Názory

Vrba

Vážení přátelé a milí bankovní klienti,
na základě Vašeho neutuchajícího zájmu o problematiku bankovních poplatků, zavádíme na našem portálu novou rubriku s příhodným názvem „Vrba“, ve které chceme zveřejnit Vaše neuvěřitelné či méně uvěřitelné příběhy a nevšední zážitky z bankovního prostředí.

Pošlete nám příhodu, kterou jste zažili, a se kterou se chcete podělit s ostatními návštěvníky těchto stránek na adresu vrba@bankovnipoplatky.com. Vaše „bankovní“ příběhy mohou poskytnout důležité rady a podněty pro ostatní klienty.

Vrba je tu pro Vás.

Poradna Otakara Schlossbergera: Za účet se platí i po smrti

24. 02. 2017  00:19  |   PÁTEČNÍ SERIÁL - PORADNA JUDR. OTAKARA SCHLOSSBERGERA: Za běžný účet musíte platit i když jeho majitel zemře. Banky nechávají i po smrti účet běžet a uplatňují z něj dané poplatky. ČTĚTE DÁLE! více »

Odcizili mu smlouvu o úvěru. Vydání kopie stojí 75 Kč za 15 minut práce

23. 02. 2017  00:35  |   Klient byl nepříjemně překvapen poplatkem své banky ve výši 75 Kč za 15 minut práce spojených s vystavením kopie smlouvy. Pro banku znamená vystavení a zejména vyhledání kopie smlouvy či jiného dokumentu úkon, který může být i časově náročný.  více »

Právní poradna serveru BP: Rozhodčí doložky ve smlouvě o úvěru být nesmí

08. 02. 2017  00:25  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Rozhodčí doložky už nesmí být součástí smluv o finančních službách a tedy ani ve smlouvě o úvěru. ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna serveru Bankovní poplatky: Důležitá není výše splátky ale RPSN

06. 02. 2017  00:25  |   PONDELNÍ SERIÁL - PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenáře zajímá, zda je pro něj jako informace při pořízení úvěru důležitý údaj o výši měsíční splátky, nebo se spíše jedná o marketingový trik bank. ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna Otakara Schlossbergera: Banka se musí v některých případech dotazovat na účel platby

03. 02. 2017  00:16  |   PÁTEČNÍ SERIÁL - PORADNA JUDR. OTAKARA SCHLOSSBERGERA: Banky jsou oprávněny a někdy také povinny dotazovat se klientů na účel plateb. Zejména u plateb s vyššího hodnotou. ČTĚTE DÁLE! více »

Vrba: Poplatek za vklad hotovosti se zvyšuje. Platí ho ale třetí osoba

02. 02. 2017  00:08  |   VRBA - Klient si stěžoval na RB, kerá zvyšuje poplatek za vklad hotovosti na přepážce. Zvýšení se týká pouze majitele účtu. U vkladu hotovosti třetí osbou bude poplatek hradit právě tato osoba. ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna serveru Bankovní poplatky: Kurz koruny se do prázdnin nezmění

23. 01. 2017  00:22  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenář se ptá, zda do prázdnin zpevní po ukončení intervencí ČNB kurz koruny. ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna Otakara Schlossbergera: Jakákoliv sankce musí být uvedena ve smlouvě nebo všeobecných podmínkách

20. 01. 2017  00:33  |   PÁTEČNÍ SERIÁL - PORADNA JUDR. OTAKARA SCHLOSSBERGERA: Jakákoliv sankce, kterou chce banka na klientovi uplatnit musí být uvedena výslovně v příslušné smlouvě. ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna serveru Bankovní poplatky: Změny u paušálů se projeví až za rok

16. 01. 2017  00:44  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Plánované změny u podnikatelů vykazující výdaje paušálem a možnosti uplatnit bonusy na děti bude možné uplatnit až za rok. ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna Otakara Schlossbergera: Platba do zahraničí? Reklamaci musí řešit naše banka

13. 01. 2017  00:53  |   PÁTEČNÍ SERIÁL - PORADNA JUDR. OTAKARA SCHLOSSBERGERA: Při problémech s úhradou platby do zahraničí musí reklamaci či stížnost vždy přijmout tuzemská banka, pokud jste jejím klientem. ČTĚTE DÁLE! více »

Právní poradna serveru BP: Zálohové výživné zatím neplatí

11. 01. 2017  00:26  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenářka se dotazuje zda může využít zálohového výživného, když jí otec dítěte dlouhodobě neplatí. Co odpoví odborník? ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna BP: Refinancovat hypotéku lze jen při skončení fixace

09. 01. 2017  00:35  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenářka se v naší poradně dotazuje, zda a kdy může provést refinancování své hypotéky. ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna Otakara Schlossbergera: Novostavby jsou od daně osvobozeny i nadále

06. 01. 2017  00:35  |   PÁTEČNÍ SERIÁL - PORADNA JUDR. OTAKARA SCHLOSSBERGERA: Čtenář se dotazuje našeho poradce, zda i po novelizaci zákona o dani z nabytí nemovitých věcí platí i nadále osvobození od daně pro novostavby při jejich prvním převodu. více »

Právní poradna BP: Zdravotní problémy? Máte právo na náhradu mzdy

04. 01. 2017  00:21  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY. Čtenář se dostal do sporu se zaměstnavatelem o výplatu náhrady mzdy za dva měsíce. Kdo má pravdu? ČTĚTE DÁLE! více »

Právní poradna BP: Chystá se další bič na věřitele

21. 12. 2016  09:15  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Ministerstvo spravedlnosti se rozhodlo podporovat další úlevy a zmírnění podmínek pro dlužníky v insolvenci. ČTĚTE DÁLE více »

Právní poradna serveru BP: Ověření podpisu negarantuje bezvadnost smlouvy

07. 12. 2016  00:32  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenář se ve svém dotazu podivuje nad tím, že katastrální úřad zamítl návrh na vklad vypořádání, přestože měl dokumenty ověřeny u notáře. Jak to ve skutečnost je? ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna serveru Bankovní poplatky: Předčasné splacení hypotéky až po fixaci

05. 12. 2016  00:14  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: S novým zákonem o spotřebitelském úvěru přišla také možnost bez sankcí splatit každý rok až 25 procent výše hypotéky a to i v době fixace, ale..ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna Otakara Schlossbergera: Podmínky u kreditních karet mohou být rozdílné

25. 11. 2016  00:39  |   PÁTEČNÍ SERIÁL - PORADNA JUDR. OTAKARA SCHLOSSBERGERA: Podmínky pro bezúročné období a splácení úvěrů z kreditních karet jsou u různých poskytovatelů rozdílné. Je třeba si řádně prostudovat podmínky každého z poskytovatelů kreditních karet. ČTĚTE DÁLE! více »

Právní poradna serveru BP: Služebnost jen tak snadno nezrušíte

23. 11. 2016  00:19  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Služebnost bezplatného užívání nemovitosti zapsanou v katastru nemovitostí jen tak snadno zrušit nelze. ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna serveru BP: Starý dluh nemusíte vždy refinancovat

14. 11. 2016  00:03  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Starý a drahý úvěr nemusíte vždy refinancovat úvěrem od jiné banky. Stačí začít jednat se svou starou bankou. A výsledky se dostaví. ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna Otakara Schlossbergera: Spotřebitelské úvěry nejsou pro podnikatele

11. 11. 2016  00:06  |   PÁTEČNÍ SERIÁL - PORADNA JUDR. OTAKARA SCHLOSSBERGERA: Podnikatelé nemohou využívat výhod zákona o spotřebitelském úvěru, protože úvěry pro podnikatele se nepovažují za spotřebitelské úvěry. ČTĚTE DÁLE! více »

Spletl se v čísle účtu. Banka mu strhla 8 procent z této částky

10. 11. 2016  00:30  |   ČTVRTEČNÍ SERIÁL - VRBA: Banka sice klientovi strhla při vrácení špatně zaslané částky na neexistující účet o 8 procent z celkové placené částky méně, ale bohužel se stále neví, která z bank to udělala. ČTĚTĚ DÁLE! více »

Poradna Otakara Schlossbergera: Banky musí poskytovat úvěry obezřetně

04. 11. 2016  00:47  |   PÁTEČNÍ SERIÁL - PORADNA JUDR. OTAKARA SCHLOSSBERGERA: Čtenář se dostal do problémů s nízkou hodnotou své zástavy, kterou banka původně přijala jako dostatečnou. Nyní odmítá realizaci prodeje zástavy z důvodu její nízké ceny. ČTĚTE DÁLE! více »

Právní poradna BP - zákon o spotřebitelském úvěru bude nadřazen NOZ

02. 11. 2016  00:13  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenář se ve svém dotazu ptá, jaký bude vztah mezi novým občanským zákoníkem a zákonem o spotřebitelském úvěru. Který z nich bude mít větší právní sílu a bude druhému nadřazen? ČTĚTE DÁLE!   více »

Poradna serveru BP: Daň z nabytí nemovitosti platí od listopadu kupující

31. 10. 2016  00:46  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Daň z nabytí nemovitých věcí bude platit už od listopadu kupující a to povinně ze zákona. Kdy začíná tato povinnost přesně platit? více »

Právní poradna BP - Jak na vypořádání spoluvlastnictví

26. 10. 2016  00:54  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenář řeší ve svém dotazu jak co nejlépe postupovat při vypořádání spoluvlastnictví k nemovitosti. Není to úplně snadné. ČTĚTE DÁLE! více »

Vrba: Posunutí termínu překlopení překlenovacího úvěru do řádného nemusí být problém

13. 10. 2016  00:06  |   ČTVRTEČNÍ SERIÁL - VRBA: Čtenář vyjádřil obavu ze změny termínu překlopení překlenovacího úvěru ze stavebního spoření do řádného úvěru. Podle informací banky se však o problém nejedná a vše je v pořádku. ČTĚTE DÁLE! více »

Vrba: Otevřel si spořící účet, zdvojnásobil se mu poplatek za elektronický klíč

06. 10. 2016  00:19  |   ČTVRTEČNÍ SERIÁL - VRBA: Klient si stěžuje na to, že po zřízení spořícího účtu musí hradit dvojnásobnou částku za vedení elektronického klíče než doposud. Považuje to za absurdní. Co na to říká banka? více »

Poradna serveru BP: Stížnost na pojišťovacího poradce podávejte u ČNB

03. 10. 2016  00:28  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenář si chce stěžovat na svého pojišťovacího poradce, který mu způsobil vědomě citelnou škodu jen z důvodu zvýšení své provize. Na koho se může klient obrátit? ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna serveru BP: Rušíte kartu nebo účet? Zrušte i související produkty

26. 09. 2016  00:22  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenář, který položil dotaz v naší poradně zrušil sice svou kartu, ale už mu nikdo neřekl, že si k ní musí zrušit i pojištění karty, které jinak dále běží. ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna serveru BP: Daň z nabytí nemovitosti bude platit kupující

12. 09. 2016  00:55  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Je rozhodnuto. Od konce roku bude daň z nabytí nemovitých věcí hradit kupující. Je to velká změna oproti dosavadní stavu. ČTĚTE DÁLE! více »

Právní poradna BP: Výživné započítávat na jiné platby nelze

07. 09. 2016  00:23  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Výživné rozhodně nelze započítávat na jiné platby či závazky a to ani v případě, kdy se na tom oba rodiče dohodnout. Jedná se o neplatnou dohodu. ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna serveru BP: Zpřísnění hypoték se blíží. Bude platit už od října

05. 09. 2016  00:29  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Zprísnění hypoték se blíží. Banky přestanou už října poskytovat tzv. stoprocentní hypotéky. ČTĚTE DÁLE! více »

Právní poradna BP: Vzorové smlouvy z internetu si nechte zkontrolovat

24. 08. 2016  00:17  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenář se ve svém dotazu zlobí na chybnou vzorovou kupní smlouvu, kterou si stáhl z internetu. Má nárok na nějké odškodnění? ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna serveru BP: Pokud používáte paušál, neuplatníte bonus na děti

22. 08. 2016  00:56  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenář se dotazuje, zda bude mít možnost už za tento rok odečíst od daně bonus na děti, pokud uplatňuje náklady paušálem. Prý se mluví o tom, že to půjde. ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna Otakara Schlossbergera: Své životní úspory nikdy neukládejte do jedné banky

19. 08. 2016  00:58  |   PÁTEČNÍ SERIÁL - PORADNA JUDR. OTAKARA SCHLOSSBERGERA: Čtenář se našeho poradce dostazoval jakou banku si má vybrat pro uložení svých úspor. Rozhodně by se nemělo jednat pouze o jednu banku. ČTĚTE DÁLE! více »

Právní poradna serveru BP: Souhlas po telefonu je platný

17. 08. 2016  00:41  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenář se dotazuje, zda je souhlas s poskytnutím služby sdělený telefonicky platný. ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna serveru BP: Podíl hypotéky se vypočítává z odhadní ceny. Ne z kupní

15. 08. 2016  00:32  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Podíl vlastních prostředků a podíl výše hypotéky na úhradu nemovitosti prostřednictvím hypotečního úvěru se neurčuje z kupní ceny jak si mnoho klientů myslí. ČTĚTE DÁLE!  více »

Poradna Otakara Schlossbergera: Banka nesmí uplatňovat poplatek, který není v sazebníku

12. 08. 2016  00:17  |   PÁTEČNÍ SERIÁL - PORADNA JUDR. OTAKARA SCHLOSSBERGERA: Banka nemůže uplatňovat poplatky za transakce, které nemá uvedené ve svém sazebníku. I v tomto případě je jasné, co náš poradce klientovi poradí. ČTĚTE DÁLE! více »

Vrba: Banka odstoupila od smlouvy bez písemného upozornění. Klient za to platí

11. 08. 2016  00:29  |   ČTVRTEČNÍ SERIÁL - VRBA: Klient kritizuje svou banku, která mu dle jeho vyjádření nedala písemně vědět o odstoupení od smlouvy. To bylo důvodem až 4 tisícové škody, která klientovi vznikla. Co na to banka? ČTĚTE DÁLE!  více »

Poradna serveru BP: Všechny své účty budete moci ovládat z jednoho místa

08. 08. 2016  00:15  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Připravuje se skutečná bankovní revoluce. Od roku 2018 budou moci klienti ovládat své účty u různých bank z jednoho místa, z jedné aplikace. Vyplývá to i z odpovědi našeho poradce. ČTĚTE DÁLE! více »

Vrba: Chcete si od banky strhnout splátku úvěru z kreditky? Zaplatíte poplatek

04. 08. 2016  00:08  |   ČTVRTEČNÍ SERIÁL - VRBA: Klient banky a náš čtenář kritizuje poplatek 200 korun za to, že si banka sama inkasuje z účtu klienta splátku úvěru na kreditní kartě. Co na to říká banka? ČTĚTE DÁLE! více »

Právní poradna BP - Pojišťovny se nebojte. Věc řešte soudně

03. 08. 2016  00:26  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Pojišťovna odmítla čtenářovi vyplatit plnění, které čtenář uplatnil a na které má dle svých informací nárok. Jak věc řešit? ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna serveru BP: V zahraničí vybírejte z bankomatů skupiny své banky

01. 08. 2016  00:23  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Blíží se sezóna dovolených a tak se sem výborně hodí i dotaz čtenáře, který se dotazuje na nejvýhodnější způsob výměny či výběru cizí měny v zahraničí. ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna Otakara Schlossbergera: Poplatek za nadměrný zůstatek na účtu je v pořádku

29. 07. 2016  00:44  |   PÁTEČNÍ SERIÁL - PORADNA JUDR. OTAKARA SCHLOSSBERGERA: Banky se brání vysokým vkladům na svých účtech poměrně vysokým poplatkem. Důvodem je nedostatek příležitostí pro zhodnocení hotovosti. Je tento poplatek z hlediska práva v pořádku? více »

Vrba: K běžnému účtu si otevřel spořící. Zdvojnásobili mu poplatek

28. 07. 2016  00:58  |   ČTVRTEČNÍ SERIÁL - VRBA: Klient si stěžuje na svou banku za její přístup k účtování poplatku. Banka mu zdvojnásobila poplatek za e-klíč jen proto, že si zřídil ke svému běžnému účtu ještě účet spořící. Co na to říká banka? ČTĚTE DÁLE! více »

Právní poradna BP - Neshody při spoluvlastnictví lze řešit vypořádáním

27. 07. 2016  00:09  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenář si stěžuje na neshody u spoluvlastníků domu a neví jak věc má nejlépe řešit. Bojí se, že bude jen platit a ze spoluvlastnictví nebude nic mít. Co poradí poradce? ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna serveru BP: Úrok nebo RPSN. Co je víc?

25. 07. 2016  00:01  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenář si stejně jako jiní bankovní klienti potřebuje vyjasnit nadřazeno a podřazenost půjmů úrok a RPSN. Který z ukazatelů znamená více? ČTĚTE DÁLE! více »

Vrba: Platby ze zahraničí jsou komplikované. Klienty vyjdou i na tisíce korun

21. 07. 2016  00:14  |   ČTVRTEČNÍ SERIÁL - Klient kritizuje svou banku za to, že mu dorazilo na účet v ČR po odeslání peněz z Velké Británie o stovky Eur méně, než posílal. Důvodem je konverzace částky u zprostředkujících bank za něž cílová banka nemůže. ČTĚTE DÁLE! více »

Právní poradna BP - Před dluhy manžela pomůže ochránit jen rozvod, ale..

20. 07. 2016  00:22  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenářka se ptá, jak se může ochránit před dluhy svého manžela, který se opakovaně zadlužuje a dluhy nesplácí. Odpovědí je rozvod a vypořádání společného jmění manželů. ČTĚTE DÁLE! více »

Sekce obsahuje celkem 933 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti