Úrokové sazby na hypotečním trhu rostou, Equa bank naopak snižuje na 2,29 % p.a.


28. 06. 2018  20:11   |     |   komentářů (0)

Od 1. července až do konce srpna nabízí Equa bank slevu na sazbě hypoték ve výši 0,2 % p. a.  Během prázdnin tak bude banka nabízet hypotéky se sazbou od 2,29 % p.a., což je o 0,22 procent méně, než je průměr na trhu. Sazba platí pro hypotéky na výstavbu nebo koupi domu či bytu, ale i na refinancování stávajících hypoték. Equa bank tak pokračuje ve zpřístupňování hypoték většímu množství klientů poté, co zavedla 100% Hypotéku PLUS, díky níž lze získat 100 % výši hypotéky, a to díky spoluúčasti rodičů nebo osob blízkých. Samozřejmostí je přitom  garance vyvázání nemovitosti po splacení části hypotéky při splnění podmínek sjednaných ve smlouvě.

hypo„Sazby hypotečních úvěrů rostou již několik měsíců v řadě a dá se předpokládat, že tento trend bude pokračovat i nadále. Tento fakt, zároveň s regulací České národní banky a se stoupajícími cenami nemovitostí, se negativně odrazil na počtech i  nových objemech hypoték, který poprvé od roku 2009 meziměsíčně poklesl.

V reakci na tento pokles trhu jsme se rozhodli zavést na dva měsíce akční slevu na všechny druhy hypoték a nabídnout tak klientům jednu z posledních možnosti, jak získat levnější a dostupnější hypotéky na českém trhu,“ uvedl Ondřej Hák, ředitel produktů a rozvoje retailového bankovnictví Equa bank  a zároveň dodal: „Můžeme předpokládat, že kvůli rostoucím cenám nemovitostí a  dalším nadcházejícím regulacím trhu hypoték ČNB se zájem o hypotéky posune spíše k refinancování než k žádostem o nové úvěry.


 Čtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 3.0407 / Celkový počet hodnoceni 172
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti