Výsledky ankety BP.com: Bezhotovostní platební styk v zahraničí posiluje!


27. 07. 2010  14:48   |   BP.com   |   komentářů (0)

Hlasování více jak dvou stovek čtenářů serveru BankovniPoplatky.com ukázalo, že se Češi na zahraniční dovolené přestávají bát bezhotovostního platebního styku.

Anketní otázka na našich stránkách souvisela se seriálem tematických článků o dovolené a směřovala jednoznačně k poznání, jak se čtenáři serveru www.BankovniPoplatky.com chovají jakožto spotřebitelé bankovních služeb v zahraničí.

Výsledky mohou pro někoho být překvapivé. Přesně polovina respondentů (103) svou odpovědí naznačila, že bezhotovostní platební styk mimo Českou republiku je zcela běžná věc. Dalších 23 % čtenářů kartu používá v nutných případech. Souhrnem tedy přes 70 procent lidí, kteří odpověděli, nemá s používáním platebních karet v zahraničí problém. Tento trend znamená potěšitelnou zprávu pro bankovní síť (méně pak pro směnárenské instituce).

17 procent čtenářů věří při zahraniční dovolené dostatečné zásobě valut, 10 % respondentů pak uvedlo, že vůbec netuší, jak bezhotovostní platební styk funguje.

 

Výsledky ankety:

Nastal čas dovolených. Používáte v cizině platební kartu?

Ano, kartou platím i vybírám z bankomatu. (103) 50 % Ano, občas. Pokud je to nezbytně nutné. (48) 23 % Ne, věřím dostatečné zásobě valut. (35) 17 % Ne, vůbec. Ani nevím, jak to funguje. (21) 10 % Celkem hlasovalo: 207 čtenářů   
   Seriál serveru www.BankovniPoplatky.com: - 1. díl o cestovním pojištění: https://www.bankovnipoplatky.com/serial-dovolena---1-dil-odbornici-radi-nepodcenujte-cestovni-pojisteni-11703.html - 2. díl o výměně valut na dovolenou: https://www.bankovnipoplatky.com/serial-dovolena---2-dil-menite-valuty-na-dovolenou-hlavne-s-rozvahou-11717.html - 3. díl platit kartou v zahraničí? Proč ne?: https://www.bankovnipoplatky.com/serial-dovolena--3-dil-platit-kartou-na-dovolene-proc-ne-11730.html - 4. díl o cenách platebního styku v zahraničí: https://www.bankovnipoplatky.com/serial-dovolena--4-dil-kolik-stoji-platebni-styk-v-zahranici-11737.html - 5. díl o bezpečné manipulaci s platební kartou v zahraničí: https://www.bankovnipoplatky.com/serial-dovolena--5-dil-desatero-bezpecne-manipulace-s-platebni-kartou-v-zahranici-11750.html - 6. díl o ztrátě dokladů v zahraničí: https://www.bankovnipoplatky.com/serial-dovolena--6-dil-ztrata-cestovnich-dokladu-je-problem-ne-vsak-neresitelny-11785.html - 7. díl o tom, jak vyřešit situaci v zahraničí bez hotovosti: https://www.bankovnipoplatky.com/serial-dovolena--7-dil-zustali-jste-v-cizine-bez-penez-poradime-vam-co-delat-11805.html 


Čtěte také Ostatní čtou
Témata tohoto článku

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 2.99496 / Celkový počet hodnoceni 793
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti