Téma: všeobecné obchodní podmínky

Příbuzná témata

Exkluzivně: S přístupem k materiálům bank je nespokojeno jen 5 % klientů

01. 08. 2012  01:24  |   V dalším díle seriálu „Kliente, oznámkuj svoji banku“, který vychází z dobrovolně vyplněných odpovědí téměř třiceti tisíc bankovních klientů, se podíváme na problematiku dostupnosti a přístupnosti důležitých dokumentů jako jsou sazebníky bank, všeobecné obchodní podmínky, anebo informace o poskytovaných produktech (produktové podmínky). Někoho možná překvapí, že ani zde si banky nevedou špatně. více »

„Protiprávní“ poplatky pří správě účtu hypotečního úvěru

29. 06. 2012  13:23  |   Německý Spolkový soudní dvůr (Bundesgerichtshof) se v červenci 2011 zabýval otázkou protiprávnosti závazku majitele účtu platit bance zvláštní poplatky za vedení a správu účtu k hypotečnímu úvěru, který zakládají všeobecné obchodní podmínky banky. Shledal takovéto poplatky za nezákonné, čímž umožnil majitelům hypotečních úvěrů požadovat od bank již zaplacené a nepromlčené poplatky zpět. více »

Všeobecné podmínky českých bank – od středního dokumentu až po regulérní knihu!

14. 05. 2012  15:10  |   Všeobecné obchodní podmínky jsou důležitým dokumentem, který by měl každý číst. Všeobecné dokumenty jsou ale také strašákem každého bankovního klienta. Server www.bankovnipoplatky.com po roce opět udělal průzkum a bohužel se potvrdilo, že toto rčení stále platí. Nejen, že text je stále stejně nezáživný, ale pokud by někdo chtěl všeobecné obchodní podmínky přelouskat, mohlo by mu čtení snadno zabrat i pár dní. více »

Exkluzivně: Všeobecné obchodní podmínky bank – je libo čtení na týdenní dovolenou?

05. 06. 2011  11:01  |   Všeobecné obchodní podmínky českých bank – důležitý dokument, který se však ve skutečnosti jeví kratší, než ve skutečnosti je! více »

Neznáte všeobecné podmínky bank? Můžete na to doplatit

25. 03. 2010  03:27  |   OVB Vstřícná banka radí: Chcete využít bankovních produktů? Nezapomeňte si prostudovat všeobecné obchodní podmínky, které se k danému produktu vztahují. Podpisem smlouvy se totiž i tento dokument stává pro vás závazným. Mnoho klientů totiž neznalost všeobecných smluvních podmínek stojí desetitisíce korun. více »
1

Sekce obsahuje celkem 5 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti