Úroky rostou. Spořicí účty nyní nabízejí zhodnocení 3,5 % ročně


21. 01. 2008  13:15   |   Běla Fialová   |   komentářů (0)

Ani lepší úročení spořících účtů inflaci nezastaví, její dopad na vklady jen zmírní. Někdo nad spořicími a termínovanými účty ohrnuje nos. Přesto však patří k nejčastěji využívaným vkladovým produktům u nás. Dnes vkladatelům nabízí k penězům volný přístup a zhodnocení ročně až 3,5 %.

Termínované účty tvoří více než polovinu všech vkladů českých domácností (k 30. 11. 2007 to bylo více než 644 mld. Kč, tj. 52,7 %). K ukládání úspor slouží spíše konzervativním investorům, kteří před vysokým zhodnocením upřednostňují jistý výnos pojištěného vkladu. Své opodstatnění však mají i pro ty, co potřebují "odložit" své peníze na krátký čas.
Už počátkem prosince jsme s velkým zaujetím sledovali, jak kromě inflace rostou úroky na spořicích účtech. Jestliže se už tehdy dalo hovořit o lítém boji mezi bankami, pak leden ukazuje, jak tvrdě se na tomto poli válčí a ještě pravděpodobně válčit bude.
Tím, co dnes mezi vkladovými účty "frčí", jsou bezesporu spořicí účty. Najdete je v nabídce hned několika bank – Bawag Bank, Citibank, Poštovní spořitelny, mBank, eBanky s Raiffeisenbank, České spořitelny a ING Bank. Vybírat je tedy rozhodně z čeho. Výnos by ale neměl být jediným, byť bezesporu důležitým hodnotícím kritériem.

Dále na: http://fincentrum.idnes.cz/uroky-rostou-sporici-ucty-nyni-nabizeji-zhodnoceni-3-5-rocne-pla-/fi_osobni.asp?c=A080116_154215_fi_osobni_fibČtěte také Ostatní čtou
Témata tohoto článku

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 2.97701 / Celkový počet hodnoceni 783
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti