Názory

Vrba

Vážení přátelé a milí bankovní klienti,
na základě Vašeho neutuchajícího zájmu o problematiku bankovních poplatků, zavádíme na našem portálu novou rubriku s příhodným názvem „Vrba“, ve které chceme zveřejnit Vaše neuvěřitelné či méně uvěřitelné příběhy a nevšední zážitky z bankovního prostředí.

Pošlete nám příhodu, kterou jste zažili, a se kterou se chcete podělit s ostatními návštěvníky těchto stránek na adresu vrba@bankovnipoplatky.com. Vaše „bankovní“ příběhy mohou poskytnout důležité rady a podněty pro ostatní klienty.

Vrba je tu pro Vás.

Právní poradna BP: Často se stěhujete? Datová schránka je dobré řešení

20. 09. 2017  00:02  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Lidé, kteří často mění bydliště, nebo žijí na adresách odlišných od svého trvalého bydliště se mohou dostat do vážných problémů. více »

Finanční poradna serveru BP: Závazný je sazebník platný v době podpisu smlouvy, ale..

18. 09. 2017  00:31  |   PONDĚLNÍ SERIÁL – FINANČNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY. Čtenář se podivuje nad tím, že mu banka vyúčtovala vyšší poplatek, než činila jeho výše v době podpisu smlouvy o finančním produktu. více »

Právní poradna serveru BP: Zneužití nesvéprávného člověka je třeba řešit posudkem a žalobou

06. 09. 2017  00:59  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Přinášíme vám další příběh a dotaz našeho čtenáře. Jak odpoví náš právník? ČTĚTE DÁLE! více »

Finanční poradna serveru BP: Vysoké úroky se nestyďte řešit hned

04. 09. 2017  00:08  |   PONDĚLNÍ SERIÁL – FINANČNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenář se ve svém dotazu ptá, jak řešit vysoké úroky u své staré půjčky. Za několik let se totiž úroky výrazně snížili. Lze s tím něco dělat? více »

Právní poradna serveru BP: Nájemce si může sám zřídit trvalé bydliště v bytě

30. 08. 2017  00:21  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Přinášíme vám další příběh a dotaz našeho čtenáře. Jak odpoví náš právník? ČTĚTE DÁLE! více »

Právní poradna serveru BP: Při darování nemovitosti od přítele můžete být osvobozeni od daně

23. 08. 2017  00:18  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Přinášíme vám další příběh a dotaz našeho čtenáře. Jak odpoví náš právník? ČTĚTE DÁLE! více »

Finanční poradna BP: Úrok 3,5 procenta u hypotečního úvěru. Je to moc?

21. 08. 2017  00:11  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - FINANČNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenář se zlobí na svou banku, že mu nabídla úrok k hypotéce 3,5 procenta. Dočetl se přitom, že průměrný úrok u hypoték je pouze 2,2 procenta. více »

Právní poradna serveru BP: Úschovy u advokátů jsou bezpečné

16. 08. 2017  00:15  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Přinášíme vám další příběh a dotaz našeho čtenáře. Jak odpoví náš právník? ČTĚTE DÁLE! více »

Finanční poradna BP: Úroky z hypoték bývají vyšší než v reklamě

14. 08. 2017  00:38  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - FINANČNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Úroky z hypoték mohou být reálně vyšší, než úroky které propagují banky ve svých reklamách či prezentacích. Důvodem je individuální posuzování každého klienta. více »

Právní poradna serveru BP: Odvolat darovací smlouvu po smrti dárce reálně nelze

09. 08. 2017  00:11  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Přinášíme vám další příběh a dotaz našeho čtenáře. Jak odpoví náš právník? ČTĚTE DÁLE! více »

Právní poradna serveru BP: Svěření dítěte do střídavé péče rodičů už není tabu

02. 08. 2017  00:05  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Přinášíme vám další příběh a dotaz našeho čtenáře, který se zajímá o možnost svěření dítěte do své péče. Jak odpoví náš právník? ČTĚTE DÁLE! více »

Finanční poradna BP: Hypotéku lze kombinovat s jinými typy úvěrů

31. 07. 2017  00:28  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - FINANČNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenář neplní podmínku poskytnutí hypotéky, tedy 10 procentní spoluúčast vlastních prostředků na hodnotě nemovitosti. Jak může věc řešit? více »

VRBA - tisíc korun poplatku za potvrzení o zůstatku úvěru. Je to akorát nebo moc?

27. 07. 2017  00:51  |   ČTVRTEČNÍ SERIÁL - VRBA: Klient si stěžuje na přístup banky, která požaduje poplatek více než tisíc korun za vydání potvzení o zůstatku hypotečního úvěru na žádost klienta. Banka se hájí. ČTĚTE DÁLE! více »

Právní poradna serveru BP: Za užívání bytu je nutné platit, i v případě neshod s vlastníkem

26. 07. 2017  00:02  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Přinášíme vám další příběh a dotaz našeho čtenáře. Jak odpoví náš právník? ČTĚTE DÁLE! více »

Právní poradna serveru BP: Dlužné výživné musí otec uhradit i po propuštění z vězení

19. 07. 2017  00:53  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Přinášíme vám další příběh a dotaz našeho čtenáře, který má problém s úhradou výživného na své dítě. Jak odpoví náš právník? ČTĚTE DÁLE! více »

Finanční poradna serveru BP: Úroky z hypoték rostou

17. 07. 2017  00:20  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - FINANČNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Úroky z hypoték budou v krátkodobém i střednědobém horizontu růst. Je třeba se na to připravit. ČTĚTE DÁLE!   více »

Právní poradna serveru BP: Vypořádání sjm za zhodnocení domu se řeší posudkem

12. 07. 2017  00:55  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Přinášíme vám další příběh a dotaz našeho čtenáře, který je ve sporu o vypořádání společného jmění manželů. Jak odpoví náš právník? ČTĚTE DÁLE! více »

Finanční poradna BP: Úvěr na dovolenou si rozhodně neberte

10. 07. 2017  00:39  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - FINANČNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenářovi náš odborník jednoznačně radí, aby si nebral na dovolenou úvěr a nepoužíval zbytečně kreditní kartu za platby související s dovolenou. ČTĚTE DÁLE! více »

Právní poradna serveru BP: Společné jmění manželů je třeba respektovat i v dědictví

28. 06. 2017  00:11  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Přinášíme vám další příběh a dotaz našeho čtenáře. Jak odpoví náš právník? ČTĚTE DÁLE! více »

Vrba - problém může být i kopírování osobních dokladů

22. 06. 2017  00:40  |   VRBA: Čtenář si stěžuje na svou banku, kvůli požadavku na kopírování osobních dokladů klienta, konkrétně občanského průkazu. Banka se samozřejmě brání a na stížnost reaguje. ČTĚTE DÁLE! více »

Právní poradna BP: Vnosy do sjm můžete při rozvodu manželství uplatnit

21. 06. 2017  00:12  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL – PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Lze uplatnit při vypořádání společného jmění manželů vnosy, které jeden z manželů vložil do pořízení společného jmění manželů, typicky společného bytu? Nebo toto nelze uplatnit, pokud už je byt zapsán jak sjm? více »

Vrba - Blokují banky nedůvěryhodnou hotovost vloženou přes vkladomaty?

15. 06. 2017  00:53  |   VRBA - čtenář kritizuje postup banky, která prý blokuje bankovky, které byly při vkladu do vkladomatu vyhodnoceny jako nespolehlivé. Postup je ale dle banky úplně jiný a k blokování nedochází. Poplatek za vklad na vlastní účet je symbolem postupující digitalizace bankovních služeb. více »

TÝDENNÍ SERIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Statisícové pokuty u úvěrů jsou stále realitou

07. 06. 2017  00:09  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Klientovi banka hodlá naúčtovat pokutu 300.000 korun za předčasné splacení hypotéky. Má na to banka právo, přesto, že nový zákon o spotřebitelském úvěru platí již od konce minulého roku? více »

I banky umí řešit stížnosti a problémy klientů rychle a efektivně. Důkazem je Fio

01. 06. 2017  00:14  |   VRBA - Opět tu máme příběh s dobrým koncem. Na začátku byla stížnost a nespokojenost klienta s prvotním přístupem banky. Na konci je spokojený klient a mnohem lepší pověst banky, která umí a chce řešit nespokojenost svých klientů. ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna Otakara Schlossbergera: Ujištění banky v rámci telefonického hovoru jsou pro banku závazná

26. 05. 2017  00:20  |   PÁTEČNÍ SERIÁL - PORADNA JUDR. OTAKARA SCHLOSSBERGERA: Pokud pracovník banky na telefonní lince sdělí klientovi informaci, která nemusí být v soulasu se skutečností, je banka touto informací ve vztahu ke klientovi vázána. více »

Poradna Otakara Schlossbergera: Oddací list bance předkládat nemusíte

12. 05. 2017  00:45  |   PÁTEČNÍ SERIÁL - PORADNA JUDR. OTAKARA SCHLOSSBERGERA: Svůj oddací list s citlivými údaji nemusíte bance automaticky předkládat. Tím spíše, kdy se jedná o rušení služeb a nikoliv jejich zřizování. ČTĚTE DÁLE! více »

Právní poradna - Zástavní smlouvy pasivně nepřijímejte

10. 05. 2017  00:26  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Nebojte se odmítnout návrh zástavní smlouvy navržené bankou, která je pro vás nevýhodná. ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna serveru Bankovní poplatky: Spořit se nyní moc nevyplatí

24. 04. 2017  |   PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Současná ekonomická situace spoření moc nepřeje. Než spořit se vyplatí finance utratit. Důvodem je velmi vysoká inflace. ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna Otakara Schlossbergera: Banka je povinna zasílat výpisy z účtu

21. 04. 2017  00:45  |   PÁTEČNÍ SERIÁL - PORADNA JUDR. OTAKARA SCHLOSSBERGERA: Banka je povinna zasílat klientům výpisy z účtu a to způsobem, který byl sjednanán. Pokud to banka nedělá, dopouští se vážného pochybení. ČTĚTE DÁLE! více »

PRÁVNÍ PORADNA: Chtěla pomoci dceři a mohla přijít o střechu nad hlavou

12. 04. 2017  00:13  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Jiřina se málem zaručila za dluh své dcery. Nyní je ráda, že to neudělala a neriskuje ztrátu vlastního domova. ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna Otakara Schlossbergera: Banky stále pokutují klienty za předčasné splacení

07. 04. 2017  00:40  |   PÁTEČNÍ SERIÁL - PORADNA JUDR. OTAKARA SCHLOSSBERGERA: Klient si ve svém dotazu stěžuje na přetrvávající přístup některých bank, které uplatňují po klientech tučné poplatky a sankce za předčasné splacení úvěru. ČTĚTE DÁLE! více »

Právní poradna serveru BP: Hypoteční úvěr lze čerpat i na vypořádání

05. 04. 2017  00:47  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Hypoteční úvěry poskytují banky i na vyplacení vypořádání pro příbuzné osoby. Jak to funguje? ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna serveru BP: Zákon o spotřebitelském úvěru upravuje i hypotéky

03. 04. 2017  00:30  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenář se ptá, zda se zákon o spotřebitelském úvěru týká pouze tzv. spotřebitelských úvěrů, nebo i hypoték jak se dočetl. ČTĚTE DÁLE! více »

Právní poradna serveru BP: Investujete do cizího bytu nebo domu? Pozor na promlčení

29. 03. 2017  00:13  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenářka investovala statisíce do domu v majetku rodičů manžela. O své peníze zřejmě přijde. Nárok se promlčuje. ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna serveru Bankovní poplatky: Zpřísnění hypoték se blíží

20. 03. 2017  00:48  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Jedno zpřísnění hypoték ještě nezačalo ani platit a už se blíží zpřísnění další. ČNB a vláda pokračuje v boji proti levným hypotékám. ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna serveru BP: Chtějí po něm platit poplatek za účet zemřelého otce

13. 03. 2017  00:29  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - FINANČNÍ PORADNA: Banka uplatňuje po dědici platbu poplatku za účet zemřelého otce. A to přesto, že by nemajetný a náklady tak ponese jeho syn. ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna Otakara Schlossbergera: Předčasně splatit hypotéku bez sankcí nemůže každý

10. 03. 2017  00:46  |   PÁTEČNÍ SERIÁL - PORADNA JUDR. OTAKARA SCHLOSSBERGERA: Ačkoliv už je několik měsíců účinný zákono spotřebitelském úvěru, nemohou využít jeho výhod zatím všichni klienti bank. Proč? ČTĚTE DÁLE!   více »

Poradna Otakara Schlossbergera: Běžný účet? Podle zákona se jedná nově o platební účet

03. 03. 2017  00:37  |   PATEČNÍ SERIÁL - PORADNA JUDR. OTAKARA SCHLOSSBERGERA: Běžný účet podle terminologie nového občanského zákoníku  už neexistuje. Nahradil ho zákonný pojem platební účet. ČTĚTE DÁLE!   více »

Poradna Otakara Schlossbergera: Za účet se platí i po smrti

24. 02. 2017  00:19  |   PÁTEČNÍ SERIÁL - PORADNA JUDR. OTAKARA SCHLOSSBERGERA: Za běžný účet musíte platit i když jeho majitel zemře. Banky nechávají i po smrti účet běžet a uplatňují z něj dané poplatky. ČTĚTE DÁLE! více »

Odcizili mu smlouvu o úvěru. Vydání kopie stojí 75 Kč za 15 minut práce

23. 02. 2017  00:35  |   Klient byl nepříjemně překvapen poplatkem své banky ve výši 75 Kč za 15 minut práce spojených s vystavením kopie smlouvy. Pro banku znamená vystavení a zejména vyhledání kopie smlouvy či jiného dokumentu úkon, který může být i časově náročný.  více »

Právní poradna serveru BP: Rozhodčí doložky ve smlouvě o úvěru být nesmí

08. 02. 2017  00:25  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Rozhodčí doložky už nesmí být součástí smluv o finančních službách a tedy ani ve smlouvě o úvěru. ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna serveru Bankovní poplatky: Důležitá není výše splátky ale RPSN

06. 02. 2017  00:25  |   PONDELNÍ SERIÁL - PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenáře zajímá, zda je pro něj jako informace při pořízení úvěru důležitý údaj o výši měsíční splátky, nebo se spíše jedná o marketingový trik bank. ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna Otakara Schlossbergera: Banka se musí v některých případech dotazovat na účel platby

03. 02. 2017  00:16  |   PÁTEČNÍ SERIÁL - PORADNA JUDR. OTAKARA SCHLOSSBERGERA: Banky jsou oprávněny a někdy také povinny dotazovat se klientů na účel plateb. Zejména u plateb s vyššího hodnotou. ČTĚTE DÁLE! více »

Vrba: Poplatek za vklad hotovosti se zvyšuje. Platí ho ale třetí osoba

02. 02. 2017  00:08  |   VRBA - Klient si stěžoval na RB, kerá zvyšuje poplatek za vklad hotovosti na přepážce. Zvýšení se týká pouze majitele účtu. U vkladu hotovosti třetí osbou bude poplatek hradit právě tato osoba. ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna serveru Bankovní poplatky: Kurz koruny se do prázdnin nezmění

23. 01. 2017  00:22  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenář se ptá, zda do prázdnin zpevní po ukončení intervencí ČNB kurz koruny. ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna Otakara Schlossbergera: Jakákoliv sankce musí být uvedena ve smlouvě nebo všeobecných podmínkách

20. 01. 2017  00:33  |   PÁTEČNÍ SERIÁL - PORADNA JUDR. OTAKARA SCHLOSSBERGERA: Jakákoliv sankce, kterou chce banka na klientovi uplatnit musí být uvedena výslovně v příslušné smlouvě. ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna serveru Bankovní poplatky: Změny u paušálů se projeví až za rok

16. 01. 2017  00:44  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Plánované změny u podnikatelů vykazující výdaje paušálem a možnosti uplatnit bonusy na děti bude možné uplatnit až za rok. ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna Otakara Schlossbergera: Platba do zahraničí? Reklamaci musí řešit naše banka

13. 01. 2017  00:53  |   PÁTEČNÍ SERIÁL - PORADNA JUDR. OTAKARA SCHLOSSBERGERA: Při problémech s úhradou platby do zahraničí musí reklamaci či stížnost vždy přijmout tuzemská banka, pokud jste jejím klientem. ČTĚTE DÁLE! více »

Právní poradna serveru BP: Zálohové výživné zatím neplatí

11. 01. 2017  00:26  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenářka se dotazuje zda může využít zálohového výživného, když jí otec dítěte dlouhodobě neplatí. Co odpoví odborník? ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna BP: Refinancovat hypotéku lze jen při skončení fixace

09. 01. 2017  00:35  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenářka se v naší poradně dotazuje, zda a kdy může provést refinancování své hypotéky. ČTĚTE DÁLE! více »

Sekce obsahuje celkem 971 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti