Názory

Vrba

Vážení přátelé a milí bankovní klienti,
na základě Vašeho neutuchajícího zájmu o problematiku bankovních poplatků, zavádíme na našem portálu novou rubriku s příhodným názvem „Vrba“, ve které chceme zveřejnit Vaše neuvěřitelné či méně uvěřitelné příběhy a nevšední zážitky z bankovního prostředí.

Pošlete nám příhodu, kterou jste zažili, a se kterou se chcete podělit s ostatními návštěvníky těchto stránek na adresu vrba@bankovnipoplatky.com. Vaše „bankovní“ příběhy mohou poskytnout důležité rady a podněty pro ostatní klienty.

Vrba je tu pro Vás.

Právní poradna BP: Nemovitost získaná dědictvím je vaše

19. 12. 2018  00:36  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Pokud jste nemovitost získali v dědictví, zůstává vaším výlučným vlastnictvím a to i v případě, kdy v nemovitosti žije manžel a má v ní uvedeno trvalé bydliště. více »

Finanční poradna serveru BP: Vysoké úroky se nestyďte řešit hned

17. 12. 2018  00:08  |   PONDĚLNÍ SERIÁL – FINANČNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenář se ve svém dotazu ptá, jak řešit vysoké úroky u své staré půjčky. Za několik let se totiž úroky výrazně snížili. Lze s tím něco dělat? více »

Vrba - dostal nízkou platbu ze zahraničí, zaplatil tučný poplatek

13. 12. 2018  00:46  |   ČTVRTEČNÍ SERIÁL - VRBA: Klient UniCredit Bank se zlobí na svou banku, protože po obdržení velmi nízké platby ze zahraničí mu byl stržen tučný poplatek. Co na to říká banka? A kde tedy vznikl problém? více »

Právní poradna BP: S darováním se dluhy na obdarovaného nepřenáší

12. 12. 2018  00:49  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Dnes se podíváme na problém darování, a zda spolu s darovanou nemovitostí na sebe přenášíte dluhy dárce. ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna serveru BP: Úrok nebo RPSN. Co je víc?

10. 12. 2018  00:01  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenář si stejně jako jiní bankovní klienti potřebuje vyjasnit nadřazeno a podřazenost půjmů úrok a RPSN. Který z ukazatelů znamená více? ČTĚTE DÁLE! více »

Právní poradna BP: Zálohové výživné je na spadnutí

05. 12. 2018  00:23  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY. Čtenářka Jitka si stěžuje na to, že ji otec jejího dítěte dluží destíky tisíc na výživném a ona s tím nemůže nic dělat. Připravuje se ale účinné řešení tohoto problému. více »

Poradna serveru BP: Starý dluh nemusíte vždy refinancovat

03. 12. 2018  00:03  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Starý a drahý úvěr nemusíte vždy refinancovat úvěrem od jiné banky. Stačí začít jednat se svou starou bankou. A výsledky se dostaví. ČTĚTE DÁLE! více »

Právní poradna BP - Pojišťovny se nebojte. Věc řešte soudně

21. 11. 2018  00:26  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Pojišťovna odmítla čtenářovi vyplatit plnění, které čtenář uplatnil a na které má dle svých informací nárok. Jak věc řešit? ČTĚTE DÁLE! více »

TÝDENNÍ SERIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Statisícové pokuty u úvěrů jsou stále realitou

19. 11. 2018  00:09  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Klientovi banka hodlá naúčtovat pokutu 300.000 korun za předčasné splacení hypotéky. Má na to banka právo, přesto, že nový zákon o spotřebitelském úvěru platí již od konce minulého roku? více »

Právní poradna BP - Předmanželská smlouva je výhodná, ale ne pro každého

14. 11. 2018  00:50  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenářka se dotazuje, zda je pro ní uzavření předmanželské smlouvy výhodné. Všude prý čte doporučení, že je dobré mít taková pravidla uzavřena a tlačí na to i její nastávající. ČTĚTE DÁLE! více »

Finanční poradna serveru BP: Daňový bonus na dítě nelze uplatňovat dvakrát

29. 10. 2018  00:52  |   PONDĚLENÍ SERIÁL - FINANČNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Rodiče se musí vždy dohodnout, kdo z nich uplatní daňovou slevu na společné dítě. Oba jí uplatnit nemohou a to ani polovinou. více »

Právní poradna serveru BP: Při darování nemovitosti se daňové přiznání podává

24. 10. 2018  00:09  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Platí, že při darování nemovitosti mezi příbuznými osobami nehradíte daň z příjmu. Stejně se ale podání daňového přiznání nevyhnete. Víte k jaké dani? více »

Hyde park: Zvyšování úroků ČNB může spoustu lidí zachránit

23. 10. 2018  00:52  |   ÚTERNÍ SERIÁL - HYDE PARK: Čtenář kritizuje ve svém příspěvku zvyšování sazeb ČNB a tedy zvyšování úroků u úvěrů a hlavně hypoték. Zdražení úroků prý povede k nedostupnosti nového bydlení. více »

Finanční poradna serveru BP: Roste cena elektřiny, pomoci může fixace nebo úspory

22. 10. 2018  00:25  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - FINANČNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Ceny elektřiny v posledních měsících na světových burzách rostou. Do konce roku se navíc očekává zdražení elektřiny o 10 procent. Jak se bránit? více »

Právní poradna BP: Nástup do důchodu neznamená zánik pracovního poměru

17. 10. 2018  00:20  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Nástup do starobního důchodu neznamená automaticky zánik pracovního poměru. Starobní důchodce může pokračovat bez omezení ve svém zaměstnání a současně pobírat starobní důchod. více »

Finanční poradna serveru BP: 20 procent podílu vlastních prostředků se vztahuje k hodnotě nemovitosti

15. 10. 2018  00:56  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - FINANČNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Při koupi nemovitosti platí, že klient musí mít minimálně 20 procent svých vlastních finančních prostředků. více »

Právní poradna serveru BP: Zálohové výživné zatím neplatí

10. 10. 2018  00:26  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenářka se dotazuje zda může využít zálohového výživného, když jí otec dítěte dlouhodobě neplatí. Co odpoví odborník? ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna serveru Bankovní poplatky: Důležitá není výše splátky ale RPSN

08. 10. 2018  00:25  |   PONDELNÍ SERIÁL - PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenáře zajímá, zda je pro něj jako informace při pořízení úvěru důležitý údaj o výši měsíční splátky, nebo se spíše jedná o marketingový trik bank. ČTĚTE DÁLE! více »

Právní poradna serveru BP: Vypořádání společného jmění manželů věřitele zajímat nemusí

03. 10. 2018  00:09  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenářka se dotazuje, zda vypořádání společného jmění manželů, potvrzené soudem ji definitivně ochrání od dluhů. I tato čtenářka sdílí nepřesné informace o této věci. ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna serveru BP: Chtějí po něm platit poplatek za účet zemřelého otce

01. 10. 2018  00:29  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - FINANČNÍ PORADNA: Banka uplatňuje po dědici platbu poplatku za účet zemřelého otce. A to přesto, že by nemajetný a náklady tak ponese jeho syn. ČTĚTE DÁLE! více »

Právní poradna - Zástavní smlouvy pasivně nepřijímejte

26. 09. 2018  00:26  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Nebojte se odmítnout návrh zástavní smlouvy navržené bankou, která je pro vás nevýhodná. ČTĚTE DÁLE! více »

Právní poradna BP: Zdravotní problémy? Máte právo na náhradu mzdy

19. 09. 2018  00:21  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY. Čtenář se dostal do sporu se zaměstnavatelem o výplatu náhrady mzdy za dva měsíce. Kdo má pravdu? ČTĚTE DÁLE! více »

Změna příjmení dítěte proti vůli otce? Jen těžko

13. 09. 2018  00:12  |   Paní Lenka má krásnou šestiletou holčičku z předchozího vztahu. Otec přitom o holčičku nejeví téměř žádný zájem. Výživné platí nepravidelně a nedbale a jeho jedinou aktivitou je, že vezme dcerku na vánoční oběd. Maminka Lenka se před dvěma roky vdala za svého partnera a narodil se jim syn. více »

Právní poradna serveru BP: Jak řešit půjčku od ČSTSP?

05. 09. 2018  00:16  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Mnoho lidí naráží na problém starých zátěží u svých nemovitostí, které jim brání provést převod nemovitosti na jinou osobu, často také darovat blízkým osobám. ČTĚTE DÁLE! více »

Finanční poradna serveru BP: Pořízení bytu na pronájem se přestane vyplácet

03. 09. 2018  00:02  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - FINANČNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Pořízení bytu jako investici na pronájem se stále více přestává vyplácet. Každým rokem přinese menší zisk. Proč? více »

Finanční poradna serveru BP: Při hypotéce má být rezerva tří splátek

27. 08. 2018  00:31  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - FINANČNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Máte hypotéku? Měli by jste mít rezervu minimálně tří měsíčních splátek hypotéky. Ideálně pak šest měsíčních splátek. Proč? více »

VRBA: Nesmyslně vysoké poplatky u bank platíte stále

26. 07. 2018  01:10  |   ČTVRTEČNÍ SERIÁL - VRBA: Čtenář si stěžuje na nesmyslně vysoké poplatky bank az zcela nenáročné a nenákladné úkony. Jediným argumentem bank je, že je poplatek uveden v jejich sazebníku. více »

Finanční poradna serveru BP: Úroky nabízené bankami se blíží již ke 3 procentům

09. 07. 2018  08:27  |   PONDĚLNÍ SERIÁL -  FINANČNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Reálné nabídky bank na výši úroků jsou vyšší než průměrné úrokové sazby u hypotečních úvěrů. Do konečné výše úroků u jednotlivých nabídek se promítá řada aspektů. více »

Právní poradna BP: Ověření podpisu na plné moci být za určitých podmínek musí

27. 06. 2018  00:08  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Ověření podpisu na plné moci či jiných dokumentech je často středem sporů. Ověření podpisu je v každém případě vhodné a v mnoha případech dokonce nutné. více »

Právní poradna serveru BP: Odmítli platbu kartou kvůli nízké částce

15. 05. 2018  00:52  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenář se setkal s odmítavým postojem obchodníka při platbě kartou kvůli nízké utracené částce. Je tento přístup v pořádku? Čtěte dále! více »

Co se děje s vašimi osobními údaji v bance? Za informaci můžete i platit

22. 03. 2018  00:31  |   Náš čtenář přišel na zajímavou věc. Pokud bude chtít od banky informaci o tom jak nakládá s jeho osobními údaji, měl by bance ještě zaplatit. Jak se v takových případech ve skutečnosti postupuje? více »

Poradna serveru BP: Při prodeji zděděné nemovitosti se hradí daň pouze ze zisku

31. 01. 2018  00:13  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Daň z příjmů se u prodeje nemovitosti nehradí z celé získané kupní ceny, ale z rozdílu mezi kupní cenou a hodnotou nemovitosti, nebo cenou za kterou byla nemovitost pořízena. více »

Finanční poradna serveru BP: Za minulý rok už mohou podnikatelé využít bonus na děti

29. 01. 2018  00:30  |   PONDĚLENÍ SERIÁL - FINANČNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Už za minulý rok mohou podnikatele v letošním daňovém přiznání uplatnit daňové slevy na své děti. Dosud to nebylo možné. více »

Právní poradna serveru BP: Vydědit lze jen z velmi vážných důvodů

24. 01. 2018  00:25  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Vydědění vlastního potomka není žádná legrace. Jedná se o vážný zásah do práva dítěte nabýt dědictví. ČTĚTE DÁLE! více »

Finanční poradna serveru BP: Než si půjdete pro hypotéku nechte si udělat odhad

22. 01. 2018  00:50  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - FINANČNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Získat hypotéku je čím dál těžší. A náročnější jsou i podmínky pro její získání. ČTĚTE DÁLE! více »

Právní poradna serveru BP: Děti musí dědit vždy, ne ale všechno

17. 01. 2018  00:30  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Děti musí po svých rodičích dědit vždy. Jejich právo zakládá občanský zákoník. Je pouze jediná možnost jak dědického práva děti zbavit. ČTĚTE DÁLE! více »

Finanční poradna BP: Jaký je nejlevnější běžný účet v ČR

15. 01. 2018  00:56  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - FINANČNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenář se dotazuje jaký je nejlevnější běžný účet v České republice. ČTĚTE DÁLE! více »

Finanční poradna serveru BP: 90 procentní hypotéky jsou nedostatkovým zbožím

08. 01. 2018  00:22  |   PONDĚLENÍ SERIÁL - FINANČNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Hypotéky mezi 80 až 90 procenty jsou nedostatkovým zbožím. I na tyto hypotéky se totiž vztahuje regulace České národní banky. ČTĚTE DÁLE! více »

Právní poradna BP: Zadlužujte se s rozumem

03. 01. 2018  00:49  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: I v novém roce 2018 doporučujeme zadlužovat se s rozumem. ČTĚTE DÁLE! více »

Právní poradna serveru BP: Společné jmění manželů je především závazek

13. 12. 2017  00:35  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL – PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Uzavření manželství není jen nějaká formalita, nebo nezávazná věc, jedná se především o závazek a povinnosti. ČTĚTE DÁLE! více »

Finanční poradna serveru BP: U spořících účtů a termínovaných vkladů dochází k pohybu

11. 12. 2017  00:45  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - FINANČNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Česká národní banka již dvakrát zvýšila své základní úrokové sazby a úvěrový a finanční trh to nenechalo v klidu.  více »

Právní poradna BP: Darujte byt nebo dům, a dále ho užívejte

06. 12. 2017  00:18  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenář se dotazuje, zda je možné při darování nemovitosti zajistit, aby mohl dárce i nadále nemovitost užívat a aby nemohlo dojít k jejímu prodeji či zatížení. více »

Právní poradna BP: Výživné na bývalého manžela jen z vážných důvodů

29. 11. 2017  00:57  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Výživné na bývalého manžela se nařizuje pouze z vážných důvodů jako je například nezaviněná nemoc, která brání tomuto manželovi vlastními silami vydělávat. více »

Finanční poradna BP: Musíte dávat pozor komu půjčujete

27. 11. 2017  08:00  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - FINANČNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Dlužníkům a lidem v exekuci se blýzká na lepší časy. O to více si ale nyní musí dávat pozor věřitelé. ČTĚTE DÁLE! více »

Právní poradna BP: Zamlčeli informace o nemovitosti? Braňte se

22. 11. 2017  00:47  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Realitní kancelář mu zamlčela důležité informace o pořizované nemovitosti. Má čtenář možnost se bránit? A jak? více »

Právní poradna BP: Neoprávněné exekuci je nutné se bránit

15. 11. 2017  00:38  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenář se dotazuje jak se bránit postupu exekutora, který chce zabavit zařízení domu, které nepatří dlužníkovi. více »

Finanční poradna serveru BP: Hypotéky za tři procenta? Mohou být už za rok

13. 11. 2017  00:43  |   PONDĚLNÍ SERIÁL – FINANČNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Hypotéky s úrokovou sazbou přes tři procenta se mohou stát už brzy realitou. Důvodem budou pokračující zpřísňování podmínek poskytování úvěrů i růst úrokových sazeb na trhu. více »

Právní poradna BP: Střídavá péče o děti je na vzestupu

08. 11. 2017  00:11  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenářka se dotazuje jaké má možnosti získat do péče své děti. Ve hře je i možnost střídavé péče. více »

Finanční poradna serveru BP: Spořit se už příští rok vyplatí více

06. 11. 2017  00:41  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - FINANČNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Už příští rok se více vyplatí spořit. Úroky budou na vzestupu a s nimi i výnosy ze spořících produktů. ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna Otakara Schlossbergera: Bez poplatku má být skutečně bez poplatku

03. 11. 2017  00:05  |   PÁTEČNÍ SERIÁL - PORADNA JUDR. OTAKARA SCHLOSSBERGERA: Skutečná situace má být v souladu s tím, co se slibuje v reklamě. V opačném případě by se mohlo jednat o klamavou reklamu. ČTĚTE DÁLE! více »

Sekce obsahuje celkem 1019 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti