob kvalifikována jako správní delikt oceněný pokutou až do výše 5 milionů Kč. více »

PRÁVO: Do banky musíme - a basta!

24. 03. 2011  15:00  |   Zákon o 254/2004 Sb. o omezení plateb v hotovosti a o změně zákona o správě daní, jenž je u veřejnosti znám spíše jako „zákon proti praní špinavých peněz“, ukládá vše více »

Útvar boje proti praní špinavých peněz loni podal více oznámení

01. 03. 2011  22:07  |   Finanční analytický útvar (FAÚ) ministerstva financí, který bojuje proti praní špinavých peněz a financování terorismu, loni podal téměř 300 trestních oznámení. To je v meziročním srovnání o více než 100 oznámení více. Naopak počet oznámení o podezřelých obchodech a transakcích poklesl o více než 330 na 1887. Vyplývá to ze zprávy útvaru, kterou na internetu zveřejnilo ministerstvo financí. více »

Špinavé peníze pod Svatým stolcem? Šéf vatikánské banky čelí podezření

22. 09. 2010  15:00  |   Ředitel vatikánské banky Ettore Gotti Tedeschi je podezřelý z praní špinavých peněz. více »

Utajení vlastníci mají problém u bank (HN)

12. 04. 2010  16:21  |   Banky chtějí znát vlastníky firem, jejichž konta spravují. Větší přísnost jim ukládá zákon proti praní špinavých peněz. více »

Utajení vlastníci mají problém u bank

12. 04. 2010  15:00  |   Banky chtějí znát vlastníky firem, jejichž konta spravují. Větší přísnost jim ukládá zákon proti praní špinavých peněz. více »

Boj bank proti praní špinavých peněz

26. 03. 2010  02:09  |   Pojďme se na tuto ilegální aktivitu podívat zblízka a očima banky. Proces praní špinavých peněz můžeme rozčlenit na tři hlavní fáze, příznačně pojmenované: namáčení, mydlení a ždímání. více »

Banky se ptají na politiku. Když neodpovíte, nedostanete peníze

23. 03. 2010  15:00  |   České banky rozčilují klienty otázkami na politiku. Ptají se kvůli evropské směrnici, která má zabránit praní špinavých peněz, bankéři to ale v praxi často neumějí vysvět více »

Boj proti praní špinavých peněz sílí (Moderní řízení)

15. 02. 2008  09:08  |   Aktivity světových bank v boji proti praní špinavých peněz zmapovala již podruhé ve velkém průzkumu síť poradenských společností KPMG. více »

Zákon proti praní špinavých peněz jde ve sněmovně dál

02. 02. 2008  23:04  |   Poslanecká sněmovna dnes v prvním kole projednávání podpořila vládní návrh nového zákona proti takzvanému praní špinavých peněz. Návrh nyní směřuje do sněmovních výborů. více »

PRANÍ ŠPINAVÝCH PENĚZ

04. 12. 2007  15:08  |   Peníze anonymně? Jen do 26 tisíc. Čechům končí éra "anonymních" peněz. Od poloviny příštího roku budou moci uložit víc než 26 tisíc korun jen v případě, že úředník v bance bude znát jejich totožnost. A u větších obchodů mezi firmami bude smět banka dokonce podrobně zkoumat, odkud peníze pocházejí a proč transakce probíhá. více »

Zvýšení bankovních poplatků pod taktovkou evropské směrnice (Měšec.cz)

10. 10. 2007  19:49  |   Všechny státy evropské unie musejí do poloviny letošního prosince zavést novou směrnici proti praní špinavých peněz. Nemalé náklady musejí banky v něčem rozpustit, a to podle názorové většiny může zvýšit bankovní poplatky. více »

Zvýšení poplatků bank je opět ve hře!!!

25. 07. 2007  12:32  |   Do poloviny letošního prosince mají členské státy EU povinnost zavést novou směrnici proti praní špinavých peněz. To může zvýšit bankovní poplatky. více »
1

Sekce obsahuje celkem 18 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti