Téma: zadluženost

Příbuzná témata

Konsolidace půjček je jako zbraň: ve správných rukou pomůže, ve špatných přinese problémy

12. 10. 2012  12:31  |   V poslední době se vlivem rostoucí zadluženosti začaly objevovat i produkty, které se na tuto Achillovu patu mnohých českých domácností soustředí. O tzv. „oddlužovacích společnostech“ a jejich skutečném přínosu, který je naprosto nulový, naopak, může vás spíše poškodit, jsme vás již informovali. Nyní z televize, rádia nebo novin vykukují inzeráty na tzv. konsolidaci půjček. Je to podobný šlendrián? Nikoliv, může vám pomoci a ulehčit život. Ale je dobré něco o tom vědět… více »

Konsolidace půjček: snížení splátek je jenom první krok, pozor na ty další!

23. 04. 2012  15:34  |   V poslední době se vlivem rostoucí zadluženosti začaly objevovat i produkty, které se na tuto Achillovu patu mnohých českých domácností soustředí. O tzv. „oddlužovacích společnostech“ a jejich skutečném přínosu, který je naprosto nulový, naopak, může vás spíše poškodit, jsme vás již informovali. V poslední době se hodně mluví o tzv. konsolidaci půjček. Je to podobný šlendrián? Nikoliv, může vám pomoci a ulehčit život. Ale je dobré něco o tom vědět… více »

Jak správně vzdělávat dospělé? Musí se kombinovat několik faktorů

09. 01. 2012  20:37  |   Podle odborníků oslovených v průzkumu, který pro Vysokou školu ekonomickou v Praze a Citi Foundation realizovala společnost STEM/MARK, lze pozitivního efektu při zvyšování finanční gramotnosti dosáhnout pouze kombinací finančního vzdělávání a efektivní regulace, která by eliminovala praktiky poškozující spotřebitele. Rizika, která s sebou přináší finanční negramotnost, se nejčastěji projevují v nadměrné zadluženosti domácností. Nejvíce ohroženi jsou zástupci sociálně slabších vrstev, ale problémům se nevyhnou ani lidé vzdělaní se středními či vyššími příjmy. více »

ČNB: Dluhy domácností v září vzrostly na 1,096 bilionu korun

01. 11. 2011  09:03  |   Dluhy českých domácností u bank a finančních institucí v září vzrostly o 4,4 miliardy korun na 1,096 bilionu korun. Za poslední rok domácnosti zvýšily své zadlužení o 58,7 miliardy korun, vyplývá z dnešních údajů České národní banky. "Mírný růst zadluženosti českých domácností je zcela v souladu s vývojem ekonomiky i vývojem cenové hladiny. Pokud navíc přihlédneme ke spíše klesajícím cenám nemovitostí, je vidět, že se bankám daří poskytovat úvěry navzdory nejisté hospodářské situaci," uvedl partner ve společnosti PwC Audit Petr Kříž. více »

Češi se k dluhům staví zodpovědněji

18. 04. 2011  17:50  |   Více než polovině českých domácností se daří hospodařit bez dluhů a snaží se ke svým finančním závazkům přistupovat zodpovědně. Vyplývá to ze statistik Koeficientu rozumného zadlužení Poštovní spořitelny (www.rozumnezadluzeni.cz), ve kterém si míru své zadluženosti během posledních šesti měsíců spočítalo téměř 43 tisíc lidí. Zájem o Koeficient se navíc v povánočním období oproti stejnému období roku 2010 zvýšil čtyřnásobně. více »

„STOP dluhům!“, říkají Češi

25. 03. 2010  14:16  |   Více než bilionová zadluženost českých domácností a dopady ekonomické recese způsobily, že Češi začali šetřit a vyhlásili dluhům válku. Dokazuje to i rostoucí zájem o Koeficient rozumného zadlužení Poštovní spořitelny. Na stránkách www.rozumnezadluzeni.cz tak stále více lidí využívá možnost jednoduše si spočítat míru zadlužení své domácnosti a vyhnout se případným problémům. více »

Zadluženost podniků u bank loni klesla, naopak u domácností vzrostla

11. 02. 2010  15:00  |   Úvěry domácnostem mají na rozdíl od firemních půjček často velmi dlouhou dobu splatnosti a jejich objem tolik nekolísá. více »

Termín eura? Kvůli stavu financí jde o hudbu budoucnosti, posteskl si Tůma

14. 11. 2009  15:00  |   Zadluženost nedovoluje Česku určit, kdy zavede euro. Přitom na Slovensku si novou měnu chválí, zaznělo na žofínském fóru na téma Euro s otazníky. více »

Zadluženost některých občanů neúměrně narůstá

09. 10. 2008  19:04  |   Mnohé finanční společnosti poskytují finanční půjčky nezaměstnaným, kterým jsou při nesplacení pohledávek uvaleny exekuce na jejich sociální dávky. Na nehumánní jednání těchto firem upozorňuje také finanční analytik SOS Michal Kebort, který je do kampaně Společnosti člověk v tísni také zapojen. více »

ČNB si posvítí na pochybné úvěry (HN)

01. 09. 2008  12:49  |   Zadluženost českých domácností u finančních institucí ke konci července vzrostla na 815 miliard korun. více »

Češi stále bohatnou, ale rostou jim dluhy

18. 12. 2007  17:54  |   Češi stále bohatnou, zároveň se ale také stále zvyšuje jejich zadluženost. Podle studie UniCredit Bank stoupne v letošním roce celkový finanční majetek českých domácností o rekordních 12 procent na téměř 2,5 bilionu korun. více »

UniCredit Bank informuje o bohatství a zadluženosti Čechů

13. 12. 1901  21:45  |   Celkový finanční majetek českých domácností stoupne v roce 2007 o rekordních 12 procent na téměř 2,5 více »
1

Sekce obsahuje celkem 12 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti