Téma: spořící účty

Příbuzná témata

Spořicí účty: Další nová banka jde s úrokem dolů - Aktuálně.cz

25. 01. 2013  11:35  |   Aktuálně.cz Spořicí účty: Další nová banka jde s úrokem dolů Aktuálně.cz Praha - Další z nových bank, jejíž spořicí účet patřil v porovnání s konkurencí k nejlepším na trhu, snižuje úrokovou sazbu. Equa bank ji na začátku února sníží na 2,1 % z dosavadních 2,3 %, změna se dotkne istávajících klientů. Equa bank nedávno ... více »

Spořicí účty: Další nová banka jde s úrokem dolů - Aktuálně.cz

25. 01. 2013  11:35  |   Aktuálně.cz Spořicí účty: Další nová banka jde s úrokem dolů Aktuálně.cz Equa bank nedávno přestala nabízet i spořicí účet ve variantě Extra, navíc stávajícím majitelům tohoto konta snížila úrokovou prémii. Nově tak lze dosáhnout maximálně na sazbu 2,4 %, když základ zůstal na 1,8 %, ale prémie klesla z 0,8 na 0,6 %. více »

Spořicí účty: Další nová banka jde s úrokem dolů - Aktuálně.cz

25. 01. 2013  11:35  |   Aktuálně.cz Spořicí účty: Další nová banka jde s úrokem dolů Aktuálně.cz Praha - Další z nových bank, jejíž spořicí účet patřil v porovnání s konkurencí k nejlepším na trhu, snižuje úrokovou sazbu. Equa bank ji na začátku února sníží na 2,1 % z dosavadních 2,3 %, změna se dotkne istávajících klientů. Equa bank nedávno ... více »

Spořicí účty: Medailové pozice v režii nováčků

16. 01. 2013  21:00  |   V rámci soutěže o nejlepší finanční produkty Zlaté euro byly letos již potřetí vyhlášeny výsledky v kategorii Spořicí účty. Svou medailovou pozici z loňského roku uhájil pouze Spořicí účet od Wüstenrot hypoteční banky na třetím místě. První a druhé místo patří letošním nováčkům soutěže, spořicímu účtu TOP3 garance od Air Bank a Spořicímu účtu od Equa bank. Soutěž je připravována pod odbornou gescí finančně analytického serveru Produktové listy.cz. více »

1. reality test po měsíci listopadu 2012 - kdo úročí nejvíce?

07. 12. 2012  00:40  |   V rámci našeho 1. reality testu spořicích účtů přinášíme listopadové výsledky. Tento měsíc je posledním kompletním měsícem našeho 1. reality testu spořicích účtů. V souladu se statutem tohoto testu budou všechny sledované spořicí účty ukončeny a uzavřeny k datu 12. 12. 2012. Vzhledem k tomu, že lze předpokládat, že za zmíněných 12 dní již nedojde k podstatným změnám ve výši zůstatků, je možno považovat zde uvedené výsledky za téměř definitivní (pořadí mohou ovlivnit ještě banky, které úroky připisují čtvrtletně). Po 12. 12. bude vydána ještě závěrečná shrnující zpráva, hodnotící celý test. více »

Citi® Premium nabízí spoustu výhod

02. 08. 2012  11:49  |   Citibank Europe plc uvedla v červenci na český trh balíček služeb Citi® Premium, který pro klienty představuje komplexní řešení pro správu financí. V rámci balíčku získají klienti Citibank běžné účty vedené v českých korunách a dalších třinácti měnách, spořicí účty v korunách a eurech a mají možnost individuálního přístupu při zhodnocování svých prostředků, vytvoření osobního investičního profilu a strategie i profesionální služby osobního bankéře. více »

Tipy na zajímavé spořicí účty z Poplatkozrout.cz

12. 06. 2012  19:02  |   Svět financí je o informacích. A sehnat ty správné může být těžší, než se na první pohled zdá. A když jde o spoření, má taková informace obzvlášť cenu (a třeba i podobu) zlata. Samozřejmě, z reklam, billboardů a letáků se na nás každodenně valí záplava informací o bankovních produktech, ale jsou tyto skutečně nejvýhodnější pro nás – bankovní klienty? Přinášíme vám proto žebříček nejvýhodnějších spořicích produktů podle webu POPLATKOZROUT.CZ! více »

Výzkum ING BANK: Čtyři z pěti českých domácností mají úspory

06. 05. 2012  14:08  |   Při nakládání se svými úsporami a jejich zhodnocování jsou Češi poměrně konzervativní. Podle průzkumu ING Bank, realizovaného u domáností, které mají nějaké úspory, naprostá většina (85 %) dotazovaných využívá pro spoření běžný účet, 79 % pak střádá nebo má odloženou finanční rezervu i doma v hotovosti. Oblíbená jsou i stavební spoření a spořicí účty, které využívá asi polovina Čechů. Na běžném účtu přitom mají respondenti asi třetinu svých úspor, shodně po 17 % pak mají rozloženo na spořicích účtech nebo v hotovosti. Běžného účtu Češi pro účely spoření využívají hlavně kvůli dostupnosti prostředků a snadnosti obsluhy. více »

První bankovní reality test – jak jsme zakládali spořicí účty

22. 12. 2011  01:25  |   1. bankovní reality test spořicích účtů je unikátní projekt portálu www.bankovnipoplatky.com, při kterém "na vlastní kůži" zmapujeme produkty spořicích účtů v českých bankách. Které nejvíce nesou, a kde jsou naopak největší sazby jen na papíře či v reklamě? více »

První bankovní reality test – spořicí účty

14. 12. 2011  17:03  |   Spořicí účty – na první pohled jednoduchý a srozumitelný produkt. Když se ovšem zákazník podívá do většího detailu, zjistí, že i tak jednoduchý produkt lze zkomplikovat s cílem nalákat masu klientů. více »

Průzkum: Každý pátý si nechává naspořené peníze doma pod polštářem

27. 10. 2011  11:05  |   Podle průzkumu* GE Money Bank nechává 19 % Čechů své úspory doma a přichází tak o jejich zhodnocení. Lidé, kteří by naopak dali přednost spoření v bance, stále častěji vyžadují ke svým prostředkům okamžitý přístup. Loni to byly tři čtvrtiny z nich, letos už 84 %. Tomu odpovídá také nejčastější důvod, proč si lidé spoří. Téměř polovina z nich totiž chce mít rezervu na neočekávané výdaje. Není proto překvapením, že roste obliba spořicích účtů – GE Money Bank zaznamenává růst zájmu o své spořicí účty Optimal a Gold, které zhodnocují vklady klientů sazbou 1,80 % p.a. více »

Porovnání spořicích a termínovaných účtů k 6. červnu 2011

08. 06. 2011  03:25  |   Zřejmě předprázdninová doba působí na naše banky tak, že hodnoty svých vkladových produktů nemění. Sazby za spořicí účty a termínované vklady se od minulého Porovnání opět nezměnily. Tedy až na drobnou, již klasickou změnu u Citibank, jejíž oscilace (hodnoty úrokové sazby) okolo současné úrovně je již klasikou. více »

O penězích mladí Češi začínají rozhodovat mezi 12 až 15 lety

12. 12. 2010  13:02  |   Více než polovina mladých Čechů ve věku 12 až 15 let si sama rozhoduje o tom, co se svými penězi udělá. V Itálii je to 34 procent a v Belgii necelá polovina mladých. Vyplývá to z průzkumu společnosti MasterCard v Česku, Itálii a Belgii. Na druhou stranu Belgičané a Italové si dříve zakládají běžné a spořicí účty než Češi. více »

AXA Bank hledá nejlepší bankéře na Facebooku

23. 11. 2010  10:29  |   Česká pobočka AXA Bank Europe spustila inovativní aplikaci na sociální síti Facebook. Hra X-BANK GAME umožňuje hráčům vytvořit si svou vlastní personalizovanou bankovku, na kterou mohou umístit například své vlastní foto. Tuto bankovku pak soutěžící posílají svým přátelům na Facebooku a sbírají za to virtuální peníze. Nejúspěšnější hráči mohou vyhrát ceny vyplácené ve skutečných penězích na spořicí účty. více »

Kampeličky dávají na frak bankám, úspory v nich zhodnotíte až 4 procenty

12. 11. 2010  15:00  |   Jste-li konzervativní a přesto chcete, aby vám uložené peníze aspoň trochu vydělávaly, moc možností nemáte. V úvahu připadají spořicí účty, termínované vklady nebo družst více »

KB připravila speciální nabídku pro občany postižené povodněmi

09. 08. 2010  18:20  |   Postižení mohou bez sankce předčasně vypovědět termínované vklady a spořicí účty, mohou požádat o individuální splátkový kalendář na již čerpané úvěry nebo čerpat nový Povodňový úvěr za zvýhodněných podmínek. více »

Spořící účty: Jak se vyvíjí sazby během krize?

04. 08. 2010  01:21  |   Již rok a půl server BankovniPoplatky.com přináší srovnání spořících účtů na českém trhu. Na změnách v čase, které jsou z pravidelných analýz patrné, je více než kde jinde vidět dopad finanční krize na běžné klienty retailových bankovních služeb. více »

GE nabízí spořicí účty vedené v EUR a USD s nadstandardním zhodnocením

17. 06. 2010  18:53  |   Spořicí účet v EUR je úročen sazbou 0,4 % a účet vedený v USD sazbou 0,2 % bez ohledu na výši zůstatku. více »

Komerční banka připravila speciální nabídku pro občany postižené povodněmi

20. 05. 2010  17:06  |   Komerční banka připravila speciální nabídku pro občany, kteří byli poškozeni současnými povodněmi. Postižení mohou bez sankce předčasně vypovědět termínované vklady a spořicí účty, mohou požádat o individuální splátkový kalendář na již čerpané úvěry nebo čerpat nový Povodňový úvěr za zvýhodněných podmínek. více »

Spořicí účty: Král je mrtev, ať žije král

12. 01. 2010  09:43  |   V rámci soutěže o nejlepší finanční produkty Zlaté euro byly dnes vyhlášeny výsledky v kategorii Spořicí účty. Loňský vítěz a v minulosti dlouhodobě takřka neohrozitelný premiant mezi spořicími účty ING Konto se letos musel sklonit před dvěma nováčky v soutěži. První místo obsadil Spořicí účet AXA Bank, druhé pak patří Spořicímu účtu od Wüstenrot hypoteční banky. Soutěž je připravována pod odbornou gescí finančně analytického serveru Produktové listy.cz. více »

Spořící účty

09. 11. 2009  14:46  |   více »

Spořící účty

09. 11. 2009  14:46  |   Pravidelně aktualizovaný přehled spořicích a termínovaných účtů. více »

KB připravila speciální nabídku pro občany postižené povodněmi

01. 07. 2009  16:05  |   Komerční banka připravila speciální nabídku pro občany, kteří byli poškozeni současnými povodněmi. Postižení mohou bez sankce předčasně vypovědět termínované vklady a spořicí účty, mohou požádat o individuální splátkový kalendář na již čerpané úvěry nebo čerpat nový Povodňový úvěr za zvýhodněných podmínek. více »

Porazí dluhopisy spořicí účty?

22. 05. 2009  07:07  |   Český trh je dnes zaplaven asi třemi desítkami spořicích účtů, a původně jednoduchá, uživatelsky příjemná forma spoření se tak stala nepřehlednou směsicí často velmi komplikovaných produktů. více »

Termínované vklady versus spořící účty

11. 03. 2009  07:35  |   Termínovaný vklad má pevně danou úrokovou míru pro celou dobu fixace (týden, měsíc, rok atd.). Spořící účet má proměnlivou úrokovou sazbu, většinou vyšší než na termínovaném, nicméně vždy je odvislá od aktuální úrokové sazby ČNB. více »

Peníze nejlépe zhodnotí spořicí účty malých bank (HN)

03. 11. 2008  12:23  |   Spořicí účty představují jistou investici, na inflaci ale nestačí. Klienti si často zakládají spořicí účet u několika bank najednou. více »

Výsledky Červeného konta potvrzují zájem o spořicí účty

20. 03. 2008  13:14  |   Nový typ spořicího účtu Červené konto Poštovní spořitelny se od svého uvedení na trh stalo jedním z nejvyhledávanějších produktů banky ke zhodnocení finančních prostředků klientů. více »

Banky konečně začaly nabízet jednoduché spořicí účty s vysokým úrokem

26. 02. 2008  17:33  |   Každý dobrý poradce svému klientovi radí, aby nenechával volné peněžní prostředky jen tak ležet na běžném účtu. více »

Úroky rostou. Spořicí účty nyní nabízejí zhodnocení 3,5 % ročně

21. 01. 2008  13:15  |   Ani lepší úročení spořících účtů inflaci nezastaví, její dopad na vklady jen zmírní. Někdo nad spořicími a termínovanými účty ohrnuje nos. Přesto však patří k nejčastěji využívaným vkladovým produktům u nás. Dnes vkladatelům nabízí k penězům volný přístup a zhodnocení ročně až 3,5 %. více »

Stavební spoření stále vede v úročení spořících účtů

06. 11. 2007  16:34  |   Úrokové sazby v poslední době šplhají vzhůru, což je špatná zpráva pro zájemce o úvěry, ale dobrá pro vkladatele. Lidé, kteří jsou zvyklí ukládat své volné peníze na termínované a spořící účty, vydělají o něco více. V reálu ale stále ztrácejí, protože jim inflace ukrojí více, než kolik činí jejich výnos. V podstatě jedinou výjimkou spořícího účtu, který dobře vydělává a hravě překročí míru inflace, je stavební spoření. více »

Češi ukládají peníze na spořící účty (Aktuálně.cz)

18. 07. 2007  16:58  |   I když jsou spořící účty i nadále méně výnosné než investice do fondů či jiných spořících produktů, stále mají Češi v bankách na vkladech zhruba 649 miliard korun. více »
1

Sekce obsahuje celkem 49 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti