Téma: soud

Příbuzná témata

HROMADNÉ VYMÁHÁNÍ POPLATKŮ - dnes poslední den, přidejte se do 31. března 2013, pak to spouštíme!

31. 03. 2013  13:45  |   Banky ukazují, že se rozhodli vést bitvu u soudu – na individuální žádosti klientů odpovídají zamítavě. To se však dalo čekat. Dostali jste také zamítavou odpověď? Pošlete nám ji, zveřejníme ji anonymně! více »

Právní rozbor odpovědí bank na první výzvy týkající se vrácení úvěrových poplatků

27. 03. 2013  10:32  |   O zaítavém potoji bank k hromadnému vrácení poplatku a dalším postupu jsme vás informovali v TÉTO TISKOVÉ ZPRÁVĚ. Nyní pro úplnost přinášíme právní rozbor odpovědí bank. více »

Banky zamítly smírné jednání a klientům bank nezbývá, než se obrátit na soudy

27. 03. 2013  08:27  |   Před necelými dvěma týdny služba Poplatkyzpet.cz doručila na podatelny pěti největších českých bank první výzvy na vrácení úvěrových poplatků. Každá z pěti vyzvaných bank ve stanovené sedmidenní lhůtě na výzvy nereagovala. Klienti bank prostřednictvím služby Poplatkyzpět.cz požádala předsedy představenstev jednotlivých bank o osobní setkání s cílem vyřešit celou věc smírnou cestou bez nutnosti soudu. Odpovědi bank na žádost o setkání, stejně jako vyjádření na výzvy o vrácení úvěrových poplatků, byly zamítavé. více »

Mimosoudní inkaso ušetřilo dlužníkům 2,5 miliardy korun

20. 03. 2013  11:22  |   Pokud by věřitelé vynechali činnost inkasních společností a rovnou by na neplatiče podávali žaloby, zaplatili by dlužníci o několik miliard korun více, než kolik zaplatili v rámci mimosoudního inkasa. více »

Služby Poplatkyzpet.cz, Jdeto.de a Bankovnipoplatky.com žádají vládu o setkání ohledně vrácení úvěrových poplatků

06. 03. 2013  16:25  |   Služby Poplatkyzpet.cz, Jdeto.de a Bankovnipoplatky.com, které se spojily proti nelegálně účtovaným úvěrovým poplatkům českých bank, mají podporu ve vládě. Ministr průmyslu a obchodu MUDr. Martin Kuba, se o víkendu vyjádřil ke kauze nelegálně účtovaných úvěrových poplatků, a nastínil možná řešení, kterými by se vláda mohla zabývat. Ministr Kuba vyslovil svůj nesouhlas s placením úvěrových poplatků a vyjádřil podporu aktivitám, které stojí na straně spotřebitelů. Služby Poplatkyzpet.cz, Jdeto.de a Bankovnipoplatky.com proto dnes ministrovi zaslaly dopis s žádostí o setkání, na kterém by rády projednaly možnost zrušení soudního poplatku při spotřebitelských soudních sporech. více »

Je legální požadovat poplatek za vedení úvěrového účtu od podnikatelů?

21. 12. 2012  05:15  |   Obrátil se na nás čtenář, který se – jakožto statutární zástupce firmy – tak jako některé fyzické osoby, které vedou spory s bankami, podivil nad praxí účtování poplatku za vedení a správu úvěrového účtu. Jeho dopis, který zveřejňujeme, vyprovokoval banku po několika k urgencích k odpovědi. V ní sdělila, že rozhodnutí Spolkového soudního dvora, na kterém stojí např. i aktuální spor mediátora Petra Němce, se vztahuje na spotřebitelské financování a pro banku rozhodnutí není zavazující a rozhodující, navíc že byl klient o poplatku informován, že regulace dává bance právo takový poplatek požadovat, že za něj prokazatelně nabízí služby a že tedy není o čem diskutovat... více »

Proč ještě nikdo neodsoudil banky za jejich nemravné chováni ?

12. 12. 2012  13:11  |   V souvislosti s anketou o nejabsurdnější bankovní poplatek se nám se svými názory svěřuje čím dál více čtenářů. My to vítáme, a i když někdy nejsou zcela v souladu s našim přesvědčením a našimi názory, dáváme jim prostor... Tady publikujeme jeden z nich! více »

Životní pojistky pro ženy - čas na výhodný kontrakt za stávajících podmínek se krátí!

10. 12. 2012  14:44  |   Od 21. prosince budou muset ženy platit za životní pojištění stejně jako muži. V praxi to bude znamenat, že v některých případech se zdraží pojistka pro ženy až o osmdesát procent. Nezohledňovat rozdíl v rizikovosti mezi muži a ženami při uzavírání pojistek uložil pojišťovnám Evropský soudní dvůr. Deadline pro pojistky za stávajících podmínek se blíží - ženy, neváhejte! více »

Regulace z EU: Ženy berou pojišťovny útokem, muži vyčkávají

29. 11. 2012  17:30  |   Žen na pobočkách pojišťoven nabízejících životní pojištění razantně přibývá. Nemají totiž už moc času na to, aby uzavřely pojistku za stávajících, pro ně mnohem výhodnějších, podmínek. Od 21. prosince se z rozhodnutí Evropského soudu sjednotí sazby, což v praxi bude znamenat, že v některých případech stoupne cena pojistky pro ženy až o desítky procent, zatímco mužům naopak mírně zlevní. více »

KOMERČNÍ BANKA OBHÁJILA TITUL V SOUTĚŽI BANKA ROKU 2012

14. 11. 2012  15:48  |   Komerční banka obhájila prestižní titul v soutěži Banka roku 2012. Absolutní vítězství přisoudila bance porota složená z několika desítek odborníků. Komerční banka zvítězila již popáté v jedenáctileté historii ocenění Fincentrum Banka roku. Na stupních vítězů se umístila Skupina Komerční banky v šesti kategoriích ze třinácti vyhlašovaných. více »

Ženy berou pojišťovny útokem, muži vyčkávají

12. 11. 2012  16:10  |   Žen na pobočkách pojišťoven nabízejících životní pojištění razantně přibývá. Nemají totiž už moc času na to, aby uzavřely pojistku za stávajících, pro ně mnohem výhodnějších, podmínek. Od 21. prosince se z rozhodnutí Evropského soudu sjednotí sazby, což v praxi bude znamenat, že v některých případech stoupne cena pojistky pro ženy až o desítky procent, zatímco mužům naopak mírně zlevní. více »

Nejvyšší soud ČR odmítl nároky dr. Nemetha ve sporu s ČSOB

07. 11. 2012  13:45  |   Nejvyšší soud ČR odmítl dovolání dr. Nemetha, kterým se pokoušel zvrátit předchozí soudní rozhodnutí, jimiž byly pravomocně zamítnuty jeho nároky vůči ČSOB. více »

Slováci žádají vrácení poplatků za úvěrový účet, banky jsou proti

23. 10. 2012  22:31  |   Banky na Slovensku obdržely první žádosti o vrácení poplatku za vedení úvěrového účtu. Postup klientů nejméně tří peněžních ústavů je reakcí na rozhodnutí německého nejvyššího soudu, podle kterého je účtování tohoto poplatku v rozporu s právem EU. Napsal to dnes list Sme. více »

Zajímavé: Ztratil kartu s PINem, soud přesto vyhrál

03. 10. 2012  10:31  |   Pokud banka nezajistí účty před možností vybrat z nich peníze nad sjednaný týdenní limit, nemůže po případné krádeži přenést veškerou vinu na svého klienta. více »

Kazuistika z Rumburka - jak využít instituce úpadku a způsobů jeho řešení?

12. 09. 2012  16:27  |   Přinášíme vám další příběh, který se skutečně stal. Tento je z Rumburka a jde v něm o povolení instituce oddlužení. Klient Občanské poradny usoudil, že to je jeho jediná možnost... Jak postupovat? více »

Průlom: První banka vrátila poplatek za úvěrový účet

11. 09. 2012  16:14  |   První banka v Česku vrátila klientovi měsíční poplatek za vedení úvěrového účtu. Jde o průlomové rozhodnutí, které může spustit lavinu vracení sporného paušálu, jehož účtování je podle loňského rozhodnutí německého nejvyššího soudu v rozporu s unijní legislativou. více »

Přelomový spor: Proč se soudím o 50 Kč?

04. 09. 2012  08:46  |   Proč se soudím o 50 Kč s Komerční bankou? Odpověď může znít jednoduše. Domnívám se, že jsem v právu a proto se bráním u soudu. Pouze kvůli padesátikoruně bych to však jistě nedělal. více »

Z rozhodnutí Evropského soudu budou mít ženy životní pojištění až o 80% dražší

03. 09. 2012  14:11  |   Od 21. prosince budou muset ženy platit za životní pojištění stejně jako muži. V praxi to bude znamenat, že v některých případech se zdraží pojistka pro ženy až o osmdesát procent. Zohledňovat rozdílnost v rizikovosti mezi muži a ženami při uzavírání pojistek uložil pojišťovnám Evropský soudní dvůr. více »

Spolutvůrce Navigátoru bezpečného úvěru varuje: Lidé jsou nepoučitelní!

20. 08. 2012  00:01  |   Jakkoliv by se mohlo zdát, že téma „lichváři“ je tématem ohraným, o kterém všichni všechno vědí, není to pravda. Přestože v České republice stále vzniká řada různých iniciativ a projektů na podporu finanční gramotnosti, aktuální průzkumy a čísla stále ukazují, že velké procento Čechů nerozumí základním finančním pojmům a nedokáže správně posoudit možnosti spotřebitelských úvěrů. Podle Petra Teplého, spolutvůrce projektu Navigátor bezpečného úvěru, jsou Češi nepoučitelní a stále se nenaučili číst smlouvy, zatímco lichváři své praktiky zdokonalují. více »

ČSOB Pojišťovna startuje kampaň pro ženy „Dámy, výhodnější už to nebude“

14. 08. 2012  11:39  |   Z rozhodnutí Soudního dvora EU dnem 21. 12. 2012 nelze použít pohlaví jako základ výpočtu pojistného. Pro ženy to bude znamenat konec výhodnějších sazeb životního pojištění. Do tohoto data jej však mohou uzavírat za pro ně výhodnějších podmínek. Dnešním dnem proto ČSOB Pojišťovna odstartovala kampaň na podporu prodeje životního pojištění pro ženy s podtitulem „Dámy, výhodnější už to nebude.“ více »

Zaujalo nás: Chtějí banky nezákonný poplatek? Začíná důležitá bitva

24. 07. 2012  01:50  |   Klienti českých bank by se již brzy měli dozvědět, zda si tuzemské finanční domy účtují poplatek za vedení úvěrového účtu v souladu se zákonem. Německý soud již před více než rokem rozhodl, že stejná praxe německých bank v souladu se zákonem nebyla. O případu i jeho tuzemských souvislostech tehdy podrobně informoval online deník Aktuálně.cz. více »

Souboj log finančních institucí: Prvenství zatím drží Equa bank

23. 07. 2012  15:16  |   Souboj log finančních institucí si po necelých dvou týdnech existence získal přízeň čtenářů serveru BankovniPopaltky.com. Ti totiž svým rozhodnutím rozsoudili již přes čtyři tisíce duelů mezi logy šedesátky finančních institucí působících v České republice. Byť jsme teprve na začátku – souboj log poběží do konce října – pojďme se podívat, jak si jednotlivé instituce zatím vedou. První tři příčky okupují Equa bank, UNIQA a Citibank. více »

Zaujalo nás: Zrušení dalšího bankovního poplatku?

12. 07. 2012  09:47  |   Bude Komerční banka první bankou u nás, která upustí od nezákonného poplatku za vedení úvěrového účtu? Šanci má. Pokud ji nevyužije, dostane se ke slovu soud. více »

Tajné služby získají přístup k bankovnímu tajemství,stvrdil Klaus

04. 07. 2012  17:33  |   České zpravodajské služby budou mít možnost získat přístup k údajům podléhajícím bankovnímu tajemství. Budou k tomu ale potřebovat povolení soudu, o které budou moci žádat jen pro případy boje s financováním terorismu. Mimo jiné to avádí novela bankovního zákona, kterou dnes podepsal prezident Václav Klaus. O podpisu ČTK informoval prezidentův mluvčí Radim Ochvat. více »

„Protiprávní“ poplatky pří správě účtu hypotečního úvěru

29. 06. 2012  13:23  |   Německý Spolkový soudní dvůr (Bundesgerichtshof) se v červenci 2011 zabýval otázkou protiprávnosti závazku majitele účtu platit bance zvláštní poplatky za vedení a správu účtu k hypotečnímu úvěru, který zakládají všeobecné obchodní podmínky banky. Shledal takovéto poplatky za nezákonné, čímž umožnil majitelům hypotečních úvěrů požadovat od bank již zaplacené a nepromlčené poplatky zpět. více »

Česká spořitelna prodává podíl v ČMZRB za téměř 890 mil. Kč

09. 05. 2012  16:25  |   Česká spořitelna dne 9. května 2012 podepsala smlouvu o převodu akcií Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB) za 889,59 mil. Kč v návaznosti na rozhodnutí valné hromady ČMZRB o odkupu vlastních akcií, která se konala 24. dubna 2012. Cenu za prodej podílu České spořitelny ve výši 13 % stanovil soudní znalec podle obchodního zákoníku. K samotnému převodu akcií dojde 11. května 2012. více »

Krátila vám pojišťovna pojistné plnění o amortizaci?

26. 04. 2012  13:41  |   V posledních dvou týdnech se v médiích často objevují informace, které jsou známé již od vydání nálezu Ústavního soudu ČR sp. zn. II ÚS 2221/07 ze dne 19.3.2008, a to, že pojišťovna nemá nárok na krácení pojistného plnění z povinného ručení o tzv. amortizaci. Přesto i po vydání tohoto nálezu, pojišťovny stále tento nešvar na poškozených účastnících dopravní nehody aplikují. Asi nejběžnější výmluvou pojišťovny, proč pojistné plnění neoprávněně krátí je stáří a tím i opotřebení vašeho vozidla. Říkají, že pokud jsou díly vyměněny za nové, vaše vozidlo má vyšší hodnotu než před nehodou a tudíž byste se nezákonně obohatili na úkor pojišťovny. více »

Poplatek za vedení úvěrového účtu – najde se jeden odvážný?

16. 04. 2012  01:46  |   Na konci září se i čtenáři tohoto serveru mohli seznámit s informací, že „nejvyšší německý soud“ prohlásil za nezákonný poplatek za vedení uvěrového účtu“ [jedná se o rozsudek německého Spolkového soudního dvora ze dne 7. 6. 2011, sp. zn. XI ZR 388/10]. Patrně nikoho nepřekvapilo, že zástupci českých bank se k tomuto rozhodnutí postavili poměrně zdrženlivě. Pokud se české banky dle svého tvrzení nebyly schopny s německým rozhodnutím, jež je v konečném důsledku může připravit o stamiliony korun, seznámit ani s několika měsíčním zpožděním, lze jim to dle mého názoru věřit jen stěží. více »

Banky v USA zaplatí za chybný přístup k hypotékám 25 miliard USD

06. 04. 2012  11:14  |   Soud ve Spojených státech schválil návrh na vyrovnání, který ukládá pěti největším americkým bankám zaplatit celkem 25 miliard dolarů (asi 473 miliard Kč) za chybný přístup k hypotékám. Civilní žalobu na banky před časem podalo 49 států americké unie i federální vláda ve Washingtonu. více »

Zákon posiluje práva spotřebitelů ve sporech s poskytovateli úvěrů

30. 03. 2012  11:47  |   Rozhodčí doložka napomáhá efektivnímu a rychlému řešení sporu, především u obchodních a mezinárodních smluv. Současně je také často zneužívána, a to zejména poskytovateli spotřebitelských půjček a úvěrů, kteří se díky ní mohou vyhnout soudnímu dohledu. Od prvního dubna dochází k zásadním změnám v zákoně o rozhodčím řízení, včetně úpravy rozhodčích doložek. dTest analyzoval dopad novely na spotřebitele. více »

Průzkum stránek bank ohledně dostupnosti informací o hypotékách

23. 03. 2012  16:45  |   Účelem průzkumu stránek je přiblížit běžnému čtenáři či zájemci o hypotéku, jak snadná, případně těžší či složitá cesta vede k bližším informacím o nabízených hypotékách. Níže popsané poznatky, jež jsou založeny na subjektivním dojmu autora, nesoudí ani nekritizují vzhled stránek. Je samozřejmé, že každá banka v určitý moment své éry upřednostňuje jiný produkt a podle aktuální nabídky tak uzpůsobuje vzhled svých webových stránek. více »

Čínský obchodní přebytek klesá - v měnových válkách vítězí Německo

11. 01. 2012  10:36  |   Předseda nové technokratické italské vlády Monti si včera v německém tisku postěžoval, že zatímco jeho země přináší ve jménu stability eurozóny nemalé oběti, pak recipročně se ze strany EU Itálii nedostává dostatečných ústupků. V Asii naopak trhy včera zaujala zpráva týkající se výsledků čínské obchodní bilance za rok 2011, která s ohledem na zpomalující růst vývozů přiměla řadu investorů uvažovat o tom, že soudruzi v Pekingu budou muset přitopit pod kotlem domácí poptávky, aby povzbudili zpomalující ekonomiku. více »

Společnost J&T ASSET MANAGEMENT se přeměnila na J&T INVESTIČNÍ SPOLEČNOST

10. 01. 2012  13:59  |   Ke konci roku nabylo právní moc usnesení rejstříkového soudu o fúzi společností J&T ASSET MANAGEMENT, INVESTIČNÍ SPOLEČNOST, a.s. a bývalé investiční společnosti Atlantik Asset Management. Po spojení obou společností došlo k přejmenování firmy J&T ASSET MANAGEMENT na J&T INVESTIČNÍ SPOLEČNOST, a.s., která je součástí nadnárodní finanční skupiny J&T. více »

Navigátor bezpečného úvěru ukazuje směr zájemcům o půjčku

02. 12. 2011  08:08  |   Zmapovat a popsat český trh spotřebitelských půjček, posoudit kvalitu jednotlivých poskytovatelů, nabídnout veřejnosti nástroj, díky němuž se dají finanční instituce jednoduše porovnat, a přispět tak ke zlepšení úrovně finanční gramotnosti – to jsou hlavní cíle projektu Navigátor bezpečného úvěru, který dnes představují Karlova Univerzita a společnost EEIP, a.s., s garancí profesora Michala Mejstříka. Hlavním zjištěním Navigátoru je, že trh spotřebitelských úvěrů je v České republice rozdělený na dvě zcela odlišné skupiny – tzv. bezpečné věřitele s relativně vysokou mírou regulace a férovým přístupem k zákazníkům a tzv. predátory, kteří zpravidla zneužívají lidské touhy po penězích a úrovně finanční gramotnosti a půjčují za značně nevýhodných podmínek. více »

Bankou roku je Komerční banku, nejdůvěryhodnější v očích klientů Česká spořitelna

09. 11. 2011  20:00  |   Jubilejní desátý ročník prestižního ocenění Fincentrum Banka roku zná své vítěze. Vítězství v kategorii Banka roku 2011 přisoudila odborná porota Komerční bance. Na druhém místě se umístila Česká spořitelna před UniCredit Bank Czech Republic. V novinkové kategorii Privátní banka roku zvítězila J&T Banka. Nejdůvěryhodnější bankou roku se na základě průzkumu veřejného mínění opět stala Česká spořitelna. Druhé místo v této kategorii obsadila Komerční banka, třetí je pak Československá obchodní banka. více »

Vláda projedná přístupy tajných služeb k informacím o kontech

02. 11. 2011  11:55  |   Vláda dnes projedná novelu zákona o bankách, která umožní zpravodajským službám získávat tajné informace o soukromých kontech v bankách a dalších finančních institucích bez souhlasu klienta. Poskytnutí informací tajným službám by ovšem povoloval soud. více »

Naboural vás někdo? Doplatíte na to, vzkazují pojišťovny

02. 11. 2011  11:00  |   Něco takového se může stát každému. Auto za vámi na křižovatce nedobrzdí, váš nárazník je na odpis a začíná kolo jednání s pojišťovnou viníka nehody. Četné stížnosti na poradenské lince časopisu dTest - 299 149 009 – ovšem dokazují, že pojišťovny mnohým poškozeným nezaplatí tolik, kolik by měly – a to v rozporu s nálezem Ústavního soudu. Poškozenému, který se nebrání, mnohdy nezbývá nic jiného, než si část škody uhradit ze svého. více »

Na peníze z pojistek neplatí zákon proti praní peněz

20. 10. 2011  08:14  |   Vyplácení peněz z pojištění není klasickým obchodem, a proto se na takové transakce nevztahují zákony bránící v Česku praní špinavých peněz. Nejvyšší soud tak rozhodl spor, ve kterém šlo o více než tři miliony korun ze zákonného pojištění za nehodu. Napsal to dnes server Aktuálně.cz. více »

Německo chladí rozpálená očekávání před víkendovým summitem EU

18. 10. 2011  09:55  |   Přední němečtí představitelé si nemohli nevšimnout toho, že očekávání ohledně víkendového summitu EU se šplhají nepřiměřeně vysoko a tak vcelku správně usoudili, že je zapotřebí je zchladit. Tak se také stalo, když německá kancléřka Merkelová trhům vzkázala, že by měly přestat snít o tom, že dluhová krize v eurozóně bude příští pondělí vyřešena. Vyklepané trhy - především pak ty akciové - reagovaly výraznou negativní korekcí. Po slovech Merkelové tak budou mít investoři dostatek prostoru pro spekulace o tom, zdali E(M)U skutečně má nějaký smysluplný plán, jak dluhovou krizi vyřešit, nebo o víkendu půjde o další impotentní schůzku na téma “dohodneme se, že se dohodneme”. více »

dTest: E-shopy musí vracet nejen kupní cenu, ale i poštovné

05. 10. 2011  12:24  |   Časopis dTest upozorňuje na to, že české e-shopy spotřebitelům v případě odstoupení od smlouvy vrací nižší částky než by měly. Podle rozhodnutí Evropského soudního dvora totiž musí vracet nejen cenu zboží, ale i poštovné. Téměř žádný český e-shop však tyto částky nevrací – v rozporu se zákonem. A zákazníci? Ti se tomu zatím nebrání, protože neví, že takové právo mají. více »

Přečtěte si: Plaťte dál. Banky chtějí poplatek v Německu nezákonný

29. 09. 2011  11:39  |   Banky působící v České republice zatím nebudou rušit poplatek za vedení úvěrového účtu, který nejvyšší německý civilní soud prohlásil za protizákonný, a tudíž neplatný. O zlomovém verdiktu informoval online deník Aktuálně.cz v pátek. více »

Zaujalo nás: Konec poplatků za půjčky. Soud je bankám zakázal

23. 09. 2011  12:43  |   Spolkový soudní dvůr na základě práva platného v celé EU, tedy i v Česku, rozhodl, že německé banky nesmějí vybírat poplatky za vedení spotřebitelských úvěrů. více »

Prohlášení ČLFA k novele zákona o finančním arbitrovi

15. 09. 2011  16:59  |   Novela zákona č. 229/2002 Sb., o finančním arbitrovi, která nabyla účinnost 1. července t. r., především rozšiřuje pravomoc arbitra na řešení sporů mezi poskytovateli či zprostředkovateli spotřebitelských úvěrů a spotřebiteli. Společnosti sdružené v ČLFA vítají toto rozšíření možností mimosoudního řešení sporů ze spotřebitelských úvěrů. Klienti finančních institucí získali novelou další možnost, jak se rychle, jednoduše a zdarma domoci oprávněných nároků ze smluv o spotřebitelském úvěru. více »

Německý ústavní soud trhům ulevil, ale jen na chvíli

08. 09. 2011  11:13  |   Na první pohled včerejší zisky akcií vypadaly impozantně. Německý DAX vyskočil o více jak 4 % po té, co dal německý ústavní soud zelenou evropským záchranným mechanismům (EFSF). Těžko ale v tuto chvíli čekat trvalejší úlevu. Riziko, že některá z členských zemí reformy EFSF zablokuje, je stále vysoké. I když reformy projdou, na eurozónu se bude jako bumerang vracet zpátky řecký problém. více »

Nejen banky zvyšují poplatky, ale i soudy

06. 09. 2011  10:05  |   1. září nabývá účinnosti novela zákona, která přináší zvýšení soudních poplatků. Vzhledem ke známé neochotě českých spotřebitelů k soudnímu řešení sporů lze předpokládat, že jejich změna povede k ještě horší vymahatelnosti práv spotřebitelů. více »

ČRo: Obchodníci budou vracet platby uhrazené zneužitou kartou

07. 08. 2011  18:00  |   Nejvyšší soud rozhodl, že obchodníci budou muset vracet platby za poskytnuté služby, které byly uhrazeny zneužitou kartou. Dnes o tom informoval Český rozhlas 1 - Radiožurnál, který má rozsudek k dispozici. více »

MasterCard u soudu s Evropskou komisí

11. 07. 2011  10:56  |   Tribunál Evropské unie projednal odvolání společnosti MasterCard proti rozhodnutí Evropské komise z roku 2007 o přeshraničních mezibankovních spotřebitelských poplatcích v rámci EHP. více »

Klient Spořitelny vyhrál soud o výběr z bankomatu, který dával dvojnásobek

24. 05. 2011  15:00  |   Plzeňan Jan S. vyhrál svůj spor s Českou spořitelnou týkající se kuriózní situace u zdejšího bankomatu. Přístroj vydával lidem podstatně vyšší částky, než jaké zadávali, více »

Ústavní soud zrušil 1400 usnesení exekutora, odmítal v nich platit bance

18. 05. 2011  20:42  |   Ústavní soud (ÚS) dnes zrušil asi 1400 rozhodnutí exekutora Juraje Podkonického. Bývalý šéf Exekutorské komory ČR v nich odmítl platit společnosti BRE Bank, pod kterou patří česká mBank, náhrady nákladů spojené s její součinností při exekucích. Součinnost spočívá například v poskytování informací o účtech. Podkonický měl podle ÚS poučit banku o tom, jaké náklady a v jaké výši si může nárokovat. Z nálezu vyplývá, že alespoň část nákladů na součinnost by exekutoři měli bankám hradit. více »

Otazníky kolem stavebního spoření – podívejte se, jaká je aktuální situace

06. 05. 2011  01:32  |   Stavební spoření, okolo kterého se v uplynulých měsících již tak dělo spoustu změn, se v minulém týdnu dočkalo další, naprosto zásadní. Rozhodnutí ústavního soudu zrušilo škrty MF z minulého roku a způsobilo tak obrat o 180 stupňů. Přečtěte si otázky a odpovědi, díky nim se zorientujete v aktuální situaci. více »

Muž se soudí s bankou. Odmítá, že mu chybující bankomat dal víc peněz

04. 04. 2011  15:00  |   Až k soudu dospěl kuriózní případ z Plzně, kde bankomat České spořitelny na tamním náměstí vydával vyšší částky, než jaké lidé požadovali. Banka tvrdí, že většina lidí pe více »

Sekce obsahuje celkem 330 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti