Ve třetí vlně úpisu ČSOB prodala Spořicí státní dluhopisy za více než 12,3 miliard korun


19. 12. 2012  18:41   |   tz   |   komentářů (3)

Již potřetí si mohli zájemci o výhodné spoření během listopadu (5. - 12. 11. 2012) zakoupit Spořicí státní dluhopisy. ČSOB v tomto období zaznamenala významnou poptávku, kdy prodala dluhopisy v celkové hodnotě přes 12,3 miliard korun. Podílela se tak na celkových prodejích ze 41 %. Lidé projevili největší zájem o Prémiový spořící státní dluhopis s průměrným výnosem 2,77 %.

„Poptávka klientů, kteří si na pobočkách ČSOB a na finančních centrech Ery / Poštovní spořitelny zakoupili některý ze státem nabízených spořicích dluhopisů, dosáhla takřka dvojnásobného objemu ve srovnání s předchozí emisí. Velký zájem byl zapříčiněn především výhodnými parametry Spořicích státních dluhopisů,“ říká Marcela Suchánková, výkonná manažerka segmentu Spoření a investice ČSOB.

 .
.

Největší zájem byl o prémiový dluhopis s tříletou splatností a průměrným ročním výnosem 2,77 procenta, poté pětiletý reinvestiční spořicí dluhopis s ročním výnosem 3,41 procenta. Dále si zájemci mohli zakoupit pětiletý kuponový dluhopis s průměrným ročním výnosem 3,22 procenta, 1,5letý diskontovaný dluhopis s výnosem 2,05 procenta a sedmiletý protiinflační dluhopis, který je úročen podle míry inflace.

 

Celkem se ve třetí vlně upsaly dluhopisy za necelých 30 miliard korun. Největší zájem o dluhopisy projevily fyzické osoby, které se postaraly o úpis až 27 miliard a poté právnické osoby. Na prodeji se významně podepsalo i přibližně 50 obcí, které nakoupily dluhopisy za téměř jednu miliardu korun. Dále zájem projevily neziskové organizace, sdružení, církve a jiné instituce. Minimální počet zakoupených dluhopisů o nominální hodnotě 1 koruna byl 1 000 kusů.

 


Čtěte také Ostatní čtou
Témata tohoto článku

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 2.99319 / Celkový počet hodnoceni 1028
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti