V trolejbusech hradecké MHD lze platit bankovní kartou


06. 01. 2017  15:08   |     |   komentářů (0)

Dopravní podnik města Hradce Králové od začátku ledna zavedl v trolejbusech možnost placení jízdného bezkontaktními bankovními platebními kartami. 

Je to jeden z dalších kroků, který má postupně v Hradci Králové úplně zrušit placení papírovými jízdenkami z předprodejů v trafikách a obchodech. Placení papírovými jízdenkami nyní tvoří asi deset procent prodejů. ČTK to řekl ředitel dopravního podniku Miloslav Kulich.

Bezkontaktní platební terminál akceptující platební karty je v trolejbusu pouze jeden, u předních dveří.
Jízdenku po zaplacení kartou cestujícímu vydá řidič, podobně jako když cestující platí hotovostí. Zavedení placení bankovní kartou i do autobusů podnik plánuje v roce 2018. A to v rámci Evropskou unií podpořeného projektu sjednocení platebních systémů v MHD v Hradci Králové, Pardubicích a u linkových autobusových dopravců.

Základní a nejrozšířenější způsob placení jízdného je v Hradci Králové prostřednictvím městské karty, která slouží jako časová jízdenka a elektronická peněženka pro placení jízdného. Kartu lze dobíjet i prostřednictvím internetu. Jízdenku si lidé mohou koupit i prostřednictvím SMS či takzvaným prozvoněním. Letos chce podnik zavést nákup jízdenek pomocí aplikace v chytrém telefonu.

Jednotlivá papírová základní jízdenka je za 20 korun a jednotlivá jízda placená čipovou městskou kartou stojí 14 korun. Jízdné placené přímo ve voze řidiči či platební kartou a platba mobilem je za 25 korun. Ceny jízdného se 1. ledna neměnily.Čtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 2.91257 / Celkový počet hodnoceni 183
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti