Téma: výzva

Příbuzná témata

Banky zamítly smírné jednání a klientům bank nezbývá, než se obrátit na soudy

27. 03. 2013  08:27  |   Před necelými dvěma týdny služba Poplatkyzpet.cz doručila na podatelny pěti největších českých bank první výzvy na vrácení úvěrových poplatků. Každá z pěti vyzvaných bank ve stanovené sedmidenní lhůtě na výzvy nereagovala. Klienti bank prostřednictvím služby Poplatkyzpět.cz požádala předsedy představenstev jednotlivých bank o osobní setkání s cílem vyřešit celou věc smírnou cestou bez nutnosti soudu. Odpovědi bank na žádost o setkání, stejně jako vyjádření na výzvy o vrácení úvěrových poplatků, byly zamítavé. více »

Air Bank začala nabízet bezkontaktní karty, vyměňuje je zdarma

30. 01. 2013  15:00  |   Air Bank začala nabízet bezkontaktní karty. Díky nim mohou klienti u menších nákupů do 500 korun platit na pokladnách mnohem rychleji pouhým přiložením karty k terminálu. Bezkontaktně s nimi mohou platit i vyšší částky, u nich však budou vyzváni k zadání PINu. Všichni stávající klienti banky si mohou své kontaktní karty za bezkontaktní vyměnit až do konce dubna zdarma. více »

VÝZVA - je čas zrušit nezákonné bankovní poplatky

31. 10. 2012  16:28  |   Časopis dTest zahajuje iniciativu směřující ke zrušení poplatku za správu úvěru. Jak dokazují i zahraniční zkušenosti, poplatek nemá zákonný podklad a banky jej účtují neoprávněně. více »

Sociální karta: Výzva účastníků happeningu před MPSV směřovaná Petru Nečasovi, předsedovi vlády

30. 08. 2012  12:58  |   Přetiskujeme výzvu, kterou směřují účastníci happeningu před MPSV ČR do rukou premiéra Petra Nečase. Dokument přetiskujeme v celém znění, redakce BP.com nemusí souhlasit se všemi body uvedenými v dokumentu. více »

Větší transparentnost do stranických financí? To dřív budou jezdit auta na vodu

27. 06. 2012  16:31  |   Před několika dny jsme v souvislosti s kauzou Davida Ratha a jeho 7 miliony v krabici od vína, o nichž se zároveň hovoří jako o penězích na volební kampaň, opětovně vyzvali politiky, aby si u svých politických stran zřídili transparentní účty. To samé jsme udělali už loni při debatách o řešení korupce v ČR. Není to nic náročného, jde o celkem běžnou věc, kterou pro svou transparentnost používají zejména nadace, nadační fondy, obce, města, společenství vlastníků bytových jednotek, bytová družstva, univerzity či církve. Do takového účtu totiž vidíte zvenčí online, můžete si kdykoliv prostudovat pohyby na něm, tedy příjmy i výdaje. Nicméně je zjevné, že politici nechtějí, aby bylo vidět pod pokličku. více »

PO ROCE SE OPAKUJEME: Politické strany, zřiďte si transparentní účty!

08. 06. 2012  04:36  |   Je tomu již téměř rok, co jsme vyzývali politické strany v České republice, aby si zřídily transparentní účty. Výzva redakce serveru www.bankovnipoplatky.com, která si dávala za cíl zprůhlednit finance politických uskupení v ČR, se samozřejmě zcela minula svým účinkem. Nikdo nezareagoval… Otazníky těchto dní kolem tzv. kauzy Rath a neustálé rozpaky politiků, kteří hledají slova, jak nejlépe (ne)odpovědět na množící se dotazy kolem financování stran, ukazují, že by i jim samotným transparentnost prospěla! Jenže… více »

K odchodu z eurozóny Řecko vyzval první člen německé vlády

27. 02. 2012  10:37  |   Německý ministr vnitra Hans-Peter Friedrich se stal prvním členem kabinetu kancléřky Angely Merkelové, který Řecko otevřeně vyzval k odchodu z eurozóny. Friedrich v rozhovoru s časopisem Der Spiegel prohlásil, že Atény budou mít větší šanci se finančně zotavit, když budou stát mimo zónu eura. více »

Výzva k větší ochraně spotřebitelů

15. 02. 2012  19:19  |   Sdružení Spotřebitel net vypracovalo možné návrhy pro legislativní změny zákona o spotřebitelském úvěru, které by dle našeho názoru měli více chránit spotřebitele. více »

Zaujalo nás: Exekutoři a advokáti přijdou až o 40 procent příjmů

12. 12. 2011  01:55  |   Stačila nezaplacená pokuta v MHD 800 korun a po několika měsících vám přišla exekuční výzva na úhradu 12 000 korun, tedy patnáctinásobku dlužné částky. A to přesto, že vás o tomto dluhu a jeho neuhrazení nikdo neinformoval, ani vás neupomenul. Od příštího roku tomu bude jinak. více »

Výzva lepší finanční gramotnosti – sjednoťme terminologii ve finančnictví!

06. 12. 2011  01:23  |   Jako jeden ze závěrů konference Jak správně finančně vzdělávat dospělé, který pořádala Vysoká škola ekonomická v Praze, Fakulta financí a účetnictví, 25. listopadu 2011 pod záštitou Ministerstva financí ČR, byl formulován požadavek na sjednocení terminologie používané finančními institucemi. více »

VÝZVA: Politické strany, zřiďte si transparentní účty!

10. 07. 2011  04:01  |   Výzva redakce serveru www.bankovnipoplatky.com tuzemským politickým stranám - zřiďte si transparentní účty a zprůhledněte své finance! více »

Netradiční výzva ekonomů: Nechceme se v důchodu pást

09. 02. 2011  15:00  |   "Občas doba nazraje tak, že je třeba sáhnout k mimořádným prostředkům. Absurdní přístup k seriózním tématům může dokázat více než přístup vážný," vedlo k rozhodnutí více »

Oddlužovací společnosti? Logiku jejich podnikání nechápu, říká Petr Tecl, ředitel inovací M.B.A. Group

08. 02. 2011  01:16  |   Tak jako každá předchozí, i právě odeznívající finanční krize má své vítěze a své poražené. Právě s těmi druhými jmenovanými se skrze poptávku od klientů často dohadují společnosti zabývající se inkasem, odkupem a správou pohledávek. Takovou je i M.B.A. Finance. O nových výzvách v tomto zajímavém finančním byznyse, na nějž se řada lidí dívá skrz prsty, jsme si povídali s Petrem Teclem, ředitelem inovací M.B.A Group. více »

Vyberte své účty, vyzývá bývalý špičkový fotbalista Cantona

30. 11. 2010  23:48  |   Eric Cantona, bývalý francouzský reprezentant je nespokojen se světem, který podle něj ovládají jen velcí finančníci a banky. Chce systémem zatřást a to tím, že vyzval, aby miliony lidí zničily banky tím, že si přijdou vybrat své úspory. více »

Obama řešil se svým týmem další opatření pro podporu ekonomiky USA

31. 08. 2010  15:00  |   Americký prezident vyzval Kongres, aby schválil dlouho odkládaný balík pomoci pro malé podniky. více »

Britští lékaři vyzvali zdravotní pojišťovnu, aby zastavila financování homeopatie

30. 06. 2010  15:00  |   Britští lékaří se shodli na tom, že by tamní zdravotní pojišťovna měla přestat financovat homeopatickou léčbu a že by se homeopatika neměla prodávat v lékárnách jako léky více »

SVĚT: Bankovní daň

29. 06. 2010  15:00  |   Prezident Obama vyzval americký Kongres, aby zdanil banky. V Evropě už to odsouhlasily Německo, Francie a Británie. Díky této dani, kterou chtějí celosvětově, budeme mít více »

Obama požaduje větší zdanění bank: apos;Zachránili jsme je, tak ať platíapos;

27. 06. 2010  15:00  |   Prezident Spojených států Barack Obama vyzval americký Kongres, aby jako další krok v reformách finančního sektoru projednal jeho návrh na zdanění bank, které by mělo běh více »

Po reformě Wall Streetu projednejte daň na banky, vyzval Obama Kongres

26. 06. 2010  15:00  |   Obama chce uvalit daň ve výši 0,15 procenta na pasiva největších amerických finančních institucí, aby získal zpět finanční prostředky použité na záchranu bankovního sekto více »

Řecký premiér Papandreau vyzval banky k reorganizaci

25. 06. 2010  15:00  |   Řecko se na jaře dohodlo na podmínkách finanční pomoci, kterou mu slíbila Evropská unie a Mezinárodní měnový fond. více »

Ministr financí USA Geithner vyzval k rychlému jednání o pomoci Řecku

25. 04. 2010  15:00  |   Ministr připustil, že se skupina G20 v pátek nedohodla na návrhu, zda zavést bankám nové daně, z nichž by se platila jejich případná záchrana. více »

Hrozba bankrotu OP Prostějov je reálnější, nesežene peníze na provoz

26. 03. 2010  15:00  |   VÍME PRVNÍ Největší oděvní výrobce v zemi OP Prostějov se vzdal práva na sestavení reorganizačního plánu. Vyzval věřitele, zda mají zájem sestavit plán sami. více »

Banka Barclays „kastuje“ své klienty. Chudší obslouží call-centrum v Indii

16. 03. 2010  15:00  |   Klienty britského bankovního domu Barclays, kteří budou volat na jeho zákaznickou linku, čeká od dubna elektronický vrátný. Ten prolustruje během vyzvánění výši jejich ko více »

Topolánek: Paroubek si chce vystávkovat státní bankrot

02. 03. 2010  15:00  |   Šéf ČSSD vyzval k jednání šéfa ODS a premiéra. Nedojde-li k její změně zákona o DPH, uspořádají odbory ve čtvrtek stávku. Premiér prohlásil, že už svoje "odpracovali". Ul více »

Obama vyzval banky, aby přispěly k oživení americké ekonomiky

15. 12. 2009  15:00  |   Americký prezident Barack Obama přesvědčoval na schůzce vedoucí představitele největších amerických bank, aby jejich instituce výrazněji přispěly k oživení ekonomiky. Oba více »

Obama vyzval banky: Pomozte oživit ekonomiku USA

15. 12. 2009  15:00  |   Americký prezident nabádal šéfy největších bank, aby podporovali více malé firmy. více »

Putin: ruskou ekonomiku je nutné modernizovat

21. 11. 2009  15:00  |   Ruský premiér Vladimir Putin na sobotním sjezdu v Petrohradu vyzval svou vládnoucí strany Jednotné Rusko k podpoře kurzu směřujícího k modernizaci ruské ekonomiky. Součas více »

Tuzemské firmy a municipality dostanou z EU fondů každý měsíc v průměru 10 miliard Kč na 600 projektů

14. 11. 2009  06:47  |   EU Point index, který sestavuje pravidelně KB EU Point s cílem monitorovat aktivitu na dotačním trhu v České republice, byl v září vysoce nadprůměrný, především díky otevřeným výzvám na výzkumná centra a také díky schváleným dotacím na vodohospodářskou infrastrukturu. více »

Británie vyzvala vlády k vytvoření nové daně. Kvůli případné pomoci bankám

08. 11. 2009  15:00  |   Představitelé skupiny G20 slíbili, že budou pokračovat v mimořádných opatřeních na podporu ekonomiky. více »

Ukrajina chce od Ruska vyšší poplatky za tranzit plynu

04. 11. 2009  19:39  |   Výzva ke zvýšení poplatků přišla pouhý den poté, co ukrajinská premiérka Julija Tymošenková uvedla, že země vyřešily všechny zbývající problémy týkající se dodávek zemníh více »

Výzva ke dni bez bankovních poplatků

26. 02. 2009  08:03  |   Vzhledem k tomu, že 28. únor letos vychází na sobotu, vyzýváme bankovní klienty, aby nejen 28. února, ale především v pátek 27. února neprováděli žádné bankovní operace, které jsou zatíženy bankovním poplatkem. více »

Výzva ke dni bez bankovních poplatků

25. 02. 2009  20:01  |   Den protestu proti bankovním poplatkům, 27.-28.2.2009. více »

ČLK vyzvala Topolánka, aby vyměnil ministra Julínka

09. 11. 2008  10:09  |   SLEDUJEME SJEZD ČLK Pro odvolání Julínka by hlasoval i jeho straník a místopředseda zdravotního výboru Boris &S více »

Slovenský ministr zahraničí vyzval Maďary k boji s extremismem

08. 11. 2008  16:28  |   Podle slovenského ministra zahraničí Jána Kubiše se maďarští extremisté začali organizovat a pronikaj&ia více »

Výzva bankám - sjednoťte terminologii svých sazebníků

04. 10. 2008  01:45  |   I na základě zkušeností z následujících let proto vyzýváme bankovní sektor k diskusi nad několika okruhy. Shodneme se na tom, že správná volba banky není možná bez příležitosti jednoznačně srovnat cenu nabízených služeb. více »

Finanční vzdělávání spotřebitelů

27. 08. 2008  13:05  |   V závěrech Rady EU (ECOFIN) ze dne 8. května 2007 k finančnímu vzdělávání Rada členské státy vyzvala, aby „výrazně posílily úsilí s cílem zvýšit povědomí domácností o jejich potřebě získávat řádné informace a vzdělání ...“. Nedávné průzkumy ukazují rozsah problémů, s nimiž se spotřebitelé potýkají. Více v najdete v přiložené zprávě. více »

Svaz průmyslu vyzval vládu, aby urychleně řešila finanční krizi

01. 06. 2008  17:14  |   Řada tuzemských firem již musí propouštět, omezovat výrobu a zvažovat přesunutí části produkce více »

Svaz průmyslu vyzval vládu, aby rychle řešila finanční krizi

01. 06. 2008  15:59  |   Svaz průmyslu a dopravy vyzval vládu, aby rychle a účinně reagovala na současnou finanční krizi. Kabinet by měl podle více »

Šéf financí USA varuje: Krachovat budou další banky

12. 05. 2008  11:05  |   Americký ministr financí Henry Paulson vyzval k urychlenému uvedení záchranného plánu za 700 miliard dolarů do pra více »

Neblokujte záchranu finančních trhů, vyzval Bernanke Kongres

11. 05. 2008  14:26  |   Americký ministr financí Henry Paulson vyzve Kongres, aby nezatěžoval návrh na záchranu finančního systému za 7 více »

Vláda USA tlačí na Kongres: Schvalte konsolidační banku

07. 05. 2008  17:21  |   Henry Paulson vyzval Kongres, aby co nejrychleji podpořil zásadní vládní plán na stabilizaci finančního systému více »

EU požaduje vyšetřování Ficova nejbohatšího ministra

30. 03. 2008  08:09  |   AKTUALIZOVÁNO. Evropská komise vyzvala Slovensko, aby prošetřilo okolnosti, za kterých unikly citlivé informace o kursu koruny. více »

Útok na bankovní účty vrcholí

16. 03. 2008  23:24  |   Nová finta podvodníků: Vlna podvodných e-mailů, jejichž cílem je od adresátů získat peníze, dosáhla vrcholu. Neznámí útočníci, kteří už přes týden bombardují klienty České spořitelny falešnými výzvami, v posledních dnech změnili taktiku. více »

Izraelský ministr obrany Barak vyzval premiéra Olmerta k odchodu

14. 03. 2008  11:43  |   Jeruzalém - Izraelský ministr obrany Ehud Barak dnes vyzval premiéra Ehuda Olmerta k demisi nebo alespoň k dočasnému odstoupen více »

"Muklové" v Jáchymově vyzvali k zúčtování s minulostí

10. 03. 2008  14:27  |   V severočeském městečku Jáchymov se v neděli sešlo několik stovek bývalých politických vězň více »

VÝZVA ke dni bez bankovních poplatků (28.2.)

28. 02. 2008  20:34  |   Vyzýváme bankovní klienty, aby 28. února neprováděli žádné bankovní operace, které jsou zatíženy bankovním poplatkem. více »

VÝZVA ke dni bez bankovních poplatků (28.2.)

25. 02. 2008  19:09  |   Na základě výsledků anketní otázky, ve které jsme se návštěvníků webu ptali na nejvhodnější způsob oslav, vyzýváme bankovní klienty, aby 28. února neprováděli žádné bankovní operace, které jsou zatíženy bankovním poplatkem. více »

Německá ministryně vyzvala ke zrušení výroby biopaliv z obilnin

22. 02. 2008  10:18  |   Německá ministryně spolupráce a rozvoje Heidemarie Wieczoreková-Zeulová vyzvala v pondělí k pozastavení vý více »

Desítky signatářů vyzvaly k odmítnutí poplatků ve zdravotnictví

12. 12. 2007  16:09  |   Praha - Několik desítek politiků, umělců, akademiků a dalších signatářů dnes vyzvalo občan více »

ČLK chce na sjezdu Julínka, ministr přijede

24. 11. 2007  09:59  |   &SLEDUJEME& Delegáti sjezdu ČLK změnili program a vyzvali ministra Julínka, aby na setkání lékařů přijel. &S více »

OSN vyzvala k uzavření Guantanáma

02. 06. 2007  11:06  |   Společenství národů apeluje na americkou vládu, aby uzavřela internační tábory na Guantanámu. V nich jsou více »

Sekce obsahuje celkem 71 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti