Téma: zlato

Příbuzná témata

AuPortal spustil Zlaté konto, se kterým můžete nakupovat zlato levněji

12. 02. 2013  14:12  |   Společnost Auportal, jeden z předních obchodníků s investičními kovy v ČR a na Slovensku, připravila pro český trh novou možnost spoření do zlata tzv. Zlaté konto.  Produkt nabízí příležitost všem potenciálním střadatelům nižších částek ukládat za výhodných podmínek své prostředky do investičního zlata. více »

Zlato v roce 2012 nikoho chladným nenechalo, horečka ale nepropukla

27. 12. 2012  10:06  |   Cena zlata v roce 2012 sice nepřekročila očekávanou symbolickou hranici dvou tisíc dolarů za trojskou unci, nadále však pokračoval zvýšený zájem o investiční zlato. Přehled nejdůležitějších událostí na trhu s investičním zlatem, sestavila společnost AuPortal, jeden z předních obchodníků s investičními kovy v ČR a na Slovensku. více »

Němci se bojí o své zlato - a co my?

13. 11. 2012  01:25  |   Do naší “zlaté rubriky“ o zlatě přispívá pravidelně Martin Kahoun. Dnes poskytujeme jeho reakci na zprávu, která byla mj. součástí článku vydaného na portálu iDnes.cz. Co vy si myslíte o „strachu o zlato“? více »

Jaký poměr má představovat investiční zlato v portfoliu investora?

25. 10. 2012  01:39  |   Jak tomu často bývá u jednoduchých otázek, ani tady není jednoduchá odpověď. Dozvídáme se, že zlato by nemělo tvořit více než 5-7% investic. Cokoli nad to už prý představuje pro investory velké riziko. Zlato je dle názoru většiny analytiků velice volatilní, tedy nestabilní s tendencemi prudkých propadů. To ale stále není žádné logické vysvětlení proč zrovna tento poměr a toto číslo, protože akcie a nemovitosti jsou také nestálé a propadají se. více »

Koruna versus investiční zlato a závody v znehodnocování měn

27. 08. 2012  11:21  |   V tomto článku se krátce podíváme na to, jak si vede od roku 2000 naše koruna, která je měnou založenou na dluhu (tzv. FIAT měna) ve srovnání s penězi, které nikomu nic nedluží. Korunu si tedy porovnáme se zlatem, které si přes veškerou snahu z něho dělat komoditu, zcela neúprosně a jistě získává stále silnější pozici mezi svými papírovými konkurenty. Musíme ji porovnávat se zlatem, protože srovnávat ji s ostatními národními měnami je zavádějící a vytváří falešný dojem o síle naší měny. Národní měny podložené dluhem a slibem vlád, že zdaní své občany tak, aby bylo možno podkladové dluhopisy včetně úroků splatit, mají v konečné fázi boj se zlatem již dopředu prohraný. více »

Pozor na závratně výhodné investice – perpetum mobile na peníze nefunguje!

26. 07. 2012  07:05  |   Možná se vám to stalo také. Kamarád vám jednoho dne začal vyprávět o fantastické investiční příležitosti, která garantuje roční zhodnocení několikanásobně vyšší než v bance. Klidně nad 10 % ročně. Jedná se prý o investiční firmy nebo fondy ze vzdálených, atraktivních lokalit (Velká Británie, Spojené arabské emiráty, Asie, Latinská Amerika…), obchodující s atraktivně znějící komoditou (zlato, diamanty, grafit, nemovitosti, právě vznikající společnosti)... A co je nejlepší, prý to skutečně funguje! Kamarád, kolega nebo známý vašeho přítele investuje už rok nebo dva a pravidelně dostává výnosy. Pro jistotu zkusil peníze i vybrat a dostal je! Proto s tím váš přítel začal taky a vy byste se měl/a přidat… více »

Fondy se bojí o peníze a stejně tak by se měli bát občané

23. 07. 2012  01:15  |   Investiční fondy evidentně začínají panikařit a nakupují se ztrátou státní dluhopisy. Až jejich správci ještě lépe pochopí podstatu současného světového finančního systému, investiční zlato už běžný občan nakoupí jen stěží. Cena zlata bude již někde zcela jinde a investiční zlato se stane opět doménou bohatých. více »

Klienti si mohou v pobočkách České spořitelny nově koupit investiční zlato

12. 07. 2012  15:03  |   Česká spořitelna připravila pro své klienty novinku – v 77 vybraných pobočkách si mohou od července 2012 koupit investiční zlato v podobě zlatých slitků, které banka nabízí ve třech variantách o hmotnosti 10, 50 a 100 gramů. Jejich cena se bude měnit každý den v závislosti na aktuální ceně zlata a klienti ji najdou v kurzovním lístku na www.investicnicentrum.cz. Např. dnes je cena zlatého slitku o hmotnosti 10 gramů 11 518 Kč. Fyzické převzetí slitků bude možné ve dvou pobočkách České spořitelny v Praze (Rytířská 29) a v Brně (Kounicova 4). více »

UniCredit Bank: Potřetí zlatá Převratná hypotéka

10. 06. 2012  21:31  |   Zlatou korunu 2012 si potřetí v řadě odnáší UniCredit Bank za Převratnou hypotéku s úrokovou sazbou 2,5 % p. a. K ocenění přibyla také stříbrná příčka za internetovou aplikaci Splátkomat.cz a bronzová medaile pro Hypotéku Flexi. V letošním roce je to již čtvrté velmi významné ocenění pro UniCredit Bank, která tím potvrzuje pozici lídra v hypotečních produktech a to, že dobře zvolené inovace jsou správnou obchodní strategií. více »

Platební karta AXA CLUB již počtvrté oceněna Zlatou korunou

08. 06. 2012  13:45  |   V jubilejním desátém ročníku soutěže Zlatá koruna byla nejlepší platební kartou opět vyhlášena AXA karta. Zlaté ocenění si odnesla již počtvrté v řadě. Porota složená z nezávislých finančních odborníků tradičně ocenila možnost spořit si s kartou při každém nákupu, širokou síť partnerů AXA CLUBU a další výhody. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo ve čtvrtek 7. června pod záštitou ministerstva financí. více »

Investujte do budoucnosti svých dětí se Zlatou rybkou od Pioneer Investments

31. 05. 2012  14:38  |   Investiční skupina Pioneer Investments v ČR nabízí od 1. června 2012 nový investiční program pro děti. Zlatá rybka je produkt životního cyklu, který se skládá ze tří modelových portfolií odlišených mírou rizika a délkou investičního horizontu. Minimální pravidelná investice je 500 Kč. K nově založenému programu Zlatá rybka má nyní klient možnost získat úrok 5 % p. a. na Spoření MINI od UniCredit Bank,* která je distributorem tohoto produktu. Start investičního programu Zlatá rybka podpoří marketingová kampaň. více »

Magazín MAGNUS, časopis pro klienty a přátele J&T BANKY, získal zlato v prestižní soutěži European Design Awards

28. 05. 2012  09:37  |   Magazín MAGNUS, časopis pro klienty a přátele J&T BANKY, získal zlato za nejlepší evropský časopis na klání prestižní evropské designerské soutěže European Design Awards 2012, které proběhlo tento víkend v Helsinkách. Je to vůbec poprvé, co odborná porota složená ze zástupců 14 evropských designérských časopisů a institucí, ocenila nejvyšší příčkou magazín z české nebo slovenské dílny. více »

Dluhy se mají platit, pokud o nich ovšem vím, aneb kde také vzniká problém

26. 03. 2012  13:19  |   V poslední době se často píše o praktikách exekutorů a advokátů při vymáhání pohledávek. V momentech, kdy je útok médií nejsilnější, zejména v případech bagatelních dluhů či kde jsou zjevné nejasnosti, brání se tito novodobí zlatokopové, že excesy, v médiích uváděné, jsou ojedinělé. více »

Před 30 lety se do Československa vrátila část měnového zlata

18. 02. 2012  11:48  |   Když před 30 lety, 20. února 1982, přistála na letišti v Curychu letadla z Washingtonu a Londýna, uzavřela se strastiplná pouť československého měnového zlata uloupeného nacisty. Ve třech letadlech Tu-154 se do trezorů Státní banky československé vrátilo 18.460 kilogramů zlata, jehož hodnota se v té době blížila 250 milionům dolarů. Zlato bylo částí takzvaného zlatého pokladu, na jehož tvorbě se po vzniku samostatného Československa v roce 1918 symbolicky podílela formou sbírek i veřejnost. více »

Kvantitativní uvolňování č. 3 a investiční zlato a stříbro jako ochrana úspor!

10. 09. 2011  11:36  |   I laické veřejnosti by mělo být dnes už jasné, že západní finančně-hospodářsko-politický systém, jehož součástí je i Česká republika odchází do věčných lovišť. Finanční systém, jehož existence závisí na expanzi dluhu, je nejen z teoretického, ale také z historického hlediska vždy předem odsouzen k zániku. více »

Nepřehlédněte: Jak je to v současnosti se zlatem

06. 09. 2011  18:04  |   V posledních 3 týdnech se, pro někoho možná poněkud překvapivě, slovo „zlato“ skloňovalo v našich sdělovacích prostředcích velice často. Člověk by skoro nabyl dojmu, že jde o hrozivou zlatou horečku, a že určitě každý Čech nějaké to zlato již vlastní, nebo by měl… Spousta informací, která prošla medii je však velice povrchních, zavádějících a zcela nefundovaných. více »

Zlatá horečka stoupá – trhy hrají investicím do zlata do karet, jenže…

18. 08. 2011  16:41  |   Nejisté a volatelní trhy, které v posledních týdnech uklidňují sami sebe, aby v zápětí znovu propadly, se odrážejí v apetitu investorů hledat bezpečné přístavy. Tím mediálně nejpropíranějším je bezesporu komodita nad komodity, tedy zlato. více »

Investiční zlato v J&T Bance

09. 08. 2011  20:58  |   J&T BANKA, a.s. přináší svým klientům možnost investování do aktiva prověřeného tisíciletími lidské historie - fyzického zlata. Standardizované, číslované zlaté slitky o hmotnostech 100g a 1000g v nabídce J&T Banky pocházejí z přední světové afinerie Argor-Heraeus. více »

Fed uvažuje o další podpoře ekonomiky. Zlato stoupá, dolar ztrácí

14. 07. 2011  15:00  |   Americká centrální banka zvažuje další opatření na podporu ekonomiky. Zda k nim sáhne, bude záviset na čerstvých statistických datech. Především by ekonomika musela pokra více »

Zlatá Převratná hypotéka stále s variabilní sazbou od 2,5 %

02. 06. 2011  12:38  |   UniCredit Bank ponechává nadále u Převratné hypotéky, která byla dnes oceněna Zlatou korunou za nejlepší hypoteční úvěr v ČR, historicky nejnižší variabilní sazbu od 2,5 % p.a. UniCredit Bank se rozhodla díky mimořádnému úspěchu této hypotéky u klientů prodloužit zatím do odvolání akci, která měla původně trvat do konce května. Od 1. června 2011 navíc platí sazba od 2,5 % p.a. nově také na nerezidenční nemovitosti (chaty, chalupy, nemovitosti k pronájmu). více »

PRÁVO: Jak daňové poplatníky obrat o miliardy

31. 05. 2011  15:00  |   Držte si peněženky, milí daňoví poplatníci, další vykutálený arbitrážní zlatokop se sápe po našich penězích. Zajímavé přitom je, kolik toho mají zdánlivě zcela nepodobné více »

Kdo letos získá Zlatou korunu?

10. 05. 2011  18:34  |   Zlatá koruna, soutěž o nejlepší finanční produkty roku - v základní části soutěže hodnotí produkty více než tři stovky odborníků. Posuzují se produkty ze všech sfér finančního trhu, takže žádná oblast nezůstává stranou a neuniká odbornému pohledu. více »

Tajný trumf Kadáffího proti ekonomickým sankcím: Zlato

23. 03. 2011  15:00  |   Zlaté rezervy dávají liybjskému vůdci Muammaru Kaddáfímu šanci financovat si menší armádu žoldáků po řadu měsíců více »

Byl zahájen 9. ročník soutěže Zlatá Koruna

01. 03. 2011  12:39  |   Od začátku března mohou finanční společnosti přihlašovat své produkty do soutěže o Zlatou korunu a získat tak toto prestižní ocenění, které se nejlepším finančním produktům uděluje již devátým rokem. Soutěž probíhá v celkem 15 kategoriích. Kromě toho budou již tradičně uděleny i tři hlavní ceny – Novinka roku, Cena veřejnosti a Cena podnikatelů. Výsledky devátého ročníku budou vyhlášeny 2. června v TOP HOTELu Praha. více »

UniCredit Bank nabízí zhodnocení pro konzervativní i dynamické investory

01. 03. 2011  12:17  |   Strukturované dluhopisy TOP KOMODITY I. /2014 a TOP KOMODITY II. /2014 navazují na rekordní emise UniCredit Bank v loňském roce. Nová emise nabízí vysokou garanci návratnosti investované částky a zajímavou příležitost pro konzervativní i dynamické investory. Konečný výnos dluhopisů bude odvozen od vývoje hodnoty koše komodit, jako jsou ropa, zlato, palladium, měď, nikl, zinek, kukuřice, sója, cukr a bavlna v horizontu 3 let a 9 měsíců. více »

Nákupy zlata budou zřejmě i letos investičním hitem

13. 02. 2011  14:12  |   Investičním hitem i letošní sezóny bude zase zlato. A to i přesto, že trh s cennými kovy, do kterého se obchody se žlutým kovem započítávají, zaznamenal podle burzovních statistik letos nejhorší leden za posledních dvacet let. Většina analytiků ale tvrdí, že pro investory tato zpráva rozhodně neznamená vážný signál o tom, že se blíží konec takzvaného býčího trhu, tedy času, kdy cena investice stále stoupá. více »

Startují nominace na Zlatou korunu 2011

01. 11. 2010  18:36  |   Od pondělí 1. listopadu má veřejnost možnost nominovat nejoblíbenější finanční produkty na Cenu veřejnosti, jedno z hlavních ocenění 9. ročníku soutěže Zlatá koruna. Do finále, které se uskuteční v příštím roce, postoupí 20 produktů s největším počtem nominací a z nich pak opět veřejnost svým hlasováním vybere konečné vítěze. Současně s nominacemi na Cenu veřejnosti začíná i hlasování v Ceně podnikatelů o nejlepší finanční produkty pro malé a střední podnikatele. Konečné výsledky obou anket budou známy v červnu 2011. více »

Proč projekt OVB Vstřícná banka? Protože pomáhá vzdělávat naše klienty, říká Knapp z OVB

09. 10. 2010  14:33  |   Michal Knapp, předseda představenstva a generální ředitel OVB Allfinanz o partnerství se Zlatou korunou a OVB Vstřícnou bankou více »

Banky řeší zásadní problém. Nemají místo, kam dávat zlato

06. 10. 2010  15:00  |   Zlato je nejdražší v historii, trojská unce se prodává za 1340 dolarů. Poptávku po drahých kovech živí obavy o budoucnost ekonomiky. Bankovní domy již nemají pro zlato mí více »

Krize nekrize, oživení neoživení – zlato pořád letí vzhůru!

02. 10. 2010  18:02  |   Investovat do zlata se z dlouhodobého hlediska vyplatí. I když zkušení investoři již alespoň část svých prostředků ve zlatých prutech dávno mají, rozhodně neprohloupíte, když se na tuto komoditu zaměříte v úvahách, kam uložit volné finanční prostředky. více »

Zadlužování země považuje za nebezpečné 90 procent Čechů

17. 05. 2010  15:17  |   Výsledky exkluzivního výzkumu Ipsos Tambor pro Zlatou korunu. více »

Trochu jiný bankomat: V Abú Zabí mění automat peníze za zlato

14. 05. 2010  15:00  |   Milionáři a členové královských rodin ubytovaní v hotelu Palace v Abú Zabí si chodí do hotelové haly s pozlaceným stropem pro kapučína pocukrovaná zlatými vločkami. A ved více »

Penzijní fond Komerční banky (PF KB) připravil pro nové zájemce o penzijní připojištění speciální nabídku.

23. 03. 2010  14:07  |   Noví klienti Penzijního fondu Komerční banky získají koženou peněženku a zlatou Sphere kartu s úrazovým pojištěním. více »

Většina lidí se obává, že zadlužení státu bude mít dopad na jejich životní úroveň

16. 03. 2010  04:04  |   Výsledky exkluzivního výzkumu Ipsos Tambor pro Zlatou korunu. více »

Janka má zlato z obřího slalomu, Bank skončil 17.

24. 02. 2010  15:00  |   Švýcar Carlo Janka vyhrál obří slalom na olympijských hrách ve Vancouveru, druhý skončil překvapivě Nor Kjetil Jansrud. Z českých reprezentantů se nejlépe umístil Ondřej více »

Bank skončil v superkombinaci na 7. místě, zlato má Američan Miller

22. 02. 2010  15:00  |   Americký lyžař Bode Miller vyhrál dnešní superkombinaci a získal už svou třetí medaili na letošních hrách ve Vancouveru. Ondřej Bank skončil sedmý a jen těsně zaostal za více »

Novotná skončila v short tracku dvanáctá. Zlato má Číňanka Wang Meng

18. 02. 2010  15:00  |   Americký rychlobruslař Shani Davis obhájil jako první v historii zlatou olympijskou medaili na trati 1000 metrů. více »

Odvrácená strana horečky: Trezory jsou plné zlata, banky ho odmítají přijímat

02. 12. 2009  15:00  |   Zlato v posledních týdnech láme rekordy, zájem investoru neutichá. Sklady zlata jsou přeplněné, banky odmítají malé klienty. více »

Banky shromažďují zlato a to trhá rekordy. Cena už překročila 1100 dolarů za unci

07. 11. 2009  15:00  |   Cenu zlata na rekordní úroveň vyhnaly zprávy o posílení zlatých rezerv Indie o 200 tun. Cenný kov z trhu stahují i další centrální banky. více »

Fio výrazně zlevňuje obchodování s komoditami, měnami a indexy

17. 08. 2009  13:28  |   Fio, burzovní společnost, největší on-line broker v ČR, zlevňuje obchodování s futures kontrakty na chicagské burze, jejichž prostřednictvím mohou investoři spekulovat na růst i pokles komodit jako ropa či zlato, cizích měn nebo akciových indexů. více »

Polovina Čechů reaguje na krizi šetřením a omezováním výdajů

21. 04. 2009  07:23  |   Výsledky exkluzivního výzkumu Ipsos Tambor pro Zlatou korunu. více »

Startují nominace na Zlatou korunu 2009

02. 10. 2008  00:34  |   Od 1. října má veřejnost možnost nominovat nejoblíbenější finanční produkty na Cenu veřejnosti, jedno z hlavních ocenění 7. ročníku soutěže Zlatá koruna. více »

mBank čeká na svého 100 000. klienta

06. 06. 2008  10:11  |   mBank získala letošní Zlatou korunu za Cenu veřejnosti a Novinku roku. více »

Švýcarská vláda zachraňuje "národní zlato". Bankám dá miliardy franků

19. 05. 2008  11:53  |   Příjemcem státní pomoci bude především největší švýcarská banka UBS. Ta dostane od &s více »

EKONOMIKA: Zlato a ekonomická svoboda

08. 03. 2008  09:00  |   Nezasvěcené to může překvapit, ale bývalý guvernér FEDu Alan Greenspan byl ve svých mladých letech v&aac více »

ČNB vydává nové zlaté mince - se řetězovým mostem ve Stádlci

01. 03. 2008  04:13  |   UVNITŘ FOTOGALERIE Česká národní banka vydá ve středu další zlatou minci ze série Kulturní pam&aacu více »

Zlaté mince slibují zajímavé zisky

28. 01. 2008  11:00  |   Cena zlata stoupá k tisícidolarové hranici, a tak není divu, že se stalo zlato středem zájmu mnoha investorů. Mo� více »

Zlaté mince nyní slibují zajímavé a snadno dostupné zisky

28. 01. 2008  11:00  |   Cena zlata stoupá k tisícidolarové hranici, a tak není divu, že se stalo zlato středem zájmu mnoha investorů. Mo� více »

„Poplatkovým zlatokopům“ se u nás daří: Řekněme jim své NE!

06. 12. 2007  00:54  |   Platíme jedny z nejvyšších bankovních poplatků v Evropě! Již několikátý mezinárodní průzkum tuto skutečnosti bezezbytku potvrdil. Několik desítek miliard korun zaplacených na bankovních poplatcích nejrůznějšího druhu, od poplatku za vedení účtu, až po poplatek za nadměrný vklad, či zrušení účtu, jsou nejlepší vizitkou našich bank. více »

GE získala zlatou EFFIE za reklamní kampaň na Genius Active

26. 10. 2007  12:23  |   Zlato v kategorii finanční služby získala reklamní kampaň „Přejděte k nám, bude vám lépe - REVOLUCE NA TRHU BĚŽNÝCH ÚČTŮ“. více »

Utratit peníze za zlato je dobrý investiční tah

13. 12. 1901  21:45  |   Potíže amerického dolaru narůstají, zásoby nerostných surovin klesají. Proto se stále častěji ozý více »

Sekce obsahuje celkem 69 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti