Téma: výzkum

Příbuzná témata

TABULKA - měsíční náklady běžného klienta

13. 08. 2008  23:57  |   Výzkum serverů Peníze.cz a www.bankovnipoplatky.com spočítal nejlevnější bankovní účty pro běžné bankovní klienty. Žebříčku vládne mBank spolu s dalšími menšími bankami. Bankovní giganti skončili v poli poražených. více »

Průzkum nákladů - nejlevnější mBank, propadák ČS

11. 08. 2008  19:42  |   Výzkum serverů Peníze.cz a www.bankovnipoplatky.com spočítal nejlevnější bankovní účty pro běžné bankovní klienty. Žebříčku vládne mBank spolu s dalšími menšími bankami. Bankovní giganti skončili v poli poražených. více »

ABSOLUTNÍM VÍTĚZEM OCENĚNÍ MASTERCARD OBCHODNÍK ROKU 2012 SPOLEČNOST DM DROGERIE MARKT

31. 01. 2013  11:00  |   Dne 31. ledna 2013 byly vyhlášeny výsledky ocenění „MasterCard Obchodník roku 2012“. Jednalo se o jubilejní desátý ročník soutěže. Absolutním vítězem a držitelem titulu „MasterCard Obchodník roku 2012“ se stala dm drogerie markt. Na základě rozsáhlého zákaznického výzkumu bylo také uděleno sedm ocenění oborových kategorií, ve kterých zvítězily Globus, Sportisimo, Alza.cz, dm drogerie markt, Datart, Neoluxor a OBI. Vítěze v kategorii „GE Money Bank Cena veřejnosti“ vybrali zákazníci hlasováním na internetu a přes SMS. Nejvíc hlasů získala společnost Lidl. více »

Jaroslav Vostatek: Důchodová reforma - břímě mladých?

10. 01. 2013  19:57  |   Přinášíme vám zajímavý materiál, konkrétně jde o analýzu důchodové reformy z pera Jaroslava Vostatka, odborníka na slovo vzatého, která vznikla v rámci výzkumního projektu instituce C.E.S.T.A. (Centrum pro sociálně-tržní ekonomiku a otevřenou demokracii). V textu je to nejdůležitější (závěry studie), celou si ji pak můžete stáhnout a přečíst v příloze. více »

Češi si více připouštějí dlouhodobou nemoc než možnou ztrátu zaměstnání

12. 11. 2012  16:14  |   Z výzkumu Hypoteční banky, realizovaném na vlastním portfoliu pojištěných klientů, je zřejmé, že více než 75 % klientů se pojišťuje proti invaliditě nebo úmrtí. Zatím pouze každý pátý (19 %) myslí i na riziko dlouhodobé nemoci a výpadku příjmu vlivem pracovní neschopnost a jen 6 % se pojišťuje také proti ztrátě zaměstnání. Je tedy patrné, že Češi nejvíce vnímají nebezpečí spojené se zdravím, naopak nejvíce si věří, když jde o stabilitu zaměstnání. Hypoteční banka, specialista na financování bydlení, proto pro všechny tyto případy nabízí svým klientům k hypotečním úvěrům i výhodné pojištění a nyní nově zvyšuje limity plnění ze 3,5 na 5 milionů Kč u pojištění pro případ invalidity nebo smrti a z 25 na 50 tisíc Kč měsíčně v případě, že je pojištěný dlouhodobě nemocný nebo ztratí zaměstnání. více »

Průzkum: Více než čtvrtina Čechů investuje

02. 10. 2012  18:50  |   Agentura Médea Research zpracovala nezávislý výzkum, který se zaměřil na to, jací jsou Češi coby investoři. A výsledky nejsou úplně povzbuzující. Vyplývá z nich, že investuje zhruba 25 procent Čechů. Co asi dělají ti ostatní? více »

Průzkum: Plnohodnotné vyžití ze státního důchodu je utopie

01. 10. 2012  14:39  |   Plnohodnotné vyžití ze státního důchodu je podle Čechů utopie, polovina lidí se dokonce domnívá, že bez vlastních úspor stáří nezvládne vůbec. Zatímco dnešní padesátníci začínali na důchod spořit přibližně ve 40 letech, třicátníci začali už ve 25 letech. Vyplývá to z dat z výzkumu provedeného agenturou PPM Factum Reasearch pro poradenskou společnost Broker Consulting. více »

VELKÝ PŘEHLED: Lidé v Praze a ve středních Čechách znají věřitele. V regionech je to horší...

28. 09. 2012  14:24  |   Praha a Středočeský kraj je v oblasti spotřebitelských úvěrů nejvíce vzdělaný. Bezpečného věřitele pozná v Praze 40% a ve středních Čechách 36 % lidí. Ukázal to další ze série průzkumů, které realizoval Navigátor bezpečného úvěru spolu s výzkumnou společností GfK Czech. Naopak na Vysočině ví, co je bezpečný věřitel, jen 9 % lidí a o mnoho lépe na tom není ani Liberecký kraj (10,4 %). Další z průzkumů tedy ukazuje na mezery ve finančním vzdělávání v jednotlivých krajích. více »

Den finanční gramotnosti letos i na Slovensku

12. 09. 2012  15:48  |   Projekt Den finanční gramotnosti, který finančně-poradenská společnost Partners spustila v loňském roce, se letos rozšířil i na Slovensko. Partners Group SK, jež u východních sousedů projekt zaštiťuje, se inspirovala českým projektem a zaměřila se na finanční vzdělávání obyvatelstva SR. Navázala tak na svoje předchozí aktivity a rozšířila je o finančně-vzdělávací web www.denfinancnejgramotnosti.sk a FQ (finanční kvocient) výzkum finanční gramotnosti Slováků. Zároveň podala žádost na slovenské Ministerstvo zahraničních věcí a delegaci SR při UNESCO v Paříži o oficiální ustanovení 8. září jako Dňa finančnej gramotnosti. více »

S finančními institucemi jednají muži, ale „domácí kasu“ drží ženy

12. 09. 2012  15:44  |   Muži jsou všeobecně jistější v tématech týkajících se financí a finančního rozhodování a plánování. V případech, kdy by se měli rozhodovat například o koupi auta na leasing, pořízení hypotéky, výběru banky nebo měli řešit situaci nenadálých finančních výdajů, se budou se cítit daleko jistější než ženy. Vyplynulo to z výzkumu agentury MindBridge, zpracovaného pro Partners. Nižší jistotu mají muži jen v jedné oblasti, a to v přehledu o běžných cenách potravin (viz graf 1). „Výzkum tak potvrdil tradiční rozložení mužů a žen v partnerském soužití, žádná velká emancipační revoluce v Česku neproběhla. Zatímco muži řeší takzvané velké finance, ženy se starají o běžný chod domácnosti,“ dodává k výsledkům Lada Kičmerová, ředitelka marketingu a PR Partners. více »

Hvězdami finančního trhu jsou Komerční banka a ING Životní pojišťovna

11. 09. 2012  13:09  |   Čtvrtý ročník výzkumu Nejlepší banka 2012 ovládla Komerční banka. Na základě porovnání více než 280 kritérií předběhla 20 konkurenčních bankovních domů. Klientsky nejpřívětivější bankou 2012 je, stejně jako loni, Poštovní spořitelna. Nejlepší pojišťovnou 2012 a zároveň Klientsky nejpřívětivější pojišťovnou 2012 se letos stala ING Životní pojišťovna. Ta vyhrála v konkurenci 25 pojišťoven, u nichž se sledovalo více než 130 kritérií. více »

Na Karlovarsku lidé smlouvy nečtou, s lichváři se setkala už více než třetina obyvatel

11. 09. 2012  11:37  |   Jen pro 20 % obyvatel Karlovarského kraje jsou podstatné srozumitelné a transparentní podmínky ve smlouvách a 40 % obyvatel ani smlouvy nečte. Vyplývá to z posledního průzkumu, který v kraji v rámci projektu Navigátor bezpečného úvěru realizovala výzkumná agentura GfK Czech. Z průzkumu také vyplynulo, že téměř jedna třetina obyvatel Karlovarského kraje se již s lichvářem setkala. Zároveň jenom necelých 7 % obyvatel Karlovarského kraje přiznává, že je určitě schopno odlišit lichváře od bezpečného poskytovatele úvěru a 13 % obyvatel dokonce přiznává, že by nedůvěryhodného poskytovatele úvěru nepoznali. více »

Navigátor vystavil Čechům vysvědčení: průměrně trojka, ze dvou předmětů reparát

15. 08. 2012  15:26  |   S blížícím se koncem školního roku vystavil vysvědčení pro širokou českou veřejnost také Navigátor bezpečného úvěru. Snaží se tak upozornit na stále špatnou situaci v oblasti finanční gramotnosti Čechů. Češi se dosud nenaučili relevantně hodnotit kvalitu a bezpečnost nabízeného úvěru. To ukázal, mimo jiné, nedávný průzkum, který realizovala výzkumná agentura GfK spolu s Navigátorem bezpečného úvěru a jehož výsledky byly do známkování zahrnuty. V důsledku toho Češi snadno podléhají podvodným nabídkám lichvářů a dostávají se do dluhové pasti. více »

Žebříček mystery shoppingu opět vede ČSOB, do čela se tlačí také malé banky

06. 08. 2012  15:57  |   Dotazy na úrokovou sazbu úvěru patří v bankách zřejmě k nejčastějším. Klienti, kteří shánějí detailní informace, se přitom obvykle obracejí na pobočky. Kterou bankovní síť se zájemcům o hypotéku nebo neúčelovou spotřebitelskou půjčku vyplatí navštívit, opět zjišťoval výzkum Nejlepší banka a Nejlepší pojišťovna 2012. více »

Výzkum: Některým bankám a pojišťovnám se jen tak nedovoláte

23. 07. 2012  14:30  |   Potřebujete pojišťovně nahlásit nehodu nebo urgentně zadat platbu. Zavoláte na infolinku, a tam vám nahrávka monotónně hlásí, že všichni operátoři se věnují zákazníkům, kteří se dovolali před vámi. Dílčí výsledky unikátního výzkumu Nejlepší banka a Nejlepší pojišťovna 2012 ukazují, které infolinky opravdu slouží svému účelu. více »

Českým firmám vyhovuje současná nabídka bankovních produktů a služeb

16. 07. 2012  15:14  |   Více než dvě třetiny malých a středních podniků v České republice tvrdí, že mají detailní přehled o nabídce služeb a produktů pro podnikatele a jsou s jejich šíří spokojeny. Stejně tak si cení možností osobních konzultací na pobočce banky a spolupráce s vlastním firemním bankéřem. Ukázal to nedávný výzkum mezi 600 podniky, který si nechala vypracovat ČSOB a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. více »

Výsledky výzkumu: Češi svůj důchod trávit u moře nechtějí

21. 06. 2012  03:50  |   Hranice věku odchodu do důchodu se prodlužuje. Pětina lidí si proto myslí, že se věku 70 let reálně vůbec nedožije. Muži si chtějí v důchodu hlavně užívat, naproti tomu ženy by současně rády žily s rodinou a vnoučaty. Představa podzimu života stráveného u moře Čechy překvapivě neláká. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos pro Penzijní fond České pojišťovny. více »

Výzkum ING Bank: profesionální výpomoc v domácnosti by využívalo 39 % Čechů, pokud by jim to finanční situace dovolila

14. 06. 2012  15:08  |   Jen každý desátý Čech má podle průzkumu ING Bank zkušenost s využitím profesionálního servisu v domácnosti. Naopak žádnou placenou výpomoc nikdy nevyužilo 91 % Čechů. V 39 % případů bychom přitom občasnou výpomoc ocenili a využili, pokud by nám to finanční situace dovolila. Více než polovina respondentů uvedla, že takové služby nepotřebuje. více »

Z anonymních vkladních knížek ČS lidé vybrali už 98 % objemu vkladů

07. 06. 2012  16:34  |   Na konci května letošního roku bylo uloženo na 2,53 mil. anonymních vkladních knížkách (AVK) 2,39 mld. Kč. Z původního objemu 121 mld. Kč uloženého na 6,6 mil. AVK si tak klienti již vybrali více než 98 %. Klienti si mohou své peníze z promlčených AVK vyzvednout ještě do konce letošního roku, poté by měly vklady podle zákona připadnout bance. Česká spořitelna je však chce vrátit zpět do české společnosti tak, že podpoří vědu, výzkum a vzdělání v oborech, které přinášejí praktický prospěch a zvyšují konkurenceschopnost společnosti, a to prostřednictvím nadace, kterou chce k těmto účelům založit. více »

Exkluzivně na BP.com: 30 tisíc klientů nejlépe hodnotí dostupnost bankovních poboček

29. 05. 2012  10:33  |   Portál www.bankovnipoplatky.com nabízí klientům jednotlivých bank možnost vystavit těmto bankám vysvědčení v podobě známkování základních charakteristik poskytování bankovních služeb, a to v sekci Dotazníky. Výhodou tohoto anonymního výzkumu je, že jej vyplní kdo chce, kdy chce a stráví s tím libovolně dlouhou dobu (i když to zabere pár desítek vteřin). Naše on-line dotazníky o retailovém bankovnictví zatím vyplnilo necelých třicet tisíc (ano, čtete správně) klientů různých českých bank. S čím jsou nejvíce spokojeni? více »

AXA podpořila českou studentku v zahraničním projektu 1,5 milionem korun

14. 05. 2012  14:57  |   Finanční skupina AXA v rámci projektu AXA Research Fund (výzkumný fond AXA) podpořila výzkum české studentky Petry Hlaváčkové, která pracuje na zahraničním projektu ve Francouzském národním centru vědeckého výzkumu. Ve své práci se zabývá problematikou proleženin u jedinců s poraněním míchy (paraplegiků). Od AXA Research Fund získala pro svůj jednoletý výzkum finanční podporu v hodnotě 1 491 162 korun (60 000 eur). více »

Výzkum ING BANK: Čtyři z pěti českých domácností mají úspory

06. 05. 2012  14:08  |   Při nakládání se svými úsporami a jejich zhodnocování jsou Češi poměrně konzervativní. Podle průzkumu ING Bank, realizovaného u domáností, které mají nějaké úspory, naprostá většina (85 %) dotazovaných využívá pro spoření běžný účet, 79 % pak střádá nebo má odloženou finanční rezervu i doma v hotovosti. Oblíbená jsou i stavební spoření a spořicí účty, které využívá asi polovina Čechů. Na běžném účtu přitom mají respondenti asi třetinu svých úspor, shodně po 17 % pak mají rozloženo na spořicích účtech nebo v hotovosti. Běžného účtu Češi pro účely spoření využívají hlavně kvůli dostupnosti prostředků a snadnosti obsluhy. více »

Dvě třetiny malých a středních firem neplánují svou budoucnost. Přesto investují.

25. 04. 2012  11:13  |   Více jak dvě třetiny českých podnikatelů nemají dlouhodobý finanční plán pro svou firmu, a dokonce čtvrtina při svém plánování vidí pouze na horizont nejbližších tří měsíců. Řada malých a středních firem v době pokračující hospodářské recese úplně zapomíná na řízení cash-flow a odhaluje tak jednu ze svých velkých slabin. Tato zjištění vyplynula z výsledků celostátního výzkumu o finančním plánování a potřebách malých a středních firem, který si nechala exkluzivně zpracovat Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a UniCredit Bank. více »

Mystery test: Nejlepší banka a Nejlepší pojišťovna – jak jednotlivé instituce dopadly?

19. 04. 2012  06:02  |   Ve výzkumu Nejlepší banka a Nejlepší pojišťovna rozhodují stovky objektivních kritérií hodnotících banky a pojišťovny ze dvou úhlů pohledu. Prvním z nich je posouzení skutečného přístupu k zákazníkovi, druhým je pohled akcionáře zkoumající reálné hospodářské výsledky a finanční zdraví institucí. více »

Fond pojištění vkladů spouští internetovou kampaň určenou mladým

04. 04. 2012  10:48  |   – Mladí od 18 do 35 let - sice zpravidla nemají na účtech bank, družstevních záložen nebo stavebních spořitelen uloženy velké částky, ale jedná se o potenciálně aktivní uživatele služeb finančních institucí. Podle výzkumu společnosti Ipsos Tambor, který si nechal zpracovat Fond pojištění vkladů (FPV), má tato cílová skupina nízkou znalost o pojištění vkladů a také o tom, jaké jednotlivé produkty jsou pojištěny a jaké naopak nejsou. Fond proto nyní mladé osloví měsíční kampaní na internetu, který je pro současnou mladou generaci jedním z hlavních zdrojů informací. více »

Češi jsou nespokojeni se svými výdaji i úsporami a pod tlakem ekonomické situace spoří méně než dříve

26. 03. 2012  17:45  |   Češi patří k národům s nižší mírou spokojenosti se svými osobními financemi. Vyplynulo to z mezinárodního šetření ING Bank, do kterého bylo zařazeno 19 zemí, z toho 13 evropských. Výzkum ukázal, že Češi jsou méně spokojeni s výší svých úspor, své výdaje nemají zcela pod kontrolou a většina z nich aktuálně spoří méně než v předchozím období. Podobně jako u okolních evropských národů, pro tři čtvrtiny domácností jsou nejvyššími výdaji bydlení a jídlo. Při rozhodování o finančních záležitostech věříme nejvíce rodině. více »

Pro tři čtvrtiny evropských domácností jsou nejvyššími výdaji náklady spojené s bydlením a nákupem potravin

13. 03. 2012  20:34  |   Pro 40 % českých domácností tvoří největší položku výdaje na bydlení, jako je hypotéka a nájem. V Holandsku je bydlení nejvyšší položkou dokonce pro celých 65 % obyvatel. Vyplynulo to z mezinárodního výzkumu ING Bank. Oproti tomu, více než polovina Italů nebo Slováků uvádí, že největší část svého příjmu utratí za potraviny. V případě Čechů je jídlo největším nákladem v 35 %. U tří čtvrtin evropských domácností tvoří nejvyšší podíl na rozpočtu náklady spojené s bydlením a nákupem potravin. více »

Informovanost o penzijní reformě neroste: 76 % Čechů se stále obává, že přijde o své úspory

08. 03. 2012  16:55  |   Informovanost ekonomicky aktivních obyvatel ČR o probíhající penzijní reformě je stále velmi nízká. Z porovnání exkluzivního výzkumu agentury STEM/MARK pro Fincentrum z října 2011 a února 2012 vyplývá, že změny k lepšímu v jednotlivých otázkách jsou minimální. Výsledky výzkumu potvrzují i každodenní zkušenosti řádově 1450 finančních poradců společnosti Fincentrum z celé České republiky. více »

Výzkum: lidé jsou opatrnější na své výdaje

17. 01. 2012  12:03  |   Výzkum LBBW Bank z listopadu 2011 ukázal jednak spokojenost lidí se svou stávající bankou a neochotu ji měnit a zároveň ukázal zvyšující se finanční zodpovědnost respondentů a opatrnost díky poučení z předchozí ekonomické krize a v souvislosti s hrozbou další. Zajímavé jsou v této souvislosti výsledky zátěžových testů Evropského bankovního úřadu z prosince 2011. Ty ukázaly, že LBBW splňuje požadovanou přísnější míru kapitálové přiměřenosti, což je velmi pozitivní zpráva. Řada zahraničních bankovních společností vlastnící české banky této hranice ale zatím nedosahuje. více »

Výzkum: lidé jsou spokojeni se svou bankou

12. 01. 2012  14:02  |   Nový výzkum LBBW Bank na sklonku roku 2011 ukázal zejména spokojenost lidí se svou stávající bankou a důvody, proč banku nemění. U hypoték podle průzkumu posílil důraz na důvěryhodnost finanční instituce. U klientů je patrná také zvyšující se opatrnost kvůli možné další finanční krizi. více »

Klienti mBank před Vánoci utráceli výrazně více než v roce 2010

06. 01. 2012  09:20  |   Na uplynulých Vánocích se rozhodně nešetřilo. Z průzkumu mBank vyplývá, že objemy peněz, které její zákazníci zaplatili v obchodech a na internetu prostřednictvím svých debetních a kreditních karet, překročily miliardu a dvě stě milionů korun. Útraty před uplynulými Vánoci tak překonaly ty z roku 2010 o více než 20%. Z předvánočního výzkumu potom vyplynulo, že více než třetina klientů se chystala za dárky a další nákupy utratit částku mezi dvěmi a pěti tisíci korun, čtvrtina pak mezi pěti a deseti tisíci a více než 15 000 korun plánovalo utratit deset procent klientů. více »

Za slevami jezdí Češi do Německa

04. 01. 2012  09:21  |   Češi, kteří nakupují v zahraničí, v povánočních výprodejích utratí přibližně polovinu celkové částky, kterou ročně za nákupy v zahraničí vydají. Zboží, které si ve slevách nakoupí, je podle dotázaných obvykle o 15 – 20 % levnější. Výzkum pro GE Money Bank také potvrdil, že i u nákupů ve slevách je nejoblíbenější destinací Německo. více »

MasterIndex: 26 % Čechů si myslí, že se jejich finanční situace v příštím roce zlepší

14. 12. 2011  14:04  |   Společnost MasterCard realizovala v červnu letošního roku výzkumné šetření s názvem MasterIndex. Z výsledků tohoto průzkumu vyplynulo, že více jak ¾ českých domácností hodnotí svou současnou finanční situaci jako horší než dřív, do budoucna ale očekávají zlepšení. Většina dotázaných v současnosti pociťuje nárůst spotřebitelských cen, proto se budou snažit ušetřit zejména na větších nákupech. více »

Bezmála třetina Čechů obdaruje své blízké na Vánoce především penězi

09. 12. 2011  18:19  |   Téměř třetina Čechů o letošních Vánocích věnuje svým blízkým kromě osobního dárku i finance. Vyplynulo to z aktuálního výzkumu společnosti ING Bank realizovaného v listopadu 2011. Ve třech procentech případů dotazovaní uvedli, že budou řešit Vánoce pouze finančními prostředky. více »

Polovina domácností si netvoří rozpočet, odhalil průzkum MF ČR

09. 12. 2011  11:16  |   Zástupce Ministerstva financí (MF) ČR představil výsledky výzkumu o finanční gramotnosti obyvatel ČR na konferenci o finančním vzdělávání dospělých v prostorách VŠE v Praze. více »

Na přilepšenou k důchodu si spoří více než tři čtvrtiny Čechů

30. 11. 2011  10:44  |   Naprostá většina lidí ve věku 55 let a více (82 %) si v současnosti spoří na přilepšenou k důchodu. Osmdesát procent jich pro tento účel volí penzijní fondy. Velký úspěch u klientů bank slaví také stavební spoření a životní pojištění. Dalším oblíbeným způsobem zajištění na stáří je ukládání přebytečných peněžních prostředků na termínovaný účet. Vyplývá to z interního výzkumu Poštovní spořitelny. více »

Vánoční nákupy v zahraničí: Čechy lákají nižší ceny i větší výběr

21. 11. 2011  12:26  |   Jak ukázal výzkum realizovaný pro GE Money Bank, důvodem pro nákupy v zahraničí nejsou jen výhodnější ceny, ale také větší výběr a možnost pořídit si zboží, které v České republice není k dostání. České zákazníky lákají i novinky, které u nás teprve budou uvedeny. Alespoň občas přitom za hranicemi nakupuje 30 % Čechů - téměř polovina z nich (48 %) letos plánuje nakoupit v zahraničí i menší část vánočních dárků. více »

Zajímavost: Praha se umístila v první desítce nejlepších evropských měst pro mezinárodní nákupní turistiku

17. 11. 2011  13:20  |   Podle nového výzkumného programu divize Economist Intelligence Unit (EIU – informační divize časopisu The Economist) s názvem Globe Shopper City Index – Europe sponzorovaného společností Global Blue, odborníky v oblasti mezinárodního nakupování a utrácení, je Praha jedním z deseti nejnavštěvovanějších evropských měst z hlediska nákupní turistiky a utrácení. více »

Společnost MasterCard spouští v České republice kampaň na podporu online nákupů

01. 11. 2011  11:07  |   Společnost MasterCard zahajuje v České republice speciální kampaň na podporu internetového nakupování a placení kartou online. Tato akce začíná 1. listopadu a končí 15. prosince 2011. Každý, kdo v tomto období zaplatí kartou MasterCard ve vybraných online obchodech, získává automaticky zajímavé výhody. Společnost MasterCard navíc realizovala v červnu 2011 již po druhé výzkumné šetření s názvem MasterIndex. Z výsledků průzkumu například vyplynulo, že hlavními výhodami placení kartou na internetu jsou pro Čechy pohodlí a rychlost. více »

Volksbank CZ přistupuje ke klientům skutečně individuálně

31. 10. 2011  17:12  |   Podle nezávislého průzkumu společnosti Scott & Rose nabízí Volksbank CZ nadstandardní služby v segmentu malých a středních firem. Rozsáhlý výzkum byl realizován v průběhu let 2010 až 2011 a jeho hlavním cílem bylo posouzení komunikace s klienty v segmentu malých a středních firem. více »

Výzkum STEM/MARK pro Fincentrum: 2/3 Čechů využívají spotřebitelské úvěry, nejvíce si půjčují ti nejbohatší

17. 09. 2011  11:35  |   Oživení ekonomiky přineslo novou chuť tuzemských domácností čerpat spotřebitelské úvěry. Podle aktuálního výzkumu agentury STEM/MARK pro Fincentrum, vedoucí finančně-poradenskou společnost na českém trhu, využilo alespoň 1x spotřebitelský úvěr téměř 70 % obyvatel ČR ve věku od 18 do 59 let. Polovina dotázaných přitom již využila spotřebitelský úvěr opakovaně. více »

Nový sazebník Komerční banky platný od 1. 1. 2012 ovlivnily především aktuální výzkumy potřeb klientů

14. 09. 2011  13:54  |   Nový sazebník platný od 1. ledna 2012 přinese klientům Komerční banky celou řadu pozitivních změn. Významně nižší náklady mohou očekávat držitelé platebních karet při řešení nenadálých situací, zlevní archivní výpisy k účtu a zvýhodnění se dotkne také trvalých příkazů do vybraných společností skupiny KB. Podnikatelé s Profi účtem uvítají snížení nákladů na vedení Profibanky díky zapojení tohoto produktu do konceptu MojeOdměny. více »

IQ plovoucí hypotéka od LBBW Bank se sazbou 2,9 % p.a.

30. 08. 2011  19:38  |   Sazba pro IQ plovoucí hypotéku LBBW Bank CZ se již od března drží na 2,9 % p.a. Již několik měsíců trvající výhodná sazba se pozitivně projevila i ve výzkumu LBBW Bank. více »

LBBW výzkum: Refinancování hypotéky běžnější

25. 08. 2011  16:10  |   Výsledky výzkumu LBBW Bank – potvrzení trendů. více »

Polovina Čechů by při ztrátě zaměstnání z úspor nevyžila déle než 3 měsíce

05. 08. 2011  08:39  |   Bez hlavního příjmu by polovina českých domácností finančně nevydržela déle než tři měsíce. Navzdory tomu si pravidelně odkládá část svého příjmu pro případ potřeby jen třetina ekonomicky aktivních lidí. Vyplývá to z průzkumu ČSOB a výzkumné agentury STEM/MARK zaměřeného na finanční gramotnost. více »

ING Konto je již pět let nejčastěji oceňovaným spořicím účtem v soutěži Zlatá koruna

03. 06. 2011  11:46  |   S letošním druhým místem v soutěži Zlatá koruna1 získala ING Bank ocenění již po páté. Dlouhodobě vynikající pozici ING potvrzuje i nezávislý výzkum TNS AISA z března 2011, který naměřil nejvyšší míru spokojenosti a věrnosti klientů právě pro ING Konto. Hodnota indexu spokojenosti (tzv. TRI*M Indexu) pro ING Konto je 80 bodů, což je nejlepší výsledek mezi spořicími účty největších bankovních institucí v České republice. Průměr trhu se pohybuje okolo 65 bodů. více »

Jak s penězi hospodaří ženy a jak muži

23. 05. 2011  14:02  |   „Muži jsou tu proto, aby peníze vydělávali, a ženy proto, aby je utrácely.“ Zdá se vám to příliš diskriminační a nemoderní tvrzení? Ta doba, kdy to ani jinak nešlo, je naštěstí za námi, ale to, že ženy utrácejí přeci jenom šikovněji, platí i dnes. Výzkum Raiffeisenbank potvrdil, že ženy jsou při nakládání s penězi opatrnější a pečlivější. Ale abychom mužům jen nekřivdili – mají zřejmě lepší paměť a jsou většími příznivci internetbankingu, nákupů na internetu a elektronických peněženek. více »

Živnostníci po krizi: dvě třetiny z nich se opět chystají investovat

27. 04. 2011  10:30  |   ČSOB zaznamenává oživení v sektoru malých a středních podniků. Více než dvě třetiny plánují v nejbližší době investici do svého podnikání. Většina z živnostníků má úvěrovou zkušenost, tzn. že využívají nebo dříve využívali některý z úvěrových bankovních produktů. Více než pětina z dotázaných také uvedla, že na investice využijí bankovní úvěr. Vyplývá to z obsáhlého výzkumu, který si nechala ČSOB zpracovat na počátku roku. více »

Výzkum Hypoindex.cz potvrzuje: o bydlení rozhodují častěji ženy, muži častěji platí

06. 04. 2011  13:53  |   Exkluzivní výzkum agentury STEM/MARK pro společnost Fincentrum potvrdil to, o čem v tichosti vtipkují finanční poradci, osobní bankéři i zaměstnanci obchodů s bytovými doplňky. O investicích do bydlení rozhodují častěji ženy, muži naopak častěji platí. Výzkum k financování bydlení připravil portál Hypoindex.cz k oslavě 100. výročí známého ukazatele Fincentrum Hypoindex, který sleduje již devátým rokem vývoj skutečně poskytnutých sazeb hypotečních úvěrů na bydlení. více »

77 % Čechů, kteří používají slevové a platební karty, by uvítalo jejich sloučení

23. 03. 2011  11:37  |   Češi hojně využívají věrnostní a slevové programy. Dle závěrů výzkumu GE Money Bank, který realizovala agentura STEM/MARK, vlastní průměrný Čech téměř dvě (1,79) slevové karty. Tři čtvrtiny respondentů (77 %), kteří aktivně používají alespoň jednu slevovou kartu, uvedly, že by jim vyhovovalo spojení věrnostních programů a platebních karet. Kartu s takovým bonusovým systémem založeným na partnerství různých obchodníků nabízí GE Money Bank. více »

Sekce obsahuje celkem 102 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti