V prvním pololetí zaznamenala RAIFFEISENBANK 37% meziroční nárůst poskytnutých hypoték


13. 07. 2016  10:11   |     |   komentářů (0)

V průběhu prvního pololetí letošního roku poskytla Raiffeisenbank klientům téměř 4900 hypoték v celkovém objemu převyšujícím 10,5 miliardy korun. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se jedná o 37% nárůst. Průměrná výše hypotéky za prvních šest měsíců roku 2016 překonala hranici 2 150 000 Kč. 

„Klienti si uvědomují současnou výhodnou výši úrokových sazeb, o čemž svědčí zájem o delší fixace. Za první pololetí roku 2016 tak byla více než polovina sjednaných hypoték uzavřena s pětiletou fixací a čtvrtina se sedmiletou fixací,“ říká produktový manažer Raiffeisenbank Milan Voldřich a dodává: „Zájem o variabilní sazby naopak silně poklesl. Pohyblivou sazbu navázanou na PRIBOR 1M aktuálně volí méně než 1 % klientů.“ 

Klienti si v prvních šesti měsících letošního roku sjednávali hypotéky ze 40 % za účelem koupě nemovitosti a z 25 % za účelem výstavby a rekonstrukce. Zbývajících 35 % uzavřených úvěrů pak připadlo na ostatní účely včetně refinancování. 

Raiffeisenbank je pravidelně oceňována jako banka s kvalitními a inovativními produkty v oblasti hypotečních úvěrů. Kromě klasické či americké hypotéky nabízí jako jediná banka na trhu také tzv. Kontokorentní hypotéku. „Klient ji využívá v podstatě stejně jako kontokorentní úvěr. Může ji použít například na koupi nemovitosti a následně s ní hospodařit dle svého uvážení. Lze ji libovolně splácet, čerpat nebo předčasně doplatit bez poplatku,“ doplňuje Milan Voldřich.

 Čtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 2.99175 / Celkový počet hodnoceni 485
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti