Výsledky ankety – čtenáři odmítají vyšší bankovní poplatky podnikatelům a firmám za totožné služby


11. 11. 2011  01:57   |   BP.com   |   komentářů (0)

Přes 70 procent čtenářů našeho serveru si myslí, že cenová diskriminace podnikatelů a firem v poplatkové politice bank není správná. Vyplynulo to z ankety serveru www.bankovnipoplatky.com, v níž čtenáři hlasovali v průběhu října na našem webu.

A o tom, že výsledky mají váhu, svědčí především vysoký počet respondentů. Do anketního hlasování se totiž zapojilo téměř šest set čtenářů webu. 414 z nich (72 %) si myslí, že diskriminace firem a podnikatelů v poplatkové politice (často se stává, že totožné bankovní služby jsou cenově snáze dostupné u fyzických osob než u firem a podnikatelů) není správná. Opak, tedy že je opodstatněné, aby podnikatelé a firmy platily vyšší poplatky, si myslí celkem 25 % respondentů ankety (141 hlasů). 19 odpověděvších (3 %) na věc nemá názor.

.

„Výsledky ankety, tedy to, že většina čtenářů nesouhlasí s cenovou diskriminací podnikatelů a firem, mě překvapily. Spíše bych to otočil – zarazilo mě, že je menšina schvalující realitu vyšších cen pro podnikatele a firmy tak velká, tvoří totiž celých 25 procent respondentů. Zajímalo by mě, co lidi k takovému názoru vede,“ řekl k výsledkům ankety analytik Aleš Rod.

 

OTÁZKA: Myslíte si, že je oprávněné, aby banky zpoplatňovaly totožné služby podnikatelům a firmám více než běžným klientům - občanům?

A. Ano, je to oprávněné.    (141) 25 %

B. Ne, není to správné.       (414) 72 %

C. Nevím.                              (19)   3 %

Celkem hlasovalo: 574 čtenářůČtěte také Ostatní čtou
Témata tohoto článku

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 2.96489 / Celkový počet hodnoceni 769
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti