Navigátor bezpečného úvěru

 

Psychologický nátlak bank vyjde klienty draho

01. 07. 2015  07:13  |   Smlouvy si čtou častěji a důkladněji než dříve, stále se ale ostýchají říci si o bližší vysvětlení nebo o podklady domů. To jsou Češi v procesu úvěrování v roce 2015. Stále také snadno podléhají psychickému nátlaku ze strany pracovníků finančních ústavů, kteří jim nutí nejrůznější produkty, o které ani nestojí. I to ukázaly mystery shopping a průzkum veřejného mínění, které si nechal exklusivně zpracovat server bankovnipoplatky.com ve spolupráci s Navigátorem bezpečného úvěru.  více »

Navigátor: Ceny úvěrů se vyrovnávají, rozhoduje přístup k dlužníkům

09. 12. 2014  16:36  |   Čtvrtým ročníkem pokračuje Navigátor bezpečného úvěru v hodnocení trhu spotřebitelských úvěrů. V letošním roce přinesl přísnější kritéria celkem pro 64 hodnocených subjektů. Celkovým vítězem se stala Komerční banka, uspěly ale i banky nové, které jsou vyzyvateli tradičních bankovních domů, a také značkové nebankovní společnosti. Ukazuje se také, že se ceny v segmentu bezpečných poskytovatelů úvěru sbližují.  více »

Konsolidace úvěrů: vybírejte jen bezpečné poskytovatele, stejně jako u úvěrů samotných

08. 12. 2014  10:30  |   Zatímco tradiční spotřebitelský úvěr a jeho úskalí jsou pro spotřebitele stále srozumitelnější, některé „vedlejší“ produkty jsou opomíjené a při jejich výběru či uzavírání nejsou spotřebitelé opatrní. Příkladem může být konsolidace úvěrů. Ačkoli se může jednat o užitečný nástroj, který fakticky vede k úspoře, spotřebitelé si často neuvědomují, že se jedná o jinou formu úvěru a při pořizování by proto měli být stejně obezřetní a konsolidaci přijmout jen od bezpečných poskytovatelů úvěrů.  více »

BLBÁ BLONDÝNA: LEHKOMYSLNOST SE NEVYPLÁCÍ, „ŽIVÝ PRACHY“ MOHOU VYJÍT HODNĚ DRAHO

03. 12. 2014  14:56  |   Půjčujte si jen od bezpečných a prověřených společností. Nepodepisujte to, čemu nerozumíte více »

Blbá blondýna: Registry jsou tu pro vaši ochranu

26. 11. 2014  09:02  |   Registry – právě ty si vzala na „paškál“ ve třetím spotu Navigátoru bezpečného úvěru „Blbá Blondýna“ Iva Pazderková. Ačkoli na tyto záznamy spotřebitelé často nadávají, jsou tu pro jejich vlastní bezpečnost ve světě úvěrů.  více »

Blbá Blondýna se zadlužila a teď se bojí exkurze

14. 11. 2014  09:33  |   O problémech se splácením nikomu neřeknu, z televize vím, co by se stalo – poslali by na mne exkurzi. Raději se svěřím kamarádce, říká Blbá Blondýna v pokračování seriálu pro spotřebitele. více »

Blbá blondýna: Nevytloukejte půjčky půjčkami

06. 11. 2014  00:52  |   Navigátor bezpečného úvěru spouští netradiční on-line kampaň, která má přimět spotřebitele přemýšlet před tím, než si vezmou spotřebitelský úvěr. Cílem kampaně je varovat před praktikami rizikových poskytovatelů úvěrů, nebo dokonce před lichváři a naučit spotřebitele pečlivě vybírat bezpečného poskytovatele úvěru. více »

Vybírejte úvěr pečlivě: pozor na zprostředkovatele!

29. 10. 2014  23:31  |   Podobně jako v případě samotného spotřebitelského úvěru, měli by být lidé opatrní při výběru toho, kdo jim s jeho pořízením bude radit. Takzvaní zprostředkovatelé spotřebitelských úvěrů mohou být totiž pro spotřebitele stejně nebezpeční, jako sami lichváři, a špatná volba může být velmi drahá. Potvrzuje to anketa mezi bankami a značkovými nebankovními společnostmi. Navigátor bezpečného úvěru proto varuje – využíváte-li služeb zprostředkovatelů, mějte se na pozoru. více »

Navigátor varuje: na lidech v dluhové pasti parazitují pod maskou pomoci neseriózní společnosti.

17. 07. 2014  09:11  |   V roce 2013 požádalo o oddlužení 30 tisíc lidí a situace často zneužívají podezřelé společnosti. Množí se firmy parazitující na lidech, kteří se dostali do dluhové pasti. Navigátor bezpečného úvěru varuje, že ačkoliv se tyto společnosti zaštiťují pomocí a poradenstvím, finanční situace dlužníků se nakonec jejich přispěním často zhorší.   více »

Spotřebitelé se ptají, Navigátor odpovídá

18. 06. 2014  00:22  |   Když zodpovědný spotřebitel neví, zeptá se. V oblasti spotřebitelských úvěrů to platí dvojnásob – špatný úvěr totiž může přinést mnoho problémů a přijít velmi draho. Navigátor bezpečného úvěru již čtvrtým rokem pomáhá spotřebitelům v orientaci na trhu půjček, ale také jim vysvětluje některá základní pravidla spojená se spotřebitelskými úvěry. A spotřebitelé se naučili využívat jej mimo jiné také jako zdroj informací. Přinášíme nejčastější oblasti dotazů, se kterými se na nás spotřebitelé obrací.  více »

RPSN není pro spotřebitele podstatné, ukázal průzkum

10. 06. 2014  10:35  |   Ačkoli se pojem RPSN stává v posledních měsících často diskutovaným, především mezi politiky, kteří jej považují za zásadní v ochraně spotřebitelů, průzkum realizovaný exklusivně pro Navigátor bezpečného úvěru společností STEM MARK ukazuje, že spotřebitelé nejenže pojmu RPSN zcela nerozumí, ale navíc se rozhodují především podle výše měsíční splátky.  více »

Navigátor bezpečného úvěru 2013: Velké banky spí na vavřínech, konkurence významně posiluje

02. 12. 2013  14:22  |   Velké banky se od loňského roku v hodnocení bezpečnosti poskytování spotřebitelských úvěrů nehnuly z místa. Uvolnily tak místo jak malým novým bankám, tak i značkovým poskytovatelům spotřebitelských úvěrů. Za vítěze Raiffeinsenbank se letos nově dostala na druhé místo spolu se ZUNO a Oberbank i Air Bank. Značkové nebankovní společnosti Home Credit a CETELEM v žebříčku dosáhly stejných hodnot jako Komerční banka nebo LBBW, předstihly například UniCredit Bank. Za hranici bezpečnosti se dle metodologie projektu Navigátor dostala společnost MSC, která byla ještě v loňském roce hodnocená jako bezpečná, letos už nově spadá do sekce predátorů. více »

NBÚ VARUJE: zpochybnění úvěrových registrů je zásadním rizikem pro spotřebitele, nahrává lichvářům

18. 10. 2013  17:51  |   Navigátor bezpečného úvěru, který se již tři roky věnuje problematice zodpovědného úvěrování v České republice, spolu s odborníky na danou problematiku varuje před nezodpovědným zpochybňováním registrů dlužníků, respektive neplatičů. Aktivity, které se v těchto dnech kolem registrů odehrávají, jsou nebezpečné především pro spotřebitele samé, které žene v ústrety nebezpečným poskytovatelům spotřebitelských úvěrů – k lichvářům, a po mnohaleté práci ve snaze kultivovat tržní úvěrové prostředí v České republice a vzdělávat širokou veřejnost hrozí jeho kolapsem. více »

Sankční podmínky - jsou drsnější banky nebo značkové nebankovní úvěrové instituce?

25. 07. 2013  05:54  |   Dlouhou dobu se má za to, že spotřebitelský úvěr u banky je bezpečnější než spotřebitelský úvěr u značkové nebankovní společnosti. Jak ale ukázalo srovnání serveru Bankovnipoplatky.com, není tomu vždy tak. Nejenže úvěr u značkových nebankovních poskytovatelů lze pořídit často výhodněji než u banky, ale podmínky navíc nejsou u některých bank tak transparentní, jak by se dalo očekávat a půjčené peníze se tak mohou prodražit – především kvůli sankčním podmínkám. více »

Navigátor varuje: pozor na lichváře v zaplavených oblastech

12. 06. 2013  13:43  |   Tragické povodně, které se v uplynulých dnech prohnaly Českou republikou, jsou, bohužel, také velkou příležitostí pro nepoctivé poskytovatele spotřebitelských úvěrů, respektive pro lichváře.  Navigátor bezpečného úvěru varuje především osoby, kterých se povodně dotkly, aby své současné problémy neřešily půjčkou od společností či jednotlivců, které nejsou zahrnuty mezi bezpečné poskytovatele úvěrů. více »

NAVIGÁTOR BEZPEČNÉHO ÚVĚRU 2012: Detailní představení výsledků

14. 12. 2012  17:01  |   Navigátor bezpečného úvěru, projekt, který se soustředí na podporu finanční gramotnosti české veřejnosti prostřednictvím boje proti lichvě a nekalým obchodním praktikám, uspořádal minulý týden při příležitosti představení studie Navigátor bezpečného úvěru 2012 odborný seminář. Jeho cílem bylo prezentovat detailní výsledky letošní studie a podpořit diskusi mezi přítomnými odborníky z finančního sektoru a zpracovateli studie. Největší pozornost byla věnována postupnému přibližování úvěrových podmínek u bankovních a značkových nebankovních společností a naopak narůstající propasti mezi bezpečnými a nebezpečnými poskytovateli úvěrů. Diskuse se vedla také nad kvalitou a kvantitou dozoru nad tímto sektorem. více »

Navigátor bezpečného úvěru - kompletní výsledky 11/2012

01. 12. 2012  19:21  |   Přinášíme vám kompletní výsledky Navigátoru bezpečného úvěru, které byly prezentovány profesorem Michalem Mejstříkem a jeho kolegy na páteční tiskové konferenci. Dokument se zobrazí po kliknutí na obrázek. více »

NBÚ: Pozor na nebezpečné úvěry, rizikov stále roste

01. 12. 2012  19:07  |   Odborníci z Univerzity Karlovy a poradenské společnosti EEIP a.s. ve spolupráci s projektem Navigátor bezpečného úvěru představili stejnojmennou studii pro rok 2012. Jejím hlavním cílem je analyzovat trh spotřebitelských úvěrů, poskytnout spotřebitelům průvodce při výběru úvěrové společnosti, a dát srozumitelný návod pro odlišení bezpečného a rizikového poskytovatele úvěru. více »

Výsledky testu Navigátoru bezpečného úvěru – bez chyby jen pětina formulářů

22. 11. 2012  16:22  |   Výsledky testu orientovaného na problematiku spotřebitelských úvěrů, který jsme ve spolupráci s „Navigátorem bezpečného úvěru“ nabízeli na našich webových stránkách, ukázal to, co všichni tak nějak tušíme – úvěrová problematika je problém! více »

Navigátor bezpečného úvěru zahájil spolupráci se sdružením SOLUS

23. 10. 2012  15:04  |   Podpora projektu finanční gramotnosti a boj proti nezodpovědnému úvěrování spotřebitelů – to jsou hlavní důvody spolupráce projektu Navigátor bezpečného úvěru a sdružení SOLUS. V rámci nové spolupráce se budou organizace společně soustředit na osvětu v oblasti finanční gramotnosti, zejména v kontextu spotřebitelských úvěrů. více »

Test: Dokážete se zorientovat na poli spotřebitelských úvěrů?

19. 10. 2012  12:19  |   Očekávané vládní reformy a s nimi spojené ekonomické dopady nejsou pro české domácnosti příliš povzbudivé a mohou nastartovat novou vlnu přeúvěrovávání, na kterém budou vydělávat především lichváři. Víte vlastně, kdo je to lichvář, jak ho poznat a nenaletět mu? Orientujete se na poli spotřebitelských úvěrů a znáte základní pojmy každé smlouvy? Navigátor bezpečného úvěru a server Bankovnipoplatky.com pro vás přinášejí test znalostí spotřebitelských úvěrů. Součástí jeho vyhodnocení bude také sada dobých rad, jak nenaletět. více »

Navigátor bezpečného úvěru: Lichvářům naletí často i mladí

02. 10. 2012  16:35  |   Praktiky lichvářských společností a příběhy s úvěrem a smutným koncem bývají obvykle často spojovány spíše se staršími lidmi. Nemusí to tak být ale vždy. Jak ukázal průzkum Navigátora bezpečného úvěru, jen 42 % mladých lidí do 25 let dokáže jednoznačně rozlišit bezpečného poskytovatele úvěru. Téměř 22 % z nich se s lichvářem už dokonce setkalo. Naopak větší procento starších lidí uvedlo, že se v nabídce bezpečných a lichvářských společností jasně orientuje: až 46 % lidí mezi 70 – 79 let věku a dokonce 56 % lidí mezi 50 – 69 let věku. více »

VELKÝ PŘEHLED: Lidé v Praze a ve středních Čechách znají věřitele. V regionech je to horší...

28. 09. 2012  14:24  |   Praha a Středočeský kraj je v oblasti spotřebitelských úvěrů nejvíce vzdělaný. Bezpečného věřitele pozná v Praze 40% a ve středních Čechách 36 % lidí. Ukázal to další ze série průzkumů, které realizoval Navigátor bezpečného úvěru spolu s výzkumnou společností GfK Czech. Naopak na Vysočině ví, co je bezpečný věřitel, jen 9 % lidí a o mnoho lépe na tom není ani Liberecký kraj (10,4 %). Další z průzkumů tedy ukazuje na mezery ve finančním vzdělávání v jednotlivých krajích. více »

Téměř polovina obyvatel kraje se setkala s lichvářem, je to jeden z nejhorších výsledků v republice

11. 09. 2012  11:53  |   Téměř polovina obyvatel Zlínského kraje se setkala s lichváři a jejich nabídkami. Zlínský kraj se tak v celorepublikovém srovnání ocitl na jednom z nejhorších výsledků. Ukázal to průzkum agentury GfK, zpracovaný exklusivně pro projekt Navigátor bezpečného úvěru. více »

Více než polovina obyvatel Ústeckého kraje se již setkala s lichvářem

11. 09. 2012  11:51  |   Více než 15 % obyvatel Ústeckého kraje by nepoznalo lichváře, dalších 30 % si tím není jisto. Ukázal to průzkum agentury GfK, realizovaný v rámci projektu Navigátor bezpečného úvěru. Ústecký kraj se těmito výsledky dostal na chvost žebříku finanční gramotnosti mezi jednotlivými regiony. více »

Obyvatelé Kraje Vysočina jsou ohroženi lichvou, ukázal průzkum

11. 09. 2012  11:50  |   Více než 23 % spotřebitelů v Kraji Vysočina se již setkalo s lichvářem, stejný počet lidí zároveň přiznává, že nedokáže rozlišit bezpečný úvěr. Ukázal to průzkum agentury GfK, realizovaný v rámci projektu Navigátor bezpečného úvěru. více »

Více než třetina obyvatel kraje se setkala s lichváři, lidé nedokáží rozlišit mezi bezpečnou a rizikovou půjčkou

11. 09. 2012  11:47  |   Téměř 37 % obyvatel Olomouckého kraje se setkalo s lichváři, či přímo s nabídkou od nich. Ukázal to průzkum agentury GfK, exklusivně realizovaný pro projekt Navigátor bezpečného úvěru. Klasický lichvář se podle obyvatel kraje pozná podle velmi vysokého úroku, či podle rychlého, arogantního a nátlakového jednání. více »

Středočeši jsou v otázce spotřebitelských úvěrů zodpovědní, mají ale také mezery ve znalostech

11. 09. 2012  11:45  |   21 % obyvatel Středočeského kraje se setkalo s lichváři a jejich nabídkami. Kraj tak patří mezi nebezpečnými úvěry nejméně zasažený v celé republice. Ukázal to průzkum, který exklusivně pro projekt Navigátor bezpečného úvěru připravila agentura GfK. více »

Více než polovina obyvatel kraje se setkala s lichvářem, je to jeden z nejhorších výsledků v republice

11. 09. 2012  11:44  |   Více než polovina obyvatel Moravskoslezského kraje se setkala s lichváři a jejich nabídkami. Moravskoslezský kraj se tak zařadil mezi lichvou nejvíce zasažené kraje v republice. Ukázal to průzkum, který exklusivně pro projekt Navigátor bezpečného úvěru připravila agentura GfK. více »

Každý pátý obyvatel Pardubického kraje se setkal s lichvou

11. 09. 2012  11:43  |   Téměř každý pátý obyvatel Pardubického kraje se již setkal s nabídkou od lichváře. Odhalil to průzkum agentury GfK realizovaný v rámci projektu Navigátor bezpečného úvěru. Lichvář podle nich používá rychlé, agresivní a nátlakové metody, má velmi vysoký úrok a zneužívá špatné sociální situace spotřebitelů, podmínky takového úvěru jsou netransparentní a matoucí. více »

Lidé v Plzeňském kraji nepoznají lichváře, při sjednání úvěru jsou ale opatrní

11. 09. 2012  11:42  |   Téměř třetina obyvatel Plzeňského kraje by nepoznala lichváře. Zjistil to průzkum projektu Navigátor bezpečného úvěru, který zpravovala agentura GfK. Ještě více lidí (celých 42 %) potom neví, na koho se obrátit, pokud již se špatným úvěrem mají problém. Necelých 90 tisíc obyvatel kraje má již s lichváři zkušenosti, respektive se s nimi již setkali (více než 15 %). více »

Třetina obyvatel Libereckého kraje se setkala s lichvou, stejné množství obyvatel nedokáže lichváře poznat

11. 09. 2012  11:38  |   Více než třetina obyvatel Libereckého kraje nedokáže jasně rozlišit bezpečného poskytovatele spotřebitelského úvěru od lichváře. Ukázal to průzkum Navigátora bezpečného úvěru, který zpracovala agentura GfK. Jak dále ukázal, 11 % z nich se nezajímá o sankce, které s sebou přináší předčasné splacení úvěru. Téměř 32 % spotřebitelů v Libereckém kraji také uvedlo, že se již s lichváři setkali. více »

Na Karlovarsku lidé smlouvy nečtou, s lichváři se setkala už více než třetina obyvatel

11. 09. 2012  11:37  |   Jen pro 20 % obyvatel Karlovarského kraje jsou podstatné srozumitelné a transparentní podmínky ve smlouvách a 40 % obyvatel ani smlouvy nečte. Vyplývá to z posledního průzkumu, který v kraji v rámci projektu Navigátor bezpečného úvěru realizovala výzkumná agentura GfK Czech. Z průzkumu také vyplynulo, že téměř jedna třetina obyvatel Karlovarského kraje se již s lichvářem setkala. Zároveň jenom necelých 7 % obyvatel Karlovarského kraje přiznává, že je určitě schopno odlišit lichváře od bezpečného poskytovatele úvěru a 13 % obyvatel dokonce přiznává, že by nedůvěryhodného poskytovatele úvěru nepoznali. více »

Desetina obyvatel Královehradeckého kraje nedokáže rozpoznat lichváře

11. 09. 2012  11:35  |   Pětina obyvatel Královéhradeckého kraje se setkala s lichváři. Uvedli to v průzkumu, který pro Navigátora bezpečného úvěru realizovala agentura GfK. 12 % respondentů přiznalo, že nedokáže rozlišit bezpečného a rizikového poskytovatele spotřebitelského úvěru. více »

Jihočeši mají problém poznat lichváře, třetina se s ním již setkala

11. 09. 2012  11:31  |   Více než 30 % obyvatel Jihočeského kraje by nepoznalo lichváře od značkového nebankovního poskytovatele spotřebitelského úvěru. Odhalil to průzkum projektu Navigátor bezpečného úvěru, který realizovala společnost GfK. Téměř polovina obyvatel kraje navíc neví, na koho se obrátit pokud už mají s úvěrem problém. Přitom celých 35 % obyvatel kraje (tedy více než 200 000) přiznává, že se s úvěrovými predátory již setkali. více »

Jižní Morava: Více než třetina obyvatel kraje se setkala s lichváři

11. 09. 2012  11:24  |   Celkem 34 % obyvatel Jihomoravského kraje se setkalo s lichváři a jejich „výhodnými“ nabídkami. Ukázal to průzkum agentury GfK, zpracovaný exklusivně pro projekt Navigátor bezpečného úvěru. více »

Novelizace zákona o spotřebitelském úvěru není samospasitelná, varuje Navigátor

30. 08. 2012  10:28  |   Novelizace zákona č. 145/2010 Sb. o spotřebitelském úvěru je jednoznačně cestou správným směrem, když omezuje především lichváře a podvodné způsoby poskytování spotřebitelských úvěrů. Navigátor bezpečného úvěru však varuje – novelizace zákona se může stát jen podpůrným prostředkem v boji proti těmto nepřijatelným metodám. I nadále by nejpodstatnější činnost v boji proti nezodpovědnému zadlužování měla vést přes podporu finanční gramotnosti široké veřejnosti s důrazem na specifické skupiny obyvatel, a přes kontrolu dodržování platné legislativy ze strany poskytovatelů úvěrů. více »

Navigátor vystavil Čechům vysvědčení: průměrně trojka, ze dvou předmětů reparát

15. 08. 2012  15:26  |   S blížícím se koncem školního roku vystavil vysvědčení pro širokou českou veřejnost také Navigátor bezpečného úvěru. Snaží se tak upozornit na stále špatnou situaci v oblasti finanční gramotnosti Čechů. Češi se dosud nenaučili relevantně hodnotit kvalitu a bezpečnost nabízeného úvěru. To ukázal, mimo jiné, nedávný průzkum, který realizovala výzkumná agentura GfK spolu s Navigátorem bezpečného úvěru a jehož výsledky byly do známkování zahrnuty. V důsledku toho Češi snadno podléhají podvodným nabídkám lichvářů a dostávají se do dluhové pasti. více »

Spotřebitelé nevědí, na koho se obrátit v případě problémů s lichvou

07. 08. 2012  16:46  |   Jedním z velkých problémů, na které v rámci boje proti nezodpovědnému zadlužování českých domácností projekt Navigátor bezpečného úvěru naráží, je neznalost tzv. „ochránců“. Jedná se o instituce a organizace, na které se spotřebitelé mohou obrátit v případě, že se zajímají o bližší informace, chtějí otázku úvěrů vysvětlit, nebo již podlehli svodům lichvářů a nyní potřebují pomoc, nezřídka právní, nebo si na neetické a protizákonné jednání chtějí stěžovat. více »

Každý pátý Čech přiznává, že není schopen rozlišit lichváře

01. 08. 2012  14:38  |   Navigátor bezpečného úvěru ve spolupráci s agenturou GfK realizoval v uplynulých týdnech první ze série průzkumů veřejného mínění, které se budou zabývat otázkou postoje Čechů k úvěrům, jejich finanční gramotností, a z toho vyplývající rizikovosti podlehnutí lichvářům. První část tohoto seriálu průzkumů se zaměřila na schopnost obyvatel České republiky rozlišit mezi bezpečným poskytovatelem úvěru a lichvářem. více »

Navigátor: Predátoři si už brousí zuby na klienty

25. 07. 2012  17:10  |   Očekávané vládní reformy a s nimi spojené ekonomické dopady nejsou pro české domácnosti příliš povzbudivé a mohou nastartovat novou vlnu přeúvěrovávání, na kterém budou vydělávat především lichváři. Růst daně z příjmu nebo daně z přidané hodnoty se dotkne peněženky každého obyvatele České republiky. K tomu se připojí rušení některých úřadů a organizací, což bude znamenat růst nezaměstnanosti. Aktuální makroekonomická předpověď Ministerstva financí ČR počítá s letošním plíživým růstem ekonomiky ve výši 0,2 %, a tak budou muset lidé opět řešit své domácí rozpočty a sledovat své výdaje. více »

Češi riskují a nevybírají si od koho si vezmou úvěr

19. 07. 2012  14:05  |   Češi si při zajišťování svých potřeb prostřednictvím úvěrů nevybírají, od jaké společnosti si úvěr pořídí. Téměř třetina z nich sáhne rovnou po první nabídce. Zjistil to průzkum, který realizoval Navigátor bezpečného úvěru. Ten se snažil odpovědět na otázku - Z kolika společností vybíráte při rozhodování o půjčce? Rozdíly jsou nejen mezi kraji, ale přístup spotřebitelů k úvěrům se liší také podle věku či místa bydliště. více »

Navigátor by měl odlišit bezpečné věřitele od predátorů

26. 12. 2011  01:45  |   Odborníci z Institutu ekonomických studií UK vytvořili Navigátor bezpečného úvěru. Ten zhodnotil podmínky padesáti bezúčelových hotovostních úvěrů u 34 poskytovatelů. více »

Navigátor bezpečného úvěru ukazuje směr zájemcům o půjčku

02. 12. 2011  08:08  |   Zmapovat a popsat český trh spotřebitelských půjček, posoudit kvalitu jednotlivých poskytovatelů, nabídnout veřejnosti nástroj, díky němuž se dají finanční instituce jednoduše porovnat, a přispět tak ke zlepšení úrovně finanční gramotnosti – to jsou hlavní cíle projektu Navigátor bezpečného úvěru, který dnes představují Karlova Univerzita a společnost EEIP, a.s., s garancí profesora Michala Mejstříka. Hlavním zjištěním Navigátoru je, že trh spotřebitelských úvěrů je v České republice rozdělený na dvě zcela odlišné skupiny – tzv. bezpečné věřitele s relativně vysokou mírou regulace a férovým přístupem k zákazníkům a tzv. predátory, kteří zpravidla zneužívají lidské touhy po penězích a úrovně finanční gramotnosti a půjčují za značně nevýhodných podmínek. více »
1

Sekce obsahuje celkem 45 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti