Vrba - dostal nízkou platbu ze zahraničí, zaplatil tučný poplatek


13. 12. 2018  00:46   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (0)

ČTVRTEČNÍ SERIÁL - VRBA: Klient UniCredit Bank se zlobí na svou banku, protože po obdržení velmi nízké platby ze zahraničí mu byl stržen tučný poplatek. Co na to říká banka? A kde tedy vznikl problém?

Pokud se chcete vyhnout riziku, že vám ze zahraničí někdo bude posílat velmi nízké částky a vám budou strhávány mnohem vyšší poplatky, pak má banka jedno doporučení. Nikomu nesdělujte číslo svého účtu. Ano, přesně toto bylo předmětem rady reklamačního oddělení významné tuzemské banky. Nakonec banka doporučila klientovi, aby řešil problém u provozovatele platebního systému v zahraničí a nastavil si platby tak, aby nepřicházely na jeho účet jako standardní zahraniční platby, za které je účtován poplatek dle platného sazebníku banky.

Stižnost klienta:

Dobrý den,

děkuji za odpověď. Znamená to tedy, že mi kdykoliv v budoucnu může tímto způsobem kdokoliv, kdo zná číslo mého účtu, způsobit nemalou újmu (za pouhé 1 EUR poslané jako 100x jeden eurocent zaplatím 5.000,- na poplatcích), a jediné, co mohu dělat, je modlit se, ať to nikoho nenapadne? Opravdu mi neporadíte jiné řešení, než "obrátit se přímo na plátce"?

S pozdravem xxx

Reakce reklamačního oddělení banky:

Vážený pane,

do dnešního dne se jedná o dvě takto poplatkované příchozí platby v €. Je nám líto, banka vychází při účtování těchto poplatků z platného Sazebníku. Pokud máte obavy, že Vám bude způsobena tímto způsobem finanční újma, doporučujeme Vám číslo Vašeho účtu nikde nezveřejňovat. Věříme, že naše vyjádření přijmete s pochopením.

S pozdravem, banka

 

Oficiální stanovisko banky k problému:


Jak již byl klient informován, ve prospěch jeho běžného účtu byly připsané bezhotovostně poukázané platby (0,02 EUR a 0,13 EUR), které UCB přijala jako standardní SEPA platby v rámci zahraničního platebního styku, proto za jejich zpracování byl zaúčtován na vrub účtu klienta oprávněně poplatek dle platného Sazebníku – odd. 7 – Zahraniční platební styk - Příchozí platby – z jiné banky v částce nižší než minimální poplatek – 50,- Kč.

Klientovi doporučujeme kontaktovat společnost PayPal a domluvit se s nimi, jaký jejich nástroj lze použít pro převod prostředků z účtu PayPal na jeho účet u UCB CZ, aby se nejednalo o standardní zahraniční platbu, za jejíž zpracování si banka účtuje poplatek dle platného Sazebníku. Možným řešením je např. i otevření účtu u německé banky (předpokládáme, že klient má smluvní vztah ujednán s německou větví společnosti PayPal), na který budou převáděny platby z PayPal účtu klienta a které by mohl vyčerpat buď prostřednictvím platební karty vedené k tomuto účtu, případně po nastřádání vyšší částky si klient prostředky převede sám na svůj účet u UCB CZ.

DALŠÍ VRBY A STÍŽNOSTI NAŠICH ČTENÁŘŮ A REAKCE BANK NALEZNETE V NAŠÍ SEKCI VRBAČtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 3.02947 / Celkový počet hodnoceni 475
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti