Téma: recko

Příbuzná témata

Ideální banka: 3. nejlepší studentská práce letošního ročníku

04. 02. 2013  03:00  |   Přečtěte si třetí nejlepší práci letošního ročníku Ideální banky 2012 - studentských prací na téma proklientská banka! Dnes se, jak bylo řečeno, podíváme na třetí místo, které z rozhodnutí odborné poroty obsadila Lucie Marečková. Na fotce zachycena při autorském čtení během předávání cen. více »

Češi spoří, mají v bankách třes tři biliony Kč

27. 11. 2012  19:49  |   Ke konci září 2012 vzrostl v meziročním srovnání celkový objem klientských vkladů uložených v bankách o 238,5 mld. Kč (tj. o 8,3 %). To jen potvrzuje vysokou důvěru, kterou mají klienti vůči tuzemskému bankovnímu sektoru. Tento fakt je o to cennější vzhledem k tomu, že v průběhu roku 2012 dochází v několika evropských zemích naopak k odtokům vkladů z národních bankovních systémů (např. Řecko, Irsko, Kypr apod.). více »

Recenze: Nahá pravda – nový bestseller roku 2012

15. 10. 2012  15:32  |   Je to asi rok a půl, co jsem začal mít pocit, že žijeme ve světě virtuální reality. Intuitivně tušíme, že tu něco nesedí a že jdeme špatným směrem, ale vesele se tomu smějeme a papouškujeme líbivé fráze píárových mágů. Jako třeba že důchodová reforma je nutná, že si musíme spořit přes fondy, že se skrze záchranné fondy zachrání Řecko a že je drama, že ještě nemáme euro. Zdálo se, že zde je hrstka „pravd“, o nichž se už nepřemýšlí a nepochybuje. Kdo tehdy řekl, že je důchodová reforma špatně, byl nepřítel státu. více »

BIG EXPERT - Španělsko a Řecko stále zdrojem nejistoty

12. 10. 2012  12:15  |   Pražská burza pokračuje v nastoleném trendu. Aktuálně se pohybuje na nejvyšších úrovních od března letošního roku. více »

ECB: Odchod Řecka z eurozóny by byl zvládnutelný

20. 08. 2012  09:02  |   Odchod Řecka z eurozóny by byl zvládnutelný, lepší by ale bylo, kdyby Řecko v eurozóně nadále zůstalo. Německému listu Frankfurter Rundschau to řekl člen výkonné rady Evropské centrální banky (ECB) Jörg Asmussen. Spekulace o odchodu Řecka z eurozóny v poslední době sílí s tím, jak se blíží splatnost další části úvěru, který země čerpá od eurozóny a Mezinárodního měnového fondu (MMF). více »

Analýza poplatků za financování zahraniční dovolené - co, jak a kde?

04. 07. 2012  04:07  |   Blíží se období dovolených. Část z nás se vydá do zahraničí, přičemž nejvíce Čechů pravděpodobně pojede jako obvykle do Chorvatska a další velká část do zemí, kde se platí eurem (Itálie, Španělsko, Řecko). Každý pak řeší dilema, kolik si vzít s sebou na dovolenou peněz v hotovosti. Jistě lze hodně plateb realizovat kartou přímo u obchodníka (na benzínové pumpě, v supermarketu, v hotelu, v restauraci). Placení kartou také odborníci doporučují, protože s ním jsou spojeny minimální poplatky a nemusíme při sobě nosit žádnou hotovost. Ale jistě nastane dost situací, kdy platit kartou nepůjde (například nákup na trhu, placení za vstup na pláž, na památky apod.). Právě na tyto případy je třeba se vybavit hotovostí. A díky tomu vzniká otázka: Vybrat cizí měnu z účtu ve své bance už doma, nebo směnit české koruny v jiné domácí bance? Nebude třeba lepší vybrat až v cizině z bankomatu? více »

Vklady z řeckých bank odtékají tempem 600-900 mil. eur denně...

14. 06. 2012  14:59  |   Předvolební atmosféra v Řecku je hodně napjatá. Pod tlak se dostávají zejména řecké banky, které čelí zrychlenému odlivu vkladů. Podle agenturních informací řecké banky opouští denně 600 až 900 mil. eur denně a výběry s blížícím se termínem voleb rostou. Do toho největší zahraniční vlastník řecké banky (Emporiki - Credit Agricole) podle Wall Street Journal začíná připravovat plán na úplné opuštění Řecka, pokud by země měla opustit eurozónu. Do dubna 2012 opustila Řecko podle oficiálních statistik zhruba třetina vkladů, aktuální stav ale může být vzhledem k vyhrocenější situaci (vklady odtékající o 0,5 % denně) mnohem napínavější. Odliv vkladů může teoreticky dosáhnout takové intenzity, že řada řeckých bank může mít problém ho rychle nahradit likviditou od ECB. více »

Financování firemního sektoru se drží na dobré úrovni, budou však zřejmě přetrvávat rozdíly ve výkonnosti jednotlivých zemí

21. 05. 2012  10:00  |   V současnosti se poskytování úvěrů firemnímu sektoru v regionu střední a východní Evropy (CEE) drží na dobré úrovni, v příštích měsících však budou zřejmě přetrvávat rozdíly ve výkonnosti jednotlivých zemí. Takové je jedno z hlavních zjištění nedávné analýzy firemního úvěrování ve střední a východní Evropě, provedené úsekem CEE & Poland Strategic Planning UniCredit. Větší ekonomiky, jako Turecko či Rusko, zaznamenaly do února 2012 dvojciferný nárůst poptávky po komerčních úvěrech, zatímco v menších zemích, kupříkladu v Pobaltí, je firemní financování jen nevýrazné a jeho objemy dokonce klesají. více »

Otázky a odpovědi kolem řeckého vystoupení z eurozóny

17. 05. 2012  08:54  |   Smlouvy Evropské unie nepočítají s možností, že by některý z členských států mohl opustit eurozónu. Přesto to podle expertů možné je. Euro by dokonce mohlo zůstat oficiální řeckou měnou, ale s určitými omezeními. Následující text je odpovědí na několik zásadních otázek. více »

Komentář: Řecké dluhy se nedají nikdy splatit

19. 04. 2012  14:01  |   Přestože už asi nikoho moc nebaví sledovat zprávy ohledně Řecka, dovolil jsem si poslat komentář a pěknou grafiku. Z grafického vyjádření je zřejmé (viz odkaz dole), že řecký dluh se nedá nikdy splatit a fakticky Řecko již zkrachovalo. více »

BIG EXPERT - ve znamení čekání na Řecko

10. 03. 2012  01:48  |   Index pražské burzy už měsíc osciluje okolo psychologické hranice 1000 bodů ve velice úzkém intervalu pouhých 30 bodů a stále nemůže najít směr. více »

Raiffeisenbank loni zvýšila čistý zisk o pětinu na 2,22 mld. Kč, příjmy z poplatků vzrostly o 18 procent

27. 02. 2012  12:22  |   Raiffeisenbank, která je pátou největší tuzemskou bankou, zvýšila loni čistý zisk o 22 procent na 2,22 miliardy korun. K růstu zisku přispěl pokles opravných položek, banku navíc netíží dluhopisy ohrožených zemí jako je například Řecko. Banka o tom dnes informovala v tiskové zprávě. více »

K odchodu z eurozóny Řecko vyzval první člen německé vlády

27. 02. 2012  10:37  |   Německý ministr vnitra Hans-Peter Friedrich se stal prvním členem kabinetu kancléřky Angely Merkelové, který Řecko otevřeně vyzval k odchodu z eurozóny. Friedrich v rozhovoru s časopisem Der Spiegel prohlásil, že Atény budou mít větší šanci se finančně zotavit, když budou stát mimo zónu eura. více »

AXA a AXA ASSISTANCE doporučují během dovolených volat v případě nouze nejprve asistenční linku

23. 02. 2012  15:58  |   V případě jakéhokoliv zdravotního problému v zahraničí je nezbytné kontaktovat svou asistenční službu ještě před samotným lékařským vyšetřením. V některých případech jinak může hrozit, že poskytnutá lékařská péče dosáhne příliš vysoké ceny nebo bude zcela nadbytečná. S takovými případy se AXA setkává přibližně jednou do týdne. V létě jde převážně o země jako Egypt, Řecko či Turecko, během zimy zase Rakousko a Itálie. více »

Athény v plamenech, Řecko si i tak otevírá cestu k novým penězům…

22. 02. 2012  13:02  |   I během víkendu běžely na světových televizích kontinuálně pozvánky na dovolenou v Řecku. Po pálení německé vlajky demonstranti začali v neděli zapalovat v Athénách, všechno co šlo. Včera tak hořelo ve městě celkem 17 budov a z toho 5 bank. I když řečtí zákonodárci dokázali nehledě na hlas ulice schválit další sérii škrtů a otevřeli si tak cestu k dohodě o novém záchranném balíku, staro-nový plán pro Řecko zůstává nereálný. více »

Řecko a s ním i periferie si oddechly. Jak ovšem s dohodou naloží ratingové agentury?

22. 02. 2012  10:05  |   Ačkoliv většina z čtenářů, kteří čtou tyto řádky má již patrně Řecka dost, přece jenom nám to nedá než ze znovu vrátit k včera dojednané dohodě o novém záchranném balíku pro řeckou ekonomiku, jež mimo jiné obsahuje odpis dluhu ze strany privátních věřitelů v nominální výši 100 mld. euro. Chtěli bychom totiž upozornit na některá implementační rizika, která včera ráno uzavřené dohodě v nejbližší době hrozí. více »

Řecko utíká hrobníkovi z lopaty..

21. 02. 2012  13:01  |   Úsměvy na tvářích a poplácávání po zádech, ano, v Bruselu se zrodila nová řecká dohoda. Balík v hodnotě 130 mld. eur počítá nakonec s větší obětí soukromých investorů a poklesem řeckého dluhu na 121 % HDP do roku 2020. Jak jistě tušíte, k vyřešení problémů nejslabšího článku eurozóny to asi těžko bude stačit. Kde jsou tedy slabá místa dohody? více »

Jak vypustit páru z řeckého papiňáku?

07. 02. 2012  10:13  |   Řecko hraje o hodně a nemá v ruce zrovna dobře rozdané karty. Pokud se rychle nedohodne na novém balíku pomoci, na začátku března těžko splatí více jak 14 mld. eur dluhu a rozjede se neřízený bankrot se všemi negativními konsekvencemi pro Řeky i celou eurozónu. To se samozřejmě prakticky nikomu nevyplatí, a proto vynalézavost evropských politiků a úředníků nezná mezí. více »

Řecká dohoda = portugalská past

31. 01. 2012  09:04  |   Evropská krize se ve stejných obměnách vrací zas a znova jako bumerang. Zhruba po roční pauze opět dopadá i na slabší ze dvou zemí na Pyrenejském poloostrově - Portugalsko. To sice není pod takovým tlakem novinářů, politiků a mezinárodních institucí jako Řecko, ale výnosy portugalského desetiletého výnosu i tak včera vystřelily vzhůru o více jak 200 bps a překročily 17 %. Problémy Portugalců nejsou tak hluboké jako ty řecké, i tak jsou však druzí v řadě na osekání dluhů. více »

Řecko, Irán, zisky firem a Fed - nudit se trhy opět nebudou

23. 01. 2012  10:31  |   Už už se zdálo, že po tomto víkendu bude na světě historická dohoda o bezprecedentní restrukturalizaci vládního dluhu jedné ze zemí EU, když se nakonec ukázalo, že její příjetí ze strany privátních věřitelů nebude tak snadné. Nakonec není ani divu, neboť by bylo velmi překvapivé, kdyby “dobrovolný” souhlas k odpuštění více než dvou třetin toho co Řecko dluží skrze své dluhopisy přišel ze strany bank a fondů zcela bez boje. Licitace o to, jak moc bude nakonec řecký vládní dluh osekán, pokračuje i víkendu, neboli na globálních trzích může zavládnout jisté rozčarování z toho, že dohoda mezi privátními věřiteli a řeckou vládou nebude k dispozici pro dnešní schůzku ministrů financí a centrálních bankéřů eurozóny. více »

Řecko čekají další úspory a čtvrtý rok propadu ekonomiky v řadě

05. 01. 2012  09:52  |   Novoroční optimismus začal včera pomalu narážet na zástup bobtnajících euro-problémů. Řecký premiér Papademos chce po svých občanech další úsporná opatření, která by se měla dotknout platů a penzí. Ty budou pravděpodobně nutné pro novou dohodu s Evropskou komisí, MMF a finančními institucemi, které přislíbili Řekům odpuštění části dluhu. Dohoda na novém záchranném balíku v hodnotě 130 mld. eur by měla být ušita do konce ledna a Řekové budou potřebovat peníze nejpozději do začátku března, kdy mají splatný dluh za 14,5 mld. eur. více »

Zaujalo nás: Vrátí se Řecko k drachmě? Už aby to bylo, volá stále více lidí

06. 11. 2011  09:23  |   Desetileté manželství z rozumu, jak uvádějí s lehkou ironií světová média, které Řecko uzavřelo s eurem, může podle posledního vývoje v zemi dospět k rozvodu. Nejen světové trhy, ale i investoři se tak jednoduše ptají, kdy skončí spekulace a Řecko definitivně oznámí i přes předchozí ujišťování, že to tak nebude, vystoupení ze spolku zemí, která platí eurem. více »

Bureš o Řecku: Referendum nebude a dnes se ukáže, zda vydrží vláda

04. 11. 2011  13:11  |   Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil. Pohled na řeckou politickou scénu začíná připomínat akční film se špatným scénářem. Včera pod tlakem evropských politiků, opozice i vlastních poslanců řecký premiér připustil, že referendum vlastně být nemusí. Stačí mu souhlas opozice se záchranným balíkem v hodnotě 130 mld. eur doprovázeným 50%ním odpuštěním dluhu ze strany soukromých investorů. více »

Čermák: Pozornost trhů se přesouvá od Řecka k americkým datům a centrálním bankám

31. 10. 2011  12:14  |   Po týdnu, který přinesl velkou naději na to, že Řecko alespoň na nějaký čas nebude udávat rytmus globálních finančních trhů, přichází týden, kdy budou mít investoři prostor oprostit se od strachu z finanční nákazy a bude tudíž šance se více věnovat ekonomickým fundamentům. více »

Bureš: Jak nafouknout záchranné fondy a přežít řeckou stávku

19. 10. 2011  13:06  |   Před klíčovým summitem eurozóny (23.10.) je atmosféra dusná. Německo a Francie před týdnem konečně otočily kormidlo správným směrem a naznačily, že budou chtít výrazněji osekat řecký dluh a pomoci bankám. I když je vytyčený cíl správný, cesta k němu připomíná minové pole a ďábel bude jako vždy ukryt v detailech, které bude velice složité narychlo doladit. více »

Řecko - prokletí amerického investora

20. 09. 2011  11:19  |   Pro amerického investora to v poslední době musí být frustrující období. Nejenže se jeho největší ekonomice nedaří, ale místo toho, aby se snažil analyzovat, zdali ohodnocení akcií či dluhopisů odpovídá stavu americké ekonomiky, resp. výhledu pro zisky, musí věnovat pozornost malé zemi na jihu Evropy, jejíž ekonomika představuje něco okolo jednoho procenta eurozóny. Souhrn dění v posledních hodinách se přitom opět vyvíjí podle tohoto scénáře. více »

Jak za miliardy EUR zjistit pravdu původně zdarma: Řecko a bankrot

19. 09. 2011  10:59  |   Unijní ekonomové potřebovali jeden rok a stovky miliard eur ke zjištění, že řešením pro Řecko je bankrot… a komunistická Čína školí Západ z finanční politiky. Až žije Svaz evropských socialistických republik! více »

Americké maloobchodní tržby zůstaly za očekáváním

15. 09. 2011  09:08  |   Říká se, že tonoucí se stébla chytá. S jistou mírou nadsázky by se takto dala označit včerejší reakce trhů na slova francouzského prezidenta Sarkozyho a německé kancléřky Merkelové během telefonické konference s řeckým premiérem, že dluhy sužované Řecko zůstane v eurozóně. Společná evropská měna i akcie tak rozšířily svoje zisky z předchozích dní, ačkoliv důvodů k radosti bylo jinak pramálo. více »

Aktualizováno: České banky zveřejňují výsledky – daří se jim dobře, problémem je ale Řecko

16. 08. 2011  16:59  |   Ačkoliv se finanční sektor ve světě vzpamatovává z těžké rány krize a potácí se na hraně další, tuzemským bankám se v prvním pololetí 2011 dařilo. Obchodní výsledky akcionáře českých bank rozhodně potěšily. Co je určitě nepotěšilo, je stav řecké ekonomiky, jež přinutil dvě banky přecenit hodnotu cenných papírů, jež tuzemské bankovní ústavy drží. Text aktualizován o výsledky LBBW. více »

Na Řecko doplatila i UniCredit Bank, zisk jí klesl o polovinu

05. 08. 2011  15:00  |   Tuzemská UniCredit Bank je po Komerční bance další finanční institucí, která doplácí na řecké dluhopisy. V prvním pololetí jí kvůli jejich odpisu klesl meziročně zisk o v více »

Eurozóna vymýšlí, jak pomoci Řecku. Napadl ji poplatek pro banky

18. 07. 2011  15:00  |   Vlády států eurozóny mají těžkou hlavu z toho, jak pozvednout Řecko na nohy. Peníze na další státní finanční injekce není kde brát a politici vymýšlejí, jak do pomoci pře více »

Řecko se sune k řízenému bankrotu, zní v zákulisí jednání o pomoci

12. 07. 2011  15:00  |   Řecko směřuje k řízenému bankrotu. Podle nizozemského ministra financí Jana Keese de Jagera to je po pondělním jednání eurozóny legitimní možnost navzdory odporu Evropské více »

Ministři financí eurozóny odsouhlasili 12 miliard eur pro Řecko

03. 07. 2011  15:00  |   Ministři financí eurozóny v sobotu odsouhlasili poskytnutí 12 miliard eur pro Řecko. Jde o část loni slíbené pomoci, bez níž by země do poloviny července zkrachovala. Nov více »

1. díl Angry PIGS: Aneb co lze koupit za pomoc pro Řeky

01. 07. 2011  15:41  |   Přinášíme vám první díl seriálu článků ANGRY PIGS o zemích s největšími fiskálními problémy (PIGS = Portugal (Portugalsko), Ireland (Irsko), Greece (Řecko), Spain (Španělsko)), který bude během léta psát Jan Čermák, analytik ČSOB z oddělení Analýzy finanšních trhů. více »

Řecko zvolilo úspory místo bankrotu, seškrtá 78 miliard eur

30. 06. 2011  15:00  |   Řecký parlament schválil úsporná opatření, která mají odvrátit státní bankrot. Jejich schválením si totiž země zajistila další nutnou část úvěru od Mezinárodního měnového více »

Řecko bude volit mezi úsporami a bankrotem

29. 06. 2011  15:00  |   Řekové rozhodují o další budoucnosti země. Parlament bude hlasovat o škrtech, na které tlačí Mezinárodní měnový fond a Unie. Pokud úspory schválí, dostanou peníze nutné p více »

Řecko nesmí zbankrotovat, byl by to trest smrti, říká bankéř z ECB

30. 05. 2011  15:00  |   Úvahy o řízeném bankrotu Řecka jsou z říše pohádek a evropští politici by je měli opustit. Listu Financial Times to řekl člen bankovní rady Evropské centrální banky Loren více »

Dovolená v zahraničí je letos pro Čechy cenově dostupnější

16. 05. 2011  18:13  |   Češi loni cestovali celkově méně, počet cest do jižních přímořských zemí ale neomezili. Tržní podíly v cestách tuzemců ztrácely Chorvatsko, Slovensko a Řecko, zájem rostl o Egypt, Turecko, Itálii a Španělsko. více »

Evropa mírně poroste, banky však musí zesílit, varuje MMF

12. 05. 2011  15:00  |   Mezinárodní měnový fond předpovídá Evropské unii pro příští rok mírné zrychlení ekonomického růstu. Ten by ale mohly ohrozit zadlužené státy eurozóny jako Řecko nebo Port více »

Řecko odmítá bankrot, dluhopisy prý udá v příštím roce

21. 04. 2011  15:00  |   S dluhem si poradíme, restrukturalizovat ho nepotřebujeme, ozývá se z Řecka.Tamní vláda považuje dluh, který se vyšplhal na 7,9 bilionu korun, tedy asi 140 procent řeckéh více »

Řecko je na dosah bankrotu, podle médií žádá o restrukturalizaci dluhu

18. 04. 2011  15:00  |   Řecko je na tom možná hůře, než se dosud zdálo. Tamní média tvrdí, že požádalo Evropskou unii a Mezinárodní měnový fond o restrukturalizaci dluhu. Atény i Brusel to ofici více »

Kellner expanduje do Středomoří. Snaží se razantně převzít jednu řeckou banku

08. 02. 2011  15:00  |   Kellner se chce dostat do banky Piraeus. Postupuje velmi agresivně, uvádějí řecká média. více »

Čína předběhne USA v roce 2050, věští ekonomka

13. 01. 2011  15:00  |   Největší ekonomikou světa je Čína, ze třetí příčky jí dýchá na záda Indie. Turecko má větší hospodářství než Rusko a nizozemská ekonomika je až třiadvacátá. Ptáte se, o j více »

Iveta Radičová: Eurozóna není finanční perpetuum mobile

19. 11. 2010  15:00  |   Za situaci v unii mohou nezodpovědné vlády a banky, tvrdí slovenská premiérka. "Teď má problémy Irsko. To mu teď půjčí Řecko, nebo kdo?!" více »

Průzkum tvrdí: Řecko a Irsko čeká bankrot. Brusel jedná o pomoci

16. 11. 2010  15:00  |   Irské banky potřebují kapitálovou injekci mezi 60 a 150 miliardami eur. více »

O finanční pomoc nežádáme, nepotřebujeme ji, ohrazuje se Irsko

15. 11. 2010  15:00  |   Irští představitelé vyvracejí spekulace o tom, že by se jejich země ubírala řeckou cestou. Žádnou finanční pomoc od Evropské unie prý nepotřebují a ani o ní nejednají. Ze více »

Poplach na trzích na dohled. Záchrana Anglo Irish Bank šplhá až k 34 miliardám eur

30. 09. 2010  15:00  |   Irsko se stále více dostává do podobných problémů jako Řecko. EU však zatím Irsku věří, že si s problémy dokáže poradit. více »

Experti: Evropa drží Řecko při životě zbytečně, stejně ho čeká bankrot

08. 09. 2010  15:00  |   Brusel se opět pustil do Slovenska, které nehodlá Řekům pomáhat. více »

Řecku hrozí bankrot, tvrdí manažer největšího dluhopisového fondu

07. 09. 2010  15:00  |   Po vypršení evropské pomoci za tři roky nebude Řecko schopné splácet své dluhy, uvedl jeden z manažerů fondu Pimco. více »

Radičová se pustila do bank. Za řeckou krizi mohou i ony, tak ať platí, vyzývá

06. 09. 2010  15:00  |   To není žádná solidarita s Řeckem, to je solidarita s bankami, komentovala záchranný plán eurozóny a MMF slovenská premiérka. více »

Sekce obsahuje celkem 109 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti