Téma: stavební spoření

Příbuzná témata

Sněmovna podpořila změny ve stavebním spoření

08. 02. 2013  10:50  |   Sněmovna dnes v prvním čtení podpořila vládní novelu zákona o stavebním spoření, která kromě jiného umožní, aby stavební spoření nabízely i univerzální banky a nejenom stavební spořitelny. Návrh také zavádí účelovost státní podpory. Bude možné ji použít pouze na bydlení nebo na důchodové připojištění. Opozice návrh kritizovala a chtěla ho zamítnout. Také stavebním spořitelnám se změna nezamlouvá. více »

Wüstenrot přichází s novou nabídkou stavebního spoření s bonusem ve výši státní podpory

01. 10. 2012  15:42  |   Wüstenrot nabízí od 1. října stavební spoření zvýhodněné mimořádným bonusem pod názvem „Státní podpora a k tomu jednou tolik od Wüstenrotu“. Bonus ve výši až 2000 korun může získat každý, kdo si novou smlouvu o stavebním spoření uzavře do 12. prosince 2012. více »

Stavební spoření v obddobné podobě funguje v mnoha zemích, říká Jiří Šedivý z AČSS ČR

14. 09. 2012  03:00  |   Trh stavebního spoření prochází dramatickým obdobím, protože politická situace tomuto produktu se státní podporou nepřeje, respektive nepřeje víře v jeho budoucnost. O tom, jaká bud, jsme si povídali s Jiřím Šedivým, tajemníkem Asociace českých stavebních spořitelen ČR. více »

Stavební spoření – v jaké je tento produkt kondici?

06. 09. 2012  12:10  |   O stavebním spoření se toho v plynulých měsících napsalo hodně. Politické tahanice důvěře v produkt příliš nenahrávají, přesto se však počet uzavřených smluv o stavebním spoření v prvním pololetí meziročně zvýšil o deset procent. Jak jsou na tom spořitelny doopravdy? Oslovili jsme je a všechny doručené odpovědi zveřejňujeme… více »

Wüstenrot ovládl kategorii stavebního spoření soutěže Zlatá koruna

08. 06. 2012  13:46  |   Wüstenrot zcela ovládl kategorii Stavební spoření letošního ročníku soutěže Zlatá koruna. První místo, stejně jako loni, získal produkt Wüstenrot Kamarád+, na druhém se umístilo Stavební spoření Wüstenrot a na třetím Wüstenrot Vychytané spoření. Výsledky byly vyhlášeny včera v TOP Hotelu Praha. více »

Výzkum ING BANK: Čtyři z pěti českých domácností mají úspory

06. 05. 2012  14:08  |   Při nakládání se svými úsporami a jejich zhodnocování jsou Češi poměrně konzervativní. Podle průzkumu ING Bank, realizovaného u domáností, které mají nějaké úspory, naprostá většina (85 %) dotazovaných využívá pro spoření běžný účet, 79 % pak střádá nebo má odloženou finanční rezervu i doma v hotovosti. Oblíbená jsou i stavební spoření a spořicí účty, které využívá asi polovina Čechů. Na běžném účtu přitom mají respondenti asi třetinu svých úspor, shodně po 17 % pak mají rozloženo na spořicích účtech nebo v hotovosti. Běžného účtu Češi pro účely spoření využívají hlavně kvůli dostupnosti prostředků a snadnosti obsluhy. více »

ČNB: Stamiliardy na účtech stavebních spořitelen jsou rizikem

23. 04. 2012  11:49  |   Stamiliardy korun na účtech stavebních spořitelen, které lze rychle vybrat, jsou podle České národní banky rizikem. Pondělním Hospodářským novinám to řekl viceguvernér banky Vladimír Tomšík. Tuzemské ústavy jsou podle ČNB zdravé, centrální banka se však snaží přimět stavební spořitelny k rozložení rizik. Vláda minulý týden schválila, že stavební spoření budou moci od roku 2015 nabízet i banky, a to za odlišných podmínek, než mají nynější stavební spořitelny. více »

Stavební spoření budou moci nabízet i univerzální banky. Je to dobře?

18. 04. 2012  13:02  |   Stavební spoření budou moci nabízet také banky, a to za odlišných podmínek než mají nynější spořitelny. Zákon na dnešním zasedání schválila vláda. Systém státní podpory ani její výše by se podle návrhu ministerstva financí změnit neměl. Nyní je maximální podpora 2000 Kč ročně. Stavební spořitelny se změnou nesouhlasí, podle nich to povede k omezení jistot klientů a postupně k zániku systému stavebního spoření. více »

Většina Čechů spoří pravidelně, ale ne optimálně

18. 04. 2012  11:06  |   Běžný účet, penzijní připojištění, stavební spoření – to jsou produkty, které více než polovina Čechů používá ke spoření. Většina z nich však spoří bez znalosti parametrů jednotlivých produktů, o čemž svědčí nejen to, že většinu úspor nechávají na běžných účtech, ale také fakt, že u státem podporovaných produktů nevyužívají možnosti, které se jim nabízejí. Vyplývá to z aktuálního průzkumu ČSOB. více »

Chytrá karta ČS jako první karta na trhu přispívá klientům na stavební spoření, do konce dubna ji navíc všichni klienti získají na rok zdarma

23. 03. 2012  11:38  |   Česká spořitelna přináší jako první banka na trhu svým klientům za placení Chytrou kartou ČS odměny na účty stavebního spoření. S touto službou klienti získají při platbě Chytrou kartou ČS za každých 1 000 Kč nákupu v obchodě 10 Kč na svůj účet stavebního spoření u Stavební spořitelny ČS. Banka službu představila 15. ledna 2012 a zatím ji využilo více než 1 000 klientů. Navíc všichni klienti, kteří si od 21. března do 30. dubna 2012 sjednají novou Chytrou kartu ČS, získají kartu na rok zdarma. více »

HN: Stavební spořitelny chtějí byznys penzijních fondů

15. 03. 2012  13:16  |   Kvůli změnám podmínek ve stavebním spoření a v penzijním připojištění chtějí stavební spořitelny vytvořit speciální nabídku podobnou spoření u penzijních fondů. Uvedly to dnešní Hospodářské noviny (HN). Od příštího roku má být penzijní připojištění výhodnější než stavební spoření. více »

Ministerstvo financí navrhuje využít stavební spoření na stáří i studium

03. 02. 2012  17:56  |   Ministerstvo financí předložilo vládě návrh novely zákona o stavebním spoření, která počítá se zavedením účelového využití státního příspěvku ke stavebnímu spoření. více »

Stavební spoření s úrokem z úspor 3 % láká

21. 12. 2011  15:42  |   Stavební spořitelna Wüstenrot v posledních měsících zaznamenala zvýšený zájem o stavební spoření. Díky atraktivnímu úročení úspor ve výši 3 % ročně a průměrnému zhodnocení až 5,95 % vzrostl počet uzavřených smluv v listopadu o 25 %. více »

Zájem o stavební spoření stále klesá, příští rok se čeká lepší

19. 12. 2011  13:24  |   Tuzemské stavební spořitelny poskytly letos do konce listopadu úvěry za více než 43 miliard korun, což je meziroční pokles o pětinu. V meziročním srovnání uzavírají spořitelny rovněž méně nových smluv o stavebním spoření včetně zvýšení cílových částek. Vyplývá to z údajů všech pěti tuzemských stavebních spořitelen. více »

Řežábek: Stavební spoření je součást trhu, musí se ale změnit

09. 12. 2011  15:08  |   Stavební spoření je významnou součástí tuzemského finančního systému a má svoji roli při poskytování financí nutných při rekonstrukci bytového fondu. Nastavování parametrů celého systému, včetně státní podpory, bude ale muset být pružnější. Vyplývá to ze studie člena bankovní rady Pavla Řežábka k systému stavebního spoření, zveřejněné na webových stránkách České národní banky. více »

Klienti nyní získají stavební spoření u Stavební spořitelny České spořitelny zdarma

08. 12. 2011  11:29  |   Stavební spořitelna České spořitelny (SSČS) nabízí do 31. prosince 2011 zvýhodněné podmínky při uzavření smlouvy o stavebním spoření. Uzavření smlouvy bude zdarma pro klienty, kteří si zvolí cílovou částku do 150 000 Kč. Klienti, kteří uzavřou smlouvu s cílovou částkou nad 150 000 Kč, obdrží finanční prémii 750 Kč s výjimkou smluv sjednaných prostřednictvím internetu na www.burinka.cz – takto uzavřené smlouvy budou totiž rovněž zdarma více »

Novinka: Vodafone začně nabízet bankovní služby Raiffeisenbank

30. 11. 2011  13:11  |   Vodafone začne na čtyřech svých pobočkách nabízet kromě telekomunikačních také bankovní služby Raiffeisenbank pod názvem „Vodafone Banka od Raiffeisenbank“, součástí bude i stavební spoření od Raiffeisen stavební spořitelny. Zákazníci díky tomu získají nonstop kontrolu nad svým bankovním účtem přes SMS, možnost využití vkladových bankomatů a služby navíc zdarma. více »

Na přilepšenou k důchodu si spoří více než tři čtvrtiny Čechů

30. 11. 2011  10:44  |   Naprostá většina lidí ve věku 55 let a více (82 %) si v současnosti spoří na přilepšenou k důchodu. Osmdesát procent jich pro tento účel volí penzijní fondy. Velký úspěch u klientů bank slaví také stavební spoření a životní pojištění. Dalším oblíbeným způsobem zajištění na stáří je ukládání přebytečných peněžních prostředků na termínovaný účet. Vyplývá to z interního výzkumu Poštovní spořitelny. více »

Aktualizováno: Stavební spoření definitivně omezeno

18. 11. 2011  17:19  |   Stavební spoření je typickým příkladem produktu, do kterého stát strkal prsty, i když nemusel (úvěrové i spořící nástroje na trhu běžně existují). A teď se mu to vrací... Za roky fungování si na něj subjekty v ekonomice natolik zvykli, že když se nyní znovu jedná o omezení podpory státu, budí to velké vášně. Díky poslancům se nakonec podařilo omezit státní podporu. více »

Stavební spoření Wüstenrot s úrokem z úspor 3 % ročně Překlenovací úvěry vyřizuje Wüstenrot od 1. listopadu zdarma

01. 11. 2011  10:10  |   Stavební spořitelna Wüstenrot přichází 1. listopadu 2011 s mimořádnou podzimní nabídkou. Úrokovou sazbu z úspor stavebního spoření u nově sjednaných smluv zvyšuje na 3 % ročně. Překlenovací úvěry vyřizuje bez poplatku. více »

Zájem o stavební spoření klesá, objem úvěrů spadl o čtvrtinu

11. 10. 2011  08:43  |   Stavební spořitelny poskytly letos za tři čtvrtletí úvěry za 33,6 miliardy korun, což je v meziročním srovnání o téměř 12,1 miliardy korun méně. Stále klesá i zájem o nové smlouvy o stavebním spoření včetně zvýšení cílových částek. Vyplývá to z údajů všech pěti tuzemských stavebních spořitelen. více »

Zájem o stavební spoření klesá, nižší je počet smluv i objem úvěrů

21. 09. 2011  09:16  |   Stavební spořitelny poskytly letos od ledna do konce srpna úvěry za více než 29 miliard korun, což je v meziročním srovnání pokles o 27 procent. Meziročně trvale klesá i zájem o nové smlouvy o stavebním spoření včetně zvýšení cílových částek. Vyplývá to z údajů všech pěti tuzemských stavebních spořitelen. více »

Češi s nadprůměrnými příjmy nespoléhají jen na státní důchod, čtyři z pěti si spoří

23. 08. 2011  19:01  |   Penzijní připojištění má 86 % střadatelů, necelá polovina pak stavební spoření nebo životní pojištění. více »

Stavební spoření nově i u bank. Zlikviduje nás to, namítají spořitelny

10. 08. 2011  15:00  |   Ministerstvo financí připravuje dvě zásadní změny ve stavebním spoření. Chce od roku 2013 zavést účelové využití státní podpory pouze na bydlení a od roku 2015 produkt na více »

Otazníky kolem stavebního spoření – podívejte se, jaká je aktuální situace

06. 05. 2011  01:32  |   Stavební spoření, okolo kterého se v uplynulých měsících již tak dělo spoustu změn, se v minulém týdnu dočkalo další, naprosto zásadní. Rozhodnutí ústavního soudu zrušilo škrty MF z minulého roku a způsobilo tak obrat o 180 stupňů. Přečtěte si otázky a odpovědi, díky nim se zorientujete v aktuální situaci. více »

Stavební spořitelna Wüstenrot uzavřela o téměř 20 % více smluv. Od začátku května zavádí 2,5% úrok z úspor

02. 05. 2011  13:27  |   Stavební spořitelna Wüstenrot uzavřela v 1. čtvrtletí o téměř 20 % více smluv o stavebním spoření než za první tři měsíce loňského roku. Tím se potvrdilo, že zájem o stavební spoření přes veškeré negativní zprávy trvá. S platností od 2. května zvýšila úrok z vkladů stavebního spoření u nově uzavřených smluv na 2,5 % ročně. U smlouvy Wüstenrot Team klient získá navíc prémii až 2000 korun. více »

Penzijní reforma: Jak se komu vyplatí a proč?

28. 04. 2011  22:27  |   Podle výsledků orientačních propočtů ČSOB Penzijního fondu Stabilita by byl opt-out při dnes uvažovaném nastavení penzijního systému atraktivní volbou především pro nadprůměrně vydělávající občany. Pro nízkopříjmové kategorie, cca do 15 000 Kč měsíčně, se jeví výhodnější zůstat v průběžném systému a eventuální úspory směřovat do třetího pilíře (penzijní a investiční fondy, stavební spoření, atd.). Středněpříjmové skupině by se opt-out vyplatil při delších horizontech spoření. více »

Penzijní reforma: Jak se komu vyplatí a proč?

28. 04. 2011  12:14  |   Podle výsledků orientačních propočtů ČSOB Penzijního fondu Stabilita by byl opt-out při dnes uvažovaném nastavení penzijního systému atraktivní volbou především pro nadprůměrně vydělávající občany. Pro nízkopříjmové kategorie, cca do 15 000 Kč měsíčně, se jeví výhodnější zůstat v průběžném systému a eventuální úspory směřovat do třetího pilíře (penzijní a investiční fondy, stavební spoření, atd.). Středněpříjmové skupině by se opt-out vyplatil při delších horizontech spoření. více »

Stavební spoření: 4. pilíř důchodové reformy nebo produkt dostupný v každé bance?

14. 03. 2011  15:42  |   Zájmem státu je ušetřit a vymítit ze systému výjimky a netržní prvky. Ubrání se spořitelny dalším změnám, nebo snad využijí vládní nerozhodnosti? Stavební spoření je v současné době nejvíce reformovaným produktem. Na jedné straně zájmů stoji Ministerstvo financí v čele s Miroslavem Kalouskem, na druhé straně stojí stavební spořitelny zaštiťované Asociací českých stavebních spořitelen (AČSS). více »

Stavební spořitelna ČS odmění věrné klienty prémií až 1 500 Kč

05. 01. 2011  15:39  |   Stavební spořitelna České spořitelny (SSČS) přichází v novém roce s atraktivní nabídkou pro věrné klienty. Klienti, kteří od ledna 2011 do 30. června 2011 ukončí stavební spoření a uzavřou novou smlouvu o stavebním spoření s minimální cílovou částkou 150 000 Kč, obdrží jako odměnu za svoji věrnost Buřince finanční prémií ve výši až 1 500 Kč. více »

Anketa serveru BankovniPoplatky.com: Stavební spoření ztrácí na atraktivitě

23. 11. 2010  00:04  |   Atraktivita produktu stavební spoření byla z velké části postavena na státní podpoře. Dokazují to odpovědi téměř šesti set respondentů v anketě serveru www.bankovnipoplatky.com. více »

Stavební spoření: Uzavírání nových smluv stagnovalo

21. 11. 2010  12:42  |   Klienti stavebních spořitelen uzavřeli od ledna do září téměř 396.000 nových smluv o stavebním spoření, což je přibližně stejný počet smluv jako za stejné období loni. více »

Stavební spořitelny se bojí odlivu klientů. Nabízejí vyšší úroky a nižší poplatky

03. 11. 2010  15:00  |   Stavební spoření bude od příštího roku méně výhodné. Spořitelny se bojí odlivu klientů a začínají se předhánět ve snaze své služby zatraktivnit. Například nižšími poplatk více »

Odpovídejte v anketě na téma stavební spoření!

26. 10. 2010  13:15  |   Trh se stavebním spořením se díky krokům vlády rychle mění. V aktuální anketní otázce odpovídejte na otázku o atraktivitě tohoto produktu, váš názor nás zajímá! více »

Podle průzkumu Erste Group 67 % obyvatel ČR pravidelně spoří, měsíčně v průměru 2 659 Kč

14. 10. 2010  13:39  |   52 % respondentů využívá stavební spoření, 39 % spořící knížku nebo účet. více »

Stavební spořitelny? Výhodnější spoření, draze zaplacené

08. 10. 2010  01:50  |   O stavebních spořitelnách se toho v poslední době namluvilo dost, a zřejmě to jen tak nepomine. Důvodem jsou vládní škrty, které produkt stavební spoření učiní ještě méně výhodným, než je nyní. více »

Vláda mění pravidla v průběhu hry, říká Pavel Pektor ze stavební spořitelny Wüstenrot

08. 09. 2010  03:09  |   Z aktivity současné vlády se může zdát, že jde stavebnímu spoření po krku. JUDr. Pavel Pektor, člen představenstva finanční skupiny Wüstenrot, stál u zrodu stavebního spoření v Čechách a je zakládající člen stavební spořitelny Wüstenrot – podle něj má stavební spoření na trhu stále své místo a klienti jsou jednáním vlády zmateni… více »

Stát zdaní stavební spoření zpětně, doplatí na to tři čtvrtě milionu klientů

06. 09. 2010  15:00  |   Úroky, které lidé získali na bonusech, stát zdaní patnácti procenty zpětně za celé období spoření. více »

Šéf bankovní asociace: Stavební spoření bych zrušil, už je překonané

19. 08. 2010  15:00  |   Ministr financí Kalousek přemýšlí o tom, že by produkt mohly poskytovat všechny banky. více »

Lidé se začínají bát o stavební spoření, banky už chystají změny

16. 08. 2010  15:00  |   ANKETA V rámci úsporných opatření chystá vláda snížit podporu na 2000 Kč ročně. Ve hře je i uvažované zdanění úroků. Spořitelny již připravují změny, aby klienty udržely více »

Stavební spoření zřejmě na financování studia nebude možné použít

04. 11. 2009  19:39  |   Novela měla podle svých autorů umožnit, aby peníze ze stavebního spoření bylo možné použít například na poplatky, ubytování, stravování, dopravu a učební pomůcky. více »

Okleštění státní podpory stavebního spoření se odkládá. Politici nechtějí naštvat pět milionů klientů

04. 11. 2009  19:39  |   Snížení příspěvku na stavební spoření leží momentálně u ledu. Uspořit čtrnáct miliard korun ročně by sice státnímu rozpočtu přišlo náramně vhod, ale žádná z velkých parla více »

Světový den spoření: Češi jsou konzervativními střadateli

28. 10. 2009  18:43  |   Češi jsou spíše konzervativními střadateli - nejoblíbenějším produktem je stavební spoření (49 % obyvatel) následované kapitálovým a životním pojištění (34 %). V průměru si Češi měsíčně ukládají částku v rozmezí 1 000 - 2 500 Kč. Zájem klientů o pravidelné spoření stále roste i v souvislosti s finanční krizí, která potvrdila, že zajistit se na horší časy se vyplatí. To, že spoření má v Česku tradici, dokazuje i fakt, že 77 % české populace považuje úspory za důležité. Údaje vyplývají z analýzy IMAS International zpracované pro Erste Group. Světový den spoření tradičně připadá na 31. říjen. více »

Stavební spoření III

06. 09. 2009  14:11  |   Stavební spoření se uzavírá na dobu neurčitou. Prakticky jediným omezením je 6 let (u smluv uzavřených do 31. 12. 2003 to bylo 5 let), po kterých se s naspořenými prostředky nedoporučuje nakládat z důvodu ztráty státní podpory. více »

Stavební spoření II

06. 09. 2009  06:09  |   Příspěvek se vypočítává pro každý jednotlivý kalendářní rok a je účastníkovi stavebního spoření přiznána po splnění určitých podmínek. Nejdůležitější je naspoření minimálně stanovené částky. více »

Stavební spoření I

29. 08. 2009  15:23  |   Stavební spoření bylo založeno kvůli uspokojení jedné ze základních potřeb lidí a to bydlení. Jedná se o účelový druh spoření, kterému přísluší při splnění daných podmínek státní podpora a následně možnost čerpat úvěr za zvýhodněných podmínek, který je charakterizován nízkými a stálými úrokovými sazbami po celou dobu jeho trvání a splácení. více »

GE Money stavební spoření s nejvyšším garantovaným úrokem

17. 02. 2009  19:04  |   Nabízí nejvyšší garantovanou úrokovou sazbu z úspor ve výši 2,1% ročně. více »

Banky přes svátky nefungují. Peníze půjdou 7 dní (HN)

21. 12. 2008  07:31  |   Kdo z nejrůznějších důvodů chce, aby peníze na účet příjemce přišly do konce roku, měl by si hlídat termíny plateb. Pokud například potřebuje zaslat peníze na stavební spoření do konce roku, aby nepřišel o státní podporu, 30. prosince už je na zadání příkazu pozdě. více »

Banky lákají na stavební spoření

28. 11. 2008  02:31  |   Ze statistik je známé, že většina lidí u nás spoří především formou stavebního spoření, které je pro ně výhodné. A to i nezletilí, za které spoří rodiče. více »

Stavební spoření je nejoblíbenější ze všech finančních produktů

05. 05. 2008  20:32  |   Vyplývá to z průzkumu oblíbenosti finančních produktů nabízených bankami v roce 2007. Ze šesti tisíc respondentů by jich více než třetina vložila své úspory do spoření na bydlení. více »

Stavební spoření, nebo hypotéka?

10. 01. 2008  13:22  |   Spolu s loňským rokem zřejmě skončila i éra levných hypotečních úvěrů. Zdražovat budou nové i již běžící hypotéky. Začne být výhodnější úvěr ze stavebního spoření? více »

Sekce obsahuje celkem 93 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti