Téma: transparentní

Příbuzná témata

Komerční banka nabídne službu transparentní účet

27. 03. 2013  21:38  |   Komerční banka zařadila do nabídky službu Transparentní účet. Novinka umožňuje klientům zveřejnit na internetových stránkách KB náhled účetních transakcí realizovaných na jejich bankovním účtu. O službu může požádat jakýkoli klient Komerční banky bez ohledu na typ účtu, a to zcela zdarma. více »

Transparentní účty – víte, kolik stojí?

28. 02. 2013  17:00  |   Transparentní účty, jsou, jak ukázala nedávná prezidentská kampaň, zatím v České republice v plenkách, Již delší dobu platí, že je ve standardní nabídce mají tři banky – Raiffeisenbak, Fio banka a také GE Money Bank. více »

Zemanův účet zůstává děravý, čtvrt milionu donesl zubař - Aktuálně.cz

28. 01. 2013  17:21  |   Aktuálně.cz Zemanův účet zůstává děravý, čtvrt milionu donesl zubař Aktuálně.cz Praha - Ani poté, co byl Miloš Zeman v sobotu zvolen prezidentem, není z jeho transparentního účtu jasné, kdo všechno mu přispěl na kampaň. Volební štáb sice dodatečně zveřejnil 6 dárců, kteří dohromady přispěli 365 tisíci korunami, dalších zhruba 134 ... více »

Dotaz na připsání platby aneb když se peníze ztrácí...

06. 11. 2012  21:10  |   Již jsme si zvykli, že na webech bank není vše tak transparentní, jak by mohlo/mělo být. Když se bankovní klient ptá, očekává, že dostane odpověď. Myslíte, že se to tak děje? více »

Transparentní účty: Fischer má nejdražší účet. Nemusel platit nic

30. 10. 2012  10:02  |   Favorit prezidentské volby Jan Fischer zbytečně utrácí peníze za transparentní účet v Raiffeisenbank, která jako jediná účtuje poplatek i za každou příchozí platbu. Na trhu lze přitom stejný produkt získat zcela bez poplatků u Fio banky. více »

Kandidáti na českého prezidenta - čí účet je transparentní?

26. 09. 2012  16:02  |   V posledních dnech se v různých pádech skloňuje sousloví transparentní účet. V souvislosti s prezidentskou (před)volební kampaní si někteří kandidáti tento účet již založili, jiní ho nadále jen slibují. více »

Trh finančního poradenství bude transparentní

20. 09. 2012  16:49  |   Samoregulaci a zvýšení transparentnosti finančněporadenského trhu přináší nový registr poradců ELIXIR. Jeho spuštění oznámila společnost CCB – Czech Credit Bureau spolu s pěti členskými finančněporadenskými společnostmi. Přínosem registru ELIXIR je mimo jiné posílení důvěryhodnosti směrem k veřejnosti a zvýšení transparentnosti odvětví. Pilotní etapa již prověřila funkčnost a stabilitu celého systému výměny dat a oficiálně registr zahájil provoz v září 2012. Prvními členy registru se staly významné poradenské a finanční instituce (Broker Consulting, a. s., Broker Expert, a. s., Fincentrum, a. s., INSIA, a.s., Partners Financial Services, a. s.). více »

ZUNO = DRUHÁ KLIENTSKY NEPŘÍVĚTIVĚJŠÍ BANKA V ČESKÉ REPUBLICE

12. 09. 2012  12:06  |   ZUNO jako vůbec první online banka v historii soutěže získala ocenění Hospodářských novin, a to zejména za své transparentní a jednoduché služby více »

Zlaté euro: Penzijní připojištění roku 2012

11. 09. 2012  14:11  |   V rámci 3. ročníku soutěže Zlaté euro byly dnes vyhlášeny výsledky kategorie „Penzijní připojištění“. Jedná se o jediné hodnocení těchto finančních produktů, které je založeno na objektivním a zcela transparentním postupu. Pozici na prvních dvou místech obhájily stejné fondy jako v minulém ročníku a potvrdily tak své výjimečné postavení na trhu. více »

Era má pro klienty průhledné platební karty MasterCard

11. 09. 2012  13:06  |   Era představuje novou řadu platebních karet vyrobených z transparentních matných plastů. Designový koncept pro všechny typy karet ctí tento moderní a nezvyklý materiál a akcentuje jednoduchost, která je krédem značky Era. Nové karty Debit MasterCard jsou nástupcem Maxkaret, jejichž vydávání bylo ukončeno k 30. 6. 2012. více »

Každý pátý obyvatel Pardubického kraje se setkal s lichvou

11. 09. 2012  11:43  |   Téměř každý pátý obyvatel Pardubického kraje se již setkal s nabídkou od lichváře. Odhalil to průzkum agentury GfK realizovaný v rámci projektu Navigátor bezpečného úvěru. Lichvář podle nich používá rychlé, agresivní a nátlakové metody, má velmi vysoký úrok a zneužívá špatné sociální situace spotřebitelů, podmínky takového úvěru jsou netransparentní a matoucí. více »

Na Karlovarsku lidé smlouvy nečtou, s lichváři se setkala už více než třetina obyvatel

11. 09. 2012  11:37  |   Jen pro 20 % obyvatel Karlovarského kraje jsou podstatné srozumitelné a transparentní podmínky ve smlouvách a 40 % obyvatel ani smlouvy nečte. Vyplývá to z posledního průzkumu, který v kraji v rámci projektu Navigátor bezpečného úvěru realizovala výzkumná agentura GfK Czech. Z průzkumu také vyplynulo, že téměř jedna třetina obyvatel Karlovarského kraje se již s lichvářem setkala. Zároveň jenom necelých 7 % obyvatel Karlovarského kraje přiznává, že je určitě schopno odlišit lichváře od bezpečného poskytovatele úvěru a 13 % obyvatel dokonce přiznává, že by nedůvěryhodného poskytovatele úvěru nepoznali. více »

Větší transparentnost do stranických financí? To dřív budou jezdit auta na vodu

27. 06. 2012  16:31  |   Před několika dny jsme v souvislosti s kauzou Davida Ratha a jeho 7 miliony v krabici od vína, o nichž se zároveň hovoří jako o penězích na volební kampaň, opětovně vyzvali politiky, aby si u svých politických stran zřídili transparentní účty. To samé jsme udělali už loni při debatách o řešení korupce v ČR. Není to nic náročného, jde o celkem běžnou věc, kterou pro svou transparentnost používají zejména nadace, nadační fondy, obce, města, společenství vlastníků bytových jednotek, bytová družstva, univerzity či církve. Do takového účtu totiž vidíte zvenčí online, můžete si kdykoliv prostudovat pohyby na něm, tedy příjmy i výdaje. Nicméně je zjevné, že politici nechtějí, aby bylo vidět pod pokličku. více »

Průzkum: Téměř 90 % Čechů se nevyzná v úvěrových smlouvách

19. 06. 2012  09:32  |   Celkem 87 procent Čechů se nevyzná v úvěrových smlouvách, které podepisují. Zároveň jen pro 13 procent lidí jsou srozumitelné a transparentní smluvní podmínky zásadní. Pod slibem nízkého úvěru jsou tak spotřebitelé schopni a ochotni podepsat velmi nevýhodné smlouvy. Vyplývá to z průzkumu v rámci projektu Navigátor bezpečného úvěru. Ten zpracovala agentura GfK. více »

PO ROCE SE OPAKUJEME: Politické strany, zřiďte si transparentní účty!

08. 06. 2012  04:36  |   Je tomu již téměř rok, co jsme vyzývali politické strany v České republice, aby si zřídily transparentní účty. Výzva redakce serveru www.bankovnipoplatky.com, která si dávala za cíl zprůhlednit finance politických uskupení v ČR, se samozřejmě zcela minula svým účinkem. Nikdo nezareagoval… Otazníky těchto dní kolem tzv. kauzy Rath a neustálé rozpaky politiků, kteří hledají slova, jak nejlépe (ne)odpovědět na množící se dotazy kolem financování stran, ukazují, že by i jim samotným transparentnost prospěla! Jenže… více »

Transparentní účty stále v plenkách

25. 05. 2012  11:49  |   Která další politická strana a která další banka půjde do transparentních účtů? více »

Fanoušci Komety Brno oceňují transparentnost

12. 04. 2012  16:13  |   Fanklub HC Komety Brno je příkladem toho, že důvěryhodnost v otázce financování dnes není problém. Transparentní účet od české Fio banky fanklubu umožnil zveřejnit platební transakce na internetu. více »

UniCredit Bank nabízí platební kartu, do které vidíte!

08. 11. 2011  15:28  |   UniCredit Bank začala svým klientům nabízet výjimečnou platební kartu. V souvislosti s reklamní kampaní známou i z televizních obrazovek „Život je mnohem snadnější, když do věcí vidíte!“ vydává UniCredit Bank od 1. listopadu průhlednou debetní kartu VISA Electron. Cílem kampaně je představit klientům zcela transparentní produkty banky, které namaskují žádné skryté poplatky nebo další podmínky, a to ať už se jedná o osobní konta, platební karty či internetové bankovnictví. více »

Přichází nová banka: Equa bank představuje nové produkty a služby

20. 09. 2011  14:10  |   Equa bank dnes oficiálně představila zcela novou nabídku produktů a služeb. Vychází tak vstříc náročným požadavkům českých klientů a jejich volání po transparentních a srozumitelných službách, které na českém trhu jednoznačně chybí. „Základem naší nové nabídky je řada nových a na českém trhu jedinečných produktů spolu s nejmodernějším a nejpokročilejším systémem pro internetové bankovnictví,“ říká generální ředitel Equa bank David Putts. „Přinášíme inovace a transparentnost, aniž bychom ztráceli cokoli ze standardní nabídky tradičních bankovních služeb. Pro klienty, kteří preferují osobní kontakt, jsou připraveni naši poradci v pobočkách, finančních centrech a klientském telefonním servisu. Equa bank je stabilní, kapitálově silná společnost a dnešními změnami se oficiálně stává univerzální bankou střední velikosti na národní úrovni,“ dodává Putts. více »

ZUNO se objeví na českém trhu již příští týden

12. 07. 2011  19:25  |   ZUNO, nová online banka skupiny Raiffeisen Bank International, vstoupí na český trh již během příštího týdne. Klientům přinese uživatelsky přívětivé a jednoduché služby ovládané pouze přes internet, transparentní poplatky a top úrokové sazby. více »

VÝZVA: Politické strany, zřiďte si transparentní účty!

10. 07. 2011  04:01  |   Výzva redakce serveru www.bankovnipoplatky.com tuzemským politickým stranám - zřiďte si transparentní účty a zprůhledněte své finance! více »

POLITIKA: Neprůhledné politické finance

24. 06. 2011  15:00  |   V posledních letech se v naší zemi potýkáme s politickou nestabilitou, skandály politických stran, korupce, předražené veřejné zakázky, netransparentní výběrová řízení, n více »

Transparentní účty – proč je české politické strany ne a ne přijmout?

21. 06. 2011  03:41  |   Skandály tuzemských politických stran, z nichž ten poslední ve Věcech veřejných drancuje akceschopnost současné vládní koalice, mají společného jmenovatele. Finance. Lépe řečeno nejasné finance. Přitom by tento problém mohl být velmi snadno vyřešen, či minimálně potlačen. Jak? Řešení má dvě slova – transparentní účty. více »

Transparentní mystifikace o transparentních účtech

02. 05. 2011  00:14  |   Uplynulo něco vody ve finančních tocích politických stran a v čase předvelikonočním se opět diskutovalo o průhlednosti partajního financování. Téměř všechny parlamentní strany mluví o potřebě mít “transparentní účet”. více »

ČNB nepovažuje za přínosné, aby vedla stranám účty

27. 01. 2011  11:35  |   Česká národní banka nepovažuje za přínosné, aby kvůli vyšší transparentnosti měly politické strany své účty právě u centrální banky. Komerční banky podle ČNB běžně nabízejí vedení transparentních účtů a je na politických stranách, do jaké míry chtějí tuto službu využívat. Na dotaz ČTK to dnes sdělila centrální banka. více »

Mlžení kolem transparentních účtů

14. 01. 2011  14:26  |   Začátkem tohoto roku při přestřelkách uvnitř vládní koalice, ke kterým došlo při projednávání protikorupční strategie, došlo i na transparentní účty. ODS chce například nezávisle na výsledcích chystaných analýz, aby byl do konce letošního roku připraven návrh zákona o tom, že politické strany budou mít své účty jen u České národní banky. více »

Exkluzivně: Transparentní účty versus ochrana osobnosti? Výmluvy!

09. 11. 2010  02:17  |   Téma transparentních účtů, kterému se ve svém příspěvku věnoval čtenář serveru Bankovnipoplatky.com, vyvolalo několik reakcí. Tou nejpovedenější je následující text! více »

Transparentní účty – jakou mají budoucnost?

05. 10. 2010  00:39  |   Je to už více než deset let, co se v české kotlině objevila banka, která se lišila od zbytku finančních ústavů. Tato banka odstartovala éru internetového bankovnictví, přilákala technologické nadšence a odkryla do té doby netušené možnosti. více »

Konec tajností. Financování stran odhalí transparentní účty, shodla se koalice

07. 07. 2010  15:00  |   Věci veřejné chtěly zavést stropy na výdaje za volební kampaně. ODS a TOP 09 to ale odmítly. více »

Komise kritizuje netransparentnost bankovních poplatků

06. 11. 2009  06:53  |   Řadu problémů v přístupu bank k informování klientů a k poradenským službám zjistila Evropská komise. Podle její zprávy o maloobchodních finančních službách se specifické problémy týkají informací, kterým je v mnoha případech obtížné porozumět, netransparentních bankovních poplatků, problémů s poradenstvím a nízké míry přechodů k jiným bankám. Zpráva popisuje struktury poplatků za běžné účty jako „velmi netransparentní, téměř neumožňující, aby spotřebitel zjistil, jakou částku platí, a porovnával různé nabídky“. více »

GE Money Bank představuje Nadační konto a Transparentní účet

23. 09. 2009  16:55  |   GE Money Bank vždy klade důraz na společensky zodpovědný přístup ke komunitám, ve kterých se pohybuje. Proto také od září přichází s produktovými novinkami - Nadačním kontem a Transparentním účtem, které jsou určeny primárně jako zvýhodněná nabídka pro nadace a nadační fondy. více »

Na transparentní účty Fio jsou sabotéři krátcí

20. 08. 2008  01:35  |   Fio nabízí transparentní účet, který odolá sabotérským pokusům využívajícím k poškození občanských sdružení či neziskových organizací bankovní poplatky - a to právě díky jejich absenci. více »

Fio rozšiřuje nabídku o transparentní účet

18. 04. 2008  10:25  |   Transparentní přitom může být nejen běžný účet, ale i libovolný vkladový účet z široké nabídky záložny. více »

GE Money - nový přístup k bankovním poplatkům

04. 02. 2007  17:20  |   Novinky od GE Money Bank - transparentní konto Genius Active a vyřízení změny banky na počkání. více »

Banky budou muset zlevnit (Mesec.cz, Desetník, 31.1.2006)

01. 01. 1970  01:00  |   Banky jsou kritizovány za vysoké poplatky za základní služby a za netransparentní sazebníky. Kritika v loňském roce dospěla tak daleko, že se své příležitosti chopilo i Ministerstvo financí a zahájilo s bankami diskusi... více »

Pracovní skupiny zahájily svoji činnost (30.8.2006)

01. 01. 1970  01:00  |   "Pracovní skupiny se budou věnovat zejména tématům finanční gramotnosti, systému finančního vzdělávání, problematice poskytování transparentních informací o finančních produktech a mechanismům řešení stížností či sporů mezi spotřebiteli a finančními institucemi" vysvětluje Tomáš Prouza. více »

Sekce obsahuje celkem 53 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti